Announcement

Collapse
No announcement yet.

μεταπτυχιακό πως αναγνωρίζεται στην Αγγλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    μεταπτυχιακό πως αναγνωρίζεται στην Αγγλία

    καλημέρα σε όλη την παρέα.καλή δύναμη σε όσους φεύγουν από την πατρίδα για μια καλύτερη ζωή.εγώ είμαι οδηγός νταλίκας και με έχει κατατοπίσει απόλυτα το forum.η γυναίκα μου είναι φιλόλογος με μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή σε αγγλόφωνο τμήμα έχει επίσης πτυχίο γερμανικών και αγγλικών, νοηματικής γλώσσας (ελληνική νοηματική)και braille.αναγνωρίζονται τα πτυχία στην αγγλία και αν ναι πως θα κινηθούμε για την αναγνώριση.Ευχαριστώ πολύ.

    #2
    Καλησπέρα Nad34. Είμαι νέος στο forum οπότε συγγνώμη εάν κάνω κάποιο λάθος. Καταρχάς θα πρέπει το πτυχίο και το μεταπτυχιακό να το στείλετε στο UK Naric. Είναι το ΔΟΑΤΑΠ της Αγγλίας.NARIC - UK NARIC www.ecctis.co.uk
    Μετά θα πρέπει (εάν η γυναίκα σου θέλει να εργαστεί σε βρετανικό σχολείο) να κάνει αίτηση για το qts το οποίο είναι η επάρκεια διδασκαλίας στην Αγγλία. https://www.gov.uk/guidance/qualifie...her-status-qts


    Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Εάν χρειαστείτε κάτι στείλτε μου PM (προσωπικό μήνυμα)

    Comment


      #3
      ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

      Comment


        #4
        Δεν κάνει τίποτα. Ρωτώντας πάς στην πόλη. Σας έστειλα τα πιο βασικά που πρέπει να γίνουν αρχικά. Εάν χρειαστείτε κάτι να σας το εξηγήσω πιο αναλυτικά σε σχέση με τις διαδικασίες στείλτε μου μήνυμα.

        Comment

        Working...
        X