Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πικρια για του Ελληνες.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Πικρια για του Ελληνες.

    Υστερα απο 2 χρονια ζωης στο εξωτερικο,το προβλημα μου παντα ηταν οι αλλοι Ελληνες.1 χρονο βρετανια και 1 αμερικη.Μακραν ο χειροτερος λαος στον κοσμο σε χαιρεκακια και μιζερια.Στην βρετανια,γλασκωβη που ημουνα, οσους ηξερα...μαυρα χαλια και απο οτι ακουω για την Γερμανια ακομα πιο χαλια.Αντιθετα με την Αμερικη που μπορεις να βρεις πραγματικους Ελληνες(ισως επειδη ειναι αρκετοι εδω).Δεν ειναι τυχαια αυτα που εγιναν στην χωρα μας και που θα συνεχιζουν να γινονται.Λυπαμαι τοσο πολυ για τους ανθρωπους μου,μα τοσο πολυ!Ξερω οτι καποιοι με νιωθετε σε αυτα που λεω,γιατι εχετε απογοητευτει και εσεις,αλλα σας μιλαω ειλικρινα τα λεω αυτα με μεγαλη πικρια για τον λαο μου.Παντα πονηρια,υποκρισια,ψεμα και κακια...ολα ρε γαμωτο ολα και κατα τα αλλα να λεει οπου τον βολευει ειμαι <Ελληνας,εχουμε ιστορια>και να σηκωνει την ελληνικη σημαια.Κλασικη κουβεντα νεοελληνα<κοιτα την παρτι σου και οι αλλοι να πανε να γ........>.Η απαντηση μου ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΛΛΟΝ ΣΑΝ ΛΑΟΣ και επισης οταν δεν βοηθας εναν ανθρωπο να εισαι σιγουρος πως η μοιρα θα σου χτυπησει την πορτα.Βοηθειστε οπου μπορειτε,μην γυρνατε την πλατη σας οταν βλεπετε ξεριζωμενους πατριωτες μας, που αφησαν οπως εμεις την χωρα για καλυτερη τυχη.

    #2
    Δυστυχώς ούτε σε 1.000.000.000.000 χρόνια.....+
    δεν θα αλλάξει αυτή η κακιά νοοτροπία του Έλληνα...!!!
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      #3
      Και φυσικά ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΛΛΟΝ σαν λαός. Απλά τα σκ...ά επιπλέουν (για την ώρα). Δεν είναι όλοι έτσι. Υπάρχουν ..φυσικά και υπάρχουν αλλά σε ποιες κοινωνίες δεν συμβαίνουν αυτά. Πρέπει να αλλάξουν πολλά. αυτό είναι αλήθεια. Θα βρούμε τον δρόμο μας πάλι.
      Ζήτω η Ελλάς.

      Comment


        #4
        ειδαμε και τους νεοφερμενους ελληνες, τους βοηθας πρακτικα και οχι θεωριες, και μετα απο λιγους μηνες σε βριζουν απο πισω σου.

        Comment


          #5
          Originally posted by stefanosss View Post
          Υστερα απο 2 χρονια ζωης στο εξωτερικο,το προβλημα μου παντα ηταν οι ελληνες.1 χρονο βρετανια και 1 αμερικη.Μακραν ο χειροτερος λαος στον κοσμο σε χαιρεκακια και μιζερια.Στην βρετανια,γλασκωβη που ημουνα, οσους ηξερα...μαυρα χαλια και απο οτι ακουω για την Γερμανια ακομα πιο χαλια.Αντιθετα με την Αμερικη που μπορεις να βρεις πραγματικους Ελληνες(ισως επειδη ειναι αρκετοι εδω).Δεν ειναι τυχαια αυτα που εγιναν στην χωρα μας και που θα συνεχιζουν να γινονται.Λυπαμαι τοσο πολυ για τους ανθρωπους μου,μα τοσο πολυ!Ξερω οτι καποιοι με νιωθετε σε αυτα που λεω,γιατι εχετε απογοητευτει και εσεις,αλλα σας μιλαω ειλικρινα τα λεω αυτα με μεγαλη πικρια για τον λαο μου.Παντα πονηρια,υποκρισια,ψεμα και κακια...ολα ρε γαμωτο ολα και κατα τα αλλα να λεει οπου τον βολευει ειμαι <Ελληνας,εχουμε ιστορια>και να σηκωνει την ελληνικη σημαια.Κλασικη κουβεντα νεοελληνα<κοιτα την παρτι σου και οι αλλοι να πανε να γ........>.Η απαντηση μου ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΛΛΟΝ ΣΑΝ ΛΑΟΣ και επισης οταν δεν βοηθας εναν ανθρωπο να εισαι σιγουρος πως η μοιρα θα σου χτυπησει την πορτα.Βοηθειστε οπου μπορειτε,μην γυρνατε την πλατη σας οταν βλεπετε ξεριζωμενους πατριωτες μας, που αφησαν οπως εμεις την χωρα για καλυτερη τυχη.
          Συμφωνώ σε όλα όσα έγραψες Στέφανε από την αρχή ως το τέλος...κακά τα ψέμματα μπορεί να έχουμε ως λαός προτερήματα όμως διαθέτουμε πολύ άσχημα ελαττώματα στο dna μας...και όπως ανέφερες είναι η χαιρεκακία μα και το να κοιτάμε την πάρτη μας...δεν ξέρω βέβαια αν έχουμε μέλλον ως λαός...σίγουρα όμως έχουμε κακό μέλλον ως λαός με αυτά τα ελαττώματα.
          Θα φύγω από'δω.

          Comment


            #6
            Originally posted by jimathens View Post
            Δυστυχώς ούτε σε 1.000.000.000.000 χρόνια.....+
            δεν θα αλλάξει αυτή η κακιά νοοτροπία του Έλληνα...!!!

            Comment


              #7
              Ευτυχώς που οι περισσότεροι Έλληνες δεν σκέφτονται όπως εσείς !


              https://www.facebook.com/HeartCyprus...7/?pnref=story

              Αυτή είναι η Ελλάδα !!

              Comment


                #8
                Originally posted by Gabriell View Post
                ειδαμε και τους νεοφερμενους ελληνες, τους βοηθας πρακτικα και οχι θεωριες, και μετα απο λιγους μηνες σε βριζουν απο πισω σου.
                Πόσο συμφωνώ...

                Comment


                  #9
                  Εγω παιδια ,εδω στην Αυστραλια 1 χρονο τωρα εχω δει κ τα δυο..Εμενα δεν μπορω να πω ,υπηρχαν ανθρωποι που ουτε καν με ηξεραν κ με βοηθησαν, αλλα μεχρι κ σημερα εχουμε αληθινες σχεσεις χωρις πισωπλατες μαλακιες!απο την αλλη το πιο προσφατο που μου ετυχε ηταν με την θεια του αντρα μου!εκεινη ειναι στην Αυστραλια περιπου 40 χρονια κ με προσγιωσε αποτομα κ μου θυμησε τη συμπεριφορα του χωριου(χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν)με τις κακιες για ολους κ το κουτσομπολιο σε ολο του το μεγαλιο!γιαυτο κ μονο εχω να συμφωνησω με ολες τις αποψεις!υπαρχουν κ οι δυο οψεις νομισματων!

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by vlad View Post
                    Ευτυχώς που οι περισσότεροι Έλληνες δεν σκέφτονται όπως εσείς !


                    https://www.facebook.com/HeartCyprus...7/?pnref=story

                    Αυτή είναι η Ελλάδα !!
                    Σε πανηγύρια και χορούς βλέπεις μόνο τους καλούς...!!!
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      #11
                      τότε έκανες πολύ καλά που έφυγες Jimathens ! μείνε εκεί !

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by vlad View Post
                        τότε έκανες πολύ καλά που έφυγες Jimathens ! μείνε εκεί !
                        enoiite kala ekane kai efige kai mpravo tou,oxi tha perimene to thanato tou stin elada.Kala ta les sta panigiria kai sta glentia ine oreoi,meta se sfazoun pisoplata.

                        Comment


                          #13
                          τότε έκανες κ εσύ πολύ καλά που έφυγες stefanosss. Μείνε εκεί !
                          Όσοι δε γουστάρετε την Ελλάδα κ τους ανθρώπους της μείνετε εκεί που είστε forever. Δε χρειάζεται όμως να μας γράφετε κάθε λίγο και λιγάκι πόσο απεχθάνεστε την Ελλάδα σε Ελληνικό forum στο οποίο Έλληνες μετανάστες βοηθάνε συμπατριώτες τους !!!

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by vlad View Post
                            τότε έκανες κ εσύ πολύ καλά που έφυγες stefanosss. Μείνε εκεί !
                            Όσοι δε γουστάρετε την Ελλάδα κ τους ανθρώπους της μείνετε εκεί που είστε forever. Δε χρειάζεται όμως να μας γράφετε κάθε λίγο και λιγάκι πόσο απεχθάνεστε την Ελλάδα σε Ελληνικό forum στο οποίο Έλληνες μετανάστες βοηθάνε συμπατριώτες τους !!!
                            Kalimera kali xronia,enoite stin elada tha erxome san touristas kai enoite tha mino edo pou ine telia,trelos ime na ertho eki?ala auto to eliniko xekatiniasma pou exis den prokite na alaxi xerekake neoelinako.ego pote den ipa oti epexthanome tin elada kai tous elines pote.ego periegrapsa dikes mou empiries,kakoproerete neoelinako!

                            Comment


                              #15
                              μακρυα απο ελληνες οπου και αν ειστε παιδια ! μονο για διακοπες στην ελλαδα και πολυ ειναι

                              Comment

                              Working...
                              X