Announcement

Collapse
No announcement yet.

Los Angeles

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Originally posted by ares_tz View Post
    Πρόσεξα ότι γράφεις κι αλλού για την μεταναστεύση σε άλλες χώρες. Θα υποθέσω ότι ψάχνεσαι κι αναζητάς μια διέξοδο. Τελικά όμως πρέπει να σκεφτείς κι το οικονομικό διότι εάν δεν έχεις από πριν χρήματα, πολύ δύσκολα θα αντιμετωπίσει τα έξοδα προσαρμογής.
    Κάνεις μεγάλο λάθος, δεν αναζητώ εξόδους για άλλες χώρες, την ευκαιρία αυτή την είχα το 2015, μετά κατάλαβα πως η βίωσή μου, χωρίς χαρτιά θα είναι απλώς ένα αβάσταχτο μαρτύριο, τουλάχιστον μιας δεκαετίας. Δεύτερον δεν είμαι σε θέση να υποστώ αυτό το μαρτύριο λόγω και της ηλικίας μου. Αλλά θεωρώ την Αμερική, πέραν της πολιτείας της Καλιφόρνιας παντελώς ακατάλληλη. Η αναζήτησή μου για άλλες πατρίδες ξεκίνησε από το 2010 - 2011. Η απόφαση για το που θέλω να μείνω για το υπόλοιπο της ζωής μου, έχει πλέον παρθεί από το 2014 - 2015. Δεν υπάρχει ούτε επιστροφή, αλλά ούτε διέξοδος. Απλά μερικές φορές, αναζητώ να έρχομαι τακτικότερα σαν τουρίστας στην Ελλάδα, γιατί λόγω των υποχρεώσεων μου, δεν έχω τον χρόνο να την επισκέτπομαι τακτικότερα. Την πολιτεία της Καλιφόρνιας την χρειάζομαι για επαγγελματικούς λόγους, όχι για να ζήσω εκεί! Απλώς θέλω κάποτε να την επισκεφτώ.

    Comment


      #62
      paidia xerete eimai baltimori kaithelo na metakomiso LA pos einai tora me to koronoio ??

      Comment


        #63
        ο biden ειπε θα νομιμοποιησει ολουσ τουσ οαρανομουσ και θα δωσει και και ασυλο σε χιλιαδεσ μεξικανουσ οποτε πιστευω δεν θα εχεισ θεμα στην νυ εχουν υπηρεσια που παρεχει δωρεαν συμβουλευτικη στουσ παρανομουσ λεγεται action now

        Comment


          #64
          καταρην που κολαει αυτο που λες ??? εγω ειμαι με πρασινη καρτα εδω !!αν νομιμοποιουσαν έτσι ευκολα τους μεταναστεσ καλα θα ηταν

          Comment


            #65
            paidia opoios kserei kapoion kapoia pou zitaei sigkatiko sto los antzeles as mou stilei minima ok???

            Comment


              #66
              apaantao se enan pou me rotise gia plirofories metanasteusis sthn usa tha po oti ego pantreftika opote den gnorizo alous tropous me ton gamo perneis monimotita prasini karta ego gia 10 xronia alla sta 5 kaneis etisi gia na pareis ipikotira ksero

              Comment

              Working...
              X