Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σπουδές Στην Αγγλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Σπουδές Στην Αγγλία

    Σκέφτομαι να φύγω και εγώ . Πριν 3 χρόνια έφυγε ένας φίλος μου με την μητέρα του και ήρθαν για διακοπές πριν λίγες μέρες και μου λένε και κακά και καλά. Τα προνόμια είναι πολλά και τα κολέγια από τα καλύτερα. Αν ξέρει κάποιος κάποιο συγκεκριμένο κολέγιο για σπουδές και ότιδη πότε που θα μπορούσε να με βοηθούσε γράψτε μου . Σας ευχαριστώ πολύ πολύ

    #2
    Καλημέρα effleurer_lea.
    Καινούργια είσαι και εσύ στο forum όπως και εγώ.

    Comment


      #3
      Καταρχάς θα ήθελα να διευκρινήσεις με τι ακριβώς θές να ασχοληθείς. Θα βοηθούσε ιδιαίτερα όλους όσους θέλουν να προτείνουν πανεπιστήμια σχετικά με τις σπουδές. Επίσης πρέπει να διαχωρίσουμε τα κολέγια από τα πανεπιστήμια.

      Comment


        #4
        Επίσης ψάχνεις για προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό;

        Comment


          #5
          Καλησπέρα και σε ευχαριστώ που μου απάντησες!! Ναι καινούργια και εγώ μιας και βρήκα το patriotaki πολύ βοηθητικό. Προπτυχιακό! Ακόμα ψάχνομαι για το τι ακριβώς θέλω να σπουδάσω, ξέρω τι μου αρέσει, αλλά πρέπει να σκεφτώ καλά μέχρι να φύγω τι πραγματικά θέλω να σπουδάσω.

          Comment


            #6
            Σου εύχομαι καλή τύχη και κουράγιο. Να προσέχεις τους τίτλους των πτυχίων γιατί έχουν πολλούς τίτλους μαζί μέσα. Κοίταξε τις βαθμολογίες των πανεπιστημίων αλλά να μην τις πιστεύεις απόλυτα. Το βασικό είναι τι μαθήματα θα κάνεις. Κάνε την έρευνα σου και ρώτησε ό,τι άλλο θές.

            Comment


              #7
              Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! έχεις δίκιο όσον αφορά τους τίτλους, πρέπει να ψαχτώ :/ εσύ ζεις στην Αγγλία; είχες ζήσει;

              Comment


                #8
                Καλημέρα. Κοίταξε τα μηνύματα σου.

                Comment

                Working...
                X