Announcement

Collapse
No announcement yet.

Los Angeles

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Πηγαίνω Αγγλία σε λίγες μέρες βρήκα δουλειά εκει.Η Αμερική για μένα είναι πάρα πολύ μακριά. Εγώ θέλω να είμαι κοντά στην Ελλάδα. Να φανταστείς όταν τους είπα ότι δεν θέλω να έρθω τελικά τα έχασαν μου λένε είσαι σίγουρος? Ναι δεν μετανιώνω γι αυτήν μου την απόφαση. Αγαπώ την χώρα μου και θέλω να είμαι κοντά σε αυτήν.πάντως παιδιά να ξέρετε πως το μεγαλύτερο μεταναστευτικο κύμα έχει έρθει στην Ευρώπη από Αμερική! Κάτι λέει κι αυτό. ...

    Comment


      #32
      Τι εννοείς; Αμερικάνοι μετανάστευσαν στην Ευρώπη; Ξέρουν που είναι η Ευρώπη; Χαχαχα

      Comment


        #33
        Originally posted by Natalia_ View Post
        Τι εννοείς; Αμερικάνοι μετανάστευσαν στην Ευρώπη; Ξέρουν που είναι η Ευρώπη; Χαχαχα
        πριν μερες ειδα ενα διαδραστικο χαρτη που ελεγε πως προς την ευρωπη το μεγαλυτερο μεταναστευτικο κυμα ηταν απο αμερκη και μετα ουκρανια και μετα οι προσφυγες....

        Comment


          #34
          Originally posted by AlexGraphicD View Post
          Μην το λες οτι πέθανε...
          Δοκίμασε και Αγγλία όσο περιμένεις για την λοταρία. Εχω δυο φίλους οι οποίοι πήγαν και έπιασαν δουλεια με καλούς μισθούς Αγγλία.
          Στην θέση σου θα έκανα λοταρία αλλα παράλληλα θα έψαχνα για δουλεια Ευρώπη. Ιδανικά θα πήγαινα όπου είχα φίλους η γνωστούς για να με φιλοξενήσουν στην αρχή.
          Ειμαι σε χωρα της Ευρωπης φιλε και εχω δουλεια.Οσο για την Αγγλια που λες τωρα με το brexit θα εχουν προβλημα οι ευρωπαιοι μεταναστες.

          Comment


            #35
            Originally posted by makoulis View Post
            Πηγαίνω Αγγλία σε λίγες μέρες βρήκα δουλειά εκει.Η Αμερική για μένα είναι πάρα πολύ μακριά. Εγώ θέλω να είμαι κοντά στην Ελλάδα. Να φανταστείς όταν τους είπα ότι δεν θέλω να έρθω τελικά τα έχασαν μου λένε είσαι σίγουρος? Ναι δεν μετανιώνω γι αυτήν μου την απόφαση. Αγαπώ την χώρα μου και θέλω να είμαι κοντά σε αυτήν.πάντως παιδιά να ξέρετε πως το μεγαλύτερο μεταναστευτικο κύμα έχει έρθει στην Ευρώπη από Αμερική! Κάτι λέει κι αυτό. ...
            Τι να πω σε παραδεχομαι...Μακαρι να ειχα το θαρρος σου να μην φυγω και εγω.
            Ενταξει γενικα στην Ευρωπη πανε πολλοι γιατι ειναι και πιο ευκολο να κανεις τα χαρτια σου. Αμερικη αν δεν εισαι επιστημονας ή δεν παντρευτεις με αμερικανο πολιτη δεν κανεις χαρτια.
            instagram.com/anelixis_net/
            youtube.com/user/AlexGraphicd1

            Comment


              #36
              Originally posted by gppms View Post
              Ειμαι σε χωρα της Ευρωπης φιλε και εχω δουλεια.Οσο για την Αγγλια που λες τωρα με το brexit θα εχουν προβλημα οι ευρωπαιοι μεταναστες.
              Ε τοτε τι να την κανεις την Αμερικη; Κατσε εκει Ευρωπη αφου εχεις δουλεια.
              Δεν ειμαι σιγουρος οτι θα εχουν προβλημα τωρα με το brexit..Θα δειξει.
              instagram.com/anelixis_net/
              youtube.com/user/AlexGraphicd1

              Comment


                #37
                Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να μη γίνει το brexit τελικά..

                Comment


                  #38
                  Originally posted by gppms View Post
                  Ειμαι σε χωρα της Ευρωπης φιλε και εχω δουλεια.Οσο για την Αγγλια που λες τωρα με το brexit θα εχουν προβλημα οι ευρωπαιοι μεταναστες.
                  οτι συμβαινει στην ΜΒ καμια σχεση με οτι ακουτε στα καναλια !! πχ τα επιδοματα που μας έπρηξαν οτι θα κοπουν μιλησα με φιλο που ειναι πανω και μου λεει οτι αυτο θα γινει ΑΝ τελικα φυγουν απο την ΕΕ που ειναι σχεδον απίθανο !

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by Natalia_ View Post
                    Τι εννοείς; Αμερικάνοι μετανάστευσαν στην Ευρώπη; Ξέρουν που είναι η Ευρώπη; Χαχαχα

                    Χαμός γίνεται, έχουν γεμίσει μέχρι και τα πανεπιστήμια αμερικανούς, ιδίως Γερμανία.

                    Comment


                      #40
                      Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες για το Los Angeles. Έχω μια πρόταση για δουλειά με πολύ καλά λεφτα.
                      Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι γίνεται με το σύστημα υγείας?
                      Τι ακριβώς καλύπτει?
                      Υπάρχει κάποια κάρτα υγείας όπου καλύπτει κάποια θέματα νοσηλεοας δωρεάν ή πρέπει να αποτανθείς σε ιδιωτικό φορέα? Και αν ναι, τι πρέπει να πληρώσει μια τετραμελης οικογένεια? Έχω 2 μικρά παιδάκια 7 και 5 χρονών.
                      Με την φορολογία τι ακριβώς ισχύει?
                      Τα χρήματα που θα παίρνω είναι 8000$ το μήνα. Είναι καλά τα λεφτά αυτά για να ζήσει μια οικογένεια στο Los Angeles??
                      Περιμένω τις απαντήσεις σας για το θέμα μου.
                      Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by bogdim72 View Post
                        Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες για το Los Angeles. Έχω μια πρόταση για δουλειά με πολύ καλά λεφτα.
                        Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι γίνεται με το σύστημα υγείας?
                        Τι ακριβώς καλύπτει?
                        Υπάρχει κάποια κάρτα υγείας όπου καλύπτει κάποια θέματα νοσηλεοας δωρεάν ή πρέπει να αποτανθείς σε ιδιωτικό φορέα? Και αν ναι, τι πρέπει να πληρώσει μια τετραμελης οικογένεια? Έχω 2 μικρά παιδάκια 7 και 5 χρονών.
                        Με την φορολογία τι ακριβώς ισχύει?
                        Τα χρήματα που θα παίρνω είναι 8000$ το μήνα. Είναι καλά τα λεφτά αυτά για να ζήσει μια οικογένεια στο Los Angeles??
                        Περιμένω τις απαντήσεις σας για το θέμα μου.
                        Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
                        Με τα χρηματα που θα παιρνεις μπορεις να κανεις πολυ καλη ιδιωτικη ασφαλεια. Στην Νεα Υορκη υπαρχει δωρεαν ασφαλιση για ανεργους και παρανομους μεταναστες αλλα απο τη στιγμη που θα πληρωνεσαι τοσο καλα αξιζει να κανεις μια ιδιωτικη ασφαλιση. Ακομα και στην νεα υορκη που ειναι η πιο ακριβη πολη στην αμερικη και η πιο καλα αμοιβομενη, με 8000 θεωρεισαι πλουσιος.
                        instagram.com/anelixis_net/
                        youtube.com/user/AlexGraphicd1

                        Comment


                          #42
                          Πόσο στοιχίζει περίπου μια οικογενειακή ασφάλεια??
                          Έχεις υπ όψιν σου??
                          Με την φορολογία??

                          Comment


                            #43
                            8000$ καθαρά ή μεικτά;

                            Comment


                              #44
                              Αν τα 8000 ειναι μεικτά, τοτε σου φτάνουν ίσα-ίσα για Λος Αντζελες. Γιατι δεν σου προσφέρει ασφαλεια υγειας ο εργοδότης σου;

                              Μεγαλη προσοχή η επισης για το πού θα ζήσεις διοτι ετσι και οσα σε κακη γειτονια την έβαψες. Επισης σημαντικο με μικρα παιδια παντοτε θα κανεις αναζήτησή στη βαση δεδομένων της πολιτείας με τους παιδεραστές για να παρεις τα μετρα σου. Βαζεις τη διεύθυνση στη μηχανη αναζήτησης και σου βγαζει αποτελεσματα. Εδω π.χ. που μενω στο χωριο εχουμε μονον εναν και μενει στην άκρη του χωριού στα χωράφια.

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by Lara View Post
                                Αν τα 8000 ειναι μεικτά, τοτε σου φτάνουν ίσα-ίσα για Λος Αντζελες. Γιατι δεν σου προσφέρει ασφαλεια υγειας ο εργοδότης σου;
                                OOYAOY ειναι πιο ακριβο το ΛΑ απο Ν. Υορκη; Δεν το ηξερα αυτο. Στην Ν. Υορκη ακομα και μεικτα, 8000 ειναι πολυ καλα χρηματα που σου εξασφαλιζουν μια καλη ζωη ακομα και αν μενεις στο μανχαταν που τα ενοικια ειναι 3000 με 4000.
                                instagram.com/anelixis_net/
                                youtube.com/user/AlexGraphicd1

                                Comment

                                Working...
                                X