Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γραφείο Εργασίας για Αγγλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Γραφείο Εργασίας για Αγγλία

    Καπιο αξιοπιστο γραφειο εργασιας για δουλεια στην Βρετανία ??

    #2
    Κανείς? Τιποτα?

    Comment


      #3
      Εγω δεν εχω δει φιλε

      Comment


        #4
        καλα ελληνικο κιολας?

        Comment


          #5
          εγώ ψάχνω για καναδά ένα γραφείο ευρέσεως εργασίας και δεν βρίσκω μέχρι τώρα

          Comment


            #6
            Γιατι δε ψαχνετε αγγελιες μεσω indeed , reed κτλ?

            Comment


              #7
              unsc καλησπέρα Ψάχνω σε indeed reed totaljobs κλπ
              Αλλα ειμαι Ελλαδα ακομα προσπαθοντας να μαζεψω τα χρηματα για να φυγω κι οπως ξερεις σε αγγελιες απο Ελλαδα δεν απαντανε ο Αγγλοι
              Οι όπιες ιδεες-γνωμες δεκτές ..

              Comment


                #8
                ολα τα γραφεια ειναι αξιοπιστα στην αγγλια ακομα και τα μικρα γιατι κονομανε απο τον εργοδοτη σας και για την δουλεια που θα κανετε, δεν πληρωνετε εσεις τιποτα και πουθενα παιδια απο ελλαδα ειναι δυσκολο να σε απαντησουν, πρεπει να εχετε τουλαχιστον αγγλικο τηλεφωνο και διευθυνση

                Comment


                  #9
                  Ναι το ξέρω το εχω ψάξει αρκετά το θεμα, αυτο που με αγχώνει λίγο ειναι το θεμα δωμάτιο
                  Εσυ πως βρήκες σπιτι Tetris ? ηταν ευκολο? δωσε καπιες πληροφορίες να ξέρω τι θα βρώ εκει ..

                  Comment


                    #10
                    εγω πηγα σε Hostel εμεινα με αλλους 3 σε δωματιο για 4 ατομα... ετσι εμεινα για 2 μηνες μεχρι να βρω δουλεια και μετα εμεινα για 1 χρονο μεχρι να μαζεψω καποια λεφτα, και μετα νοικιασα δωματιο σε σπιτι με 2 δωματια
                    ενοειτε οτι δεν εμεινα στο ιδιο hostel ολο το διαστημα γιατι καποια δεν ανανεωνουν πανω απο 30 μερες κλπ αλλα παντα εβρισκα το επομενο, τωρα βεβαια με το δωματιο ειναι πολυ καλυτερα αλλα για αρχη το hostel ειναι μια χαρα
                    Να βρεις hostel ειναι πανευκολο το δυσκολο ειναι οταν θες να νοικιασεις δωματιο γιατι θελουν να δουλευεις , ποσα βγαζεις κλπ
                    και φυσικα στα hostel εχεις το ρισκο να σε κλεψουν οταν λειπουν ολοι γιατι ερχονται συχνα ατομα για 2 μερες η και 1 μερα και φευγοτας παιρνουν αμα δουνε laptop αφυλακτα κλπ

                    Comment


                      #11
                      Teris εσυ πως βρήκες τη δουλειά, τι συστήνεις να κάνω για να βρω πιο ευκολα εργασία?

                      Τι χρήματα να εχω μαζί, 2000 θα φτάσουν? Εσυ πως τα εβγαλες περα στο Hostel 2 μηνες ψαχνοντας δουλειά?

                      Comment


                        #12
                        εγω ειχα 4000 pounds και μπορουσα να μεινω κανα 6μηνο ψαχνοντας για δουλεια και βρηκα στον δευτερο μηνα , με 2000 pounds καθαρα εκτος των αεροπορικων, πιστευω οτι μπορεις να δοκιμασεις για κανα διμηνο ανετα και να βρεις δουλεια... οποιος δεν βρισκει δουλεια στο διμηνο στην Αγγλια, kai eidika sto Londino σημαινει οτι δεν ειναι ετοιμος για μεταναστευση η δεν εχει τοποθετηθει σωστα.

                        Comment


                          #13
                          Teris Γράψε αν μπορεις λιγα πραγματα για τις κηνίσεις που πρεπει να γίνουν βημα-βημα για εργασια για να μην κανω λάθη και χανω χρόνο και χρήματα

                          Ελεγα να αρχίσω απο warehouse που ειναι πιστευω ευκολο να βρω τι γνωμη εχεις? η (μαυρη) εργασία παίζει εκει ? θα παρω σβαρνα τα μαγαζια για αρχη να κανω οτι να'νε αλιως δεν το βλεπω να μπορω να πληρωσω ουτε το Hostel

                          Comment


                            #14
                            θα κλησεις hostel απο ελλαδα, θα ερθεις εδω με δικο σου laptop ωποσδηποτε, θα βγαλεις ouster card για μετακινησεις, θα παρεις τηλεφωνο αγγλικο και θα κλεισεις ραντεβου για ΝΙΝ (ολα αυτα την ιδια μερα)
                            μετα το ραντεβου για το ΝΙΝ, 5-15 μερες θα εχεις συνεντευξη και τον αριθμο ΝΙΝ και θα στελνεις βιογραφικα στις αγγελιες μεσω ιντερνετ...
                            το warehousing παιζει πολυ εδω και θα βρεις στην βδομαδα επανω ... (μπορεις να γραφτεις σε οσα agency προλαβεις πριν σε στειλουν για δουλεια ) και μετα θα δεις αν σου δινουν 5-6 μερες εργασια, αν ειναι κοντα, αν ειναι στο ιδιο εργοδοτη, κλπ και θα δοκιμασεις και σε αλλο γραφειο μετα... αν και συνηθως στο πρωτο γραφειο μετα απο κανα μηνα αμα πεις "θελω πιο κοντα η πιο πολλες μερες κλπ αυτοι σε ικανοποιουν αναλογα γιατι σε ξερουν ηδη κλπ.
                            Αυτα χονδρικα νομιζω εχουν τα πραγματα... οτι αλλο θες ρωτα
                            η δουλεια λεγεται picking η packing και εχει πολυ κινηση γιατι πανε και φευγουνε οταν βρουνε κατι καλυτερο κλπ

                            Comment


                              #15
                              Teris πολυ σημαντικά ολα αυτα ! χρυσάφι απλά..

                              Με τι ρυθμό χρεώνεται ή oyster card στο μηχανάκια ακύρωσης?
                              Τα agency που τα βρίσκω παω αυτοπροσώπως για εγγραφη ή γραφομαι online?
                              Μπορεις να μου γραψεις εδω μερικα agency για να ξερω που θα βαδίσω?
                              Επισής οσον αφορά τον τραπεζικο λογαριασμό τι ζητάνε απο χαρτούρα και σε πια τράπεζα ειναι πιο ευκολο να ανοίξω?

                              Θα ήταν καλό αν έβγενα και στον ποδαρόδρομο να ψαξω με cv ανα χείρας ?

                              Comment

                              Working...
                              X