Announcement

Collapse
No announcement yet.

χρειάζομαι επείγοντος εργασία sos sos sos

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    χρειάζομαι επείγοντος εργασία sos sos sos

    γεια σας παιδιά είμαι στην αγγλία εδώ και μερικές μέρες και ψάχνω για δουλειά έχω τελειώσει για πληροφορική αλλα δη μπορώ να βρω κάτι είμαι περισσότερο ειδικευμένος σαν τεχνικός H/Y και βασίστηκα στον θείο μου ο οποιος είπε πως θα με βοηθούσε αλλα τώρα πρέπει να φύγω από το σπίτι όσο πιο σύντομα και δεν έχω βρει ακόμα τίποτα για να δουλέψω....μένω στο East Ham κοντά στο Upton park και αν μπορείτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε σε κάτι οτιδήποτε και να να είναι να βρω μια δουλειά στην αρχή. είμαι σε πολύ δύσκολη θέση

    #2
    Ριξε μια ματια εδω ως IT support

    Comment


      #3
      Originally posted by alexjames2320 View Post
      γεια σας παιδιά είμαι στην αγγλία εδώ και μερικές μέρες και ψάχνω για δουλειά έχω τελειώσει για πληροφορική αλλα δη μπορώ να βρω κάτι είμαι περισσότερο ειδικευμένος σαν τεχνικός H/Y και βασίστηκα στον θείο μου ο οποιος είπε πως θα με βοηθούσε αλλα τώρα πρέπει να φύγω από το σπίτι όσο πιο σύντομα και δεν έχω βρει ακόμα τίποτα για να δουλέψω....μένω στο East Ham κοντά στο Upton park και αν μπορείτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε σε κάτι οτιδήποτε και να να είναι να βρω μια δουλειά στην αρχή. είμαι σε πολύ δύσκολη θέση
      Γιατι δεν πηγαινεις σε ενα γραφειο agent;;;; Βρες για αρχη μια δουλεια σε καποιο εργιοστασιο....Μην περιμενεις να βρεις στο τομεα σου αμεσως

      Comment


        #4
        Originally posted by mecheng79 View Post
        Γιατι δεν πηγαινεις σε ενα γραφειο agent;;;; Βρες για αρχη μια δουλεια σε καποιο εργιοστασιο....Μην περιμενεις να βρεις στο τομεα σου αμεσως
        Σε τι εργοστάσιο θα παω οπου βγει απλα δεν ξερω που να ψαξω και τι να κανω πρώτα....

        Comment


          #5
          Originally posted by alexjames2320 View Post
          Σε τι εργοστάσιο θα παω οπου βγει απλα δεν ξερω που να ψαξω και τι να κανω πρώτα....
          Καλησπέρα. Νομίζω οτι ο φίλος πιο πριν σου είπε... Δεν θα ψάξεις μόνο εσύ, Θα πας σε γραφείο agent να σου βρει αυτός δουλειά σε εργοστάσιο η όπου αλλού.

          Comment


            #6
            Originally posted by ConTripolis View Post
            Καλησπέρα. Νομίζω οτι ο φίλος πιο πριν σου είπε... Δεν θα ψάξεις μόνο εσύ, Θα πας σε γραφείο agent να σου βρει αυτός δουλειά σε εργοστάσιο η όπου αλλού.
            Πείτε μου καποια διευθηνση για αυτα τα γραφεια καποιο Email. Να μπω να ψαξω

            Comment


              #7
              Originally posted by alexjames2320 View Post
              Πείτε μου καποια διευθηνση για αυτα τα γραφεια καποιο Email. Να μπω να ψαξω
              Εγώ φίλε μου δεν είμαι στην Αγγλία. Προσωπικά θα έκανα μια αναζήτηση στο google για job, recruitment agencies in uk, η κατι παρόμοιο για να βρώ. Τα παιδιά που είναι που είναι ήδη στην Αγγλία ίσως είναι οι καταλληλότεροι για να σε βοηθήσουν. Καλή τύχη και υπομονή...

              Comment


                #8
                Κάποιος να δωσει μια βοηθεια ρε παιδια οτι υπαρχει δεν κανω προτιμήσεις στην δουλεια απλα να μην μεινω χωρις τίποτα δεν θελω... Και με νουμερο αν ειναι καποιος στο Λονδίνο και μπορει να μιλήσουμε απλα να βγει κατι μια δουλειά

                Comment


                  #9
                  Είσαι κέντρο Λονδίνο και δε μπορείς να βρείς κάτι; Έχεις στείλει βιογραφικά και δε σου έχουν απαντήσει δηλαδή;

                  Comment


                    #10
                    Έτσι όπως το γράφεις είναι λες και περιμένεις να σε πάρει στην δουλειά κάποιο μέλος από το φορουμ...

                    Όπως είπαν τα παιδιά πήγαινε σε κάποιο γραφείο για να σου βρουν δουλειά. Έτσι πιάνονται οι περισσότερες δουλείες στην Ευρώπη.

                    Φυσικά όπως είπαν μην περιμένεις ντε και καλά δουλειά στον τομέα σου, ψάξε για εργοστάσια, αποθήκες, ταμίας κτλ. κτλ.

                    Επίσης τι έχεις τελειώσει; Τι πτυχίο έχεις;

                    Comment


                      #11
                      Παιδιά εχω στηλει παντου και δεν περιμένω κανεναν απο το φόρουμ να μου δωσει έτοιμη δουλεια απλα θελω μια βοηθεια στο που να παω και που να ψαξω για να μην χανω χρονο... Και εχω τελειωσει για τεχνικος Η/Υ και εχω πτυχίο

                      Comment


                        #12
                        Όταν λες έχεις τελειώσει τεχνικός Η/Υ φαντάζομαι εννοείς ΙΕΚ έτσι; Συγνώμη αλλά αυτό δεν είναι πτυχίο.

                        Επίσης το συγκεκριμένο επάγγελμα το κάνουν Πακιστανοί, Ινδοί και επίσης είναι πολύ εύκολη δουλειά οπότε λογικό που δεν βρίσκεις γρήγορα.

                        Θα σου έλεγα κοίτα αποκλειστικά μικρό δουλειές. Ίσα ίσα να βρεις μια δουλειά, να έχεις ένα εισόδημα και μετά χαλαρός ψάχνεις για δουλειά.

                        Όπως είπα ψάξε για κάποιο γραφείο ευρέσεως εργασίας. Είναι η καλύτερη επιλογή που έχεις.

                        Κοίτα όμως και διάφορα site όπως αυτό https://www.indeed.co.uk/Factory-jobs

                        Comment


                          #13
                          Οπως ειπαν τα παιδια γκλουγκλαρε jobs in uk και θα σου βγαλει γραφεια εργασιας. Κατι αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να φτιαξεις ενα βιογραφικο για εργασια σαν αποθηκαριος, ντελιβερι, κτλ και γυρνα ολες τα warehouses της πολης σου ζητωντας δουλεια. Σε καποια μπορει να εισαι τυχερος και να ζητανε ατομο. Καλη τυχη.

                          Comment


                            #14
                            Κοιταξε να δεις γιατι μιλας με ασεβεια.... Η σχολη που εχω τελειώσει ειναι Applied Informatics και εχω Bachelor Degree απλά το δικο μου Background ειναι πιο πολυ στα Hardware Kai Service συστημάτων και δεν μπορεις να πεις ειναι ευκολη δουλειά γιατι την κανουν οι Πακιστανοί γιατι και φραουλες μαζεύουν οι Πακιστανοί και οτιδήποτε αλλη δουλειά κανουν αλλα δεν ειναι καθολου ευκολη.... Ειπαμε ζήτησα βοηθεια αλλα οχι ετσι.

                            Comment


                              #15
                              Καλημέρα. Μπορείς να στείλεις το πτυχίο σου στο NARIC UK για να σου πούνε ακριβώς ως τι μετράει στν Αγγλία για να μπορείς να λες στους μελλοντικούς εργοδότες σου το πτυχίο μ είναι αντίστοιχο με το τάδε δικό σας.

                              Comment

                              Working...
                              X