Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ψαξε σπίτι ΑΜΕΣΑ...μα και συ αφου βλεπεις οτι ειναι πα@2@@@ τι πας...καταρχην το λαθος ειναι δικο σου που δεν κανεις συμβολαιο..οταν βρισκεις σπιτι κανεις συμβολαιο και τελειωσε..μετα ας σου κανει οσες παρατηρησεις θελει και τον γραφεις και στα @@#!#!#!!@#! σου...αιντε με τους παπαρες..γιαυτο σου τα κανουν αυτα επειδη δεν εχεις συμβολαιο...
    Αφου εχεις και Β2 μπορεις να βρεις ανετα δουλεια πιστευω γιατι δυσκολευεσε τοσο δεν καταλαβαινω..τι δουλειες ψαχνεις ?
    Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

    Comment


      Katefit καιρό είχα να διαβάσω νέα σου και στενοχωρήθηκα με αυτά που διάβασα .. Πρέπει οπωσδήποτε να προσπαθήσεις να βρείς ένα κανονικό σπίτι η δωμάτιο με νορμάλ συνθήκες !!!!!Δεν είναι δυνατόν να ζείς έτσι ....Χαρά στο κουράγιο σου και μπράβο σου που έχεις προχωρήσει με την γλώσσα , και έχεις βρεί και δουλειά στην ειδικότητά σου παρά τις τόσες δυσκολίες !!! Μην απογοητεύεσαι , πάρε βαθιά ανάσα και κάνε ότι είναι δυνατόν για να βρείς σπίτι οπωσδήποτε ...Μην απελπίζεσαι με τίποτα !!!!!!
      Originally posted by katerfit View Post
      ............
      ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ,ΕΧΩ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥς ΠΡΩΗΝ ΣΥΓΑΤΟΙΚΟΥς ΒΕΒΑΙΑ, ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ και ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ.... ΝΙΩΘΩ ΟΜΩς ΤΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΓΜΕΝΗ....ΖΩ ΣΕ ΔΙΑΡΚΕς ΑΓΧΟς,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ...Δεν φανταζομουν ποτε οτι θα ερθω Γερμανια και θα εχω τετοια προβληματα και οτι θα τα κοινοποιω κιολας, απο απελπισια !!!Για να καταλαβετε τι μπορει να ζησει μια γυναικα μονη σε ξενη χωρα !!! Τα προβληματα ειναι κιαλλα αλλα εστιασα στο θεμα κατοικιας, να σουρχετα εγκεφαλικο....Αυτος ειναι ο δικος μου γολγοθας... και ευχομαι συντομα να βρω την ηρεμια μου και να κυνηγησω τους στοχους μου !!!
      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

      Comment


        Από βδομάδα παίρνω το δίπλωμα μου και αναιβένω stuttgartγια να αρχίσω δουλειά. Μέχρι να βρω μόνιμη κατοικία για καμία 2 βδομάδες πρέπει να βρω σπίτι για να μείνω προσορινά.. Έχει κανείς καμία ιδέα?

        Comment


          Κοιτάω για Hostel in Stuttgart και αυτά που έχει στο ίντερνετ δεν έχει κανένα τηλέφωνο πάνω του.
          Πρέπει η ηλεκτρονικά η να πας από εκεί για να κλείσεις σπίτι?

          Comment


            Για σας... Κάτοικος Γερμανίας εδώ και τρεις μήνες τελικά βρήκα δουλειά για εμένα και την αρραβωνιαστικιά μου στην Στουτγκάρδη.
            Τώρα είμαι 300χλμ από εκεί. Εχω αμάξι και ψάχνω για ένα Hostel η κάτι άλλο για 1-2 μήνες μέχρι να βρω σπίτι να νοικιάσω κανονικό.
            Όποιος ξέρει κάτι να μου απαντήσει. Ευχαριστώ.

            Comment


              ΕΥΡΕΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΣΤΗΝ ΒΟΝΝΗ Η ΣΤΗΝ ΚΟΛΩΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!

              Έχουμε πρόβλημα!!!!!!!!!!!! .
              Είμαστε στην Γερμανία ήδη τρεις μήνες στην περιοχή της Βαυαρίας. Ήρθαμε εδώ επειδή έχουμε συγγενείς εδώ και μένουμε μαζί τους. Επίσης η κοπέλα μου έκανε αιτήσεις για μεταπτυχιακά τμήματα μεταξύ άλλων στο Πανεπιστήμιο του Μονάχου LMU και της Βόννης. Τελικά έγινε δεκτή από το Πανεπιστήμιο της Βόννης και τώρα θα πρέπει αρχές Αυγούστου να μετακομίσουμε στην περιοχή αυτή. Ήδη έχουμε επικοινωνήσει με την υπεύθυνη του προγράμματος για τα θέματα που μας απασχολούν αλλά καμία ουσιαστική απάντηση. Το κυριότερο πρόβλημα στην περίπτωση μας είναι η ανεύρεση κατοικίας και εργασίας για εμένα μιας και θα πρέπει να φύγω από την δουλεία που είμαι τώρα εδώ στην Βαυαρία. Σε ότι αφορά την κατοικία όπως προανέφερα ήδη έχουμε ζητήσει την βοήθεια των υπευθύνων του Πανεπιστημίου μα χωρίς ανταπόκριση διότι στις φοιτητικές κατοικίες επιτρέπεται να διαμένουν μόνον φοιτητές κι εδώ είναι το πρόβλημα γιατί εγώ δεν είμαι φοιτητής μα μόνον η κοπέλα μου. Επίσης κάποιος γνωστός μου πρότεινε να ψάξω στην παρακάτω ιστοσελίδα:
              Immobilien, Wohnungen und Häuser bei ImmobilienScout24 mieten, kaufen, inserieren
              Ακόμη, μου είπε πως πολλοί φοιτητές που σπουδάζουν στην Βόννη μένουν Κολωνία κι αυτό επειδή είναι πολύ κοντά με το τρένο και η στάση είναι πολύ κοντά στο Πανεπιστήμιο.
              Εν κατακλείδι, όποιος γνωρίζει κάτι συγκεκριμένα και μπορεί να μας βοηθήσει θα ήταν μεγάλη μας χαρά.
              Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων!!!
              Ανιδιοτέλεια

              Comment


                συγκριτικοί πίνακες μισθωμάτων για Köln και Bonn ...βρίσκονται περίπου στο ίδιο επίπεδο τιμών. "κάτι συγκεκριμένα"... Περιοχες Κολωνια η εννοείς κάτι άλλο?

                Comment


                  Originally posted by barrion86 View Post
                  Έχουμε πρόβλημα!!!!!!!!!!!! .
                  ....Σε ότι αφορά την κατοικία όπως προανέφερα ήδη έχουμε ζητήσει την βοήθεια των υπευθύνων του Πανεπιστημίου μα χωρίς ανταπόκριση διότι στις φοιτητικές κατοικίες επιτρέπεται να διαμένουν μόνον φοιτητές κι εδώ είναι το πρόβλημα γιατί εγώ δεν είμαι φοιτητής μα μόνον η κοπέλα μου.
                  Αχ ρε barrion86 τα είχαμε ξαναπεί αυτά http://www.patriotaki.net/εκπαίδευση...015/#post70134 ένας γάμος θα σε σώσει αν θές να απολαύσεις μερικά προνόμοια απο αυτά που θα έχει η κοπέλα σου σαν φοιτήτρια.

                  Με το εισητήριο που θα έχει η κοπέλα σου θα μπορεί να ταξιδέξει σε όλη την NRW. Οπότε άνοιξτε χάρτι και ξάχνε σε μια ακτίνα π.χ 40 χιλ απο Βόννη που μπορείς να βρείς εργασία και φθηνό σπίτι. good luck!
                  It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                  Comment


                    Καταρχάς να σας ευχαριστήσω για την άμεση βοήθεια. Στο θέμα μας τώρα, kosofos όταν λες πως θα απολαύσω κι εγώ προνόμια τι ακριβώς εννοείς?

                    Comment


                      Επίσης αν ξέρεις κάτι για τα studentenwerks: αν ως σύζυγος πλέον της κοπέλας μου θα μπορώ να μείνω εκεί? οπότε αν μπορούμε να μείνουμε τότε δεν θα χρειαστεί να ψάξω. Επίσης η τιμή είναι πολύ καλή.

                      Comment


                        Opos sou eixa ksanapei se oles tis 'esties' (kamia sxesi me auto pou exoume sta perissotera panepistimia stin Ellada) yparxoun diamerismata gia 2 atoma akoma kai gia oloklires oikogeneies. Tha rotiseis kateutheian gia auto (mallon i kopela sou pou einai egegrameni sto panepistimio tis Bonn) sto studentenwerk, kai tha pei eimai pantremeni kai ti epiloges exo. Deuteri lysi gia to spiti, to vriskeis monos sou kai kanete aitisi gia wohngeld san student (epeidi den exete Bafög)

                        wohngeldantrag.de

                        Auto mono otan tha exete dilothei sto dimo, pou tha pate, san pantremenoi (prota ta koufeta kai meta auto...)
                        To epidoma auto exei na kanei me to eisodima tou zeugariou. Diladi an vreis mia douleia esy me mikro mistho p.x 1000-1200 euro tha sinexisoun na to dinoun alla mikrotero. Tora ama katafereis mia douleia me 2000 euro (sto euxomai) fysika den dinoun tipota.

                        Allo pleonektima einai i iatrofarmakeutiki asfaleia
                        periptoseis
                        - Den exeis douleia kai ara asfaleia, se kalypytei kanonika i foititiki asfalia tis gynaikas sou
                        - eisai esy asfalismenmos kai syn-asfalizeis tin gynaika sou, glitonete ta 78 euro/mina pou kanei i foititiki

                        Pleonektima sto foro eisodimatos
                        - ergazesai mono esy se forologisimi ergasia pas steuerklasse III kai perneis 10% peripou parapano mistho se sxesi me to steuerklasse I.
                        - To aforologito paei sigentrotika gia to zeugari kai einai gia to 2014 (2x8.352 euro).

                        kai genika to kratos gia tous pantremenous exei alli koinoniki politiki....
                        It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                        Comment


                          Σπίτι στο Κιελο

                          Παρεα ξέρει κανείς πως θα βρω σπίτι στο Κίελο και πόσο είναι πανω κάτω τα ενοίκια?

                          Comment


                            Τι κάνετε παιδιά?Καμία πληροφορια για τι Κίελο?Σχετικά με τα ενοίκια?Κάποιο άλλο site εκτώς απο το Immobilien, Wohnungen und Häuser bei ImmobilienScout24 mieten, kaufen, inserieren ?

                            Comment


                              geia! apo 1 septebriou arxizw douleia monaxo alla duskoleuomai na brw spiti.. :( endiaferetai kaneis gia sugatoikisi?

                              Comment


                                καλησπερα , θελω να μεταναστευσω στο Αμβουργο ,δεν εχω ολοκληρωσει τις σπουδες μου και θελω να κανω την πρακτικη μου (αφου εχω τελειωσει με τα μαθηματα φυσικα) σε καποια εταιρια εκει. Το προβλημα μου ειναι με το πως βρισκω σπιτι , επισης με το ερασμους πρεπει να βρω εγω εταιρια εκει , ξερω γερμανικα (Β1), ειμαι ναυπηγος .

                                Comment

                                Working...
                                X