Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αγγλικη Χρεωστική

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Αγγλικη Χρεωστική

    Θα είθελα να ρωτίσω εαν γνωριζει καπιος την Revolut αν ειναι αξιοπιστη Τράπεζα για ανιγμα λογαριασμου και χρεωστικης, μου ζητάει Passport confimation και Face Foto για να μου ανηξει τον λογαριασμο ,υπαρχει φόβος για τα δεδομενα μου αν δωσω εγγραφα πχ διαβατιριο?

    Ευχαριστω εν των προτέρων

    #2
    Καλυτερα Monese να εχεις και λογαριασμο τραπεζης για τον μισθο σου!!!

    Comment


      #3
      Originally posted by kimjon View Post
      Θα είθελα να ρωτίσω εαν γνωριζει καπιος την Revolut αν ειναι αξιοπιστη Τράπεζα για ανιγμα λογαριασμου και χρεωστικης, μου ζητάει Passport confimation και Face Foto για να μου ανηξει τον λογαριασμο ,υπαρχει φόβος για τα δεδομενα μου αν δωσω εγγραφα πχ διαβατιριο?

      Ευχαριστω εν των προτέρων
      Εγώ έχω την revolut, την δημιούργησα μέσω της android εφαρμογής της, από όπου και παρήγγειλα και την κάρτα. Μέχρι στιγμής δεν μου έχει ζητηθεί τίποτα από έγγραφα, και χρησιμοποιώ την κάρτα κανονικά για αγορές μέσω ίντερνετ. Νομίζω ότι διαβατήριο ζητάνε σε περίπτωση που ξεπεράσεις κάποιο ετήσιο ποσό συναλλαγών, ή διακινείς μεγάλα ποσά. Πάντως σαν κάρτα είναι αξιόπιστη.

      YΓ. Η revolut δεν έχει καμια σχέση με τραπεζικό λογαριασμό, είναι χρεωστική κάρτα. Δεν είναι λογαριασμός, δεν μπορεί να σου κάνει κατάθεση κάποιος τρίτος, την "φορτίζεις" με τραπεζικό έμβασμα μέσω e-banking.

      Comment


        #4
        Η Revolut ειναι λογαριασμος + χρεωστικη οταν δωσεις διαβατίριο τοτε σου ανηγουν τον λογαριασμο και σου δινουν και το ΙΒΑΝ για μεγάλα ποσά αλιως μονο χρεωστικη για αγορες απο το ebay
        Ειναι το ιδιο με την Monese απλα η Monese δεν εχει χρεωσεις στις συναλαγες ενω η Revolut νομιζω οτι εχει μια μικρη χρεωση κι απ'οτι εχω διαβασει σε καθε κινηση που γινεται πχ αγορα η μεταφορα χρηματων ενω απο την Monese χανεις μνο απο την ισοτιμια ευρω-λιρρα

        Comment


          #5
          Originally posted by kimjon View Post
          Η Revolut ειναι λογαριασμος + χρεωστικη οταν δωσεις διαβατίριο τοτε σου ανηγουν τον λογαριασμο και σου δινουν και το ΙΒΑΝ για μεγάλα ποσά αλιως μονο χρεωστικη για αγορες απο το ebay
          Ειναι το ιδιο με την Monese απλα η Monese δεν εχει χρεωσεις στις συναλαγες ενω η Revolut νομιζω οτι εχει μια μικρη χρεωση κι απ'οτι εχω διαβασει σε καθε κινηση που γινεται πχ αγορα η μεταφορα χρηματων ενω απο την Monese χανεις μνο απο την ισοτιμια ευρω-λιρρα
          Εχει χρεωση 4.95λιρες το μηνα https://www.monese.com/pricing για αρχη καλη ειναι να κανεις την δουλεια σου μετα ανοιγεις λογαριασμο σε κανονικη τραπεζα Loyds etc.

          Comment


            #6
            Originally posted by kimjon View Post
            Η Revolut ειναι λογαριασμος + χρεωστικη οταν δωσεις διαβατίριο τοτε σου ανηγουν τον λογαριασμο και σου δινουν και το ΙΒΑΝ για μεγάλα ποσά αλιως μονο χρεωστικη για αγορες απο το ebay
            Ειναι το ιδιο με την Monese απλα η Monese δεν εχει χρεωσεις στις συναλαγες ενω η Revolut νομιζω οτι εχει μια μικρη χρεωση κι απ'οτι εχω διαβασει σε καθε κινηση που γινεται πχ αγορα η μεταφορα χρηματων ενω απο την Monese χανεις μνο απο την ισοτιμια ευρω-λιρρα
            H revolut δεν είναι πιστωτικό ίδρυμα, άρα δεν μπορεί να ανοίξει λογαριασμό. Συνεργάζεται με την Barclays, η οποία διατηρεί τα χρήματα των πελατών της revolut σε λογαριασμούς της, και είναι υπευθυνη για τις συναλλαγές.

            Επίσης, δεν έχει χρέωση ανά συναλλαγή. Υπάρχει χρέωση 1 ευρώ για κάθε κατάθεση μέσω τραπεζικού εμβάσματος, και η χρέωση λόγω της μετατροπής των νομισμάτων όταν αγοράζεις προϊόντα πχ σε δολάρια.

            Comment


              #7
              Originally posted by bpetros View Post
              H revolut δεν είναι πιστωτικό ίδρυμα, άρα δεν μπορεί να ανοίξει λογαριασμό. Συνεργάζεται με την Barclays, η οποία διατηρεί τα χρήματα των πελατών της revolut σε λογαριασμούς της, και είναι υπευθυνη για τις συναλλαγές.

              Επίσης, δεν έχει χρέωση ανά συναλλαγή. Υπάρχει χρέωση 1 ευρώ για κάθε κατάθεση μέσω τραπεζικού εμβάσματος, και η χρέωση λόγω της μετατροπής των νομισμάτων όταν αγοράζεις προϊόντα πχ σε δολάρια.
              Τα 4.95 εχω την εντύπωση οτι είναι για τον unlimited λογαριασμο απο 1750λιρρες και κατω δεν χρεώνει κάτι ..

              Comment


                #8
                Originally posted by kimjon View Post
                Τα 4.95 εχω την εντύπωση οτι είναι για τον unlimited λογαριασμο απο 1750λιρρες και κατω δεν χρεώνει κάτι ..
                How much do your services cost?
                Our current accounts give you everything you need to manage your money - for the simple, predictable price of £4.95 per month. You can receive your salary, send and receive payments globally, deposit cash, shop online or in store globally and review your spending. Find out more about our pricing here.
                Can I try Monese free before becoming a paying member?
                New members can try our service for 1 month with no monthly fee. We will only charge Currency Exchange fee, which you can find here.
                What happens when my free trial ends?
                Once you complete your 1 month free trial you will be charged £4.95 per month, taken directly from your account balance at the beginning of each monthly charging period. Find out more about our pricing here.

                Comment


                  #9
                  Εγώ ότι γράφω έχει να κάνει με την revolut.
                  Την έχω και την δουλεύω τακτικά για online αγορες.

                  Την monese δεν την γνωρίζω καν.

                  Comment


                    #10
                    Εχω revolut 3 μηνες, δεν ειχα καποιο θεμα. Αξιοπιστη ειναι.

                    Comment

                    Working...
                    X