Announcement

Collapse
No announcement yet.

Απο Σκανδιναβικη χωρα μετανάστευση στην Αγγλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Απο Σκανδιναβικη χωρα μετανάστευση στην Αγγλία

    Καλησπερα βρίσκομαι Φινλανδια ο λογος που ηρθα εδω περα ειναι γιατι εδω μένει ο αδερφός μου (ξερω πολυ σημαντικό πράγμα να εχεις κάποιον εξωτερικό)αυτο το λιγο που ειμαι εδω ομως και αν και δεν εχω ξεκινησει δουλεια βλεπω να μην με τραβάει πολυ σαν κουλτουρα και σαν κλιμα γενικα αυτη η χωρα πολυ κρυο κρυοι ανθρωποι και υψηλα ποσοστα καταθλιψης.Σκεφτομαι σοβαρα ομως να μαζεψω λεφτα να παω Αγγλια

    Με Αγγλια λοιπον εχω κόλλημα απο μικρός να βλεπω αγγλικες σειρες ντοκιμαντερ για την Αγγλια κτλ.Μιλαω πολυ καλα αγγλικα (Ενα μεγάλο συν γιατι εδω δεν ξερω την γλωσσα)ξερω πως η Αγγλια εχει αλλη φιλοσοφια απο εδω και καλυτερη διασκεδαση και να κάνεις πιο πολλα αλλα και πιο ζεστός καιρός ,ξερω επισης ομως οτι μπορεί να μην ειναι τοσο ασφαλες οσο εδω και τα λεφτά να μην ειναι τοσο καλα αλλα και πολύ πολυκοσμία.

    Θα ηθελα γνωμες για αν εχει ζησει κάποιος σε σκανδιναβικες χωρες και αγγλια να μου πει την γνώμη του αλλα και τι νομιζεται για την σκέψη μου ευχαριστω

    #2
    αν σου αρεσει το αγγλικο στυλ κοιτα Ιρλανδια καλυτερα φιλε που εχει αναπτυξη .Αγγλια εχει brexit και υφεση..εξαρταται τι δουλεια κανεις κ τι θες.

    Comment


      #3
      Originally posted by Michanikos View Post
      αν σου αρεσει το αγγλικο στυλ κοιτα Ιρλανδια καλυτερα φιλε που εχει αναπτυξη .Αγγλια εχει brexit και υφεση..εξαρταται τι δουλεια κανεις κ τι θες.
      Δεν εχω ιδεα απο Ιρλανδια τι παιζει

      Comment

      Working...
      X