Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (9)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την άμεση ανταπόκρισή σας για βοήθεια.

    Το ζήτημα της υπηκόοτητας των παιδιών μου δεν το έθεσα τόσο γιατί σκέφτομαι να μεταναστεύσω (προς το παρών τουλάχιστων) όσο για το αν συντρέχει κάποιος λόγος να το κάνω. Υπάρχουν για παράδειγμα κάποια οφέλη για τα παιδιά για να το κάνω?
    Από απάντηση που έλαβα από φίλο παραπάνω κατανοώ ότι σημαντικά οφέλη θα έχουν εφόσον βρεθούν στην Αυστραλία αλλά η κυρία που μου το είπε ήταν ακόμα και τώρα που της μετέφερα τα γραφόμενα, κατηγορηματική ότι γίνεται.

    Θεωρώ απ τα λίγα που βγάζει το μυαλό μου, ότι αν γίνουν τα παιδία Αυστραλιανοί υπήκοοι by descent θα τους ήταν απλά μια πόρτα ανοιχτή αργότερα για το μέλλον τους και τίποτε περισσότερο εκτός και αν κάνω κάποιο λάθος.

    Σας ευχαριστώ και πάλι για την υπομονή σας...

    Comment


      #17
      Ηθελα να ρωτησω για το TFN.
      Διαβασα οτι κανει μεχρι και 28 ημερες να σου αποδοθει!!Οσοι πηγατε προσφατα τι αντιμετωπισατε?Αυτο δεν θα εχει αντικτυπο και στην εργασια?
      Τι ισχυει!!?
      “Nothing is forever”

      Comment


        #18
        Εντάξει australian είμαι by descent όχι grant το σίγουρο είναι δεν είμαι by birth.Το πρόβλημα μου είναι όπως είχα γράψει και στο πρώτο μήνυμα για να δώσω τις υπηκοότητες στα παιδιά μου πρέπει να φαίνεται ότι έχω μείνει 2 χρόνια στην Αυστραλία.Εγώ έχω μείνει 4 χρόνια αλλά πως θα το αποδείξω; αφού έχω χάσει τα παλιά διαβατήρια,έχω μόνο κάτι παλιές φωτοτυπίες από τα παλιά διαβατήρια.Υπάρχει άλλος τρόπος να αποδείξω ας πούμε απολυτήριο σχολείου που πήγαινα τότε;Διάβασα στην αίτηση 118 ότι υπάρχει κάποια υπηρεσία στην Αυστραλία National Archives of Australia σου βρίσκουν τα έγγραφα που ζητάς αλλά μπορεί να κάνουν και δύο μήνες,θέλουν και αμοιβή;Αν γνωρίζεις κάτι παραπάνω astralian καλοδεχούμενα θα τις διαβάσω.

        Comment


          #19
          Κ α λ η μ έ ρ α παιδιά στην Αυστραλία και στην Ελλάδα !!!

          Θέλω να μοιραστώ μαζί σας το ΔΩΡΟ ΖΩΗΣ που μου δώσατε απλόχερα, ΟΛΟΙ εσείς και ειδικά εσύ Καλέ μου Φίλε AGORIANI ! ! !

          Dear Ms Maria M... ,

          I am pleased to advise you that today you have been granted a visa subclass 100. Attached to this email, please find your visa grant notification.

          Initial entry date
          The visa that has been granted to you requires that you first enter Australia by 03 September 2013. This is called your initial entry date and is linked to the expiry date of your health and character checks.

          It is very important that you and enter Australia by the above initial entry date, as this is a condition (8504) attached to the grant of your visas. It is not legally permissible for me to alter this date following visa grant. If you do not enter Australia by your initial entry date, the visa that has just been granted to you is liable for cancellation.

          Evidence of your visa
          Australia's modern electronic visa system does not require you to have a visa label placed in your passport to confirm your immigration status and entitlements in Australia. Your visa and passport information is held electronically and, once you have made your initial entry to Australia, you will be able to access it at any time using the Visa Entitlement Verification Online (VEVO) system. When you check in to fly to Australia, the airline staff will electronically confirm that you have authority to travel to Australia prior to you boarding the aircraft.

          Please note that your visa grant number is: ΧΧΧΧΧ.....

          You are not required to present this letter in order to travel to, enter and remain in Australia. However, you should keep this letter with you for your reference. If travelling or transiting through another country to Australia, please ensure you are aware of that country’s document and visa label requirements prior to your departure.

          If you would like more information on this, please see our website: About your visa

          Your original documents will be returned to you by post.

          Kind regards,

          Comment


            #20
            Originally posted by ΜΑΙΡΗ View Post
            Κ α λ η μ έ ρ α παιδιά στην Αυστραλία και στην Ελλάδα !!!

            Θέλω να μοιραστώ μαζί σας το ΔΩΡΟ ΖΩΗΣ που μου δώσατε απλόχερα, ΟΛΟΙ εσείς και ειδικά εσύ Καλέ μου Φίλε AGORIANI ! ! !

            Dear Ms Maria M... ,

            I am pleased to advise you that today you have been granted a visa subclass 100. Attached to this email, please find your visa grant notification.

            Initial entry date
            The visa that has been granted to you requires that you first enter Australia by 03 September 2013. This is called your initial entry date and is linked to the expiry date of your health and character checks.........................................
            Well Done !!

            Comment


              #21
              Originally posted by John Pap View Post
              Εντάξει australian είμαι by descent όχι grant το σίγουρο είναι δεν είμαι by birth.Το πρόβλημα μου είναι όπως είχα γράψει και στο πρώτο μήνυμα για να δώσω τις υπηκοότητες στα παιδιά μου πρέπει να φαίνεται ότι έχω μείνει 2 χρόνια στην Αυστραλία.Εγώ έχω μείνει 4 χρόνια αλλά πως θα το αποδείξω; αφού έχω χάσει τα παλιά διαβατήρια,έχω μόνο κάτι παλιές φωτοτυπίες από τα παλιά διαβατήρια.Υπάρχει άλλος τρόπος να αποδείξω ας πούμε απολυτήριο σχολείου που πήγαινα τότε;Διάβασα στην αίτηση 118 ότι υπάρχει κάποια υπηρεσία στην Αυστραλία National Archives of Australia σου βρίσκουν τα έγγραφα που ζητάς αλλά μπορεί να κάνουν και δύο μήνες,θέλουν και αμοιβή;Αν γνωρίζεις κάτι παραπάνω astralian καλοδεχούμενα θα τις διαβάσω.
              Νομίζω ότι με τις φωτοτυπίες των παλιών θα κάνεις τη δουλειά σου.

              Comment


                #22
                Να είσαι καλά !!! Australian
                Σε Ευχαριστώ γιά όλα !!!

                Comment


                  #23
                  Originally posted by ΜΑΙΡΗ View Post
                  Να είσαι καλά !!! Australian
                  Σε Ευχαριστώ γιά όλα !!!
                  Good luck ΜΑΙΡΗ

                  Comment


                    #24
                    Kαλησπέρα από Ελλάδα και λείαν συντόμος και απο Αυστραλία.

                    Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους ολόψυχα για αυτό που κάνετε εδώ, κυρίως για Australian και Αγοριανη που μας ανοίξατε τα μάτια αλλά και για τα άλλα τα παιδιά,η βοήθεια όλων σας ήταν καταλυτική για εμάς ώστε να πάρουμε επιτέλους αυτή την πολυπόθητη visa μετά απο πολύ τρέξιμο,άγχος,αναποδιές και 6 μήνες ατελείωτης αναμονής.. Επιτέλους!!Μέχρι 27 Ιουλίου πρέπει να έχουμε ξεκουμπιστεί από ΄δώ... Sydney σου ερχόμαστε.....

                    Greetings my friends!!!!

                    Comment


                      #25
                      Να προσθέσω πως αυτό που κάνετε ειναι ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ
                      και πάλι ευχαριστούμε πολύ για όλα!!!

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by george lucas View Post
                        Να προσθέσω πως αυτό που κάνετε ειναι ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ
                        και πάλι ευχαριστούμε πολύ για όλα!!!
                        Να' στε καλά και με το καλό να έρθετε και να σας πάνε όλα πρίμα.
                        Υπομονή και επιμονή patriotes.

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by george lucas View Post
                          Kαλησπέρα από Ελλάδα και λείαν συντόμος και απο Αυστραλία.

                          Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους ολόψυχα για αυτό που κάνετε εδώ, κυρίως για Australian και Αγοριανη που μας ανοίξατε τα μάτια αλλά και για τα άλλα τα παιδιά,η βοήθεια όλων σας ήταν καταλυτική για εμάς ώστε να πάρουμε επιτέλους αυτή την πολυπόθητη visa μετά απο πολύ τρέξιμο,άγχος,αναποδιές και 6 μήνες ατελείωτης αναμονής.. Επιτέλους!!Μέχρι 27 Ιουλίου πρέπει να έχουμε ξεκουμπιστεί από ΄δώ... Sydney σου ερχόμαστε...............
                          Να είσαι καλά George,καλή συνέχεια!

                          Comment


                            #28
                            Συμφωνώ και εγώ !!!!

                            Ναι είναι ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ αυτό που κάνετε !!!

                            Comment


                              #29
                              Στη φόρμα 40sp ζητάει περιγραφή σπιτιού στην Αυστραλία.Εγώ μάλλον θα φιλοξενηθώ από συγγενείς της ή στη χειρότερη περίπτωση θα μείνω κάπου φτηνά αλλά χωρίς να ξέρω ακόμη που.Επομένως τι θα πρέπει να γράψω;Μήπως να μη το συμπληρώσω καθόλου;(part e form 40sp).
                              Καλησπέρα παιδιά.Τελικά δε γνωρίζει κανείς τι και αν πρέπει να συμπληρώσουμε κάτι σ'αυτό που ρωτάω;Please help!!!.

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by chrisan1 View Post
                                Στη φόρμα 40sp ζητάει περιγραφή σπιτιού στην Αυστραλία.Εγώ μάλλον θα φιλοξενηθώ από συγγενείς της ή στη χειρότερη περίπτωση θα μείνω κάπου φτηνά αλλά χωρίς να ξέρω ακόμη που.Επομένως τι θα πρέπει να γράψω;Μήπως να μη το συμπληρώσω καθόλου;(part e form 40sp).
                                Καλησπέρα παιδιά.Τελικά δε γνωρίζει κανείς τι και αν πρέπει να συμπληρώσουμε κάτι σ'αυτό που ρωτάω;Please help!!!.

                                Καλησπέρα chrisan1
                                στο part e form 40sp ρωτάει για το σπίτι που μένεις εδώ στη Ελλάδα...Part E-About your home
                                οι πληροφορίες που ζητάει είναι για το σπίτι σου στην Ελλάδα,αν είναι διαμέρισμα ή άλλο,πόσες κρεβατοκάμαρες έχει,πόσοι ζείτε σ'αυτό,αν είναι ιδιόκτητο ή όχι και τι συγγένεια ή σχέση έχεις με τους ανθρώπους που μένεις μαζί σ'αυτό το σπίτι.
                                Ελπίζω να βοήθησα..ότι άλλο χρειαστείς στη διάθεση σου.
                                We must be willing to let go of the life we have planned,so as to have the life that is waiting for us.
                                Joseph Campell

                                Comment

                                Working...
                                X