Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στουτγκαρδη

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Στουτγκαρδη

    Καλημερα.. ειμαι καινουργια στην παρεααα!!! Φευγω σε 2 μηνες για Στουτγκαρδη με τον αρραβωνιαστικο μου.. ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος για την γλωσσα ποσο ειναι το κοστος και αν ειναι ιδιοτικα... επισης ποσο κυμαινονται περιπου τα ενοικια για δυο ατομα;;;

    #2
    ιδωτικα περιπου στα 150 ευρω πανω κατω αλλα υπαρχουν τροποι με προυποθεσεις πχ αν ησανσταν ζευγαρι παντρεμενο να εκανες με λιγοτερα χρηματα.τα ενοικια παιζουν αναλογα περιοχη τετραγωνικα και φυσικα την κατασταση της κατοικιας αλλα για ενα νορμαλ σπιτι να υπολογιζεται απο 600 μεχρι 800 μαζι με τα εξοδα του ρευμα νερο θερμανση.Φυσικα και εγγυηση χρειαζεται τουλαχιστον κανα διμηνο!
    Θα σας προτεινα πολιτικο γαμο πριν ερθετε και φυσικα να ριξετε διαβασμα στον οδηγο τι χαρτια και τι χρειαζεται να εχετε μαζι.
    Better Think twice instead once

    Comment


      #3
      Ο αρραβωνιαστικος μου θα εχει βρει δουλεια και σαφως αυτος ειναι ο λογος που ανεβαινουμε.. τι εννοεις ιδιοτικα??? τα δημοσια?? βγαινουν πιο οικονομικα;;;

      Comment


        #4
        Τα τμήματα γερμανικών από το Α1 έως και Β1 επίπεδο είναι τμήματα κοινωνικής ένταξης των μεταναστών και διεξάγονται υπό την αιγίδα της Ομοσπονδιακής Υπηρεσίας Μετανάστευσης και Προσφύγων (BAMF) και επιδοτούνται από κρατικούς πόρους. Περισσότερα για την κρατική επιχορήγηση μπορείτε να μάθετε στην ιστοσελίδα BAMF - Bundesamt für Migration und Flüchtlinge - Startseite ή Ένταξη.

        VHS Stuttgart: Deutsch als Fremdsprache
        Better Think twice instead once

        Comment

        Working...
        X