Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μεταναστευση οικογενειακως ατη Σκωτία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μεταναστευση οικογενειακως ατη Σκωτία

    Καλησπερα σας!!
    Ειμαστε ανεργοι εγω και ο αντρας μου και σκεφτομαστε σοβαρα το ενδεχομενο μεταναστευσης στη Σκωτια, λογω γλωσσας κυριως. Περασε και απο το μυαλο μας η Νορβηγια βεβαια...
    Θα ηθελα να ακουσω εμπειριες απο οικογένειες κυριως και οχι μονο που πηραν αυτη την αποφαση για ΣΚωτια. Ο αντρας μου ειναι στη φαση που βγαζει διπλωμα Γ Δ Ε κατηγοριας και σκεφτεται να εργαστει ως οδηγος. Διαβασα οτι χωρις εμπειρια ειναι δυσκολα τα πραγματα αλλα με λθγη τυχη μπορει και να μας βγει. Εχουμε ενα κοριτσακι 6 χρονων και θα ηθελα να μαθω για τα σχολεια εκει και τους μεταναστες. Ευχαριστω εκ των προτερων....Ελπιζω να παρω αρκετες πληροφοριες.

    #2
    Το θεμα σχολειο στη Σκωτια ειναι μεγαλο. Γενικα στις καλες περιοχες πολεων ή σε χωρια υπαρχουν καποια καλα σχολεια. Σε μεγαλες πολεις υπαρχουν σοβαρα προβληματα ρατσισμου κυριως και υστερα αλκοολισμου και ναρκωτικων. Οι λεγομενες ακαδημιες οι οποιες χρηματοδοτουνται κατα ενα ποσοστό απο ιδιωτες ή ιδρυματα ειναι καπως καλυτερες αλλα δυσκολότερο να μπεις. Πρωτα βρες σχολειο και υστερα σπιτι εκει κοντά, διαφορετικα δε θα δεχθουν την αιτηση σου.

    Comment


      #3
      Καλησπερα πηγατε σκωτια τελικα! Ελπιζω να σας πηγαν ολα καλα θελετε να μας πειτε εντυπωσεις και εμεις θελουμε να παμε σκωτια!!

      Comment

      Working...
      X