Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αναζητηση Συμβολαιογραφου

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Αναζητηση Συμβολαιογραφου

    Καλημερα παιδια,
    ξερει κανεις που θα βρω Συμβολαιογραφο για να μου φτιαξει τη σφραγιδα της Χαγης σε Πιστοποιητικο φορολογικης κατοικιας?

    #2
    Σε εναν ορκωτο μεταφραστη να πας και να κανεις τη δουλεια σου. Μονο στην ελλαδα ζητανε αυτη τη σφραγιδα.

    Comment


      #3
      Originally posted by Gabriell View Post
      Καλημερα παιδια,
      ξερει κανεις που θα βρω Συμβολαιογραφο για να μου φτιαξει τη σφραγιδα της Χαγης σε Πιστοποιητικο φορολογικης κατοικιας?
      Αν θα ψάξεις στο διαδίκτυο (google) και γράψεις Notary στην περιοχή σου είναι πολύ πιθανό να βρείς (ίσως και solicitor να μπορει να σε βοηθήση). Εγω αυτό έκανα και βρήκα 4-5. Έστειλα email...εξήγησα συνοπτικά τι ήθελα και κανόνισα ραντεβού. Αυτό που του ζήτησα ήταν να πιστοποιήσει την γνησιότητα του εγγράφου από το HMRC και να το στείλει για σφραγίδα της Χάγης (το ανέλαβε ο ίδιος και το έστειλε στο foreign office με courier. Εκεί θα το σφραγίσουν και θα μου το αποστείλουν με courier). Βρίσκομαι στην διαδικασία που το περιμένω....όταν τελειώσω με την υπόθεση θα ενημερώσω για τα περαιτέρω..
      Όσο για τη σφραγίδα της Χάγης ...τη ζητάνε από την εφορία (πρίν μερικές μέρες ρώτησα) οπότε δεν γίνεται αλλιώς ...αν δεν το κάνεις δεν θα το δεχτούνε και το αποτέλεσμα θα είναι 0 ! + ξανά ταλαιπωρία......
      Αυτά.

      Comment


        #4
        Ευχαριστω Vlad, θα το δοκιμασω.

        Comment

        Working...
        X