Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανέκδοτα

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    -Βάλε μου μισό κιλό φέτα
    -Ειναι 650 να το αφήσω ?
    -Ναι....αστο και βάλε μου μισο κιλό φέτα

    Comment


      Ο Κωστίκας, ο Γιωρίκας και η γυναίκα του είναι ναυαγοί σε ένα νησί. ο Κωστίκας ψάχνει τρόπο να πηδήξει την γυναίκα του Γιωρίκα.
      κάποια στιγμή λέει: Γιωρίκα θα ανέβω πάνω στο δέντρο μήπως και δω κανένα καράβι, μετά απο κάνα δύωρο θα ανέβεις να με αλλάξεις.
      Συμφώνησε ο Γιωρίκας και έτσι ο Κωστίκας έβαλε σε εφαρμογή το βρώμικο σχέδιό του.
      Κ: ρε Γιωρίκα εγώ είμαι εδω πάνω και με χτυπάει ο Ηλιος και εσύ κάτω πηδάς την γυναίκα σου;
      Γ: όχι ρε Κωστίκα δεν την πηδάω. μετά απο λίγο συνεχίζει:
      Κ: ρε Γιωρίκα εγώ είμαι εδω πάνω και με χτυπάει ο Ηλιος και εσύ κάτω πηδάς την γυναίκα σου;
      Γ: όχι ρε Κωστίκα δεν την πηδάω. αφού συνεχίστηκε αυτό για λίγο ακόμα ήρθε η ώρα της αλλαγής.
      Πιάνει λοιπόν ο Κωστίκας την γυναίκα του Γιωρίκα και αρχίζει να την πηδάει.
      Τότε αφού τους βλέπει απο ψηλά ο Γιωρίκας του λέει: ρε Κωστίκα σαν να έχεις δίκιο, απο εδώ πάνω σαν να γ@μ@ς φαίνεται.
      The standards you let pass you by are the standards you accept

      Comment


        Μωρό μου έχω πρόβλημα….
        - Μη λες "εχω" να λες "έχουμε". Τα προβλήματά σου είναι & δικά μου.
        - Εντάξει. Η γραμματέας ΜΑΣ θα γεννήσει το παιδί ΜΑΣ…!!
        The standards you let pass you by are the standards you accept

        Comment


          Χαχαχαχα καλο

          Comment


            -Θελω καπνιστη γαλοπουλα
            -Μάλιστα ποια θέλετε ?
            -Ξερω γω μου φαίνεται φιρουζε την λενε
            -Φουαντρε κυρία μου φιρουζε ειναι η γκ......να του Σουλέιμαν

            Αληθινό γεγονός τι σου κάνουν τα τουρκικά

            Comment


              ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ . . . . ΓΑΜΟ !
              Χαμογελάτε για να αντέχουμε........


              Πριν το γάμο:
              Γιώργος: Ανυπομονω
              Μαρία: Θέλεις να φύγω;
              Γιώργος: Όχι ούτε να το σκέφτεσαι.
              Μαρία: Με αγαπάς;
              Γιώργος: Φυσικά! όσο πάει και πιο πολύ!!!
              Μαρία: Με έχεις απατήσει ποτέ;
              Γιώργος: Ποτε δε θα το εκανα αυτο!
              Μαρία: Θα με φιλήσεις;
              Γιώργος: Με την πρωτη ευκαιρία
              Μαρία: Θα με χτυπαγες ποτε;
              Γιώργος: Οχι βέβαια. Είσαι τρελλή;
              Μαρία: Με βρισκεις ομορφη;
              Γιώργος: Ναι.
              Μαρία: Αγάπη μου!

              Μετά από τον γάμο:
              Απλά ξαναδιάβασε το από το τέλος προς την αρχή.
              Tα πάντα ρει. - Ηράκλειτος.

              Comment


                Μία ομάδα από άντρες κάθονται στη σάουνα και συζητούν για δουλειές και μετοχές όταν ξαφνικά χτυπάει ένα κινητό...
                "Γεια σου μωρό μου, είσαι στο κλαμπ;"

                "Ναι καλή μου."

                "Αγάπη μου δε θα το πιστέψεις αλλά είμαι μπροστά στου YSL και υπάρχει ένα πανέμορφο μινκ προσφορά στη βιτρίνα."

                "Πόσο κάνει καλή μου;"

                "Το σκοτώνουν. Μόνο 2.000.000. Το πιστεύεις;"

                "Μα δεν έχεις ήδη πολλά παλτά;"

                "Σε παρακαλώ αγάπη μου, είναι μοναδικό!"

                "Καλά, καλά, πάρ το!"

                "Σ ευχαριστώ καρδιά μου. Α, για να μη σε κρατώ πολύ", πέρασα από τη Mercedes το πρωί και είδα το νέο κάμπριο. Πέθανα! Μίλησα στον πωλητή και αυτό που έχει στην έκθεση είναι ολοκαίνουργιο, με δερμάτινα καθίσματα, υδραυλικά, ηλεκτρικά, τα πάντα. Χρώμα χρυσό! Τι λες;"

                "Έλα τώρα γλυκιά μου, έχουμε ήδη πολλά αυτοκίνητα!"

                "Μα μου είχες υποσχεθεί ότι μπορώ να πάρω ένα κάμπριο!"

                "Πόσο κάνει;"

                "Δε θα το πιστέψεις, αλλά ο πωλητής είπε ότι θα μας το αφήσει μόνο 35.000.000, full extra, κομπλέ, με το κλειδί στο χέρι!!!"

                "Καλά, καλά, άντε πάρ το!"

                "Μωρό μου σε λατρεύω. Είσαι ο καλύτερος σύζυγος που θα μπορούσε να έχει μια γυναίκα. Ελπίζω να μην το παρακάνω αλλά θυμάσαι το ταξίδι που είχαμε κάνει στο Παρίσι; Θυμάσαι το ξενοδοχείο με την πισίνα και τα γήπεδα του τένις; Πουλιέται. Το είδα το πρωί στο μεσιτικό γραφείο. Αν το αγοράζαμε θα είχαμε το bτέλειο μέρος να μείνουμε τους κρύους μήνες του Χειμώνα!!!"

                "Να σου πω, το είχα σκεφτεί κι εγώ. Πουλιέται είπες;"

                "Αλήθεια; Το είχες σκεφτεί; Να πάω να κάνω μια προσφορά;

                Ξέρεις, δεν είναι πολύ ακριβό και θα ταίριαζε στον τρόπο ζωής μας!"

                "Πόσο το έχουν;"

                "Μόνο 180.000.000 αγάπη μου. Είναι ευκαιρία!"

                "Νομίζω έχουμε λεφτά στην άκρη. Πήγαινε και κάνε μια προσφορά αλλά με τίποτα πάνω από 165.000.000."

                "Τελικά η σημερινή μέρα είναι καταπληκτική! Δε βλέπω την ώρα να σε πετύχω το βράδυ στο σπίτι για να το γιορτάσουμε!!!"

                "Τα λέμε το βράδυ καλή μου."

                Ο τύπος κλείνει το κινητό και ρωτά δυνατά:

                "ΡΕ ΣΕΙΣ! ΠΟΙΑΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ;;;;;"
                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                Comment


                  Όταν με το καλό πετάξω για κάτω και μιάς και είναι πολύωρη η πτήση, όταν με πιάσει η βαριεστημάρα θα κάνω το εξής:
                  1. Θα ανοίξω το laptop
                  2. Θα σιγουρευτώ ότι βλέπει την οθόνη μου ο διπλανός
                  3. Θα βάλω αυτό : The End!!!!
                  4. Και θα αρχίσω να λεω "Αλάχ - Αλάχ...
                  A journey of a thousand miles begins with a single step.

                  Comment


                    Είναι δυο κολλητές φίλες, παντρεμένες και οι δύο, και ένα βράδυ, πηγαίνουν σε μια συνάντηση παλαιών συμμαθητριών...
                    του 1ου λυκείου θηλέων.

                    Τελειώνει η συνάντηση κατά τις 3 το ξημέρωμα, και ξεκινούν μαζί από τη συνάντηση για το σπίτι τους με το ίδιο αυτοκίνητο. Η Μαρία οδηγεί και η Γιάννα είναι συνοδηγός.

                    Η διαδρομή περιλαμβάνει οδήγηση αρκετών χλμ στο επαρχιακό δίκτυο. Καθώς βρίσκονται στη μέση του τμήματος της διαδρομής εντός του επαρχιακού δικτύου, λέει η Γιάννα:

                    - Μαρία, επείγομαι να πάω τουαλέτα, και μάλιστα για “χοντρή” δουλειά..

                    - Καλά, Γιάννα ούτε συνεννοημένες να ήμασταν. Κι εγώ το ίδιο θα σου έλεγα

                    - Τι θα κάνουμε ?

                    - Κοίτα, εδώ παρακάτω θυμάμαι ότι έχει ένα νεκροταφείο. Κάπου εκεί θα τη βολέψουμε, γιατί μέσα στην ερημιά φοβάμαι, να σου πω την αλήθεια

                    - Ωραία, φαντάζομαι να έχεις λίγο χαρτί, κανένα χαρτομάντιλο ή τίποτα τέτοιο.

                    - Ωχ, δεν έχω τίποτα...

                    - Και τι κάνουμε

                    - Μη φοβάσαι Γιάννα, εγώ έχω την κιλότα μου. Παλιά είναι , θα σκουπιστώ μ’αυτήν. Κάνε κι εσύ το ίδιο

                    - Τι λες καλέ ? Με την μεταξωτή κιλότα θα σκουπιστώ ? Σήμερα έχω κανονίσει με τον Τάσο, ξέρεις τι…. Άσε που είναι και ολοκαίνουρια.

                    - Θα δούμε…

                    Στο μεταξύ έχουν φτάσει στο νεκροταφείο. Κατεβαίνουν από το αυτοκίνητο και βλέπουν στεφάνια.

                    - Να Μαρία. Θα πάρω μια κορδέλα από τα στεφάνια…

                    Την επόμενη μέρα το πρωί συναντιέται ο Τάσος, ο άνδρας της Γιάννας, με τον Νίκο, τον άνδρα της Μαρίας.

                    - Τάσο, μη τα συζητάς. Η Μαρία με απατά. Χθες γύρισε χωρίς κιλότα. Σκέψου με ποιον ήταν χθες βράδυ

                    - Νίκο μου άστο αυτό, δεν είναι τίποτα. Η δικιά μου που γύρισε με το σημείωμα στον πισινό, θα μας μείνεις αξέχαστη, οι συνάδελφοί σου τι να πω ;
                    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                    Comment


                      Η μεγαλύτερη εξέλιξη στις ιατρικές μεταμοσχέυσεις είναι ο έρωτας.
                      Δίνεις την καρδιά σου και παίρνεις τα @@ σου!
                      ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                      Comment


                        Στουρνάρας: «Τα χειρότερα πέρασαν - Η ανάπτυξη έρχεται»

                        04/05/2013

                        Comment


                          Originally posted by australian View Post
                          Στουρνάρας: «Τα χειρότερα πέρασαν - Η ανάπτυξη έρχεται»

                          04/05/2013
                          XAXAXAXAXAXAXA Καλοοοοοοοοοο
                          The standards you let pass you by are the standards you accept

                          Comment


                            σημειώνει ο κ. Βενιζέλος και υπογραμμίζει: «Η Ανάσταση της χώρας μας βρίσκεται στα δικά μας χέρια».
                            έχω ξεραθεί στα γέλια.....

                            Comment


                              Originally posted by australian View Post
                              σημειώνει ο κ. Βενιζέλος και υπογραμμίζει: «Η Ανάσταση της χώρας μας βρίσκεται στα δικά μας χέρια».
                              έχω ξεραθεί στα γέλια.....
                              AXAXAXAXAXAXAXAXAXAAA ΦΤΑΝΕΙ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
                              The standards you let pass you by are the standards you accept

                              Comment


                                Originally posted by australian View Post
                                Στουρνάρας: «Τα χειρότερα πέρασαν - Η ανάπτυξη έρχεται»

                                04/05/2013
                                "
                                W.AUSTRALIAN : <<Τα χειρότερα πέρασαν , τα χειροτερα θα ρθουν.....>>
                                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                                Comment

                                Working...
                                X