Announcement

Collapse
No announcement yet.

AUSBILDUNG ή βαρβαρότητα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Ο παραγοντας τυχη επαιξε σιγουρα σημαντικο ρολο στην περιπτωση μου. Υπαρχει παρα πολυς κοσμος με παρομοια η' κ περισσοτερα πρισοντα απο εμενα που παλευει χρονια ολοκληρα για να πετυχει κατι κ πολλες φορες δε το πετυχαινει κ ποτε. Αλλοι παραγοντες που επαιξαν ρολο ητανη καλη γλωσσικη προετοιμασια, γιατι εστω κ αν δε μιλαω σουπερ γερμανικα, ποτε κανεις εδω δε μου εθεσε τη γλωσσα σαν προβλημα, ισα ισα εντυπωσιαζονται που με τοσο λιγο καιρο διαμονης εδω μιλαω ετσι. Επισης ηταν σημαντικη η εστω κ μικρη προετοιμασια που εκανα ξεφυλλιζοντας γερμανικα βιβλια του κλαδου μου κ μαθαινοντας την ορολογια. Στις συνεντευξεις ειναι σημαντικο να τους πετας λεξεις-κλειδια σχετικα με τον κλαδο σου. Τους "ψαρωνεις" για να το πω ετσι! Τους δειχνεις οτι το'χεις. Κ τελος πολλη μελετη για το πως συντασσουμε ενα σωστο Bewerbung κ πως χειριζομαστε μια σωστη συνεντευξη. Πως πλασαρουμε δηλαδη τον εαυτο μας βασει των γερμανικων απαιτησεων. Site, σεμιναριο, οποιαδηποτε σχετικη πηγη πληροφορησης αξιοποιηστε την!
    Ελπιζω να φανηκαν σε καποιους χρησιμες η ιστορια κ οι πληροφοριες μου.

    Comment

    Working...
    X