Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανέκδοτα

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Τι κάνουν οι γνωριμίες...


    Ηταν κάποτε ο Μητσάρας άνεργος και άφραγκος έψαχνε για δουλειά με κύριο προσόν του τις πολλές γνωριμίες που είχε. Πάει στο Σημίτη και του λέει:
    - Κωστάκη βόλεψέ με κάπου γιατί έχω μείνει άφραγκος και η γυναίκα μου φωνάζει.
    - Εντάξει ρε Μητσάρα, πάρε μια συστατική επιστολή και πήγαινε στο διευθυντή της Ντασό στη Γαλλία (Κατασκευαστές αεροπλάνων). Πάει στη Γαλλία βλέπει το διευθυντή και του λέει:
    - Είμαι ο πασίγνωστος Μητσάρας και μ έστειλε ο Κωστάκης ο Σημίτης για δουλειά.
    - Βεβαίως βεβαίως έχω ειδοποιηθεί κιόλας από τον πρωθυπουργό σας και μου είπε τα καλύτερα λόγια για σας. Για πείτε μου λοιπόν τι γνώσεις έχετε γύρω από τα αεροπλάνα;
    - Τίποτα!
    - Από επιστημονικές γνώσεις;
    - Τίποτα!!
    - Από τεχνικές γνώσεις;
    - Τίποτα!!
    - Απο Η/Υ;
    - Σκράπας!!!
    - Καλά και τι ξέρεις;
    - Να σου πω την αλήθεια δεν έχω δουλέψει ποτέ στη ζωή μου αλλά έχω πολλές γνωριμίες!!!
    - Τι να τις κάνω τις γνωριμίες λέει εκνευρισμένος ο διευθυντής αλλά σκέφτεται καλύτερα και αποφασίζει να τον προσλάβει ως θυρωρό μην χαλάσει και τις σχέσεις του με την Ελλάδα. Μετά από 1 μήνα δουλειά στο πολυτελές θυρωρείο της Ντασό καταφτάνει μια λιμουζίνα και βγαίνει από μέσα ο Καντάφι.
    - Μουαμάρ!! κολλητέ τι κάνεις εδώ λέει ο Μητσάρας.
    - Μητσάρα λεβεντιά πόσο χαίρομαι που σε βλέπω αλλά εσύ τι κάνεις εδώ;
    - Δουλεύω κανά μήνα εδώ.
    - Εγώ ήρθα να διαπραγματευτώ τιμή για 100 αεροπλάνα.
    - Ε τότε θα τα πάρεις από την εταιρεία μου, τόσα χρόνια φίλοι είμαστε.
    - Αυτό εννοείται σύντροφε και όντως ο Καντάφι αγοράζει 100 αεροπλάνα τρίβοντας τα χέρια του από ικανοποίηση ο διευθυντής. Μετά από 3 μήνες καταφτάνει μια λιμουζίνα στο θυρωρείο του Μητσάρα και βγαίνει απο μέσα ο Κλίντον.
    - Μπιλ!!!
    - Μητσάρα!!! Δεν το πιστεύω, τι κάνεις εδώ;
    - Δουλεύω 4 μήνες εδώ.
    - Να φανταστείς ότι μόλις χθες μιλούσαμε με τη Χίλαρυ για σένα ότι χάθηκες ρε αδερφάκι μου.
    - Δουλειές, δουλειές Μπιλάρα μου και αν ήρθες για αεροπλάνα θα τα πάρεις από την εταιρεία μου. Εντάξει;
    - Φυσικά, απαντά ο Κλίντον και παραγγέλνει 300 αεροπλάνα.
    Βλέπει το σκηνικό ο διευθυντής και μένει άναυδος. Πάει στον Μητσάρα και του λέει:
    - Καλά ρε αδερφάκι μου όλους τους ξέρεις;
    - Δεν υπάρχει άνθρωπος στο πλανήτη που να μην με ξέρει.
    - Σιγά μη ξέρεις και το Πάπα.
    - Με το Πάπα φάγαμε ψωμί και αλάτι μαζί και λες να μην τον ξέρω;
    - Αποκλείεται.
    - Αμα γουστάρεις αφεντικό να βάλουμε ένα στοιχηματάκι, ένα συμβολικό ποσό όμως γιατί είμαι και μεροκαματιάρης ότι αύριο που θα έρθει στη Γαλλία για περιοδεία θα είμαι δίπλα στο βήμα και αγκαλιαστούμε και θα φιληθούμε κιόλας και εσύ θα είσαι απο κάτω να μας δείς.
    - Εντάξει απαντάει ο διευθυντής και φεύγει.
    Την επόμενη μέρα ήρθε ο πάπας χαμός στη Γαλλία για την υποδοχή του και κάτω από το βήμα που θα μίλαγε ο Πάπας βρίσκεται όλη η ελίτ της Γαλλίας καθώς και ο διευθυντής της Ντασό και μάλιστα μπροστά μπροστά για να επιβεβαιώσει και το στοίχημα που έχει με τον Μητσάρα. Πράγματι βγαίνει ο πάπας υποβασταζόμενος από τον ΜΗΤΣΑΡΑ! Αγκαλιές, φιλιά και κακό με τον Μητσάρα και κάγκελο ο διευθυντής! Οπότε εκεί που μίλαγε ο πάπας και έλεγε τα δικά του βλέπει ο Μητσάρας το αφεντικό του να λιποθυμάει. Κατεβαίνει κάτω τον αρχίζει στις μπούφλες του ρίχνει νερό για να συνέλθει, συνέρχεται και λέει στον Μητσάρα:
    - Εντάξει ρε Μητσάρα το στοίχημα το έχασα αλλά λιποθύμησα για άλλο λόγο.
    - Για ποιό λόγο ρε αφεντικό;
    - Από πίσω μου καθότανε ο πρωθυπουργός της Μογγολίας και τι μου λέει ρε Μητσάρα;
    - Τι σου λέει ρε αφεντικό;
    - Εκείνος ο τύπος με τη καπελάρα και τη κόκκινη ποδιά ΔΙΠΛΑ απο τον ΜΗΤΣΑΡΑ ποιός είναι;;;;
    Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

    Comment


      #47
      Τί έγινε χτες βράδυ...



      - Γνώρισα μία φανταστική γκόμενα σε ένα μπαρ...
      - Για λέγε, για λέγε...
      - ...Και της είπα να έρθει από το σπίτι για ποτό, και ήρθε.
      - Τι λες τώρα; Για λέγε, για λέγε...
      - Ήπιαμε εκεί δυο ποτάκια, ζεστάθηκε η κατάσταση και ξαφνικά μου λέει. "Μπορείς σε παρακαλώ να μου βγάλεις τη φούστα γιατί με στενεύει";
      - Τι λες τώρα? Για λέγε, για λέγε...
      - Της βγάζω λοιπόν τη φούστα, τη σηκώνω με δύναμη και τη βάζω πάνω στο γραφείο δίπλα στο καινούργιο laptop.
      - Τι λες τώρα; Πήρες καινούριο laptop;
      Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

      Comment


        #48
        Ένας άντρας πάει για εξετάσεις στον ουρολόγο του...

        Στο ιατρείο του λέει στον ιατρό.

        - "Υποσχεθείτε μου ότι δε θα γελάσετε".

        - "Ξεχνάτε ότι είμαι επαγγελματίας; Στα 20 χρόνια που εξασκώ αυτό το επάγγελμα ποτέ μου δεν έχω γελάσει σε βάρος ασθενή", απαντάει ο ιατρός.

        - "Καλά τότε," του λέει ο άντρας, και βγάζει το παντελόνι του, αποκαλύπτοντας το μικρότερο μόριο που είχε δει ο ιατρός στη ζωή του. Είχε το μέγεθος μιας μπαταρίας του τηλεκοντρόλ!

        Ανίκανος να ελέγξει τον εαυτό του, ο ιατρός αρχίζει να χαχανίζει και το χαχανητό του γρήγορα εξελίσσεται σε υστερικό γέλιο. Μετά από 10 λεπτά καταφέρνει να σταματήσει και να ανασυγκροτηθεί.

        - "Σας ζητώ συγνώμη," του λέει. "Αλήθεια. Δεν ξέρω τι με έπιασε. Στο λόγο της τιμής μου ως ιατρού και τζέντλεμαν σας υπόσχομαι ότι δε θα ξανασυμβεί. Πείτε μου τώρα, τι πρόβλημα αντιμετωπίζετε;"

        - "Έχει πρηστεί..."

        Πηγή: ΑΝΕΚΔΟΤΟ: Πάει ένας στον ουρολόγο... ~ Το Πειραχτήρι | On Line Magazine
        Μπορεί να απογοητευτείς αν αποτύχεις, αλλά είσαι χαμένος αν δεν προσπαθήσεις.
        ~Beverly Sills~ | (Αμερικανίδα υψίφωνος) | γ. 1929

        Comment


          #49
          Μία ξανθιά παίρνει τηλέφωνο στον κτηνίατρο κ του λέει:
          - Γιατρέ η γάτα μου ήπιε 50 ml βενζίνη κ άρχισε να τρέχει πανικόβλητη στο σπίτι γύρω γύρω μισή ώρα...
          τώρα είναι στον καναπέ κ δεν κουνιέται καθόλου τι νομίζετε ότι έπαθε...?
          κ της απαντάει ο γιατρός:
          - Έμεινε από βενζίνη !!!
          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

          Comment


            #50
            Ένας Αθηναίος έχει πάρει το καινούριο του τζιπ 4Χ4 και περιπλανιέται στα ελληνικά βουνά. Φτάνοντας σε ένα ορεινό χωριό στα Τρίκαλα, βλέπει
            στην είσοδο του χωριού σε ένα τραπέζι έξω από το καφενείο έναν χωρικό
            να παίζει τάβλι με μια αρκούδα. Τρελαίνεται ο άνθρωπος, φρενάρει, ανοίγει
            το παράθυρο και ρωτάει τον χωρικό έκπληκτος
            -Δεν πιστεύω στα μάτια μου, χριστιανέ μου, παίζεις τάβλι με μια αρκούδα;
            -Ναι αμέ, που το βλέπεις το παράξενο;
            -Μα καλά, ξέρει τάβλι η αρκούδα ;
            -Αρχ**ια ξέρει, 6-1 χάνει !
            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

            Comment


              #51
              Σ' ένα σπόρ δυνατό αμάξι (Λαμπρογκίνι) ταξιδεύουν 3 φίλοι.
              Ο οδηγός είναι Μηχανικός αυτοκινήτων εξπέρ στα αυτοκίνητα.
              Ο συνοδηγός είναι χημικός σπουδαγμένος στα καλύτερα πανεπιστήμια του εξωτερικού.
              Στο πίσω κάθισμα κάθεται ένας εγκεφαλικός τύπος με γυαλάκια που είναι διάνοια στους ηλεκτρονικούς υπολογιστές.
              Ξαφνικά και ενώ το αμάξι είχε αναπτύξει υπερβολική ταχύτητα αρχίζει να ρετάρει και τελικά σταματάει.
              Ο οδηγός προσπαθεί να το ξαναβάλει μπροστά αλλά μάταια.
              Ο Χημικός τότε του λέει:
              Ξέρεις η βενζίνη που έβαλες δεν είναι 98 οκτάνια αλλά 97 γι' αυτό σταμάτησε το αυτοκίνητο.
              Μπα λέει ο Μηχανικός το ένα πιστόνι παρουσιάζει πρόβλημα και γι' αυτό δεν πάιρνει το αμάξι μπρος.
              Ρε παιδιά λέει και ο κομπουτερίστας. Δεν υπάρχει πρόβλημα.
              Θα βγούμε και θα ξαναμπούμε!!!
              ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

              Comment


                #52
                Είναι ένας τύπος, εντελώς μαμάκιας, κολλημένος δηλαδή με τη μάνα του...
                Και κάποια στιγμή αποφασίζει να παντρευτεί.

                Η γυναίκα του, του μαγειρεύει, και όταν αυτός γυρίζει από το γραφείο και δοκιμάζει το φαγητό λέει:

                -Καλό το φαγητό που μαγείρεψες γυναίκα αλλά της μαμάς είναι καλύτερο!

                Η γυναίκα του σιδερώνει αλλά όταν αυτός γυρίζει από το γραφείο λέει:

                -Καλά σιδερώνεις γυναίκα αλλά η μαμά μου τα ρούχα τα κολάριζε!

                Η γυναίκα του συγυρίζει το σπίτι αλλά όταν αυτός γυρίζει από το γραφείο λέει:

                -Ωραία έχεις τακτοποιήσει το σπίτι αλλά η μαμά μου όταν συγύριζε το διακοσμούσε κιόλας...!

                Τα παίρνει κι η γυναίκα του μια μέρα, και πάει σε ένα μαγαζί και αγοράζει κάτι σέξι μαύρα εσώρουχα, ζαρτιέρες, στριγκ κ.λ.π.

                Σκέφτεται, θα τα φορέσω, θα ανάψω κεριά, θα βάλω απαλή μουσική και θα τον περιμένω.

                Τι στο καλό, θα την ξεχάσει τουλάχιστον για απόψε τη μάνα του...

                Με το που γυρίζει ο τύπος από το γραφείο βλέπει τα φώτα στο σπίτι κλειστά, και τη γυναίκα του με τα μαύρα εσώρουχα και τρελαίνεται....

                "Γιατί φοράς μαύρα";;; ρωτάει... Έπαθε τίποτα η μάνα μου;;;!!!!
                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                Comment


                  #53
                  Πάει μια ξανθιά σε ένα συνεργείο:
                  "Μήπως έχετε ένα συρματάκι μακρύ και γυρισμένο στην άκρη του, γιατί έχω κλειδωθεί έξω απο το αμάξι μου αλλά ευτυχώς, άφησα λίγο το παράθυρο ανοιχτό, οπότε θα το περάσω το σύρμα και θα σηκώσω την ασφάλεια."
                  Ο μάστορας "τα είδε όλα" που λένε με την εξυπνάδα της ξανθιάς, όποτε αφού της δίνει το συρματάκι αποφασίζει να την ακολουθήσει να δει τι θα κάνει.
                  Οπότε βλέπει την ξανθιά να πηγαίνει στο αυτοκίνητο, να περνάει το συρματάκι απο το παράθυρο, και μια ξανθιά φίλη της απο μέσα να της λέει:
                  "..ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΕΞΙΑ..ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ..ΛΙΓΟ ΔΕΞΙΑ.."
                  ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                  Comment


                    #54
                    Ήταν μια φορά ένας Γερμανός, ένας Ιταλός κι ένας Έλληνας. Ήθελαν να παντρευτούν γι' αυτό πήγαν σε έναν βασιλιά. Ο βασιλιάς τους είπε:
                    "Θα δώσω μία γυναίκα στον καθένα. Όποιος την κάνει να φωνάξει περισσότερο την πρώτη νύχτα του γάμου, θα του δώσω το μισό βασίλειο."
                    Μετά την πρώτη νύχτα του γάμου πάνε όλοι στον βασιλιά. Πρώτος ο Γερμανός λέει:
                    -Εχθές έδωσα στην γυναίκα μου ένα δαχτυλίδι. Αυτή φώναξε και την άκουσε όλη η πολυκατοικία.
                    Δεύτερος ο Ιταλός λέει:
                    -Εχθές χάρισα στη γυναίκα μου ένα εξοχικό. Αυτή φώναξε και την άκουσε όλο το τετράγωνο.
                    Τελευταίος ο Έλληνας λέει:
                    -Τι λέτε ρε ηλίθιοι; Εγώ έπλυνα τη μηχανή μου, άλλαξα τα λάδια της και μετά σκούπισα τα χέρια μου στις λευκές κουρτίνες. Η γυναίκα μου ακόμα φωνάζει.
                    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                    Comment


                      #55
                      Ένας αράπης το σκάει από μια φυλακή της ερήμου και χάνεται. Περπατάει μέρες, πεινασμένος και διψασμένος ώσπου βρίσκει ένα λυχνάρι.
                      Το τρίβει και βγαίνει από μέσα ένα τζίνι.
                      -Πες μου τρεις ευχές σου και θα τις πραγματοποιήσω, λέει το τζίνι.
                      -1ον,θέλω να γίνω λευκός,2ον θέλω να τρέχουν πάνω μου δροσερά νερά και 3ον θέλω να κάθονται στη μούρη μου όλη μέρα γυναικείοι κώλοι και μ**νια.
                      Σκέφτεται λίγο το τζίνι και τον μεταμορφώνει σε ... μπιντέ!!!!!!
                      ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                      Comment


                        #56
                        Ένας γέρος Εβραίος είναι ετοιμοθάνατος στο κρεβάτι . Γύρω του μαζεμένη η οικογένεια .
                        Ο γέρος ανοίγει τα μάτια και ρωτά ξέπνοα :
                        - Η Ραχήλ είναι εδώ ;
                        - Ναι , του απαντά κάποιος .
                        - Η Σάρα ; ρωτά πάλι ο γέρος με αγωνία .
                        - Ναι , ησύχασε και η Σάρα εδώ είναι και ο Σολομών εδώ είναι .
                        - Ο Δαβίδ ; ξαναρωτά ο ετοιμοθάνατος .
                        - Εδώ είναι κι αυτός , όλοι εδώ είναι .
                        Ο γέρος ανασηκώνεται και με οργισμένο βλέμμα λέει :
                        - Και στο μαγαζί ποιος έμεινε ;
                        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                        Comment


                          #57
                          Μια εναλλακτική άποψη για το πώς ο Θεός διάλεξε τους Εβραίους για να δώσει τις εντολές στον κόσμο .
                          Πρώτα πλησίασε τους Ιταλούς :
                          - Τι εντολές προσφέρεις ;
                          - Ου φονεύσεις .
                          - Σκούζι αλλά δεν ενδιαφερόμαστε .
                          Μετά πλησιάζει τους Έλληνες :
                          - Τι εντολές προσφέρεις ;
                          - Ου κλέψεις .
                          - Συγγνώμη αλλά δεν θα πάρουμε .
                          Μετά πλησιάζει τους Γάλλους :
                          - Τι εντολές προσφέρεις ;
                          - Ου θελήσεις τη γυναίκα του γείτονά σου .
                          - Merci αλλά δεν θα πάρουμε .
                          Πλησιάζει τέλος τους Εβραίους :
                          - Πόσο κάνουν ;
                          - Μα , είναι δωρεάν .
                          - Πιάσε δέκα .
                          ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                          Comment


                            #58
                            Συζητάνε 4 γυναίκες, μία Αγγλίδα, μία Γαλλίδα, μία Γερμανίδα και μία Ελληνίδα πως πρέπει να λένε το αντρικό όργανο.
                            Λέει η Αγγλίδα: πρέπει να το λέμε τζέντλεμαν γιατί όταν δει μια κυρία πάντα σηκώνεται.
                            Λέει η Γαλλίδα: πρέπει να το πούμε αντάρτη γιατί το περιμένεις από μπρος και σου έρχεται από πίσω.
                            Λέει η Γερμανίδα: πρέπει να το πούμε αυλαία γιατί μόλις τελειώσει η πράξη πέφτει.
                            Λέει και η Ελληνίδα: πρέπει να το πούμε φήμη γιατί κυκλοφορεί από στόμα σε στόμα.
                            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                            Comment


                              #59
                              Ενώ η κυρία δίδασκε αριθμητική εκείνη την στιγμή, πετάγεται η Ελενίτσα και κοιτώντας έξω από το παράθυρο ρωτάει την κυρία...
                              Ελενίτσα: Κυρία, τι κάνουν τα σκυλάκια εκεί έξω;
                              Πάει στο παράθυρο η κυρία και βλέπει ένα σκυλάκι να έχει καβαλήσει ένα άλλο και να κάνουν σεξ...τώρα σου λέει, τι να πω στην Ελενίτσα...για καλή της τύχη όμως τα σκυλάκια ήταν στην γωνία ενός δρόμου όπου υπήρχε διάβαση και φανάρι, οπότε λέει
                              Κυρία: Ελενίτσα από ότι βλέπεις κοριτσάκι μου, το ένα σκυλάκι είναι πιο μικρό από το άλλο, και το μεγάλο σκυλάκι βοηθάει το μικρό να περάσουν απέναντι στο φανάρι..."Αααα, μάλιστα κυρία" λέει η Ελενίτσα...κι ενώ όλη η τάξη είχε πάει στα παράθυρα να δουν τα σκυλάκια, πετάγεται ο Τοτός και λέει "και, καλά κυρία, δεν λέω, να το βοηθήσει να πάει απέναντι, αλλά πρέπει να το πάει γαμ**ντας;!"
                              ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                              Comment


                                #60
                                Μπαίνει ο τύπος στο φαρμακείο που ο φαρμακοποιός είναι αδελφή και ζητά προφυλακτικά.
                                - Τι νούμερο φοράτε κύριε;
                                - Τι έχουν και νούμερα; ρωτά ο πελάτης.
                                - Βεβαίως περάστε στο παραβάν και δοκιμάστε στις τρύπες που έχει η σανίδα σε ποια από αυτές χωράει η ψ**ή σας και πείτε μου απλώς το νούμερο που γράφει από επάνω η τρύπα.
                                Μπαίνει ο τύπος να δοκιμάσει την σανίδα πάει και ο φαρμακοποιός πίσω από την σανίδα και του την πιάνει και του παίρνει πίπα μετά μανίας. Ενώ ο φαρμακοποιός ήταν όλο χαμόγελα σκουπίζοντας το στόμα του, ο πελάτης βγαίνει ταραγμένος από το παραβάν και ο φαρμακοποιός τον ρωτάει:
                                - Λοιπόν κύριε τι νούμερο φοράτε; και ο πελάτης απαντά:
                                - Ρε τι νούμερα και μαλακίες, την πουλάς την σανίδα;
                                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                                Comment

                                Working...
                                X