Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γνωριμιες-Κουβεντουλα κι ας εχει συννεφια-βροχουλα.. Εχω βεραντουλα.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Γνωριμιες-Κουβεντουλα κι ας εχει συννεφια-βροχουλα.. Εχω βεραντουλα.

    Καλημερα και Καλο Μηνα..
    Ευχομαι ολοκαρδα.. Υγεια, καλη επιτυχια/σταδιοδρομια, υπομονη, κουραγιο, αρμονια και ευτυχια σε ολους τους πατριωτες και πατριωτισες.
    Μεταναστεψα το 2010 στην Αδελαιδα-Νοτια Αυστραλια με το προνομιο οτι ειμαι Αυστραλος υπηκοος.. Η μητερα μου ειχε ζησει και εργασθει πολυ παλαιοτερα αλλα επεστεψε το 1968 στην Ελλαδα μαζι με τον πατερα μου.
    Απο το 2011 εργαζομαι οδηγος λεωφορειων, τοπικα δρομολογια στην Αδελαιδα.
    Η αποφαση μου δεν ηταν και τοσο ευκολη.. Στην ηλικια 40 ετων να κανω μια νεα αρχη..
    Υπολογισα/σκεφτηκα τις καταστασεις/εξελιξεις στην Ελλαδα.. Δεν ειδα οτι θα υπαρξει καποια οικονομικη σταθεροτητα, καποια βελτιωση σε συντομο χρονικο διαστημα..
    Με δεδομενο την ηλικια μου.. Με δεδομενο οτι η αραβωνιαστικια μου δεν ηθελε να μεταναστεψει.. Με δεδομενο οτι δεν θα εβλεπα και την μητερα μου, ηλικιωμενη και μονη χωρις συγγενεις και τον πατερα μου εν ζωη.. με δεδομενο και το οικονομικο χρεος (υποθηκη διαμερισματος).....
    Ο απολογισμος.. Πιστευω οτι σωστα επραξα αλλα υπαρχει και το αντιτιμο.. Μου στοιχισε το οτι ηρθα μονος..
    Σε συνδιασμο με το χρονικο διαστημα εξοικειωσης (γλωσσα, καθημερινοτητα κτλ).. και ο χαμος της μητερας μου.. Εφθασα 46 ετων και δεν παιζει τιποτα σοβαρο..
    Αρκετες φορες κυνηγαω τις υπερωριες και επιπλεον βαρδιες για να καλυψω τις οικονομικες μου υποχρεωσεις, οποτε και αυτο παιζει ρολο.. ελευθερος χρονος περιορισμενος..
    Περιμενω μυνηματα για γνωριμιες-κουβεντουλα.
    Βικτωρ.

    #2
    Καλημέρα Βίκτωρ, σου έστειλα το τηλέφωνό μου σε προσωπικό μήνυμα μόλις το διαβάσεις πάρε να τα πούμε
    Δημήτρης
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment

    Working...
    X