Announcement

Collapse
No announcement yet.

Λογαριασμος και κάρτα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Λογαριασμος και κάρτα

    Καλησπέρα. Ο αδερφός μου φεύγει για Αγγλία σε 6 μηνες. Η ερώτηση ειναι η εξής. Υπάρχει τρόπος να ανοίξει λογαριασμό σε αγγλική τράπεζα (με καρτα για αγορές); Εχει τα χρήματά του τώρα στην Πειραιώς αλλά με τα capital controls δεν ξέρουμε τι παίζει πλέον. Μην πάει να βρει πχ σπίτι και δεν μπορει να πληρώσει γιατι δεν αφήνει τόσο μεγάλα ποσά.

    #2
    Είναι κομμάτι δύσκολο χωρίς NIN, δουλειά και διεύθυνση κατοικίας που να αποδικνύεται με επίσημα έγγραφα (λογαριασμοί δεκο, αλληλογραφία τράπεζας, κάποια δημόσια υπηρεσία ή ακόμα και το συμβόλαιο ενοικίου) να μπορέσει ν' ανοίξει λογαριασμό.
    Να κοιτάξει την Monese. Θα αποκτήσει κανονικό τραπεζικό λογαριασμό αγγλικής τράπεζας μέσα σε 5 λεπτά και θα έχει και χρεωστική visa
    Περισσότερα στο https://www.monese.com/
    Πολλοί μετανάστες έχουν καταφύγει σ' αυτή τη λύση και την χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρόνο. Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα και έχω χρησιμοποιήσει την κάρτα εκτός του Ηνωμένου Βασιλείου και της Ελλάδας, σε Ελβετία, Φινλανδία, FYROM, Αλβανία, Γερμανία

    Comment


      #3
      Originally posted by alevra View Post
      Είναι κομμάτι δύσκολο χωρίς NIN, δουλειά και διεύθυνση κατοικίας που να αποδικνύεται με επίσημα έγγραφα (λογαριασμοί δεκο, αλληλογραφία τράπεζας, κάποια δημόσια υπηρεσία ή ακόμα και το συμβόλαιο ενοικίου) να μπορέσει ν' ανοίξει λογαριασμό.
      Να κοιτάξει την Monese. Θα αποκτήσει κανονικό τραπεζικό λογαριασμό αγγλικής τράπεζας μέσα σε 5 λεπτά και θα έχει και χρεωστική visa
      Περισσότερα στο https://www.monese.com/
      Πολλοί μετανάστες έχουν καταφύγει σ' αυτή τη λύση και την χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρόνο. Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα και έχω χρησιμοποιήσει την κάρτα εκτός του Ηνωμένου Βασιλείου και της Ελλάδας, σε Ελβετία, Φινλανδία, FYROM, Αλβανία, Γερμανία
      Ευχαριστω για την γρήγορη απάντηση. NIN έχει. Αυτο που μας ενδιαφέρει είναι ενας απλος λογαριασμός, στον οποίο θα μεταφέρουμε τα χρήματα απο την ελληνική τράπεζα ώστε να μπορει με την καρτα του να πληρωνει υποχρεώσεις.

      Comment

      Working...
      X