Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Δε χρειαζεσαι τιποτα εξτρα. Πρασινη καρτα θα ζητησεις απο τον ασφαλιστη σου και ουτε μεταφρασεις ουτε τιποτα. Μεταφορικη εγω εδωσα 800€ πριν 2 χρονια παντως.

    Comment


      DID 666

      ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΤΥΧΟΝ ΕΛΕΓΧΟ (ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΤΕΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ) ΠΟΥ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΛΙΟ ?

      Comment


        Originally posted by TSOP View Post
        DID 666

        ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΤΥΧΟΝ ΕΛΕΓΧΟ (ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΤΕΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ) ΠΟΥ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΛΙΟ ?
        όσο δεν έχει προβλήματα δεν θα σου πεί κανείς τίποτα, η παλαιότητα δεν τους πειράζει. Προσοχή όμως τον χειμώνα θα χρειαστής χειμερινά λάστιχα (δεν είναι προαιρετικό). Αφού είναι μόνο για 6 μήνες το πολλή χρόνο όπως λες είσαι σίγουρος ότι το χρειάζεσε? Τα ΜΜΜ σε πάνε παντού εδώ (δεν χρειάζεσε και παρκιν) αν υπάρξει κάποια στιγμή ανάγκη να μετακινήθείς με αυτοκίνητο μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το share a volkswagen ή κάτι τέτοιο.

        Comment


          Κατερινα κι εμεις μια απο τα ιδια. ο συζυγος μου ψαχνει σπιτι Στουτγκαρδη και περιχωρα απο το Μαιο με συμβολαιο αοριστου χρονου και δεν μπορει να βρει η αν βρει εχει ενοικιο πανω απο 1200. Η περιοχη αυτη και του μοναχου ειναι απο τις πιο δυσκολες για να βρεις σπιτι. Ακομη και με μεσιτη και τιποτα δεν εγινε. Απλα υπομονη και προσπαθεια.

          Comment


            Δεν ειναι μονο η διαρκεια του συμβολαιου αλλα και τι εισοδημα θα παρουσιασει καποιος, ΠΟΥ δουλευει κτλ. Ο χρυσος κανονας ειναι το εισοδημα να ειναι τριπλασιο του ενοικιου, ετσι δυσκολα να μην παρει το διαμερισμα υποψηφιος.

            Comment


              Βοήθεια για εγγραφή.

              Σκέφτομαι για Γερμανία. είμαστε ανάμεσα σε duisburg και wuppertal (elberfeld), Απλά τα σπίτια είναι πιο φθηνά στο duisburg, αλλά εκεί δεν έχουμε κάποιον να μας καθοδηγήσει. Κανένας από το φόρουμ που να είναι duisburg? Κάθε απάντηση θα βοηθήσει πολύ

              Comment


                Προσωρινή διαμονή στουτγκάρδη

                καλησπέρα υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει δωμάτια για προσωρινή διαμονή στο κέντρο της στουτγκάρδης ? μπήκα σε κάποια σαιτ που βρήκα απο την σελίδα αλλα δεν μπορώ να βρω για στουτγκάρδη και κάτι λογικό σε τιμή.

                Comment


                  Originally posted by christi_0 View Post
                  καλησπέρα υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει δωμάτια για προσωρινή διαμονή στο κέντρο της στουτγκάρδης ? μπήκα σε κάποια σαιτ που βρήκα απο την σελίδα αλλα δεν μπορώ να βρω για στουτγκάρδη και κάτι λογικό σε τιμή.
                  Wimdu

                  HostelBookers Deutschland | Hostels, Jugendherbergen & günstige Hotels

                  Buchen Sie günstige Hotels, Hostels, Pensionen, Bed and Breakfast und Ferienwohnungen | budgetplaces
                  "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                  Comment


                    Γειά σας κι από εμένα.διαβάζω αρκετό καιρό το φόρουμ και έχω αντλήσει πολλές πληροφορίες από εδώ. Άρα καταρχήν να ευχαριστήσω έναν προς έναν για τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις που γράψετε.
                    Τον Νοέμβριο θα ανέβω Κολωνία με την γυναίκα μου και ψάχνω ένα διαμέρισμα που τα νοικιαζεις με τον μήνα. Όποιος γνωρίζει κάποιο δοκιμασμένο site ή κάποια πληροφορία ας απαντήσει.Ευχαριστώ.

                    Comment


                      Υπαρχουν και στα προαστια που μην φανταστεις οτι ειναι μακρια... το πολυ 10 λεπτα με το U bahn μιας και η περιοχη εχει απιστευτο δικτυο συγκοινωνιας για ολα τα μερη μεσα και εξω απο την πολη.Απλα θελει πολυ ψαξιμο και λιγο τυχη.
                      Better Think twice instead once

                      Comment


                        Σε ευχαριστω πολυ. Τελικα βρηκαμε κανονικο σπιτι σχεδον στον κεντρο της στουτγκαρδης. Την πεμπτη ανεβαινω.

                        Comment


                          Ευχαριστω πολυ τελικα βρηκαμε κανονικο σπιτι σχεδον στο κεντρο της στουτγκαρδης!! Την πεμπτη ανεβαινω.

                          Comment


                            christi_0 συγχαρητήρια για την επιτυχία, γιατί, όπως καταλαβαίνω ρωτώντας και διαβάζοντας, η εύρεση σπιτιού είναι μεγάλο θέμα... φαντάζομαι ότι θα ετοιμάζεσαι για το ταξίδι, ωστόσο αν βρεις λίγο χρόνο, θα μπορούσες να μοιραστείς μαζί μας τον τρόπο που κατάφερες να βρεις σπίτι από ελλάδα; ρωτάω γιατί κατά πάσα πιθανότητα σε μια δυο βδομάδες (θεού θέλοντος και ελληνικής γραφειοκρατίας επιτρεπούσης) θα ανέβω αννόβερο και για αρχή ψάχνω για φτηνά ξενοδοχεία ή wohnungen auf zeit... καλή συνέχεια

                            Comment


                              Adespotos σε ευχαριστω πολυ. Η αληθεια ειναι οτι διαβαζα πολυ καιρο ολες τις συζητησεις περι ευρεσης σπιτιου και ειχα απογοητευτει. Πριν τρεις εβδομαδες ακριβως ανεβηκε ο αρραβωνιαστικος μου στουτγκαρδη. Ειχε βρει ηδη δουλεια κ θα τον φιλοξενουσαν. Αλλα σε 2 εβδομαδες μεσα ειχε ηδη τακτοποιηθει απο σπιτι. Δεν μπλεξαμε με μεσιτη. Το βρηκαμε απο εφημεριδα απο αγγελιες, απο ιδιωτη. Μην φανταστεις δεν ειναι μεγαλο αλλα ειναι κ σε πολυ καλη τιμη. Χωρις επιπλα βεβαια αλλα με όλα τα ηλεκτρικά . Σε wohnen auf zeit που ψαχναμε ηθελαν 1000 ευρώ για ένα μήνα για 2 άτομα. Μας φάνηκαν πολλα. Παντως μην απογοητεύεσαι όλα πήγαν καλά σε εμάς μεχρι στιγμής. Ελπιζω να συνεχισουν ετσι!!!

                              Comment


                                σ' ευχαριστώ και γω, καλή συνέχεια

                                Comment

                                Working...
                                X