Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μια νέα αρχή στην Aγγλία?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μια νέα αρχή στην Aγγλία?

    Γεια σας σε όλους παιδιά...εγώ και η γυναικα μου θέλουμε να μεταναστεύσουμε στην αγγλία έχω κλείσει εισιτήριο για Λονδίνο μετά τις γιορτές στα μέσα γενάρη και ήθελα να ρωτήσω εσάς που μένετε εκεί τι πρέπει να έχω μαζί μου και τι θα μου χρειαστεί σίγουρα...από έγγραφα το βασικό για να είμαι ok και από ρούχα έχω ακούσει πολλά βασικά...θα πάω πρώτα εγώ εκεί και μετά θα πάρω και την γυναικα μου όταν βρω ένα σπίτι να νοικιάσω...έχω τελειώσει για πληροφορική και πιστεύω πως θα βρω κάτι στο τομέα μου. η κάθε γνώμη είναι ευπρόσδεκτη

    #2
    Και εγώ σκέφτομαι να κάνω μια νέα αρχή. Και μια από τις χώρες που σκέφτομαι είναι η Αγγλία. Είμαι μαθηματικός με μεταπτυχιακό στην στατιστική και κάπου άκουσα ότι εκεί έχει μεγάλη ζήτηση το επάγγελμα του μαθηματικού. Δεν ξέρω αν αυτό είναι αλήθεια. Αν ξέρει κάποιος θα τον παρακαλούσα να με ενημερώσει. Γενικά τι παίζει με αυτό το επάγγελμα.

    Comment


      #3
      Data analyst-statisticians collect numbers and statistics to identify trends, create models and present results.


      Εχει πολύ μεγαλη ζήτηση. Ξεκινάς με λίγα σχετικα. (βεβαια και το λιγο σχετικο ειναι) Προσοχή στην περιοχή που θα επιλεξεις να δουλεψεις.

      Comment


        #4
        ευχαριστώ για την πληροφόρηση. Τι ακριβώς θα πρέπει να προσέξω στην περιοχή;. Βασικά έχω στο μυαλό μου να κοιτάξω σε πόλεις σαν το Μάντσεστερ, Λίβερπουλ, Νιουκαστλ. Θα ήθελα να αποφύγω το Λονδίνο γιατί μου έχουν πει ότι είναι πολύ ακριβό.

        Comment

        Working...
        X