PDA

Επιστροφή στο Forum : Συναντηση στη Θεσ/νικη

orpheus
15.01.2012, 14:33
Προτεινω σε οσους ειναι απο περιοχη θεσ/νικης και ενδιαφερονται να γνωριστουνε με ατομα που θελουν να ανεβουν Σουηδια , να ανταλλαξουμε ιδεες και πληροφοριες να κανονισουμε μια συναντηση . Σας ενδιαφερει; Το ποτε και το που θα το κανονισουμε στην πορεια. Πιστευω οτι ειναι κατι που θα βοηθησειστην καλυτερη προετοιμασια του καθενα απο εμας.

apelpismeni
15.01.2012, 21:29
Προτεινω σε οσους ειναι απο περιοχη θεσ/νικης και ενδιαφερονται να γνωριστουνε με ατομα που θελουν να ανεβουν Σουηδια , να ανταλλαξουμε ιδεες και πληροφοριες να κανονισουμε μια συναντηση . Σας ενδιαφερει; Το ποτε και το που θα το κανονισουμε στην πορεια. Πιστευω οτι ειναι κατι που θα βοηθησειστην καλυτερη προετοιμασια του καθενα απο εμας.

εξαιρετικη ιδεα,σιγουρα η ανταλλαγη αποψεων παντα βοηθαει και αυτους που ειναι ετοιμοι (με εισιτηριο) για το μεγαλο βημα αλλα και αυτους που ακομη το σκεφτονται.χρειαζεται μια νεα φουρνια ανθρωπων που θα πανε επανω και θα εχουν τη διαθεση να βοηθησει ο ενας τον αλλον,χωρις ζηλειες και εμπαθειες ,γιατι μετα λυπης μου και απο προσωπικη εμπειρια θα πω οτι οσοι ειναι χρονια επανω οχι μονο δεν βοηθανε αλλα θελουν το κακο και την αποτυχια αυτων που σκεφτονται να κανουν το μεγαλο βημα.εννοειται οτι εξαιρειται η παρεα μας εδω μεσα ,που τα παιδια ειναι αξια συγχαρητηριων!!!περιμενω νεα για τον χρονο καια τον τοπο συναντησης.

Alexarium
16.01.2012, 00:38
Ζηλεύω... :cry:

Swethess
16.01.2012, 10:28
Ζηλεύω... :cry:

γιατί? που μένεις?

hrisnan
16.01.2012, 10:44
Κι εγώ συμφωνώ στη συνάντηση. Αλλά θα πω ότι λόγω πολλών υποχρεώσεων και παιδιών θα προτιμούσα η συνάντηση όποτε οριστεί να είναι Κυριακή ημέρα, που είμαστε πιό χαλαρά.

orpheus
16.01.2012, 17:19
Η συναντηση καλο ειναι να γινει μερα και ωρα που μπορουν αν ειναι δυνατον ολοι οσοι ενδιαφερονται. Απο οτι βλεπω μεχρι στιγμης ειμαστε 3-4 ατομα. Μπορουμε να το κανουμε Κυριακη αν συμφωνουν και οι υπολοιποι αλλα προσωπικα αυτην την Κυριακη μπορω μονο πρωι .

Νεομετανάστρια
16.01.2012, 18:54
Καλησπερα και απο εμενα!

Δεν εχω αντιρρηση για Κυριακη πρωι.
Ας επιλεξουμε λοιπον μια μεση αποσταση π.χ. στο κεντρο στην Καμαρα ή στην πλατεια Αριστοτελους και καποια συγκεκριμενη ωρα 11:00 ή 12:00 αν βολευει... πιο πολλα καφε εχει βεβαια στο Ναβαρινο...
Η Ολγα και εγω βρεθηκαμε ηδη σημερα στο κεντρο και νομιζω οτι η συναντηση ηταν κατατοπιστικη.

Αποφασιστε μερα, μαλλον Κυριακη απο οτι καταλαβαινω.., ωρα και τοποθεσια και ας μαζευτουμε... φερτε και κανενα laptop ή φλασακια για να ανταλλαξουμε και αρχεια..

Ελενη

antogeor
16.01.2012, 19:13
Καλησπερα και απο εμενα!

Δεν εχω αντιρρηση για Κυριακη πρωι.
Ας επιλεξουμε λοιπον μια μεση αποσταση π.χ. στο κεντρο στην Καμαρα ή στην πλατεια Αριστοτελους και καποια συγκεκριμενη ωρα 11:00 ή 12:00 αν βολευει... πιο πολλα καφε εχει βεβαια στο Ναβαρινο...
Η Ολγα και εγω βρεθηκαμε ηδη σημερα στο κεντρο και νομιζω οτι η συναντηση ηταν κατατοπιστικη.

Αποφασιστε μερα, μαλλον Κυριακη απο οτι καταλαβαινω.., ωρα και τοποθεσια και ας μαζευτουμε... φερτε και κανενα laptop ή φλασακια για να ανταλλαξουμε και αρχεια..

Ελενη

και.αν μπορειτε να προωθησετε προς τα εδω και καμμια μπουγατσα κρεμμα,και ενα κακαο:lol2:,θα ηταν τελεια!!!!!

Νεομετανάστρια
16.01.2012, 19:42
και.αν μπορειτε να προωθησετε προς τα εδω και καμμια μπουγατσα κρεμμα,και ενα κακαο:lol2:,θα ηταν τελεια!!!!!

Αν δεν νηστευεις Μεγαλη βδομαδα σου φερνω μια παγωμενη...
θελεις και κακαο? ή καμια με κιμα?

antogeor
16.01.2012, 19:51
Αν δεν νηστευεις Μεγαλη βδομαδα σου φερνω μια παγωμενη...
θελεις και κακαο? ή καμια με κιμα?

Μπουγατσα κρεμμα.και............κακαο.προσ εξε οχι μιλκο η μεβγαλ........κακαοοο!!!:lol2::lol2: τσι γιατι οταν ερχομαι θεσσαλονικη,το ζηταω σαν κακαο,μια φορα που ειχα ζητησει ενα μιλκο,με ρωτησαν απο ποια περιοχη της αθηνας ειμαι:lol2::bravo_:

Νεομετανάστρια
16.01.2012, 20:30
Μπουγατσα κρεμμα.και............κακαο.προσ εξε οχι μιλκο η μεβγαλ........κακαοοο!!!:lol2::lol2: τσι γιατι οταν ερχομαι θεσσαλονικη,το ζηταω σαν κακαο,μια φορα που ειχα ζητησει ενα μιλκο,με ρωτησαν απο ποια περιοχη της αθηνας ειμαι:lol2::bravo_:

καλα σου εκαναν!!
λεει τετοια πραγματα ο κοσμος εδω στην Θεσσαλονικη?
εγω που ειχα χρονια να παραγγειλω σουβλακι στην Αθηνα και ξεχαστηκα τι νομιζεις οτι επαθα με τα καλαμακια?

saetron
16.01.2012, 23:15
πωωωω μπουγατσα κρεμα και γαλα κακαο απο φαρμα κουκακη......ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

orpheus
17.01.2012, 07:56
Εσυ βρε μολις 3 βδομαδες δεν εισαι σουηδια; Τα πεθυμησες κιολας; :-) Σε καταλαβαινω παντως απολυτα :-P .Λοιπον για μην αποσυντονιζομαστε τελικα Κυριακη πρωι;

Νεομετανάστρια
17.01.2012, 09:27
πωωωω μπουγατσα κρεμα και γαλα κακαο απο φαρμα κουκακη......ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

:victory:
εγραψες!!!
που να πιεις και τον χυμο πορτοκαλι του!

Νεομετανάστρια
17.01.2012, 13:58
....να πουμε λοιπον για συναντηση αυτην την Κυριακη 22/1/2012 στις 12:00 στην Καμαρα?

(...σαν τους Αθηναιους στον Μπακακο...):lol:

orpheus
17.01.2012, 14:23
Οκ, μεσα και εγω ισως μαζι με τη συζυγο

Νεομεταναστρια +1
Orpheus +1?

hrisnan
17.01.2012, 17:00
Μπορούμε να το κάνουμε λίγο νωρίτερα; Κατά τις 11.30; Αν ναι τότε θα έρθουμε και οι δύο ή μόνο ο ένας και ο άλλος θα μείνει με τα μικρά. Αν όχι θα πιεστούμε λίγο χρονικά αλλά θα προσπαθήσουμε.

Swethess
17.01.2012, 17:23
Μπορούμε να το κάνουμε λίγο νωρίτερα; Κατά τις 11.30; Αν ναι τότε θα έρθουμε και οι δύο ή μόνο ο ένας και ο άλλος θα μείνει με τα μικρά. Αν όχι θα πιεστούμε λίγο χρονικά αλλά θα προσπαθήσουμε.

Να πάρετε κ τα μικρά μαζί σας να τα γνωρίσουμε! :)

orpheus
17.01.2012, 17:23
Ενταξει απο μενα.

Swethess
17.01.2012, 17:24
Εγω δυστυχώς δεν ξέρω ακόμη αν θα μπορέσω λόγω δουλειάς! Μόλις μάθω θα ενημερώσω!

Alexarium
17.01.2012, 18:32
γιατί? που μένεις?

Δυτική Νησιωτική Ελλάδα... κομματάκι μακρυά...

(συγγνώμη για το off-topic)

Νεομετανάστρια
17.01.2012, 21:17
εγω ενταξει για Κυριακη 11:30 , να υποθεσω οτι η Καμαρα βολευει ολους?

orpheus
17.01.2012, 21:26
Ευοσμο μενω αλλα μπορω να ερθω. Ειναι οκ απο εμενα.

hrisnan
17.01.2012, 21:36
Να πάρετε κ τα μικρά μαζί σας να τα γνωρίσουμε! :)

:no:Καλά θα ήταν αλλά δεν γίνεται. Δε θα μας αφήσουν να μιλήσουμε πρώτα από όλα.
Εχω μία άλλη ιδέα δεν ξέρω όμως αν συμφωνείτε. Επειδή είναι δύσκολο για εμάς να λείπουμε και οι δύο λόγω των παιδιών, θα πρέπει ο ένας μας να έρθει. Εκτος κι αν θέλετε να έρθετε σπίτι μας, να είμαστε με την ησυχία μας στο κομπιούτερ μπροστά και να τα πούμε όλα , να ψάξουμε κλπ κλπ. Πώς σας φαίνεται; Γιατί σκέφτομαι ότι και σε καφετέρια δύσκολα θα είναι για να μιλάμε με τη βαβούρα .... Και τα παιδιά θα είναι στο δωμάτιό τους και θα είμαστε και πιό άνετα!:cool_:

Νεομετανάστρια
17.01.2012, 21:41
:no:Καλά θα ήταν αλλά δεν γίνεται. Δε θα μας αφήσουν να μιλήσουμε πρώτα από όλα.
Εχω μία άλλη ιδέα δεν ξέρω όμως αν συμφωνείτε. Επειδή είναι δύσκολο για εμάς να λείπουμε και οι δύο λόγω των παιδιών, θα πρέπει ο ένας μας να έρθει. Εκτος κι αν θέλετε να έρθετε σπίτι μας, να είμαστε με την ησυχία μας στο κομπιούτερ μπροστά και να τα πούμε όλα , να ψάξουμε κλπ κλπ. Πώς σας φαίνεται; Γιατί σκέφτομαι ότι και σε καφετέρια δύσκολα θα είναι για να μιλάμε με τη βαβούρα .... Και τα παιδιά θα είναι στο δωμάτιό τους και θα είμαστε και πιό άνετα!:cool_:

Το κεντρο προταθηκε γενικα για να μοιρασουμε την αποσταση, μπορει να ερθει ενας απο τους 2 σας και να τα μεταφερει στον αλλο , προσωπικα δεν εχω προβλημα να ερθω και σπιτι σας, αλλα ας συμφωνησουμε σε μερα και ωρα..
Επισης μπορουμε να βρεθουμε και 2-2 ή 3-3 αν δεν βολευουν οι ωρες..

orpheus
17.01.2012, 22:03
Και εγω δεν εχω προβλημα για το σπιτι αλλα θεωρω οτι μια τετοια συναντηση καλο ειναι λιγο πιο αναλαφρη , σε μια καφετερια ησυχη με wifi αν γινεται για μια πρωτη γνωριμια με αναταλλαγη πληροφοριων με προτασεις και συμβουλες. Οποτε συμφωνω με την Ελενη. Και εμεις εχουμε προβλημα με το που θα αφησουμε τον μικρο και αν τελικα δε μπορεσουμε θα ερθω μονος

hrisnan
18.01.2012, 08:43
Οπως θέλετε! Αν θέλετε σπίτι κανένα πρόβλημα από εμάς, μαζί με τα παιδιά σας κιόλας για να παίξουν με τα δικά μας, αν θέλετε έξω μάλλον θα έρθει ο ένας από τους δύο. Οπως θέλετε! Αυτή την Κυριακή σίγουρα θα είναι στις 11.30. Τώρα μιλήστε με προσωπικά μηνύματα μεταξύ σας και αν αποφασίστε να έρθετε σπίτι θα σας στείλω με μήνυμα τη δ/νση. Αλλιώς Καμάρα.

orpheus
18.01.2012, 11:58
Λοιπον αυτη η συναντηση ειναι η πρωτη και δε θα ειναι και η τελευταια οποτε θα βρεθουμε αρχικως για ενα χαλαρο θεσσαλονικιωτικο καφεδακι σε μια χαλαρη καφετερια για μια χαλαρη γνωριμια. Καποια αλλη στιγμη αφου θα εχουμε γνωριστει πλεον μπορουμε να κανονισουμε και μια επισκεψη σε σπιτι να γνωριστουνε και τα παιδια μας μαζι με εμας.
Οποτε η συναντηση θα γινει την Κυριακη στις 11:30 στην Καμαρα. Θα χαρω ειλικρινα να γνωριστω με οσους επιθυμουν να ερθουν.

Νεομετανάστρια
18.01.2012, 14:15
Λοιπον αυτη η συναντηση ειναι η πρωτη και δε θα ειναι και η τελευταια οποτε θα βρεθουμε αρχικως για ενα χαλαρο θεσσαλονικιωτικο καφεδακι σε μια χαλαρη καφετερια για μια χαλαρη γνωριμια. Καποια αλλη στιγμη αφου θα εχουμε γνωριστει πλεον μπορουμε να κανονισουμε και μια επισκεψη σε σπιτι να γνωριστουνε και τα παιδια μας μαζι με εμας.
Οποτε η συναντηση θα γινει την Κυριακη στις 11:30 στην Καμαρα. Θα χαρω ειλικρινα να γνωριστω με οσους επιθυμουν να ερθουν.

....μεσα, θα φερω και τον συζυγο....

bill66
18.01.2012, 20:08
Καλησπέρα Σάββατο θα είμαι Κατερίνη οπότε μπορώ να μείνω πάνω και να έρθω και εγώ στη συνάντηση σας αν με θέλετε στην παρέα σας
Βασίλης

orpheus
18.01.2012, 20:28
Θα χαρουμε να σε γνωρισουμε Βασιλη.

Νεομετανάστρια
18.01.2012, 22:14
Καλησπέρα Σάββατο θα είμαι Κατερίνη οπότε μπορώ να μείνω πάνω και να έρθω και εγώ στη συνάντηση σας αν με θέλετε στην παρέα σας
Βασίλης

Βασιλη
ολοι οι καλοι , και οι κακοι , χωρανε ....
Θα χαρουμε να σε γνωρισουμε!
Αυτη λοιπον την Κυριακη στην Καμαρα στην Θεσσαλονικη στις 11:30
φωναζουμε ο ενας τον αλλο πατριωτη και θα βρεθουμε ,που θα παει δεν ειναι και μεγαλη η Καμαρα... πλακα κανω
Ελενη

apelpismeni
19.01.2012, 10:29
καλημερα πολυ θα ηθελα να παρευρεθω ως καποια που ηδη εχει κανει την κινηση μια φορα (2008)και εκανε το εγκληματικο λαθος να επιστρεψει μετα απο πολυ επιπολαιη αποφαση,και τωρα φυσικα σκεφτεται να ξανακανει μια αποπειρα για μια και τελευταια φορα-αν βοηθησει ο θεος-,αλλα δυστυχως λογω παιδιων και επειδη ειμαι κ μονη μαλλον δεν θα τα καταφερω.θα ηθελα ομως να με κρατησετε ενημερη για την πρωτη σας αυτη συναντηση και ποτε θα γινει η επομενη καθως με νυχια κ δοντια θα προσπαθησω να βρεθω.ευχομαι σε ολους μας υπομονη και καλες αποφασεις να περασετε καλα και περιμενω νεα σας.

hrisnan
19.01.2012, 11:13
Εντάξει λοιπόν. Απλά στέλνω ένα μήνυμα σε έναν από όλους να ανταλλάξουμε κινητά, γιατί πρέπει να τα έχουμε. Αν αργήσει κάποιος να μην περιμένουν οι υπόλοιποι με τις ώρες μέσα στο κρύο, αλλά να πάνε στην καφετέρια και να έρθει εκεί να τους βρει ο όποιος. Ε; τι λέτε; Ανταλλάξτε λοιπόν τηλέφωνα μεταξύ σας με προσωπικά μηνύματα βεβαίως.

Swethess
19.01.2012, 21:58
οκ κ απο μένα!

georgeman
20.01.2012, 23:16
Θα ήθελα πολύ να είχε γίνει αυτή η συνάντηση πριν φύγω για να ήμουν εκεί αλλά να ξέρετε ότι είμαι μαζί σας!

:kouragio:

hrisnan
21.01.2012, 09:47
Καλημερα! Δυστυχώς αύριο δε θα μπορέσουμε να έρθουμε. Ευτυχώς όμως έγινε κάτι ανέλπιστα καλό και έχουμε πολλές ετοιμασίες. Εύχομαι αύριο να πάνε όλα καλά, να βρείτε φίλους και να ανταλλάξετε πολλές πληροφορίες. Και κάθε φορά που σας χτυπά την πόρτα σας η ευκαιρία είτε πρόκειται για δουλειά , είτε μία φιλική προσφορά για οτιδήποτε φροντίστε να της ανοίξετε και να μην την αφήνετε να χαθεί.

Νεομετανάστρια
21.01.2012, 10:57
Καλημερα! Δυστυχώς αύριο δε θα μπορέσουμε να έρθουμε. Ευτυχώς όμως έγινε κάτι ανέλπιστα καλό και έχουμε πολλές ετοιμασίες. Εύχομαι αύριο να πάνε όλα καλά, να βρείτε φίλους και να ανταλλάξετε πολλές πληροφορίες. Και κάθε φορά που σας χτυπά την πόρτα σας η ευκαιρία είτε πρόκειται για δουλειά , είτε μία φιλική προσφορά για οτιδήποτε φροντίστε να της ανοίξετε και να μην την αφήνετε να χαθεί.

Καλη σου μερα hrisnan
πιθονολογω οτι θα γινουν και αλλες συναντησεις, απο καποιους θα υπαρξει ενδιαφερον φανταζομαι....
Ο λογος αυτης της πρωτης συναντησης, οπως ειπε και ο orfeus που δημιουργησε αυτο το θεμα, ειναι η ανταλλαγη πληροφοριων και ιδεων γιατι μπορει κατι να μην το εχουμε υπολογισει και τοσο σωστα και για να δουμε τα πραγματα και απο μια αλλη οπτικη γωνια...
Δεν νομιζω οτι γινεται για να δημιουργησουμε νεους φιλους, αλλο το βοηθαω καποιον ανιδειοτελως επειδη εχω τον χρονο να το κανω και ετυχε να εχουμε ενα κοινο στοχο και αλλο κανω καποιον φιλο μου.....
βεβαια μπορει να προκυψουν φιλιες απο κατι τετοιο αλλα δεν ειναι και σιγουρο.
Το βεβαιο ειναι ο,τι ανεξαρτητως φιλιας ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε αποψεις και εμπειριες και με αυτον τον τροπο να βοηθησουμε ο ενας τον αλλο....

Ελενη

ευανθια
21.01.2012, 14:26

Καλη σου μερα hrisnan
πιθονολογω οτι θα γινουν και αλλες συναντησεις, απο καποιους θα υπαρξει ενδιαφερον φανταζομαι........

Ελενιτσα παιρνω το αεροπλανο και ερχομαι κιεγω xaroumenakixaroumenaki:_kardia

MariaP
21.01.2012, 17:02
καινούργια στο φόρουμ!!!
Αν μπορέσω θα έρθω και εγώ παιδιά!

Νεομετανάστρια
21.01.2012, 19:48

κατσε εκει που καθεσαι!!!!
θα κανουμε θεμα συναντηση στην Στοκχολμη και εκει θα εισαι μεσα!!
_friends:

Νεομετανάστρια
21.01.2012, 19:51
καινούργια στο φόρουμ!!!
Αν μπορέσω θα έρθω και εγώ παιδιά!

Καλως ηρθες στην παρεα!
Ωρα και μερος τα γνωριζεις , αν μπορεσεις ελα..
θα περιμενουμε πιθανοτατα και ενα ακαδημαικο τεταρτο για καποιον που καθυστερησε..

ευανθια
21.01.2012, 19:53
κατσε εκει που καθεσαι!!!!
θα κανουμε θεμα συναντηση στην Στοκχολμη και εκει θα εισαι μεσα!!
_friends:

_friends::_kardia_friends:

antogeor
21.01.2012, 22:31
...και απο ενα Kanelbulle, για τον πρωινη σας συναντηση,ετσι για να συνιθιζετε....:smile_:

Νεομετανάστρια
22.01.2012, 07:59
...και απο ενα Kanelbulle, για τον πρωινη σας συναντηση,ετσι για να συνιθιζετε....:smile_:

Καλημερα και
Ευχαριστουμε πολυ για αυτο το Kanelbulle!

Ελενη

hrisnan
22.01.2012, 13:07

Καλη σου μερα hrisnan
πιθονολογω οτι θα γινουν και αλλες συναντησεις, απο καποιους θα υπαρξει ενδιαφερον φανταζομαι....
Ο λογος αυτης της πρωτης συναντησης, οπως ειπε και ο orfeus που δημιουργησε αυτο το θεμα, ειναι η ανταλλαγη πληροφοριων και ιδεων γιατι μπορει κατι να μην το εχουμε υπολογισει και τοσο σωστα και για να δουμε τα πραγματα και απο μια αλλη οπτικη γωνια...
Δεν νομιζω οτι γινεται για να δημιουργησουμε νεους φιλους, αλλο το βοηθαω καποιον ανιδειοτελως επειδη εχω τον χρονο να το κανω και ετυχε να εχουμε ενα κοινο στοχο και αλλο κανω καποιον φιλο μου.....βεβαια μπορει να προκυψουν φιλιες απο κατι τετοιο αλλα δεν ειναι και σιγουρο.
Το βεβαιο ειναι ο,τι ανεξαρτητως φιλιας ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε αποψεις και εμπειριες και με αυτον τον τροπο να βοηθησουμε ο ενας τον αλλο....

Ελενη
Αυτά μου τα έγραψες και σε προσωπικό μήνυμα. Εγώ δύο πράματα θέλω να πω. Πρώτον ότι στην ελληνική πλουσιότατη γλώσσα μας η λέξη φίλος σημαίνει πρωτίστως τον φιλικά διακείμενο. Και δε νομίζω, αυτοί που ορίσαμε να συναντηθούμε, να είμασταν εχθρικά διακείμενοι.
Δεύτερον επειδή εσύ πιστεύεις ότι η λέξη φίλος είναι ο κολλητός να σου επισημάνω ότι δεν περιμένω από συναντήσεις που κλείνονται τοιουτοτρόπως, ούτε από ανθρώπους που τους γνωρίζω μέσω ίντερνετ να τους κάνω φίλους. Και επειδή μου την είπες για το ότι προσέφερα το σπίτι μου για τη συνάντηση στο προσωπικό μήνυμα που μου έστειλες, σου λέω λοιπόν ότι, αν ποτέ γίνεις πολύτεκνη μητέρα κι εσύ θα ζητάς από φιλικά διακείμενους ανθρώπους να σε βοηθήσουν με τέτοιους τρόπους. Δεν έχει καμία διάθεση μία μητέρα πόσω μάλλον πολύτεκνη να βάζει αγνώστους μέσα στο σπίτι της. Αλλά επειδή ήμουν, είμαι και θα είμαι φιλικά διακείμενη για αυτό ζήτησα αν μπορούσατε να με εξυπηρετήσετε στην ουσία με αυτόν τον τρόπο. _friends:
Ελπίζω η συνάντησή σας να πήγε πολύ πολύ πολύ καλά και λυπάμαι που δεν μπορεσα τελικά να έρθω, αλλά έχω πολλές προετοιμασίες για κάτι πολύ καλό που έγινε στην οικογένειά μου.
Σίγουρα θα γίνουν κι άλλες συναντήσεις και θα έρθουν όσοι ενδιαφέρονται και μπορούν. Να είστε όλοι σας καλά, να προσφέρετε ανιδιοτελώς τη βοήθειά σας και να δέχεστε την βοήθεια άλλων ανθρώπων όπως και όπου σας την προσφέρουν.

MariaP
22.01.2012, 15:34
Δεν μπόρεσα να έρθω... δυστυχώς! Ίσως στην επόμενη και εύχομαι να είναι σύντομα!
Ελπίζω να περάσατε όμορφα!

Νεομετανάστρια
22.01.2012, 15:58
Δεν μπόρεσα να έρθω... δυστυχώς! Ίσως στην επόμενη και εύχομαι να είναι σύντομα!
Ελπίζω να περάσατε όμορφα!

Αν θελεις μπορουμε να κανονισουμε μια νεα συναντηση... αν βρισκεσαι καποια στιγμη κεντρο πες μου να βρεθουμε...να το συνδυασω και εγω με καποιες δουλειες που εχω για αυτη την εβδομαδα στο κεντρο...

Ελενη

MariaP
22.01.2012, 19:01
Γιατί όχι.. σε βολεύει πρωί ή απόγευμα;

Νεομετανάστρια
22.01.2012, 21:03
Γιατί όχι.. σε βολεύει πρωί ή απόγευμα;

Τριτη, Παρασκευη πρωι και Παρασκευη και απογευμα μπορω , διαλεξε μερος στο κεντρο και ωρα..

φερε και κανα 2 dvd σου και κανενα flashaki για να σου δωσω διαφορα...

orpheus
23.01.2012, 08:09
Χαρηκα που σας γνωρισα παιδια. Ελπιζω τωρα που γνωριστηκαμε να τα λεμε συχνοτερα. Η Ελλαδα δυστυχως γι αυτην θα χασει μερικα αξιολογα ατομα γιατι πιστευω τελικα οτι θα τα καταφερουν στην Σουηδια. Οσο για σας που ειστε ηδη πανω ... πσσστ σας ερχονται ενισχυσεις ... και μαλιστα καλες. Να τους προσεχετε και να τους βοηθατε γιατι το αξιζουν.

MariaP
23.01.2012, 08:47
Τριτη, Παρασκευη πρωι και Παρασκευη και απογευμα μπορω , διαλεξε μερος στο κεντρο και ωρα..

φερε και κανα 2 dvd σου και κανενα flashaki για να σου δωσω διαφορα...

Θα το κοιτάξω να βολέψω και εγώ τις ώρες μου και θα σου πω!
χαίρομαι χαίρομαι χαίρομαι!!!!!!!!!!!!!!!!

aspateo
23.01.2012, 12:43
Αυτά μου τα έγραψες και σε προσωπικό μήνυμα. Εγώ δύο πράματα θέλω να πω. Πρώτον ότι στην ελληνική πλουσιότατη γλώσσα μας η λέξη φίλος σημαίνει πρωτίστως τον φιλικά διακείμενο. Και δε νομίζω, αυτοί που ορίσαμε να συναντηθούμε, να είμασταν εχθρικά διακείμενοι.
Δεύτερον επειδή εσύ πιστεύεις ότι η λέξη φίλος είναι ο κολλητός να σου επισημάνω ότι δεν περιμένω από συναντήσεις που κλείνονται τοιουτοτρόπως, ούτε από ανθρώπους που τους γνωρίζω μέσω ίντερνετ να τους κάνω φίλους. Και επειδή μου την είπες για το ότι προσέφερα το σπίτι μου για τη συνάντηση στο προσωπικό μήνυμα που μου έστειλες, σου λέω λοιπόν ότι, αν ποτέ γίνεις πολύτεκνη μητέρα κι εσύ θα ζητάς από φιλικά διακείμενους ανθρώπους να σε βοηθήσουν με τέτοιους τρόπους. Δεν έχει καμία διάθεση μία μητέρα πόσω μάλλον πολύτεκνη να βάζει αγνώστους μέσα στο σπίτι της. Αλλά επειδή ήμουν, είμαι και θα είμαι φιλικά διακείμενη για αυτό ζήτησα αν μπορούσατε να με εξυπηρετήσετε στην ουσία με αυτόν τον τρόπο. _friends:
Ελπίζω η συνάντησή σας να πήγε πολύ πολύ πολύ καλά και λυπάμαι που δεν μπορεσα τελικά να έρθω, αλλά έχω πολλές προετοιμασίες για κάτι πολύ καλό που έγινε στην οικογένειά μου.
Σίγουρα θα γίνουν κι άλλες συναντήσεις και θα έρθουν όσοι ενδιαφέρονται και μπορούν. Να είστε όλοι σας καλά, να προσφέρετε ανιδιοτελώς τη βοήθειά σας και να δέχεστε την βοήθεια άλλων ανθρώπων όπως και όπου σας την προσφέρουν.

Κάποια κοριτσάκια πάσχουν από κόμπλεξ ανωτερότητας και ξερολίασης...
Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου :_kardia

Νεομετανάστρια
23.01.2012, 16:09

Ευανθια

1. Οι συναντησεις στην Θεσσαλονικη ειναι για αυτους που βρισκονται ΕΝΤΟΣ Ελλαδος !!!
(οχι οτι δεν θα μπορουσες να μας δωσεις τα φωτα σου αλλα δεν εισαι πλεον ΕΝΤΟΣ!!!!)

2. Με εχεις αγχωσει!!!
Στην επομενη συναντηση που θα εχω με οποιονδηποτε στην Θεσσαλονικη, θα κοιταω μην εμφανιστεις απο καμια γωνια και μας πεις "γεια σας ηρθα και εγω"!!!:lol2:

3.Αμαν εκανες να φυγεις και να τα καταφερεις εκει που βρισκεσαι, και προσωπικα χαιρομαι που τα καταφερες, ειπαμε ΔΕΝ γυρναμε πισω!!!
ουτε για αστειο!!

Κοινως: περιμενε.... ανεβαινουμε ολοι σιγα σιγα...
αυτα...

ευανθια
23.01.2012, 17:20
Ευανθια

1. Οι συναντησεις στην Θεσσαλονικη ειναι για αυτους που βρισκονται ΕΝΤΟΣ Ελλαδος !!!
(οχι οτι δεν θα μπορουσες να μας δωσεις τα φωτα σου αλλα δεν εισαι πλεον ΕΝΤΟΣ!!!!)

2. Με εχεις αγχωσει!!!
Στην επομενη συναντηση που θα εχω με οποιονδηποτε στην Θεσσαλονικη, θα κοιταω μην εμφανιστεις απο καμια γωνια και μας πεις "γεια σας ηρθα και εγω"!!!:lol2:

3.Αμαν εκανες να φυγεις και να τα καταφερεις εκει που βρισκεσαι, και προσωπικα χαιρομαι που τα καταφερες, ειπαμε ΔΕΝ γυρναμε πισω!!!
ουτε για αστειο!!

Κοινως: περιμενε.... ανεβαινουμε ολοι σιγα σιγα...
αυτα...

Βρε ελενιτσα πλακα κανω :smile_:
Ουτε για βολτα δεν γυρναω πισω :smile_:
Για εμενα προσωπικα η ελλαδα εχει σβησει τελειως :yes:

Νεομετανάστρια
23.01.2012, 19:09
Βρε ελενιτσα πλακα κανω :smile_:
Ουτε για βολτα δεν γυρναω πισω :smile_:
Για εμενα προσωπικα η ελλαδα εχει σβησει τελειως :yes:

και εγω.... πλακα κανω.....

εγω θα παρω το αεροπλανο και θα σου 'ρθω... _friends:

ευανθια
23.01.2012, 23:53
και εγω.... πλακα κανω.....

εγω θα παρω το αεροπλανο και θα σου 'ρθω... _friends:

Αντε φιλεναδα σε περιμενω _friends:

apelpismeni
24.01.2012, 15:55
Θα το κοιτάξω να βολέψω και εγώ τις ώρες μου και θα σου πω!
χαίρομαι χαίρομαι χαίρομαι!!!!!!!!!!!!!!!!

κοριτσια πως θα γινει να με βαλετε σφηνα στην παρεα σας, γιατι δεν τα καταφερα την κυριακη και κοντευω να σκασω? δωστε λεπτομερειες για την συναντηση μολις κανονιστει για να δω πως θα τα βολεψω pleaseeeeeeeeeeeee..............

MariaP
24.01.2012, 16:53
Δεν έχουμε κανονίσει ακόμα.
Μόνο κέντρο βολεύει ε;;
CITY GATE μήπως;
Για να μη ζοριστούμε με το parking...
Αν πάλι όχι.. όπου θέλετε! Απλά να κανονίσω με τη δουλειά!
Παρασκευή νομίζω είναι καλή μέρα, τί λέτε;

orpheus
24.01.2012, 17:25
Αν δε βιαζεστε μπορω να ερθω και εγω την Τριτη η Τεταρτη. Μια συναντηση δεν ειναι ποτε αρκετη :-)

MariaP
24.01.2012, 17:33
Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα!

Νεομετανάστρια
24.01.2012, 19:32
Δεν έχουμε κανονίσει ακόμα.
Μόνο κέντρο βολεύει ε;;
CITY GATE μήπως;
Για να μη ζοριστούμε με το parking...
Αν πάλι όχι.. όπου θέλετε! Απλά να κανονίσω με τη δουλειά!
Παρασκευή νομίζω είναι καλή μέρα, τί λέτε;

Έχει στο city gate καφετέρια με wifi? Αν ναι ας παμε , κανόνιστε ωρα και μερος για Παρασκευή και φέρτε αν θέλετε άδεια dvd μήπως αντιγραψετε τίποτα ..και κανένα
φλασακι..

MariaP
24.01.2012, 22:31
Έχει στο city gate καφετέρια με wifi? Αν ναι ας παμε , κανόνιστε ωρα και μερος για Παρασκευή και φέρτε αν θέλετε άδεια dvd μήπως αντιγραψετε τίποτα ..και κανένα
φλασακι..

Δε νομίζω να μη δεν έχουν τα καφέ επάνω..
Τελικά Παρασκευή;

Νεομετανάστρια
25.01.2012, 15:11
Αν δε βιαζεστε μπορω να ερθω και εγω την Τριτη η Τεταρτη. Μια συναντηση δεν ειναι ποτε αρκετη :-)

Σημερα μου εβγαλε και το δικο σου μηνυμα orpheus....

οποτε αν μπορουμε και οι 4 orpheus,apelpismeni και MariaP για Τριτη ή Τεταρη απογευμα στο city Gate?
επειδη ομως τα πραγματα δεν τα αφηνω και πολυ στην τυχη τους....
Πηρα τηλεφωνο στα καφε MELT chocolate bar,LE LOFT και στα goodis που ειναι επανω στον 2o και μου ειπαν οτι δεν εχουν wifi ,ισως αν καθομασταν καπου συγκεκριμενα να πιαναμε απο τα bowling που εχουν.

wifi εχουν ομως στα starbucks που ειναι στο ισογειο.

Θεωρω σημαντικο ,γιαυτο και επιμενω, να εχει καποιος απο εμας λαπτοπ ή εστω συνδεση με internet για να μην μιλαμε "στον αερα", να δουμε καποια πραγματα και ισως να ανταλλαξουμε και αρχεια με flasakia ή και dvd, νομιζω οτι στις προηγουμενες συναντησεις δουλεψε αυτο καλα..

Αν θελετε λοιπον να γινει η συναντηση Τριτη ή Τεταρτη απογευμα στο city Gate αφου εχει παρκαρισμα και στα starbucks εγω ειμαι μεσα, συνεννοηθειτε μονο για μερα και ωρα.....

MariaP
25.01.2012, 15:42
Έχω καρτούλα starbucks και με αυτήν έχουμε δωρεάν wifi.
Όποτε θέλετε, δεν έχω πρόβλημα με μερα!

orpheus
25.01.2012, 21:18
Βρεθειτε Παρασκευη οπως αρχικως προταθηκε γιατι στη βραση κολαει το σιδερο και ξαναβρισκομαστε ολοι μαζι μια αλλη μερα.

Νεομετανάστρια
26.01.2012, 08:06
Βρεθειτε Παρασκευη οπως αρχικως προταθηκε γιατι στη βραση κολαει το σιδερο και ξαναβρισκομαστε ολοι μαζι μια αλλη μερα.

οκ λοιπον ειμαστε για αυριο Παρασκευη απογευμα στο city Gate αφου εχει παρκαρισμα και στα starbucks και οι τρεις: MariaP, Apelpismeni, Nεομεταναστρια ?
Αποφασιστε ωρα που βολευει και τις 2 σας και θα βρεθουμε εξω απο το μαγαζι..
Αν δεν μπορει η Apelpismeni, πες μου MariaP τι ωρα θες να ειμαι εκει για να κλεισουμε πλεον την συναντηση.

MariaP
26.01.2012, 13:40
Πρωί μήπως βολεύει;
Αν όχι, απόγευμα κατά τις 6:30;;;

Νεομετανάστρια
26.01.2012, 16:22
Πρωί μήπως βολεύει;
Αν όχι, απόγευμα κατά τις 6:30;;;

ολη την παρασκευη βολευει διαλεξε μονο ωρα....

apelpismeni
26.01.2012, 16:46
ολη την παρασκευη βολευει διαλεξε μονο ωρα....
καλησπερα κοριτσια,παρασκευη δυστυχως δεν μπορω καθολου,γιατι εχω γιατρο την μικρη μου για εμβολιο κανονισμενο απο καιρο και δεν μπορω να το ακυρωσω.απο βδομαδα ολα τα πρωινα ειναι ελευθερα μεχρι το μεσημερι, γιατι απο τις 4 μεχρι τις 8 προσεχω ενα παιδακι - εκτος απο Δευτερα αν τυχει και μπορειτε λογω 3 ιεραρχων που θα εχω ρεπο- σορι για το δυσκολο προγραμμα που παραθετω, αν μπορει να βρεθει μια μερα θα σας ημουν ευγνωμων γιατι θελω πολυ να σας γνωρισω.

MariaP
26.01.2012, 21:10
Να τα αφήσουμε από Δευτέρα τότε;
Αχ... δεν ξέρω..................... ότι πείτε

Νεομετανάστρια
26.01.2012, 21:42
κουραστηκα....να το λιβανιζουμε τοσο για μια απλη συναντηση.
και τις δυο φορες που συναντηθηκα με τα παιδια, που ηταν και περισσοτερα σε αριθμο την δευτερη φορα, εγινε γρηγορα η συννενοηση και οσοι μπορεσαν ηρθαν,το αν ειχε ή οχι αποτελεσμα για καποιους αυτο ειναι αλλο θεμα...
χωρις να θελω να παρεξηγηθω μην με υπολογιζετε σε μια αλλη συναντηση σας στην Θεσσαλονικη, νομιζω οτι τοσες συνομιλιες για ενα κλεισιμο ραντεβου παραειναι πολλες..... προτιμω το χρονο αυτον να τον διαθετω στο να παραθετω πληροφοριες που ισως βοηθησουν καποιον ή να διαβαζω πραγματα που θα βοηθησουν εμενα.

προκαταβολικα ξερω οτι θα παρεξηγηθω αλλα δεν εχω και περιθωρια....

καλη τυχη στην προσπαθεια σας.
Ελενη

MariaP
27.01.2012, 08:03
Καλημέρα Ελένη,
να πω ότι δεν έχεις δίκιο ψέμματα θα είναι.
Σαν καινούργια στο φόρουμ προσπαθώ να ενσωματωθώ
σε εσάς και όχι εσείς σε εμένα. Αν αλλάξεις γνώμη, εγώ σήμερα
είμαι διαθέσιμη μέχρι τις 2 το μεσημέρι και μετά από τις 6:30 το απόγευμα.

MariaP
28.01.2012, 11:03
Ένα ευχαριστώ στη Νεομετανάστρια που τελικά εχθές μου διέθεσε λίγο από τον πολύτιμο χρόνο της!
Ελένη εύχομαι όλα να σας έρθουν δεξιά!:bravo_:

wint3r
08.03.2012, 09:41
Καλημέρα σε όλη την παρέα, συνοπτικά θα σας πω οτι εγώ και η κοπέλα μου πήραμε την απόφαση αν όλα πάνε καλά σε κανένα 6μηνο να φύγουμε για Σουηδία. Και θα ήθελα να προτινω συνάντηση στην Θεσσαλονίκη για κουβεντούλα και ανταλλαγή απόψεων με όποιους σκέφτονται να κάνουν μια τέτοια κίνηση. Πιστεύω πως θα μας βοηθείσει όλους. Τι λέτε? Υπάρχει συμμετοχή???

orpheus
08.03.2012, 09:57
Mπορει να γινει 2η συναντηση. Ειναι καποια ατομα απο Θεσσαλονικη που σκεφτονται να μεταναστευσουν Σουηδια. Απλως μη βιαζεσαι πρωτου διαβασεις ολο το topic. Απο οτι ειδα γραφτηκες πριν 2 μερες. Περιμενε λιγο, ενημερώσου πρωτα απο εδώ μεσα και μετά μπορουμε να βρεθουμε οσοι ειμαστε απο Θεσαλονικη.
Βεβαια αυτο ειναι καθαρα προσωπική άποψη.
Καλως όρισες και εύχομαι το καλυτερο.

wint3r
08.03.2012, 10:05
Διαβάζω καθημερινα, πριν ακομα κανω εγγραφη εδω και 1 εβδομαδα. Αλλα το υλικο ειναι τόσο που θα πρέπει να το διαβάζω μεχρι να φύγω Σουηδία...:lol2: Γι'αυτο μιας και ειδα οτι είδη εχουν γίνει συναντήσεις, προτινα κι εγω μια. Φυσικα όποτε μπορείτε οι περισσότεροι.

capamble
08.03.2012, 14:28
Διαβάζω καθημερινα, πριν ακομα κανω εγγραφη εδω και 1 εβδομαδα. Αλλα το υλικο ειναι τόσο που θα πρέπει να το διαβάζω μεχρι να φύγω Σουηδία...:lol2: Γι'αυτο μιας και ειδα οτι είδη εχουν γίνει συναντήσεις, προτινα κι εγω μια. Φυσικα όποτε μπορείτε οι περισσότεροι.

ειμαι μεσα για οποια συναντηση. αν και εχω σκοπο να παω γερμανια.δεν παιζει ρολο. εναν καφε και μια καινουργια γνωριμια ειναι θετικο. επειδη δεν ειμαι απο θεσσαλονικη κανονιστε μερος και μερα (κατα προτιμηση σ.κ.) και ερχομαι.αυτο το σ.κ θα ειμαι μαλλον θεσσαλονικη

wint3r
09.03.2012, 10:32
Εγώ μέσα για όποτε θέλετε. Ας δήλωσουν συμμετοχή οι ενδιαφερόμενοι και την Ημερ/νια την βλέπουμε

Εγώ μπορώ και αυτό το Σ/Κ