Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανέκδοτα

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    --Δεν καταργούνται τα δώρα Χριστουγέννων δήλωσε η τροικα.....Απλα θα αρκεστειτε σε αυτα που θα φέρει ο Άγιος Βασίλης....
    The standards you let pass you by are the standards you accept

    Comment


      Μέρκελ ημών
      η εν τοις Γερμανοίς,
      αγιασθήτω το δάνειό Σου.
      Ελθέτω η χορηγεία Σου.
      Εφαρμοσθήτω το πρόγραμμά Σου,
      ως εν Γερμανώ και επί της Greece.
      Την δόσιν ημών την επιούσιον δος ημίν Σήμερον.
      Και λάβε ημάς δια τα θελήματα υμών,
      μήπως και ημείς κουρέψομεν τες οφειλές ημών.
      Και μη εισενέγκης ημάς εις Τσιπρισμόν,
      αλλά ρύσαι ημάς και από τη Συγγρού,
      Αμήν
      ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

      Comment


        -Είδα πινακίδα που με έκανε να χεστώ πάνω μου!
        -Αντε ρε, ποια?
        -''Το WC δε λειτουργεί''...
        The standards you let pass you by are the standards you accept

        Comment


          Ένα υπό ίδρυση πολυκατάστημα, έχει κατακλύσει όλα τα διαφημιστικά μέσα, τονίζοντας το απίστευτο:
          «Το πρώτο κατάστημα που πουλά κυριολεκτικά τα πάντα! Από ψιλικά, μέχρι οικόπεδα!»

          Αφού οι διαφημίσεις τρέχουν κάνα χρόνο, κάποια στιγμή ανακοινώνουν τα εγκαίνια και παρουσιάζουν στον κόσμο ένα εντυπωσιακό κτίριο, έκτασης ενός ολόκληρου οικοδομικού τετραγώνου και ύψους 50 ορόφων. Οι πόρτες ανοίγουν και το ανυπόμονο πλήθος εισβάλει γεμάτο περιέργεια.

          Απέναντι από την είσοδο, υπάρχουν 10 ασανσέρ και μία γιγαντιαία πινακίδα, η οποία αναφέρει σε ποιον όροφο υπάρχει το κάθε είδος. Ακριβώς δίπλα στα ασανσέρ, βρίσκεται ένα γκισέ με έναν υπάλληλο και μια επιγραφή μπροστά «Είδη πρώτης ανάγκης».

          Ο πρώτος πελάτης, κατευθυνόμενος προς τα ασανσέρ, βλέπει το γκισέ και σκέφτεται να αγοράσει δυο τρία ψιλοπράγματα πριν αρχίσει την περιήγηση.

          «Θα ήθελα ένα πακέτο τσιγ...»

          - «Τσιγάρα; Βεβαίως!» τον κόβει ο υπάλληλος «Τι τσιγάρα θέλετε; Έχουμε τα πάντα: Ελαφριά, βαριά, medium, king size, κατοστάρια, σε σκληρό πακέτο, σε μαλακό πακέτο, σε κασετίνα, με άρωμα μέντα, σοκολάτα, φρούτα του δάσους, χωρίς καθόλου άρωμ...»

          «Δώσε μου ρε άνθρωπε ένα Marlboro μαλακό και μη μου τα κάνεις τσουρέκια!»

          Παίρνει τα τσιγάρα και, λίγο πριν μπει στο ασανσέρ, θυμάται ότι χρειάζεται και αναπτήρα. Επιστρέφει στο γκισέ και...:

          «Θα ήθελα κι έναν αναπτ...»

          - «Αερίου, βενζίνης; Αντιανεμικό ή απλό; Πολυτελείας ή μιας χρήσεως; Τσιγάρου, πίπας ή πούρου; Πλαστικό, ατσάλινο, επάργυρο, ασημένιο, επίχρυσο, χρυσό, με ανάγλυφα σκαλίσματα, ή μήπως κάτι πιο καθημερ...»

          «Κοίτα! Τα νεύρα μου δεν είναι σε καλή κατάσταση! Δε θέλω αναλυτική παρουσίαση όλου του στοκ σας! Ένα μπικ θέλω!»

          Φεύγει τσαντισμένος, αλλά λίγα βήματα μετά...:

          «Τι μαλάκας είμαι! Ξέχασα να πάρω και καμιά τσίχλα...», οπότε επιστρέφει στο γκισέ και λέει: «Φίλε μου, συγνώμη για τον εκνευρισμό μου πριν, δώσε μου σε παρακαλώ ένα κουτάκι τσίχ...»

          - «Θέλετε με ζάχαρη, με υποκατάστατο, ή χωρίς γλυκαντικά; Με γεύση φράουλα, πορτοκάλι, μπανάνα, κεράσι, μανταρίνι, ανανά, μέντα, ευκάλυπτο, ή κάτι άλλο; Για μεγάλες τσιχλόφουσκες, για μικρές τσιχλόφουσκες, ή για καθόλου τσιχλόφουσκες; Σε κουφέτο ή σε φυλλαράκι; Α! Να μην το ξεχάσω! Έχουμε και κάτι καινούργιες, καταπληκτ...»

          Ο πελάτης τον διακόπτει και, τελείως ανέκφραστος, ζητάει γρυλίζοντας ένα πακετάκι trident μέντα. Στη συνέχεια επιστρατεύοντας όση υπομονή του έχει μείνει, κοιτάει με παγωμένο βλέμμα τον υπάλληλο και του λέει:

          «Δε μου λέτε... όπλα έχετ...»

          - «Μα, σας παρακαλώ! Με προσβάλλετε! Έχουμε 22άρια, 38άρια, 45άρια, περίστροφα, αυτόματα, υποπολυβόλα, πολυβόλα, αντιαρματικά, ρουκετοβόλα, αντιαεροπορ...»

          «ΣΚΑΣΕΕΕΕ!!!»

          - «Α, θα θέλετε κυνηγετικό! Να δούμε κάτι σε δίκαννο, αυτόματη ή ημιαυτόματη καραμπί...»

          «Μην κουράζεσαι! Ένα 38άρι smith & wesson περίστροφο, είναι ό,τι πρέπει... και δώσε μου κι έξι σφαίρες...»

          - «Απλές, ενισχυμένες, ειδικές διατρητικές, με εκρηκτική κεφαλή, εκφοβισμού/κρότ...»

          «...απλές σφάιρες...έξι...»

          Παίρνει τις σφαίρες, γεμίζει το περίστροφο και, στρέφοντάς το προς τον υπάλληλο, του φωνάζει μαινόμενος:

          «ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Μ' ΕΓΡΑΨΕΣ! ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΚΙ ΑΣ ΦΑΩ ΙΣΟΒΙΑ, ΣΤ' ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ!» και αδειάζει και τις έξι πάνω στον υπάλληλο. Οι σεκιουριτάδες πέφτουν επάνω του, ακινητοποιώντας και αφοπλίζοντάς τον και, λίγο πριν φτάσει η αστυνομία και τον συλλάβει, ρίχνει ένα τελευταίο τρελό βλέμμα στον άνθρωπο εξ αιτίας του οποίου, ίσως περνούσε την υπόλοιπη ζωή του στη φυλακή και, ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν λιποθυμήσει, βλέπει τον υπάλληλο όρθιο και άνετο και τον ακούει να λέει :
          - «Έχουμε αλεξίσφαιρα γιλέκα μαύρα, κόκκινα, πράσινα, μπλε, πολύχρωμα, σε small, medium, large, extra large, με κλείσιμο με κουμπιά, φερμουάρ και velcro, με τσέπες, χωρίς τσέπες...»
          ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

          Comment


            Όταν ήμουν 14 χρονών, ήλπιζα ότι μια μέρα θα βρω ένα κορίτσι. Όταν έγινα 16 βρήκα ένα κορίτσι, αλλά δεν είχε καθόλου πάθος. Τότε αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με πάθος για ζωή.

            Στο κολέγιο έβγαινα ραντεβού με ένα παθιάρικο κορίτσι, αλλά παραήταν συναισθηματική.

            Όλα μαζί της ήταν μία κατάσταση εκρηκτική . Ήταν μελοδραματική, έκλαιγε όλη μέρα και με απειλούσε με αυτοκτονίες. Έτσι αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με συναισθηματική σταθερότητα.

            Όταν έγινα 25 βρήκα ένα πολύ σταθερό κορίτσι, αλλά ήταν βαρετή. Ήταν απόλυτα προβλέψιμη και δεν την ενθουσίαζε τίποτα. Η ζωή μου μαζί της ήταν τόσο ανιαρή που αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι γεμάτο με ενθουσιασμό για ζωή.

            Όταν έγινα 28 βρήκα ένα ενθουσιώδες κορίτσι, αλλά δεν μπορούσα να παρακολουθήσω τους ρυθμούς της. Έτρεχε από το ένα πράγμα στο άλλο, ποτέ δεν καθόταν στα αυγά της. Λειτουργούσε παρορμητικά και με έκανε τόσο ευτυχισμένο όσο και δυστυχή. Αρχικά ήταν πολύ ενθουσιώδης, αλλά αλλού την έχανες κι αλλού την έβρισκες.

            Έτσι αποφάσισα να βρω ένα κορίτσι με πιο εφικτούς στόχους στη ζωή του.

            Όταν έφτασα τα τριάντα, βρήκα ένα έξυπνο και φιλόδοξο κορίτσι με τα δυο της πόδια να πατάνε γερά στη γη και.. την παντρεύτηκα. Ήταν τόσο φιλόδοξη που με χώρισε και πήρε ό,τι είχα και δεν είχα.

            Τώρα που είμαι πιο ώριμος αλλά και πιο σοφός.. ψάχνω για μια ξανθιά με μεγάλα βυζιά.
            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

            Comment


              Όταν έχει περίοδο μια γυναίκα, μη της μιλάς. Και όταν έχει νεύρα, μη της μιλάς. Και όταν νομίζει ότι έχει δίκιο, μη της μιλάς. Και όταν βλέπει τηλεόραση, μην της μιλάς. Και όταν πάει για μπάνιο, μην της μιλάς......και γενικά, μην λες πολλά. Άντρας είσαι.

              Αλλά βέβαια! Τέτοιο γουρούνι είσαι, που δεν της μιλάς!
              The standards you let pass you by are the standards you accept

              Comment


                Ο Θεός φωνάζει τον Αδάμ και του λέει:

                «Έχω ένα καλό νέο και ένα κακό»

                « Το καλό πρώτα» απαντά ο Αδάμ. Ο Θεός λέει:

                «Θα σου κάνω 2 δώρα, ένα μυαλό και ένα πέος»

                « Τέλειο, και το κακό;»

                ¨Δεν έχεις αρκετό αίμα για να μπορούν να λειτουργούν και τα 2 συγχρόνως».
                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                Comment


                  Διαφημίζουν σερβιέτες και δείχνουν γυναίκες με περίοδο να χαμογελάνε και να δείχνουν ευτυχισμένες! Σε ποιό σύμπαν ζούνε οι διαφημιστές?!
                  ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                  Comment


                    Σημερα το πρωί ειδα τον διευθυντή μου να παρκάρει την καινούργια του mercedes στο parking της εταιρείας.
                    Του ευχήθηκα καλορίζικο και του ειπα οτι ειναι πολυ όμορφο.
                    Μου ειπε αν βάλω στοχους και δουλέψω σκληρα και πολλές ωρες .... του χρόνου θα αγορασει καλύτερο αμαξι.
                    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                    Comment


                      Μάνα,υποσχέσου οτι αν κάποια μέρα η ζωή μου
                      εξαρτάται απο μία συσκευή θα τη σβήσεις, δεν θέλω να υποφέρω...
                      -Εγινε!
                      -Οχι το router ρε Μάνααααααααα!
                      The standards you let pass you by are the standards you accept

                      Comment


                        - Γεια είμαι η καινούρια γειτόνισα σας...
                        - Από πάνω η από κάτω?
                        - Μμμ...κατευθείαν στο ψητό σας βλέπω!
                        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                        Comment


                          Στο παγκόσμιο συνέδριο οφθαλμολογίας...

                          Αμερικανός καθηγήτης: Θεραπεύσαμε 36 τυφλούς με
                          αυτόλογη μεταμόσχευση
                          επιθηλιακών κυττάρων. (χειροκρότημα)

                          Γερμανός καθηγητής: Θεραπεύσαμε 112 τυφλούς με χρήση
                          βλαστοκυττάρων
                          (όρθιο χειροκρότημα).

                          Ελλην καθηγητής: Θεραπεύσαμε 36.000 τυφλούς με
                          απογραφή. (Πρώτο βραβείο).
                          ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                          Comment


                            ΑΝΕΚΔΟΤΟ καλοοο

                            Πεθαινει μια μερα καποιος και παει στην κολαση.Εκει ο Διαβολος τον ξεναγει στα κατατοπια.Σε μια γωνια βλεπει κατι καζανια με κατι διαβολακια με τριαινα πανω στο καθε καζανι.Οποτε ρωταει τον Διαβολο ,τί ειναι αυτα τα καζανια?
                            Ο Διαβολος του λεει «Κοιταξε να δεις, σε καθε καζανι ειναι και απο ενας λαος,εδω ειναι οι Ιταλοι ,εδω οι Αμερικανοι ,εκει οι Ισπανοι,κ.ο.κ. και τα διαβολακια προσεχουν απο πανω με την τριαινα ωστε να μην παει κανενας να δραπετευσει απο το καζανι»
                            Οποτε βλεπει στην ακρη ενα καζανι που δεν εχει διαβολακι απο πανω και γεματος απορια τον ρωταει γιατι αυτο το καζανι δεν εχει απο πανω διαβολακι.
                            Και τοτε ο Διαβολος του λεει « Αααα σε αυτο το καζανι ειναι οι Ελληνες.Δεν χρειαζεται Διαβολακι απο πανω.Οποτε παει κανεις να δραπετευσει,τον τραβανε οι υπολοιποι παλι κατω»
                            Ηθικο διδαγμα : Ας κοιταξει ο καθενας να καλυτερευσει την ζωη του και οχι να προσπαθει να καταστρεψει του διπλανου του.

                            Comment


                              Πολυ καλο!!!!

                              Comment


                                Originally posted by sokratis-salonika View Post
                                Πεθαινει μια μερα καποιος και παει στην κολαση.Εκει ο Διαβολος τον ξεναγει στα κατατοπια.Σε μια γωνια βλεπει κατι καζανια με κατι διαβολακια με τριαινα πανω στο καθε καζανι.Οποτε ρωταει τον Διαβολο ,τί ειναι αυτα τα καζανια?
                                Ο Διαβολος του λεει «Κοιταξε να δεις, σε καθε καζανι ειναι και απο ενας λαος,εδω ειναι οι Ιταλοι ,εδω οι Αμερικανοι ,εκει οι Ισπανοι,κ.ο.κ. και τα διαβολακια προσεχουν απο πανω με την τριαινα ωστε να μην παει κανενας να δραπετευσει απο το καζανι»
                                Οποτε βλεπει στην ακρη ενα καζανι που δεν εχει διαβολακι απο πανω και γεματος απορια τον ρωταει γιατι αυτο το καζανι δεν εχει απο πανω διαβολακι.
                                Και τοτε ο Διαβολος του λεει « Αααα σε αυτο το καζανι ειναι οι Ελληνες.Δεν χρειαζεται Διαβολακι απο πανω.Οποτε παει κανεις να δραπετευσει,τον τραβανε οι υπολοιποι παλι κατω»
                                Ηθικο διδαγμα : Ας κοιταξει ο καθενας να καλυτερευσει την ζωη του και οχι να προσπαθει να καταστρεψει του διπλανου του.
                                +1000000000000

                                Comment

                                Working...
                                X