Announcement

Collapse
No announcement yet.

ερώτηση για κόστος διαβίωσης

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ερώτηση για κόστος διαβίωσης

    Καλησπέρα σε όλους, είμαι ένα σχετικά νέο μέλος. Είχα γραφτεί παλαιότερα, όταν και έψαχνα δουλειά και όταν ήμουν στο τσακ να φύγω, βρέθηκε κάτι και με κράτησε στην Ελλάδα. Πλέον αυτό το κάτι υπάρχει αλλά υπό περίεργες συνθήκες και καταστάσεις που δεν είναι της παρούσης.

    Πλέον επειδή είμαι σχετικά νέος 26 στα 27, σκέφτομαι να βγω έξω αλλά όχι για απευθείας δουλειά αλλά για να κάνω ένα διδακτορικό. Κατά βάθος πάντα ήθελα να κάνω αλλά για βιοποριστικούς λόγους το άφησα στην άκρη και ειδικά σε μια χώρα σαν την Ελλάδα που και ΑΝ πληρώνεσαι σαν διδάκτορας, παίρνεις ψίχουλα.

    Πρώτος στόχος Αγγλία, κυρίως γτ εδώ οι ευκαιρίες είναι περισσότερες και οι θέσεις αντίστοιχα.

    Σαν προκηρύξεις έχω βρει 3 οι οποίες έχουν να κάνουν με το Λίβερπουλ και το Μπρίστολ. Δύο θέσεις στο Λίβερπουλ και μία στο Μπρίστολ. Και στα δύο η αμοιβή είναι 14.000 λίρες ετησίως. Οπότε η ερώτηση είναι απλή, ζεις με αυτά τα λεφτά; αυτό είναι πολύ σημαντικό για μένα γτ δεν υπάρχει δυνατότητα να στέλνει κάποιος λεφτά σαν συμπλήρωμα.

    Φυσικά, το έστειλα, μέχρι με πήραν απέχει πολύ, απλά θέλω να έχω μια εικόνα για το τι θα αντιμετωπίσω πριν κάνω την οποιαδήποτε αίτηση.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    Υ.Γ.: Το funding από ότι έχω δει για άτομα που προέρχονται από την Ε.Ε. ανέρχεται κατά μέσο όρο στα 13.000-15.000 λίρες ανεξαρτήτως πανεπιστημίου και πόλης.

    #2
    Ναι, ζεις. Καλη επιτυχια

    Comment

    Working...
    X