Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αξίζει τώρα να φύγει κάποιος για Αμερική !!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Αξίζει τώρα να φύγει κάποιος για Αμερική !!!!

    Αξίζει αυτή την στιγμή να φύγει κάποιος για μερική ; Είμαι παντρεμένος με 4 παιδιά και εδώ είναι αρκετά δύσκολα . Έχω αμερικανική υπηκοότητα εγώ και έχω κάνει τα χαρτιά για τους υπόλοιπους . Το σκέφτομαι να φύγω τώρα εγώ μόνος μου για να ετοιμάσω τα πράγματα και το καλοκαίρι να έρθουν και οι υπόλοιπο . Αξίζει ;; Θέλω τις γνώμες σας

    #2
    θεωρητικά θα έλεγα να σκεφτεις και την ισοτιμια δολαρίου και ευρώ στην απόφαση σου, δηλαδή σίγουρα θα βγάλεις περισσότερα εκεί αλλά θα έχεις πιο δύσκολη αρχη πιο πολλά έξοδα λόγω αυτού του θέματος.

    Comment


      #3
      Όπου και να πας κάθε αρχή κ δύσκολη που λένε.
      Σιγουρα θα δυσκολευτείς στη αρχή όπως όλοι οπου και να πας στο εξωτερικο.
      αυτη την στιγμή θα χρειαστείς ένα μπατζετ για αρχή γύρω στα 15000 τα οποία θα φύγουν στο σπιτι αυτοκίνητο κτλπ.
      απο δουλεια δεν θα δυσκολευτείς να βρεις εδώ σηκώνεις πέτρα κ υπάρχει δουλειά.
      Γενικά υπάρχει αξιοκρατία δλδ αν καταφέρεις κ μείνεις σε μια δουλεια πάνω απο 6 μήνες μπορείς να πάρεις αύξηση κτλπ υπάρχει σεβασμός απο όλους καμία σχέση γενικά με Ελλάδα.
      αν τα παιδιά σου είναι ανήλικα το daycare κοστίζει αρκετά δλδ ένα φθηνό ξεκινάει στα 860 δολάρια το μήνα.
      Εγώ θα έλεγα πως στο τέλος της ημέρας αξίζει τον κόπο αν αντέξεις μακριά απο φίκους κ συγγενείς.

      Comment


        #4
        αν έχεις οποιαδήποτε απορία και μπορώ να βοηθήσω στείλε pm.

        Comment

        Working...
        X