Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    παιδια καλημερα ξερει κανεις τι ειναι τα genossenschaften suchen? και πος μπορω να νοικιαω απο εκει?
    zita38 genossenschaften = Συνεταιρισμοί suchen = Αναζήτηση

    Εγω δεν ξερω Γερμανικα μονο Αγγλικα (μερικες λεξεις ειναι περιπου ιδιες με Γερμανικα) αλλα http://imtranslator.net/translation/...k/translation/ θα σε βοηθησει πολυ στο ψαξιμο . Αυτο κανω κ εγω γιατι ετοιμαζομε για Γερμανια


    Συνεφακι
    Στο πρωτο λινκ, μπορεις να μεινεις μονος ή με παρεα ή με την οικογενεια οσο κανονισεις με τον ιδιοκτητη, οι τιμες ειναι ανα βδομαδα και συμπεριλαμβανουν και τα κοινοχρηστα. Στο τελος πληρωνεις παλι κατι για το καθαρισμα.

    Στο δευτερο λινκ ειναι τα λεγομενα εδω jugendherbergen. Μενεις αν θελεις σε ξεχωριστο δωματιο και εχεις κοινη κουζινα κτλ. Αν θελεις για πιο φθηνα μπορεις να μεινεις και με ξενους μαζι (δεν θα στο συνιστουσα...)
    Και οικογενειες ολοκληρες μπορουν να μεινουν σε οικογ. δωματια. Εχει και οικογ. προγραμμα. Να ρωτησεις για τις τιμες αν συμπεριλαμβανουν και το φαι. Στα περισσοτερα εχει και καντινα εντος
    Συνεφακι επειδη εχω μια Οικογενεια 2 παιδια και ειμαι ΠΑΡΑ πολυ στριμωγμενος υπολογιζω να εχω 1400 Ευρω μαξ. και με την επλπιδα να εχω βρει μια δουλεια πριν τελιωσουνν. Οποτε νομιζω οτι με συμφερει για ενα μηνα να μεινω σε ενα Χοστελ εστω κιαν ειναι αλλοι 14 στο δωματιο . Με τυχη κ λιγη πιστη ΠΙΣΤΕΥΩ θα βρω μια δουλεια στο μηνα πανω μετα κοιταω να βρω ενα μικρο διαμερισμα τις προκοπης .. Γιατι στα επιπλωμενα δωματια κλπ ζητανε και 2 με 3 ενοικια μπροστα συν συν . Δεν εχω την πολυτελεια αυτη ας κατσω κ εγω ενα διαστημα σαν τους τσιγγανους(<-- σεβασμος) προκειμενου να πετυχω το στοχο μου για μια καλυτερη προοπτικη στην ζωη για τα παιδια μου εξαλου πριν το καλοκαιρι δεν μπορει να ερθει η φαμιλια (σχολιο λυκειο γυμνασιο).. Διαβαζοντας διαφορα εδω νομιζω το χοστελ ειναι καλα για αρχικη λυση οσπου να βρεις ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ σωστα ??

    Nikoleta ευχαριστω για τα λινκ σου
    :victory:

    Comment


      #47
      Σαφως και ειναι καλη λυση!
      Ο καθενας τα βαζει ολα τα ενδεχομενα κατω και τα ζυγιζει. Αυτο που σε συμφερει θα πραξεις.
      Εννοειται

      Ψαξε και εδω

      ειναι απο ιδιωτες, χωρις μεσιτη ενδιαμεσα
      και εχει και για συγκατοικηση, το λεγομενο WG . Aν λεει befristet bis....σημαινει πως νοικιαζεται για καποιο περιορισμενο χρονικο διαστημα αν δεν γραφει κατι ειναι επαοριστου.

      Comment


        #48
        Originally posted by synnefaki View Post
        Σαφως και ειναι καλη λυση!
        Ο καθενας τα βαζει ολα τα ενδεχομενα κατω και τα ζυγιζει. Αυτο που σε συμφερει θα πραξεις.
        Εννοειται

        Ψαξε και εδω

        ειναι απο ιδιωτες, χωρις μεσιτη ενδιαμεσα
        και εχει και για συγκατοικηση, το λεγομενο WG . Aν λεει befristet bis....σημαινει πως νοικιαζεται για καποιο περιορισμενο χρονικο διαστημα αν δεν γραφει κατι ειναι επαοριστου.

        αν μου εβαζες το λινκ θα με βοηθουσες απιστευτα :-)))
        :victory:

        Comment


          #49
          Originally posted by KonstantinosV View Post
          αν μου εβαζες το λινκ θα με βοηθουσες απιστευτα :-)))

          το ξεχασα




          Willkommen bei HousingAnywhere, der unkomplizierten Mietplattform! Dein besseres, erfolgreiches Mieterlebnis beginnt hier. Rent Easy. Live Free.

          Comment


            #50


            ευχριστω πολυ καλο
            :victory:

            Comment


              #51
              Originally posted by zita38 View Post
              ευχαριστω, απλα οταν ακουσα οτι πρεπει να μεινω 3 μηνες χωρια απο την υπολοιπη ομαδα μου ηρθε εγκεφαλικο. θα δω,ηδη γνωριστηκα με κατι ελληνες καλα παιδια και μαλλον θα με βοηθησουν.
              φιλεμου καλησπερα τωρα μολις μπηκα στο site.το μονο που θα σου πω ειναι προσεχε τους ελληνες που γνωρισες.παντοτε μιλαω εξ ιδιων.κουραγιο

              Comment


                #52
                Originally posted by zita38 View Post
                ευχαριστω, απλα οταν ακουσα οτι πρεπει να μεινω 3 μηνες χωρια απο την υπολοιπη ομαδα μου ηρθε εγκεφαλικο. θα δω,ηδη γνωριστηκα με κατι ελληνες καλα παιδια και μαλλον θα με βοηθησουν.
                .φιλε σε συνιστω μακρια απο ελληνες.προσεχε.

                Comment


                  #53
                  συννεφακι σε ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις σου.

                  Comment


                    #54
                    Εκανα μια ερευνα για Βερολινο τελος του μηνα πιστευω να εχω φτασει .Ειδα τρεις αγγελιες που μου φανηκαν ΟΚ και πηρα απαντηση μεσω εμαιλ απο τους δυο.. Η μια απαντηση με εβαλε σε σκεψεις

                    Το ατομο που εχει το διαμερισμα ειναι απο Αγγλια ( πατερας Γερμανος συγχωρεθηκε ) η μητερα τις γυρισε πισω Αγγλια για δουλεια μου εστειλε φωτο του διαμερισαματος 300 ευρω το ενοικιο (δωματιο) κομπλε με κοινοχρηστα κλπ και 500 εγγυηση αλλα προβληματιστηκα στην ηλικια τις ειναι εικοσι ενος ετων ..

                    Ερωτηση

                    θα πρεπει να μου δωσει καποιο χαρτι οτι μου νοικαιζει το δωματιο και την εγγυηση που θα δωσω ? Μην παω εκει και δωσω λεφτα κλπ και βρεθω στο δρομο η κατηγορουμενος για χιλια δυο ..

                    προβληματιστηκα πολυ με το θεμα συγκατοιηισεις
                    :victory:

                    Comment


                      #55
                      Aυτό είναι απάτη. Μου συνέβει και μένα στην Γερμανία με περίπου ίδια ιστορία μόνο που εμένα ήταν Σκωτία. Επειδή κατά πάσα πιθανότητα ψάχνεις από το internet διάφοροι το βλέπουν και ξεκινούν την διαδικασία. Εγώ τον άφησα να δω μέχρι που θα το πάει και πότε και πως θα ζητήσει λεφτά. Μου έλεγε μεχρι και πως θα μου στείλει τα κλειδιά γιατί δεν έχει κανέναν εδώ.χαχα. Και στο τέλος ζηταει χρήματα μέσω internet.xaxa. Ο γερμανός για να δώσει σπίτι σου βγάζει την παναγία. Για αυτό μην τρώτε απο τέτοια.

                      Comment


                        #56
                        Originally posted by carlos View Post
                        Aυτό είναι απάτη. Μου συνέβει και μένα στην Γερμανία με περίπου ίδια ιστορία μόνο που εμένα ήταν Σκωτία. Επειδή κατά πάσα πιθανότητα ψάχνεις από το internet διάφοροι το βλέπουν και ξεκινούν την διαδικασία. Εγώ τον άφησα να δω μέχρι που θα το πάει και πότε και πως θα ζητήσει λεφτά. Μου έλεγε μεχρι και πως θα μου στείλει τα κλειδιά γιατί δεν έχει κανέναν εδώ.χαχα. Και στο τέλος ζηταει χρήματα μέσω internet.xaxa. Ο γερμανός για να δώσει σπίτι σου βγάζει την παναγία. Για αυτό μην τρώτε απο τέτοια.
                        Χαχαχ την ψιλιαστηκα την δουλεια και τις ειπα οτι κατα τελη οκτομβριου θα κατεβω και θα τις στειλω εμαιλ 2 μερες πριν αν ειναι ξενοικιαστω ακομα (μηπος βρει αλλον ) μου εστειλε απαντηση πριν λιγο

                        Thanks for the reply and also for the introduction of your self,you really sound great.... never mind i can reserve the room for you till your arrival date and since there is a perfect procedure that we both have to undergo before you can proceed with the payment.apartment is very close to city center and in like 6mins to public transportation

                        However If you really have interest in renting the room just let me have this request below
                        -FULL NAME,
                        -YOUR EXACT ARRIVAL DATE,
                        -YOUR DEPARTURE DATE,
                        -YOUR CURRENT ADDRESS
                        -SCANNED COPY OF YOUR INTERNATIONAL PASSPORT ID,

                        So that i can quickly instruct our family lawyer to prepare the tenant agreement form for you, to see the terms and condition of the contract and if you are okay with the terms and condition then you can proceed with the 1month rent to my mother in United Kingdom Via Bank Account or western union money transfer so that the room can be reserve for you till your arrival date because there are alot of people that also have interest in renting the room,but my mother prefer the most serious person who pay her first.The signed agreement form will be send to you first through attached mail(with the scanned page of my international passport).for you to read and understand,after which you will proceed with the payment ,i'll now send you the original copy through a registered courier to your address for you to sign and bring along with you when moving in. Have a nice day,Looking forward in hearing from you.
                        Best Regards
                        Your Future
                        Roommate
                        Kerrie Jones

                        ουυσσσττττττ ...... τσπ ασ μεινω λιγο σε χοστελ κ βλεπουμε
                        :victory:

                        Comment


                          #57
                          μαγαζια

                          γεια σας παιδια!!!!πειτε μου παρακαλω στο βερολινο φτηνα μαγαζια με επιπλα,φτηνα σουπερ μαρκετ και φτηνα μαγαζια με ηλεκτρικα ειδη..μπας και μπω σε καμια σελιδα να αρχιζω να βνλεπω τι με συμφερει.να παρω τα πραγματα που εχω η νεα απο εκει?ευχαριστω

                          Comment


                            #58
                            κανεις καποιο μαγαζι???

                            Comment


                              #59
                              psakse monos kalitera file giati ama perimeneis apo aftous edw mesa...ki egw zitisa vohtheia kai me egrapsan kanonika...

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by tselinkas View Post
                                κανεις καποιο μαγαζι???
                                Top-Qualität zum günstigen Preis » Tolle Filial-Angebote ✓ Großes Dauersortiment im Onlineshop ✓ Küche ✓ Baumarkt ✓ Schlafen ► Jetzt sparen!


                                Willkommen bei EDEKA.de: Hier finden Sie unsere Wochen-Angebote in Ihrem EDEKA-Markt. Außerdem: Rezepte, Ernährungsthemen, Gewinnspiele & mehr entdecken!





                                Wir haben Lebensmittel für Sie zu Knüllerpreisen – stöbern Sie in unseren Angeboten und Prospekten. Entdecken Sie außerdem unsere Rabattaktionen.

                                Große Auswahl ✓ Täglich neue Aktionen ✓ Viele Zahlungsmethoden ▻ Jetzt Angebote entdecken und bei Kaufland.de bestellen!

                                Mit seinen 38 Märkten in Deutschland gehört der SELbstbedienungs-GROSshandel Selgros zu den führenden Anbietern im Cash & Carry-Segment. 

                                Super Preis-Leistungsverhältnis im Netto Marken-Discount ✓ Tolle Filial-Angebote ✓ Attraktive Onlineshop Aktionen ▻ Jetzt online sparen!


                                Willkommen bei IKEA. Entdecke günstige Möbel & Einrichtungsideen für alle Geldbeutel & Zuhause - online oder in deinem Einrichtungshaus.

                                Comment

                                Working...
                                X