PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΙΑΣ ΝΟΙΚΟΚΥΡΑΣ

maria-8
08.06.2012, 18:42
Εχω απορια αν χρησιμοποιητε στεγνωτηριο για τα ρουχα χειμωνα-καλοκαιρι η παιζουν και απλωστρες?
Και τα σκουπιδια που τα πετατε? φανταζομαι δεν θα εχετε τους "χαριτωμενους καδους" της Ελλαδας.

Ο συζυγος ερχεται αυριο το βραδυ Σουηδια,τι καιρο εχει εκει? ανοιξη?
Τι ρουχα να βαλω στη βαλιτσα?χειμωνιατικα?

Φιλικα Μαρια.

skonto
08.06.2012, 21:23
Εχω απορια αν χρησιμοποιητε στεγνωτηριο για τα ρουχα χειμωνα-καλοκαιρι η παιζουν και απλωστρες?
Και τα σκουπιδια που τα πετατε? φανταζομαι δεν θα εχετε τους "χαριτωμενους καδους" της Ελλαδας.

Ο συζυγος ερχεται αυριο το βραδυ Σουηδια,τι καιρο εχει εκει? ανοιξη?
Τι ρουχα να βαλω στη βαλιτσα?χειμωνιατικα?

Φιλικα Μαρια.

Για τον καιρό... Καιρός Kristianstad: Πρόβλεψη 7 ημερών - Freemeteo.com (http://freemeteo.com/default.asp?pid=23&gid=2699310&la=2)

Υπάρχουν κάδοι ( όπως της Ελλάδος ), κάδοι σπιτάκια, κάδοι ανακύκλωσης.
Λογικά ξεχωρίζουμε τα είδη των σκουπιδιών και τα πετάμε σε ανάλογους κάδους.

Οι πολυκατοικίες δεν έχουν απλώστρες, σπάνια θα δείς μέσα στα διαμερίσματα και πάνω απο τις μπανιέρες, κάτι συστήματα με σχοινάκια. Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν τα στεγνωτήρια. Οι μονοκατοικίες έχουν μερικές φορές κάτι περίεργες απλώστρες έξω σαν ανάποδες ομπρέλες της βροχής χωρίς το πανί. Και αυτές όμως τις περισσότερες φορές έχουν εσωτερικά σετ πλυντήριο - στεγνωτήριο.

kelaino
08.06.2012, 21:56
Mπουφανάκια χρειάζονται χειμώνα-καλοκαίρι.

Στεγνωτήριο δεν είναι καθόλου απαραίτητο, μπορείτε να έχετε μια πτυσσόμενη απλώστρα στο σαλόνι, όποτε χρειάζεται.

Η ανακύκλωση είναι ολόκληρη επιστήμη, προσοχή να πετάτε τα σωστά πράγματα στους σωστούς κάδους.

maria-8
09.06.2012, 10:51
Ευχαριστω πολυ παιδια _friends:

Νεομετανάστρια
09.06.2012, 12:36
ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ
Οι παλιες οικοδομες εχουν, κοντα στο κλιμακοστασιο συνηθως, καποια μεταλλικα καπακια στον τοιχο τα οποια λεγονται sopnakastet (νομιζω ετσι γραφεται...) και στο εσωτερικο υπαρχει, κατακορυφα στην οικοδομη, ενα ειδος εσωτερικου φωταγωγου μεσα στον οποιο πεταει ο καθε ενοικος της οικοδομης τα σκουπιδια του... Αυτα τεινουν να καταργηθουν...

Σε αλλες περιπτωσεις υπαρχουν περιποιημενα μεγαλα μεταλλικα κλειστα κιβωτια διπλα στην καθε οικοδομη, στο μεγεθος που νοικιαζεις καδο για να πεταξεις μπαζα θα ελεγα...., τα οποια ειναι κλειδωμενα και ο καθενας με το κλειδι του ανοιγει και πεταει τα σκουπιδια του μεσα... γενικα δεν πετας οπου να ναι τα σκουπιδια σου...

Εχουνε καδους για ανακυκλωση, αλλο καδο για διαφανα μπουκαλια, αλλο για χρωματιστα και αλλο για εντυπα και καταλογους...
Μεσα σε καποιες οικοδομες υπαρχουν και χωροι για να πετας ηλεκτρικες συσκευες...

ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΑ
Εαν το σπιτι σου δεν εχει πλυντηριο και στεγνωτηριο συμβιβαζεσαι με το "πλυσταριο"-tvattstuga στο υπογειο της οικοδομης σου, και πλενεις και στεγνωνεις εκει τα ρουχα... για μια μπλουζα, που λεει ο λογος, τωρα που καλοκαιριασε την απλωνεις και στο μπαλκονι σου (εαν διαθετεις...)
Κατα τα αλλα με καλυψανε οι προλαλησαντες..

ΡΟΥΧΙΣΜΟΣ
Περα απο τα μπουφανακια να συμπληρωσω οτι απαραιτητα ειναι και τα αθλητικα παπουτσια ή γενικα ο,τι πιο ανετο μπορει για να περπατα χωρις δυσκολια για ωρες, εδω εχει αρκετο περπατημα...

maria-8
09.06.2012, 13:26
ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ
Οι παλιες οικοδομες εχουν, κοντα στο κλιμακοστασιο συνηθως, καποια μεταλλικα καπακια στον τοιχο τα οποια λεγονται sopnakastet (νομιζω ετσι γραφεται...) και στο εσωτερικο υπαρχει, κατακορυφα στην οικοδομη, ενα ειδος εσωτερικου φωταγωγου μεσα στον οποιο πεταει ο καθε ενοικος της οικοδομης τα σκουπιδια του... Αυτα τεινουν να καταργηθουν...

Σε αλλες περιπτωσεις υπαρχουν περιποιημενα μεγαλα μεταλλικα κλειστα κιβωτια διπλα στην καθε οικοδομη, στο μεγεθος που νοικιαζεις καδο για να πεταξεις μπαζα θα ελεγα...., τα οποια ειναι κλειδωμενα και ο καθενας με το κλειδι του ανοιγει και πεταει τα σκουπιδια του μεσα... γενικα δεν πετας οπου να ναι τα σκουπιδια σου...

Εχουνε καδους για ανακυκλωση, αλλο καδο για διαφανα μπουκαλια, αλλο για χρωματιστα και αλλο για εντυπα και καταλογους...
Μεσα σε καποιες οικοδομες υπαρχουν και χωροι για να πετας ηλεκτρικες συσκευες...

ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΑ
Εαν το σπιτι σου δεν εχει πλυντηριο και στεγνωτηριο συμβιβαζεσαι με το "πλυσταριο"-tvattstuga στο υπογειο της οικοδομης σου, και πλενεις και στεγνωνεις εκει τα ρουχα... για μια μπλουζα, που λεει ο λογος, τωρα που καλοκαιριασε την απλωνεις και στο μπαλκονι σου (εαν διαθετεις...)
Κατα τα αλλα με καλυψανε οι προλαλησαντες..

ΡΟΥΧΙΣΜΟΣ
Περα απο τα μπουφανακια να συμπληρωσω οτι απαραιτητα ειναι και τα αθλητικα παπουτσια ή γενικα ο,τι πιο ανετο μπορει για να περπατα χωρις δυσκολια για ωρες, εδω εχει αρκετο περπατημα...

Κατατοπειστικοτατη Ελενη :bravo_:
Με αθλητικα εφυγε..
...εχω μια αγωνιαααα....:ti_:

kelaino
10.06.2012, 10:14
Υπ' όψιν ότι εδώ, ο ρουχισμός, το πλύσιμο και τα τοιαύτα δεν θεωρούνται αποκλειστικά μέλημα της ''νοικοκυράς'', αλλά όλων των ενηλίκων που περιέχει μία οικογένεια.

http://www.thedailydoo.com/storage/2391745498_269b63912f_o.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVER SION=1251395786180

maria-8
10.06.2012, 10:19
Ευτυχως ο αντρουλης μου με βοηθαει ετσι κι αλλιως,και μαγειρευει υπεροχα!!! τα παιδια πρεπει να τα κηνηγαω για να μαζεψουν τιποτα αλλα φανταζομαι αυτα τραβανε ολες οι μαμαδες.

Υ.Γ ποδιτσα δε φοραει :lol::lol::lol: αλλα καθαριζει την κουζινα μετα :smile_:

maria-8
10.06.2012, 11:35
Βρε παιδια τα πολυ μικρα παιδακι (απο1-5) πως τα βγαζετε εξω με μειον 20?
Πως τα πατε στον παιδικο σταθμο το πρωι?
Κι οταν αρρωστησουν τι γινεται?
Αμα πρεπει καθε 2 εβδομαδες να κρατας τα μικρα στο σπιτι λογο κρυωματος δε βλεπω να στεριωνω σε δουλεια... :cry:

ευανθια
10.06.2012, 11:51
Βρε παιδια τα πολυ μικρα παιδακι (απο1-5) πως τα βγαζετε εξω με μειον 20?
Πως τα πατε στον παιδικο σταθμο το πρωι?
Κι οταν αρρωστησουν τι γινεται?
Αμα πρεπει καθε 2 εβδομαδες να κρατας τα μικρα στο σπιτι λογο κρυωματος δε βλεπω να στεριωνω σε δουλεια... :cry:

Καλημερα Μαρια !!!

Τα παιδια απο νεογεννητα τα βγαζουν εξω τον χειμωνα οπως και ολα τα παιδακια !!! Φορανε οπως και ολοι μας δηλαδη τα καταλληλα ρουχα και δεν υπαρχει κανενα προβλημα !!!!
Οσο για το οτι αν αρρωσταινουν τα παιδια και καθεσαι σπιτι , πληρωνεσαι δεν χανεις απο τον μισθο σου !!! Αν δεν κανω λαθος πληρωνουν το 80% του ημερομισθιου. Δεν ξερω ακριβως το ποσοστο γιατι ο γιος μου δεν ετυχε να αρρωστησει ευτυχως !!!:smile_:

maria-8
10.06.2012, 11:56
Θα προσπαθησω, οσο ειναι δυνατο βεβαια, να βρω σπιτι κοντα σε παιδ.σταθμο, γιατι εμεις δεν οδηγουμε κιολας, καλο στο οτι δεν χανεις τον μισθο αλλα ελπιζω να μην χανεις και την εργασια σου ,ξερεις ..κρινω απο τα ελληνικα δεδομενα.. :smile_:

ευανθια
10.06.2012, 12:01
Θα προσπαθησω, οσο ειναι δυνατο βεβαια, να βρω σπιτι κοντα σε παιδ.σταθμο, γιατι εμεις δεν οδηγουμε κιολας, καλο στο οτι δεν χανεις τον μισθο αλλα ελπιζω να μην χανεις και την εργασια σου ,ξερεις ..κρινω απο τα ελληνικα δεδομενα.. :smile_:

Καμμια σχεση Μαρια !!! Εδω θα ξεχασεις τα ελληνικα δεδομενα !! Το συστημα υποστηριζει τις μητερες με παιδια !!!

kelaino
10.06.2012, 12:21
Τα παιδάκια βγαίνουν έξω συνέχεια, ασχέτως καιρού. Υπάρχουν ακόμα και παιδικοί σταθμοί που είναι έξω όλη μέρα, έξω τρώνε, έξω κοιμούνται. Ur & skur λέγονται.
Τα παιδάκια που είναι έξω πολλές ώρες αρρωσταίνουν πολύ πιο σπάνια.

maria-8
10.06.2012, 12:27
Ναι δικιο εχεις ,γιατι τα μικροβια και ιοι ευδοκιμουν σε κλειστους χωρους
:bravo_:

skonto
10.06.2012, 13:12
Εγώ πάντως που είδα τις πρώτες μέρες που ήρθα εδώ ( 23 Γενάρη ) με κάτι -20 να βγάζουν έξω και να τα πηγαίνουν βόλτα τα μωρά οι μαμάδες ( τα νεογέννητα ) και το μόνο που κάναν ήταν να του βάζουν ένα πετσετάκι στο πρόσωπο ... τά παιξα !

Μα καλά είπα δεν καταλαβαίνουν ότι το μωρό κρυώνει. Εμ έλα μου ντέ που εκείνα μέσα στα φορμάκια τους ρίχναν τον ύπνο της ( πολικής ) αρκούδας. Και μουτς μουτς με μία πιπίλα και δεν καταλάβαιναν τίποτα.

Γι αυτό και μετά δεν αρρωσταίνουν. Τα μικρόβια φοβούνται τα μωρά και όχι τα μωρά τα μικρόβια

Σπύρος

ευανθια
10.06.2012, 13:15
.................................................. ..............
. Τα μικρόβια φοβούνται τα μωρά και όχι τα μωρά τα μικρόβια

Σπύρος

Καλημερα Σπυρο !!!

Καλοοοο:lol2::lol2:

ελένη1966
10.06.2012, 22:40

Γειά σου Μαρία.. εύχομαι όλα να πάνε καλά.. σχετικά με τα παιδιά και το κρύο και το ότι δεν οδηγείς έχω να σου πω:
Οταν πήγα επίσκεψη στη Σουηδία με το παιδί μου πολύ μωρό 6-8 μηνών φοβόμουν πως θα το πάω γιατί είχε κρύο.
οταν εφτασα στη Σουηδία τρόμαξα που είδα τόσες πολλές μαμάδες με τα μωρά έξω στους δρόμους και στο κέντρο της Στοκχόλμης... με τα καρότσια..μακριά απο τους αυτοκινητόδρομους ,,εδώ στην Θεσσαλονίκη ούτε να το φανταστώ ότι θα μπορούσα να βγάζω το παιδί κάθε μέρα βόλτα στους δρόμους (και τι δρόμους...) ουτε καν πεζοδρόμια δεν έχουμε εδώ να περπατάει ο πεζός οχι η μαμά με το καρότσι.
Τώρα να σου πώ οτι με την ξαδέλφη μου γυρίσαμε όλα τα αξιοθέατα στην Στοκχόλμη και τις γύρω περιοχές... έμεινα άφωνη με την οργάνωση των μεταφορών (τραίνο-υπόγειος-λεωφορείο) όλα στην ώρα τους και όλα έχουν θέση για το καρότσι (που σημειωτέον στη Σουηδία είναι λίγο τεράστια τα καρότσια) δεν ταλαιπωρείτε καθόλου ο γονιός με το παιδί του οταν βγαίνει στον δρόμο.. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!! είναι κάτι που δεν θα το ξεχάσω ποτέ.. επίσης νομίζω ότι η μαμά με το καρότσι δεν πληρώνει εισιτήριο..
Ακόμη και στις οικοδομές το ασανσέρ είναι τόσο μεγάλο που βγαίνοντας απο το σπίτι μπαίνει όλο το καρότσι μέσα χωρίς κόπο καθόλου.. ολα τελεια σχεδιασμένα..

maria-8
10.06.2012, 22:45
Γειά σου Μαρία.. εύχομαι όλα να πάνε καλά.. σχετικά με τα παιδιά και το κρύο και το ότι δεν οδηγείς έχω να σου πω:
Οταν πήγα επίσκεψη στη Σουηδία με το παιδί μου πολύ μωρό 6-8 μηνών φοβόμουν πως θα το πάω γιατί είχε κρύο.
οταν εφτασα στη Σουηδία τρόμαξα που είδα τόσες πολλές μαμάδες με τα μωρά έξω στους δρόμους και στο κέντρο της Στοκχόλμης... με τα καρότσια..μακριά απο τους αυτοκινητόδρομους ,,εδώ στην Θεσσαλονίκη ούτε να το φανταστώ ότι θα μπορούσα να βγάζω το παιδί κάθε μέρα βόλτα στους δρόμους (και τι δρόμους...) ουτε καν πεζοδρόμια δεν έχουμε εδώ να περπατάει ο πεζός οχι η μαμά με το καρότσι.
Τώρα να σου πώ οτι με την ξαδέλφη μου γυρίσαμε όλα τα αξιοθέατα στην Στοκχόλμη και τις γύρω περιοχές... έμεινα άφωνη με την οργάνωση των μεταφορών (τραίνο-υπόγειος-λεωφορείο) όλα στην ώρα τους και όλα έχουν θέση για το καρότσι (που σημειωτέον στη Σουηδία είναι λίγο τεράστια τα καρότσια) δεν ταλαιπωρείτε καθόλου ο γονιός με το παιδί του οταν βγαίνει στον δρόμο.. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!! είναι κάτι που δεν θα το ξεχάσω ποτέ.. επίσης νομίζω ότι η μαμά με το καρότσι δεν πληρώνει εισιτήριο..
Ακόμη και στις οικοδομές το ασανσέρ είναι τόσο μεγάλο που βγαίνοντας απο το σπίτι μπαίνει όλο το καρότσι μέσα χωρίς κόπο καθόλου.. ολα τελεια σχεδιασμένα..

Ευχαριστω Ελενη :smile_: ,οταν υπαρχει υποδομη, γινεται η ζωη πιο ευκολη για ολους :yes::smile_:

maria-8
10.06.2012, 22:46
Εγώ πάντως που είδα τις πρώτες μέρες που ήρθα εδώ ( 23 Γενάρη ) με κάτι -20 να βγάζουν έξω και να τα πηγαίνουν βόλτα τα μωρά οι μαμάδες ( τα νεογέννητα ) και το μόνο που κάναν ήταν να του βάζουν ένα πετσετάκι στο πρόσωπο ... τά παιξα !

Μα καλά είπα δεν καταλαβαίνουν ότι το μωρό κρυώνει. Εμ έλα μου ντέ που εκείνα μέσα στα φορμάκια τους ρίχναν τον ύπνο της ( πολικής ) αρκούδας. Και μουτς μουτς με μία πιπίλα και δεν καταλάβαιναν τίποτα.

Γι αυτό και μετά δεν αρρωσταίνουν. Τα μικρόβια φοβούνται τα μωρά και όχι τα μωρά τα μικρόβια

Σπύρος

:lol::lol: ευτυχως που ΥΠΑΡΧΕΙΣ Σπυρο!!!

spirit
14.06.2012, 21:28
Καλησπέρα και συγχαρητήρια για το forum.:bravo_:
Θα ήθελα να ρωτήσω μιας και είμαι νέος φοιτητής στη Στοκχόλμη πού μπορώ να βρω κατάστημα φθηνών ηλεκτρικών ειδών.Έχω ανάγκη για ένα ψυγειάκι και ένα κουζινάκι με ένα-δύο μάτια για το δωμάτιο που νοίκιασα.
Σας ευχαριστώ.

skonto
15.06.2012, 05:02
Kφksmaskin, mixer, glassmaskin, brφdrost, kφksmaskin, vεffeljδrn - Fri frakt! - Elgiganten (http://www.elgiganten.se/catalog/hem-hushall/se_koksapparater/koksapparater)

Σπύρος

saetron
15.06.2012, 07:16
μπορεις να κοιταξεις τα jula.se

kelaino
15.06.2012, 09:16
Καλησπέρα και συγχαρητήρια για το forum.:bravo_:
Θα ήθελα να ρωτήσω μιας και είμαι νέος φοιτητής στη Στοκχόλμη πού μπορώ να βρω κατάστημα φθηνών ηλεκτρικών ειδών.Έχω ανάγκη για ένα ψυγειάκι και ένα κουζινάκι με ένα-δύο μάτια για το δωμάτιο που νοίκιασα.
Σας ευχαριστώ.

Κοίτα για μεταχειρισμένα στο blocket.se ή στο tradera.se ή σε κάποιο μαγαζί με σέκοντ χαντ.

spirit
15.07.2012, 12:48
Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις!

lucita
12.11.2012, 20:17
καλησπερα σας!!!ξέρει μήπως κάποιος αν υπαρχει κάποιο μαγαζί στη Στοκχόλμη αν πουλάνε το nescafe frappe που εχουμε στην Ελλάδα και το συμπυκνωμένο γάλα νουνου;υπάρχει περίπτωση να τα βρω κάπου ή να μην το προσπαθήσω καν;ή εστω κάπου μαγαζί που πολάνε ελληνικά προιόντα;ευχαριστώ!!!

Νεομετανάστρια
12.11.2012, 22:15
καλησπερα σας!!!ξέρει μήπως κάποιος αν υπαρχει κάποιο μαγαζί στη Στοκχόλμη αν πουλάνε το nescafe frappe που εχουμε στην Ελλάδα και το συμπυκνωμένο γάλα νουνου;υπάρχει περίπτωση να τα βρω κάπου ή να μην το προσπαθήσω καν;ή εστω κάπου μαγαζί που πολάνε ελληνικά προιόντα;ευχαριστώ!!!

Καλησπερα,

Εχει ξαναναφερθει το συγκεκριμενο καταστημα και....
ελπιζω να μην θεωρηθει διαφημηση, αν και δεν γνωριζω εαν υπαρχει και αλλο καταστημα με τοσα ελληνικα προιοντα στην Στοκχολμη, σε αυτο : Grekisk Livs (http://grekisklivs.se/www.grekisklivs.se/hem.html) μπορεις να βρεις νες καφε και γαλα νουνου.

Βρισκεται στο Varberg, ειναι στην μια απο τις 2 κοκκινες γραμμες του μετρο, 21 λεπτα νοτια απο τον κεντρικο σταθμο T-Centralen αν δεν κανω λαθος. Ειναι μεσα στο εμπορικο κεντρο του Varberg, με το που βγαινεις απο το μετρο στο δεξι σου χερι...
Κανε μια βολτα και δες και τις τιμες του γιατι προφανως δεν θα ναι οι ιδιες με Ελλαδα.... δες εαν σε συμφερουν οι τιμες που θα τα βρεις και πραξε κατα συνειδηση...

Μπορεις να βρεις διαφορα μεμονωμενα προιοντα που χρησιμοποιουμε στην Ελλαδα,π.χ. μακαρονια ΑΒΕΖ, κατεψυγμενα ελληνικα ψαρια σε καταστηματα μεσα σε εμπορικα κεντρα στην Kista,Tensta, Rinkeby βορεια και σε Skärholmen, Hallunda, Alby centrum νοτια... και οχι μονο σε αυτα τα μερη... θελει καλο ψαξιμο και χρονο....

Επισης στην κεντρικη υπογεια αγορα του Hotorget (πρασινη γραμμη του μετρο) το μαγαζι με τους ξηρους καρπους, στο κεντρο του υπογειου, το εχει ελληνας οποτε θα μπορουσες να ρωτησεις και εκει τι ελληνικα προιοντα εχουν... και εαν δεν κανω λαθος υπαρχει εστιατοριο εκει μεσα που το εχει παλι ελληνας... θα μπορουσες να ενημερωθεις και απο εκει.

Γενικα οποιος ψαχνει και ρωτα, βρισκει!

Εαν βρεις και κατι καλυτερο μας ενημερωνεις...

lucita
13.11.2012, 19:44
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου!Θα ψαχτώ εννοειται και αν βρω κάτι ενδιαφέρον θα σας πω. Σας ευχαριστώ όσους ανταποκριθήκατε με βοηθήσατε πολύ.

saetron
14.11.2012, 06:33
αν πας hötörget στο affären που εχει διπλα στο σινεμα εχει μαγαζι με ελληνικα προιοντα

lucita
14.11.2012, 08:48
οκ ευχαριστώ μπορεί να το επισκεφτώ σήμερα κιόλας :)

skonto
14.11.2012, 15:21
Και στο Vårberg μέσα στο σταθμό της T-bana ( κόκκινη γραμμή προς Norsborg ) έχει ένα μαγαζί με Ελληνικά προιόντα

Σπύρος

Ούπς... με είχε προλάβει η Ελένη.

ήρθα δεύτερος :cool_:

lucita
14.11.2012, 18:16
Χαχαχα!!!Πρέπει να είναι καλό το μαγαζί πάντως για να το ξέρετε τόσοι πολλοί.

Νεομετανάστρια
14.11.2012, 18:40
Χαχαχα!!!Πρέπει να είναι καλό το μαγαζί πάντως για να το ξέρετε τόσοι πολλοί.

Απο οσο ξερω δεν εχει και αλλο σε καποια περιοχη βορεια....
Ειναι ενα ελληνικο παντοπωλειο, θα σου θυμισει καποια σουπερ μαρκετ σε παραθεριστικα μερη οπου δεν θα βρεις βεβαια ποικιλια μεγαλη, μπορει και μια μαρκα στο καθε ειδος, αλλα εχει οτι θα ειχε ενα μικρο ελληνικο σουπερ μαρκετ....
Γενικα φερνει οτι εχει ζητηση... κανε μια βολτα και θα καταλαβεις...

Απο φετα για παραδειγμα ειχε 3 ειδη και κατεληξα οτι μου αρεσε περισσοτερο η βαρελισια που ειχε σε αλμη.... και επειδη δοκιμασα και φετες απο τις 2 αλλες γνωστες μαρκες που κυκλοφορουν στα υπολοιπα σουπερ μαρκετ (να μην τις αναφερω, προφανως τις εχεις δει ηδη..) αν ειναι να αγορασω, θα πεταχτω σε αυτο το παντοπωλειο...

lucita
15.11.2012, 09:16
Ωραία ωραία ανυπομονώ να τον επισκεφτώ. Αφού βρήκαμε μαγαζί να έχει προϊόντα που αγοράζαμε τόσο καιρό και τα έχουμε συνηθίσει πάλι καλά να λέμε.