Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για να μάθουμε Γερμανικά και όχι μόνο...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Καλησπέρα, Μήπως υπάρχει κάποιος να μου στείλει σε pdf τα βιβλία Γερμανικών Themen Actuell 1 όλη τη σειρά (Γλωσσάρι,Βιβλίο Ασκήσεων,Kursbuch)?? Ευχαριστώ πολύ!

    Comment


      #47
      Παίδες δεν θα έλεγα ότι είναι ότι καλύτερο τα Volkshochschule, υπάρχουν καλύτερα σχολεία, εξαρτάται βέβαια και από τον δάσκαλο. Το καλό με τα Volkshochschule είναι ότι ότι έχουν ποικιλία γλωσσών και όποιος θέλει μπορεί να μάθει πολλές γλώσσες.

      Comment


        #48
        Γερμανικη Γλωσσα

        παιδια ξερει κανεις κανενα pdf που να βοηθαει με κανονες της γερμανικης γιατι εχω χασει το μπουσουλα με ολα αυτα τα αρθρα που εχουν.....

        Comment


          #49
          Φίλε αν πρόκειται μόνο για τα άρθρα απλά τα μαθαίνεις όπως είναι, δεν έχουν κάποιο κανόνα!

          Comment


            #50
            Originally posted by scani View Post
            παιδια ξερει κανεις κανενα pdf που να βοηθαει με κανονες της γερμανικης γιατι εχω χασει το μπουσουλα με ολα αυτα τα αρθρα που εχουν.....
            Γερμανικά - Το οριστικό και το αόριστο άρθρο


            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

            Comment


              #51
              Τι γίνεται με το θέμα "γλώσσα"?

              2 μήνες τώρα, ψάχνοντας κάθε μέρα, και πηγαίνοντας σε όλα τα μέρη, στα μισά μέρη ακούω "Μαθήματα γίνονται μόνο σε σύριους και ιρακινούς-αφγανούς" και στα άλλα μισά "Δεν κάνουμε μαθήματα". Πως γίνεται αυτό το πράγμα; Μέχρι και στην κατώτερη χώρα που θα μπορούσε να βρεθεί, σου κάνουν ένα μάθημα της γλώσσας. Ψάχνω τόσο καιρό, μαθητής είμαι, και δεν νοιάζεται κανείς.

              Comment


                #52
                Έκανες αιτηση στο bamf? εγινε δεκτή; Τοτε δεν μπορει κανεις να σου αρνηθεί μια θεση εφοσον υπαρχει διαθέσιμη. Αν εχεις δυσκολίες πηγαινε επι τόπου και μιλησε μαζι τους εκθέτοντας σου το προβλημα σου.

                Comment


                  #53
                  Ένα e-mail έστειλα και απάντηση γιοκ..Δεν ξέρω πως και που να κάνω αίτηση.

                  Comment


                    #54
                    χιλιοποσταρισμενα λινκς στο φορουμ......... BAMF - Bundesamt für Migration und Flüchtlinge - Integrationskurse

                    Comment


                      #55
                      αφου εισαι ανηλικος πας σε κανονικο σχολειο και εχω σε ιντερνατιοκουρς, ο αδερφος μου 16 χρονων παει σε κανονικο σχολειο αλλα τον εχουν βαλει σε τμημα με παιδια που δεν ξερουν την γλωσσα και μολις την μαθει θα τον αλλαξουν

                      Comment


                        #56
                        Δεν μου έχουν πει τίποτα. Σήμερα βρήκα κάτι σε ένα v.h.s. που κάνουν δωρεάν, και αύριο θα με γράψουν

                        Comment


                          #57
                          Εμένα μου είπα δωρεάν..Τι να πω

                          Comment


                            #58
                            Γύρναγα με λεωφορείο από το ελληνικό λύκειο μπας και με πέρναν, και βλέπω στο ίντερνετ ότι έχει v.h.s. ακριβώς στην στάση που κατεβαίνω στην γειτονιά, πάω, βρίσκω μία κυρία, μισά γερμανικά μισά αγγλικά, μου έδωσε διεύθυνση και της έδωσα όνομα για να το δώσει εκεί που θα πάω.

                            Comment


                              #59
                              Επίσης μου δώσαν απλά την διεύθυνση..τίποτα άλλο..Αν μου δώσουν κάτι αύριο, θα ενημερώσω.

                              Comment


                                #60
                                Καλησπερα απο την καινουρια πατριδα!!!

                                Γεια σε ολους!!!!
                                Εχουμε μετακομισει σχεδον εξι μηνες στην Γερμανια σε ενα χωριο στα βορεια της χωρας που λεγεται Meyenburg. ( Περιπου μιαμιση ωρα μακρια απο το Βερολινο ) . Μετα τις απαραιτητες ενεργειες για να βολευτουμε ηρθε η ωρα να ψαχτω για να βελτιωσω τα γερμανικα μου. Εχω καποιες γνωσεις με τις οποιες ανταπεξερχομαι στην καθημερινοτητα ομως θελω να βελτιωθω με σκοπο οταν παει ο μικρουλης παιδικο σταθμο να βρω μια δουλεια part time στο αντικειμενο μου. Ξερει κανεις για τα online μαθηματα ποσο αποτελεσματικα ειναι??? Το κοστος ειναι 320 για εικοσι διδακτικες ωρες. Υπερβολικο η ειναι καλο?? Ξερει κανεις κατι που να μπορω να παρω και τον μπεμπη???

                                Comment

                                Working...
                                X