Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι να κάνω για τον στρατό?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Τι να κάνω για τον στρατό?

    Γεια Σε όλους παιδιά ήθελα να ρωτήσω κάτι μου έχουν στείλει χαρτί στο σπίτι πως παρουsιαζομαι αρχές του 2018 και χρειάζεται να κάνω κάτι γιατί μόλις ήρθα αγγλία κάνα δυο μήνες και δe μπορώ να τα παρατήσω όλα...πήγα λοιπόν σε ένα κολέγιο να γραφτώ όλα εντάξει μέχρι εδώ αλλα η γραμματέας μου είπε πως δη μπορείς να γραφτείς γιατί δη έχεις ζήσει στην ευρώπη τα τρία τελευταία χρονια και auto γιατί τελειωσα το πτυχίο μου στο εξωτερικό και όχι στην ελλάδα αλλα έχω ελληνική ταυτότητα και από ότι μου είπε auto δe παίζει ρολο τι άλλο μπορώ να κάνω να πάρω κάπου ένα χαρτί να με βοηθήσει έστω για λίγο για τον στρατό γιατί αν φύγω είναι σαν να τα παρατάω όλα και αν μείνω θα έχω πρόβλημα μεγάλο μετά.

    #2
    Καλησπερα. Μπορεις να πληρωσεις εσυ διδακτρα για να κανεις την εγγραφη σου?

    Comment


      #3
      Originally posted by Around_London View Post
      Καλησπερα. Μπορεις να πληρωσεις εσυ διδακτρα για να κανεις την εγγραφη σου?
      Οχι δεν έχω τα χρήματα αυτη την στιγμή...
      Για πόσα μιλάμε?

      Comment


        #4
        To κολεγιο θα ρωτησεις. Η' μπες στην ιστοσελιδα τους και δες.

        Comment


          #5
          Μπορείς να πάρεις 3μηνη αναβολή για κοινωνικούς λόγους (επειδή δεν έχεις λέφτα, έχεις χρέη και δουλεύεις για να τα αποπληρώσεις, κάποιος συγγενής σου είναι άρρωστος, κ.α.). Τη δίνουν σχεδόν πάντα χωρίς πολλά-πολλά.
          Επίσης μπορείς να πάρεις 6-24 μήνες αναβολή για ιατρικούς λόγους, πραγματικούς ή μούφα. Αν δεν έχεις κάποιο ιατρικό πρόβλημα που να δικαιολογεί αναβολή, μπορείς να επικαλεστείς ψυχολογικές αιτίες. Οι πρώτες αναβολές δίνονται πολύ άνετα. Όταν συμπληρώσεις 2 χρόνια αναβολών θα αποφασίσεις αν θέλεις να υπηρετήσεις τη θητεία σου ή αν προτιμάς να πάρεις οριστική απαλλαγή στράτευσης. Για περισσότερες πληροφορίες διάβασε αυτή την ιστοσελίδα: http://omhroi.gr/

          Comment

          Working...
          X