Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερώτηση για Paisley, University of the West of Scotland

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ερώτηση για Paisley, University of the West of Scotland

    Καλησπέρα σε όλους,

    Μήπως γνωρίζει κάποιος τι πόλη είναι το Paisley; Θέλω να πώ έχει δουλειές; Υπάρχει κάποιος που να έμεινε η να σπούδασε; Επίσης τι γίνεται με το University of the West of Scotland; Εντάξει κάποιοι θα μου πούν ότι είναι δευτεροκλασσάτο. Έχει όμως προοπτική να σπουδάσει κάποιος εκεί και να βρεί εργασία;

    Γράψτε ό,τι θεωρείτε εσείς ότι είναι χρήσιμο.

    #2
    Καλησπέρα.Δύο φίλες μου σπούδασαν εκεί. Το Paisley είναι μια μικρή πόλη κοντά στην Γλασκώβη. Η μία δεν ασχολήθηκε με το αντικείμενο της, βέβαια γύρισε Ελλάδα δεν έμεινε εκεί. Η άλλη σπούδασε μάρκετινγκ και δουλεύει εδώ και χρόνια στην Γλασκώβη σε σχετικό κλάδο. Καταρχήν τι θέλεις να σπουδάσεις?

    Comment


      #3
      Καλησπέρα σας,

      Σας ευχαριστώ πολύ που αφιερώσατε το χρόνο σας για να μου απαντήσετε. Έμεινα έκπληκτος. Πολύ γρήγορη απάντηση. Η φίλη σας που γύρισε στην Ελλάδα, γύρισε επειδή το ήθελε ή γιατί δεν έβρισκε εργασία; Για καλύτερη επικοινωνία σας έχω αποστείλει προσωπικό μήνυμα.

      Comment


        #4
        Μην μου μιλάς στον πληθυντικό δεν είμαι τόσο μεγάλη . Οι φίλες μου τελειώσαν τις σπουδές του 10 χρόνια πριν, οπότε καταλαβαίνεις τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Αυτή που ΄γυρισε δεν έψαξε ποτέ δουλειά στο Η.Β. Η άλλη έμεινε εκεί γιατί ήταν απο μικρή επαρχιακή πόλη και δεν θα έβρισκε δουλειά έτσι κι αλλιώς.

        Comment

        Working...
        X