Announcement

Collapse
No announcement yet.

Edinburgh Napier University

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Edinburgh Napier University

    όποιος γνωρίζει πληροφορίες σχετικά με τα requirements που απαιτούνται για της φοίτηση, ας μου πει
    ευχαριστώ εκ των προτέρων

    #2
    Καλημέρα yiannis98. Σου ξαναστέλνω και εδώ μήνυμα σε περίπτωση που δεν πήρες το μήνυμα μου. Είμαι καινούργιος στο forum οπότε συγγχωρήστε με εάν κάνω και κάποιο λάθος. Κοίτα τα προσωπικά μηνύματα (PM). Εάν χρειαστείς κάτι στείλε μου PM.

    Comment


      #3
      σας ευχαριστω πολυ, ελαβα το μηνυμα κι εχετε απαντηση

      Comment


        #4
        Edinburgh Napier

        Καλημέρα Yiannis98,

        Μπορούμε να μιλάμε στον ενικό εάν θέλεις. Σου στέλνω και εδώ μήνυμα και στο PM σε περίπτωση που δεν τσέκαρες τα PM.


        Ο Γενικός Βαθμός Πρόσβασης δεν ταυτίζεται με το Βαθμό του Απολυτηρίου του Γεν. Λυκείου. Σε μπερδεύει όντως στην αρχή. Θέλει ψάξιμο. http://www.epil.gr/odigos/apolitirio...vath_prosv.htm

        Εγώ κατάλαβα ότι αυτοί ζητάνε το Βαθμό του Απολυτηρίου ( είναι η σούμα που λέμε από όλα τα μαθήματα). Ο Γενικός Βαθμός Πρόσβασής υπολογίζεται μόνο από τα μαθήματα που δίνεις στις πανελλαδικές.

        Σκέψου ότι κάποιος ( δεν μιλάω για σένα μην παρεξηγηθώ) αποφασίζει να μην δώσει πανελλήνιες, απλώς εξετάζεται ενδοσχολικά σε όλα τα μαθήματα. Αυτόν δεν θα τον δεχθούν εάν ο Βαθμός Απολυτηρίου είναι 18+ ;

        Βέβαια για μένα να ρωτήσεις το διευθυντή του σχολείου ή κάποιον που να κάνει επαγγελματικό προσανατολισμό.



        Διάβασε κυρίως τα πράσινα γράμματα. Τα υπόλοιπα είναι λίγο πιο τεχνικά και δε θέλω να σε μπλέξω. Επίσης δε γνωρίζω εάν παίζει ρόλο στο βαθμό απολυτηρίου και ο βαθμός της Β λυκείου( γιατί ξέρεις όλα αλλάζουν συνέχεια).

        Σκεφτόμουν να κάνω ένα μάστερ στο Edinburgh Napier. Εσύ γιατί επέλεξες αυτό το πανεπιστήμιο; Στο σύστησε κάποιος; Εάν γνωρίζεις κάτι σχετικά με το πανεπιστήμιο πές μου και μένα γιατί είμαι και εγώ στο ψάξιμο.

        πιστεύω να βοήθησα. Εάν χρειαστείς κάτι πές μου.

        Comment

        Working...
        X