Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μεταπτυχιακό ή δουλειά?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μεταπτυχιακό ή δουλειά?

    Καλησπέρα σας . Βρισκομαι εδω και 4 μηνες αγγλια και προσπαθωντας να βρω δουλεια ως μηχανικος ηλεκτρολογος , ειμαι μηχανικος ηλεκτρολογος τε . Επειδη δεν εβρισκα πηρα την αποφαση να κανω ενα μεταπτυχιακο για να μπορεσω να ενισχυσει το βιογραφικο και να εχω ενα χαρτι απο βρετανικο πανεπιστημιο. Ενω με δεχτηκαν για το μεταπτυχιακο προεκυψε μια δουλεια για μηχανικος και ειμαι σε ενα μεγαλο αδιεξοδο με το τι να προτιμησω. Αν καποιος εχει να προτεινει κατι θα ηταν ευπροσδεκτο. Αυτο που σκεφτομαι με το μεταπτυχιακο ειναι απλα οτι θα μετρησει στο μελλον σε καλυτερη δουλεα και εξελιξη. Ευχαριστω πολυ.

    #2
    Το θέμα είναι οικονομικό. Μπορείς να καλύπτεις τα έξοδα σου; Τα έτοιμα φεύγουν γρήγορα και ίσως βρεθείς σε δύσκολη θέση. Θα σου πρότεινα να δεχτείς τη δουλειά και να ξεκινήσεις part time μεταπτυχιακό.

    Comment


      #3
      Αυτο ειναι αδυνατο καθως χωριζει τις περιοχες μια αποσταση 340 μιλιων

      Comment


        #4
        Υπάρχουν και εξ αποστάσεως μεταπτυχιακά σε αυτήν την περίπτωση. Ως φρέσκια μετανάστης, σκέφτομαι ότι πρώτα πρέπει να βρω μια δουλειά να εξασφαλισω την κάλυψη των εξόδων μου και μετά θα κοιτάξω για περαιτέρω σπουδές. Έτσι πιστεύω.

        Comment


          #5
          δουλεια με τα 1000 και μη το σκεφτεσαι, ειδικα αν ειναι και στον τομεα σου!!!
          το μεταπτυχιακο μπορεις να το κανεις κυριολεκτικα οποτε θελεις.

          Comment


            #6
            επειδή κάνω μεταπτυχιακό , η απάντηση είναι : εάν η δουλειά αφορά τον τομέα που θες να ασχοληθείς , τότε δουλειά χωρίς δεύτερη σκέψη. ούτως ή άλλως το μεταπτυχιακό γίνεται είτε για εξειδίκευση(για εύρεση εργασίας) είτε ως εφόδιο για μελλοντική εύρεση εργασίας

            Comment

            Working...
            X