Announcement

Collapse
No announcement yet.

Probationary Offer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Probationary Offer

    Καλημέρα σε όλους

    Ξερει κανεις που να δουλευει στον κλαδο των Φροντιστων Υγειας στην Αγγλία αν στήν προσφορά που στέλνουν για να υπογράψεις o Αγγλικός νόμος περι εργασιας υποχρεώνει τους εργοδότες να αναγράφουν το minimum εβδομαδιαίο ωραριο για το πρώτο δοκιμαστικό τρίμηνο ? (πχ 36-40-48h) ??
    0
    ΝΑΙ
    0%
    0
    ΟΧΙ
    0%
    0

    The poll is expired.


    #2
    Καλημέρα.Ναί θα πρέπει να γράφουν ώρες εργασίας εβδομαδιαίως καί το ωρομίσθιο το οποίο θα σού πούνε γιά τούς πρώτους δοκιμαστικούς μήνες.

    Comment


      #3
      Δεν αναφέρουν minimum ωρες εργασιας εβδομαδιαίως μονο το ωρομήσθιο

      Ακόμα αναφέρουν οτι θα υπογράψω συμβόλαιο εργαζομένου αλλά το πότε δεν το αναφέρουν!
      Μπορώ να τους πω κάτι για ολα αυτά?? Είναι νόμιμο να μην γράφουν τις μινιμουμ ωρες που θα εργαζομαι την εβδομάδα ?

      Comment


        #4
        Originally posted by ΠΑΓΟΥΡΑΣ View Post
        Καλημέρα.Ναί θα πρέπει να γράφουν ώρες εργασίας εβδομαδιαίως καί το ωρομίσθιο το οποίο θα σού πούνε γιά τούς πρώτους δοκιμαστικούς μήνες.
        αν δεν το αναγραφουν εχουν επιπτώσεις?

        Comment


          #5
          Το ποσό πού γράφουν μού φαίνεται τρελό!Επειδή εργάζομαι σ'αυτόν τον τομέα στην Αγγλία εδώ καί ένα χρόνο καί έκανα κι' εγώ την εκπαίδευση πού λένε από την αρχή μού δώσανε ένα χαρτί πού έγραφε ακριβώς τι εκπαίδευση παρέχουν καί πόσο χρεώνουν αλλά σε καμμία περίπτωση δεν ήταν αυτό το ποσό!Ήταν περίπου στις 700 με 800 λίρες τις οποίες θα πλήρωνα αν έφευγα μετά τον πρώτο μήνα καί όσο περνούσε ο καιρός το ποσό αυτό μειώνεται καί αυτή την στιγμή αν φύγω δεν θα μού χρεώσουν τίποτε.Γιά το αν είναι νόμιμο ή όχι νομίζω πως κινούνται κι' αυτοί στο όριο με διάφορα παραθυράκια τού νόμου.Πάντως ψάξτο καλύτερα γιατί δεν λείπουν ούτε κι' εδώ οι απατεώνες.

          Comment


            #6
            ειναι μεσω γραφειου εδω

            Comment


              #7
              Originally posted by ΠΑΓΟΥΡΑΣ View Post
              Το ποσό πού γράφουν μού φαίνεται τρελό!Επειδή εργάζομαι σ'αυτόν τον τομέα στην Αγγλία εδώ καί ένα χρόνο καί έκανα κι' εγώ την εκπαίδευση πού λένε από την αρχή μού δώσανε ένα χαρτί πού έγραφε ακριβώς τι εκπαίδευση παρέχουν καί πόσο χρεώνουν αλλά σε καμμία περίπτωση δεν ήταν αυτό το ποσό!Ήταν περίπου στις 700 με 800 λίρες τις οποίες θα πλήρωνα αν έφευγα μετά τον πρώτο μήνα καί όσο περνούσε ο καιρός το ποσό αυτό μειώνεται καί αυτή την στιγμή αν φύγω δεν θα μού χρεώσουν τίποτε.Γιά το αν είναι νόμιμο ή όχι νομίζω πως κινούνται κι' αυτοί στο όριο με διάφορα παραθυράκια τού νόμου.Πάντως ψάξτο καλύτερα γιατί δεν λείπουν ούτε κι' εδώ οι απατεώνες.
              τωρα αυτο που μου λες για 800 λιρες minimum με κανει να το σκευτομαι

              Comment


                #8
                Και εμένα το ποσο που γράφουν μου φαίνεται τρελο.στη δική μου εταιρεία αν δεν έχεις πτυχίο αεί οποιασδήποτε χώρας τα πληρώνουν αυτοί αλλιώς ο εργαζόμενος 100 pounds.πρέπει να γράφουν ώρες αλλιώς θα σου δίνουν από 0 ώρες έως όσες θέλουν. Στη θέση σου δεν θα το υπέγραψα για κανένα λόγο. Και αν δεν σου αρέσει και θες να φύγεις νωρίτερα γιατί να τους πληρώνεις κιόλας! Οι εταιρείες αυτές σχεδόν ολες κανα 2 εβδομαδες εκπαιδευση στην αρχη σου κάνουν και μετά ξεκινάς!!

                Comment


                  #9
                  Επιμενουν να μην βαζουν στήν προσφορά τις ελαχιστες εγγυημενες ωρες εργασιας την εβδομαδα παρολο που επικοινώνισα μαζι τους στην Αγγλια και δεν δεχονται να το αλαξουν.
                  Ανάφερουν οτι συμβόλαιο θα υπογράψω μετα απο τρεις μήνες και ΟΧΙ αμέσως
                  Αυτο μου φενεται απαράδεκτο και πιστεύω πλέον πως ειναι αφερέγγυοι.Δεν ξανα μιλάω μαζι τους.

                  Ευχαριστω ολους για τις απαντήσεις

                  Comment

                  Working...
                  X