Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανέκδοτα

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by W.AUSTRALIAN View Post
    Ε μετά δεν φταίνε αυτοί που βγάζουν ανέκδοτα για ξανθιές…

    ΔΕ ΜΕ ΛΕΣ WEST ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΠΩΣ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ ΟΙ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ???????
    Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

    Comment


      Originally posted by Aussie View Post
      ΔΕ ΜΕ ΛΕΣ WEST ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΠΩΣ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ ΟΙ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ???????


      ναι Αussie,
      ΑΝΑΠΟΔΑ απο την εν λογω ξανθια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

      Comment


        Εκεί φτάσαμε ........


        Μπαίνει μια μέρα ένας άντρας σε ένα μαγαζί, ρωτάει τον ιδιοκτήτη αν υπάρχει θέση εργασίας...
        -Βεβαίως!Θα έρχεστε 3 φορές την βδομάδα,από 2 ώρες, με 2.500 ευρώ μισθό,εταιρικό αυτοκίνητο,κινητό και μια ξανθιά γραμματέα!

        -Πλάκα μου κάνετε;

        -Εσύ το άρχισες...
        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

        Comment


          Η γυναίκα μου αγνοείται...

          Πάει κάποιος στην αστυνομία και λέει:

          - "Η γυναίκα μου αγνοείται. Είναι ψηλή, όμορφη, αδύνατη και ξανθιά".

          Ο αστυνόμος ζητάει την φωτογραφία της, την... κοιτάζει και λέει:

          - "Μα κύριε, αυτή είναι κοντή, χοντρή και άσχημη!".

          - "Το ξέρω", απαντάει ο σύζυγος. "Σκέφτηκα μήπως μου βρίσκατε καμία καλύτερη..."
          ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

          Comment


            Μόνος εγώ, μόνος εσύ...

            Πάει ο τύπος σ' ένα ιερέα για να εξομολογηθεί. Του λέει ο ιερέας:
            - Πες μου, τέκνον μου, τι αμαρτία πιστεύεις ότι έχεις κάνει;

            Ο τύπος αρχίζει να μιλά:
            - Πήγα μια μέρα στο σπίτι της αρραβωνιαστικιάς μου, για να πάμε βόλτα. Αυτή όμως έλειπε. Ήταν εκεί η μεγάλη της αδελφή. Ε, τώρα, μόνη αυτή στο σπίτι, μόνος εγώ, έγινε το κακό.

            - Μα παιδάκι μου, με τη μεγάλη αδελφή της αρραβωνιαστικιάς σου πήγες να το κάνεις.

            - Δεν ήταν μόνο αυτό, συνεχίζει ο μεταμελημένος τύπος, που συνεχίζει ακάθεκτος.

            - Την άλλη μέρα που πήγα ήταν εκεί η μικρή της αδελφή. Ε, τώρα, μόνη αυτή, μόνος εγώ, δεν άργησε να γίνει το... κακό.

            Ο πάτερ άκουγε και δεν πίστευε στ' αυτιά του.
            - Τέκνον μου, είναι βαριά τα κρίματά σου, αμφιβάλλω αν συγχωρεθούν.

            Ο τύπος όμως δεν είχε τελειώσει:
            - Ξέρετε, πάτερ, κι άλλη μια φορά πήγα σπίτι και βρήκα μόνη τη μητέρα της. Τι να σας πω. Μόνος εγώ, μόνη αυτή, έγινε το κακό.

            Σε κάποια στιγμή ο τύπος σηκώνει το κεφάλι του, αλλά ο παπάς έχει γίνει άφαντος.
            - Γιατί, πάτερ, κρυφτήκατε εκεί πίσω, αναρωτιέται ο τύπος. Κι ο παπάς έντρομος.

            - Μόνος εγώ, μόνος εσύ, άσε να μη γίνει καμιά μαλακία!!!
            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

            Comment


              Έφτασαν οι καπουτσίνοι

              Μια μεγάλη χιονοστιβάδα πέφτει σ’ ένα μοναστήρι στις Ιταλικές Άλπεις και σκοτώνει 75 καπουτσίνους (καθολικούς καλόγερους). Καλόγεροι γάρ, πάνε φυσικά στον Παράδεισο. Ο Άγιος Πέτρος, όμως, παίζει τάβλι με ένα χερουβείμ εκείνη την ώρα και δεν σηκώνεται να τους υποδεχθεί προσωπικώς.

              Πάει λοιπόν ένας άγγελος και του λέει:
              - Άγιε, μόλις έφτασαν 75 καπουτσίνοι.

              Και ο άγιος Πέτρος απαντά:
              - Ε, και τι με νοιάζει εμένα; Όποιος τους παρήγγειλε να τους πληρώσει!!!
              ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

              Comment


                Originally posted by W.AUSTRALIAN View Post
                ναι Αussie,
                ΑΝΑΠΟΔΑ απο την εν λογω ξανθια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                images (43).jpg

                ΧΕ ΧΕ ΧΕ ΧΕ ΧΕ
                Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                Comment


                  - Ο γιατρός μου είπε ν' αρχίσω να τρέχω...
                  - Πάχυνες ρε.?
                  - Όχι πηδούσα τη γυναίκα του
                  ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                  Comment


                    Σε μια καφετέρια στην Καρδίτσα, μια κοπέλα έπινε τον καφέ της όταν την πλησιάζει ένας νεαρός και της λέει:...

                    - Πλίτς;

                    Μην καταλαβαίνοντας τι ακριβώς της λέει, η κοπέλα ρωτάει το γκαρσόνι που πέρναγε δίπλα της.

                    - Τι είναι αυτός;

                    Το γκαρσόν τον κοιτάζει και απαντά:

                    - Αυτός; Είναι πλατς!

                    Πάλι δεν κατάλαβε η κοπέλα και απευθύνθηκε σε κάποιον που κάθονταν στο διπλανό τραπέζι μήπως εκείνος μπορούσε να της εξηγήσει.

                    - Α… λέει εκείνος.

                    Αυτός που σε πλησίασε σε ρώτησε αν πλήττεις (πλίτς).
                    Και το γκαρσόνι που ρώτησες να σου πει τι είναι αυτός,
                    σου είπε ότι είναι πελάτης! (πλατς)
                    “Nothing is forever”

                    Comment


                      Ο σκύλος που ήξερε καράτε !!!

                      Ο σύζυγος ετοιμάζεται να φύγει ταξίδι...
                      και πάει σε ένα κατάστημα που πουλάει σκύλους φύλακες για να αγοράσει έναν με σκοπό να προσέχει τη γυναίκα του όσο λείπει. Βλέπει έναν που κοστίζει 100.000€ και ο πωλητής του εξηγεί:
                      - Αυτό που βλέπετε είναι ντόπερμαν, εντοπίζει τον κλέφτη τον ρίχνει κάτω και τον κρατάει εκεί μέχρι να έρθει η αστυνομία.

                      Ο σύζυγος όμως θέλει κάτι καλύτερο και ο πωλητής συνεχίζει:
                      - Το άλλο πιο κάτω είναι λυκόσκυλο, κοστίζει 200.000€, εντοπίζει τον κλέφτη τον ρίχνει κάτω, τον δένει και φωνάζει και την αστυνομία μόνο του.

                      Ο πελάτης όμως θέλει κάτι καλύτερο και το μάτι του πάει σε ένα κανίς που κοστίζει 500.000€.
                      - Αυτό το μικρό γιατί είναι τόσο ακριβό; ρωτάει.

                      - Γιατί ξέρει καράτε. Μόλις το κανίς ακούσει τις λέξεις «καράτε και κάτι άλλο», ορμάει και διαλύει αυτό που του φώναξα!

                      - Αδύνατον, μπορείτε να μου κάνετε μία επίδειξη; απαντά ο πελάτης.

                      - Βεβαίως !!! «Τραπέζι καράτε» φωνάζει, ορμάει ο σκύλος στο τραπέζι και το κάνει κομμάτια.

                      - «Πόρτα καράτε», φωνάζει και μετά από λίγο πάει και η πόρτα.

                      - «Αυτοκίνητο καράτε» και λαμπόγυαλο και το αυτοκίνητο...

                      Ενθουσιασμένος ο σύζυγος τον πάει στη γυναίκα του, η οποία την άλλη μέρα φέρνει στο σπίτι τον εραστή της. Αυτός γελάει, όταν ακούει ότι αυτός ο σκύλος είναι φύλακας.
                      - Μην τον βλέπεις έτσι μικρό, ξέρει καράτε, λέει η άπιστη.

                      - Ποιό, αυτό το κουτάβι; «@ρχίδι@ καράτε» ξέρει !!!
                      ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                      Comment


                        Πρώτα η δουλειά.....

                        Δυο συνεργάτες συζητούν στο γραφείο...
                        -Βρε Γιώργο, ακόμη εδώ είσαι; δεν πηγές στην κηδεία της πεθεράς σου;

                        -Πρώτα η δουλειά και... μετά η διασκέδαση.
                        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                        Comment


                          ΠΟΙΟΙ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ???‏

                          Ένα νεαρό ζευγάρι, πολύ ερωτευμένο, αποφασίζει να παντρευτεί, όταν την τελευταία νύχτα πριν τον γάμο, συμβαίνει ένα τραγικό ατύχημα και σκοτώνονται. Βρίσκονται προ των πυλών του Παραδείσου, να συνοδεύονται από τον Αγιο Πέτρο.

                          Μερικές εβδομάδες αργότερα, ο νεαρός συναντιέται με τον Πέτρο και του λέει:
                          - Αγιε μου, η αρραβωνιαστικιά μου και εγώ είμαστε πολύ ευτυχισμένοι εδώ στον Παράδεισο. Όμως, μας έχει λείψει πολύ η όλη διαδικασία, η τελετή του γάμου. Είναι δυνατόν, για κάποιον που ζει στον Παράδεισο να παντρευτεί κάποιον άλλον;

                          Ο Αγιος Πέτρος τον κοιτάζει καλά και του λέει:
                          - Λυπάμαι πολύ. Ποτέ ξανά δεν έχω ακούσει κάποιον άλλον να θέλει να παντρευτεί μέσα στον Παράδεισο. Πολύ φοβάμαι ότι αν το θέλετε πολύ, θα πρέπει να μιλήσετε με τον Παντοδύναμο Θεό. Μπορώ να σας κλείσω ένα ραντεβού σε δυό βδομάδες από σήμερα.

                          Έφτασε η ημέρα του ραντεβού και οι δυό νέοι παρουσιάζονται εμπρός στον Παντοδύναμο. Του αναφέρουν το αίτημά τους. Ο Κύριος τους κοιτάζει σιωπηλά, σκέφτεται προβληματισμένα και τους λέει:
                          - Ελάτε σε πέντε χρόνια από σήμερα. Εάν ακόμη θέλετε να παντρευτείτε, τότε θα σκεφτώ την επιθυμία σας.

                          Πέντε χρόνια αργότερα, το ζευγάρι εμφανίζεται και πάλι. Η επιθυμία τους είναι ακόμη ζωντανή. Η εντολή του Θεού είναι ίδια:
                          - Σε πέντε χρόνια, θα παρουσιαστείτε πάλι εμπρός μου. Τότε θα το συζητήσουμε και πάλι.

                          Την τρίτη φορά, το ζευγάρι εμφανίζεται και πάλι στον Θεό. Ακόμη επιθυμούν να έρθουν σε κοινωνία γάμου.
                          - Εντάξει λοιπόν. Μπορείτε να προβείτε σε γάμο. Αυτό το Σάββατο, στις 6.30 το απόγευμα, θα τελεστεί μια υπέροχη τελετή γάμου στην Κεντρική Εκκλησία του Παραδείσου. Αφήστε τις λεπτομέρειες σε μένα.

                          Ο γάμος ήταν μια μεγάλη επιτυχία. Όλοι οι καλεσμένοι ομολόγησαν ότι η νύφη ήταν πανέμορφη. Όλοι οι γνωστοί και μη, ήταν παρόντες στην τελετή. Ο Μωυσής έφερε σπάνια λουλούδια από τον Νείλο Ποταμό, ο Νώε έφερε σπάνια ορυκτά από την Μεσσοποταμία και οι μαθητές του Ιησού έκαναν μερικά θαύματα για να εντυπωσιάσουν τους παρευρισκόμενους. Ακόμη και ο Γκάντι εμφανίστηκε,έμεινε μόνο για λίγο και φορούσε τα πιο καλά του ρούχα.

                          Όμως, το μαντέψατε... Μόλις λίγες εβδομάδες αργότερα το παντρεμένο ζευγάρι, κατάλαβαν ότι έκαναν ένα φοβερό λάθος. Απλά, δεν μπορούσαν να συνεχίσουν Nα ζουν παντρεμένοι. Έτσι, αποφάσισαν να κλείσουν ένα ακόμη ραντεβού με τον Θεό, για να του ζητήσουν ένα διαζύγιο στον Παράδεισο.

                          Όταν ο Παντοδύναμος Θεός άκουσε το νέο αίτημά τους, βγήκε απο τις χλαμύδες του. Τους κοίταξε με ένα ανάμεικτο, γεμάτο οίκτο, αυστηρότητα, καιαπογοήτευση, βλέμμα και τους είπε:
                          - Μα, είσαστε σοβαροί επιτέλους ή αστειεύεστε; Μας πήρε δέκα χρόνια να βρούμε ένα παπά που να έχει ανέβει στον παράδεισο, για να σας παντρέψει!!!!
                          Μπορείτε να φανταστείτε πόσο καιρό θα μας πάρει να βρούμε δικηγόρο;
                          ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                          Comment


                            Εβραϊκό αίμα

                            Ένας Άραβας δισεκατομμυριούχος πρόκειται να υποβληθεί σε εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς. Ο γιατρός, προετοιμάζει τη μετάγγιση αίματος.
                            Επειδή ο συγκεκριμένος ασθενής είχε σπάνια ομάδα αίματος, δεν μπορούσε να βρεθεί δότης από τη χώρα του. Έτσι έγινε έκκληση και σε διάφορες άλλες χώρες στο εξωτερικό.
                            Τελικά βρέθηκε ένας Εβραίος με την ίδια ομάδα αίματος, που δέχθηκε να δωρίσει το αίμα του στον Άραβα.

                            Μετά την εγχείρηση, ο Άραβας έστειλε στον Εβραίο μία ευχαριστήρια κάρτα, συνοδευόμενη από ένα ακριβό διαμάντι και μία ρολς ροις - για να δείξει την ευγνωμοσύνη του.
                            Δυστυχώς, ο Άραβας ασθενής χρειάστηκε μετά από λίγο καιρό να ξαναυποβληθεί σε παρόμοια επέμβαση.

                            Οι γιατροί κάλεσαν και πάλι τον Εβραίο, ο οποίος βεβαίως δέχθηκε μετά χαράς να ξαναδώσει το αίμα του, πιστεύοντας ότι θα λάβει και άλλα δώρα από τον Άραβα.
                            Μετά τη δεύτερη επέμβαση, ο Άραβας έστειλε στον Εβραίο μία ευχαριστήρια κάρτα μαζί με ένα κουτί σοκολατάκια Τζοκόντα.

                            Ο Εβραίος, σοκαρισμένος από το γεγονός ότι ο Άραβας δεν αναγνώρισε με τον ίδιο τρόπο όπως την πρώτη φορά την καλή του πράξη, του τηλεφώνησε, και τον ρώτησε γιατί εξέφρασε την ευγνωμοσύνη του με αυτόν τον καθόλου γενναιόδωρο τρόπο.

                            Και ο Άραβας απάντησε: «Για Χαμπίμπι (αγαπητέ μου φίλε), θυμήσου, έχω εβραϊκό αίμα στις φλέβες μου τώρα.»
                            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                            Comment


                              Πέντε ποτήρια

                              Λένε ότι το γάλα σου δίνει δύναμη.
                              Βλακείες.

                              Πιες 5 ποτήρια γάλα και δοκίμασε μετά να μετακινήσεις έναν τοίχο. Δε θα μπορέσεις!

                              Πιες όμως 5 ποτήρια ουίσκι και θα δεις.Ο τοίχος μετακινείται από μόνος του...
                              ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                              Comment


                                Ο γορίλας

                                Μια φορά που λέτε ξυπνάει ένας Χριστιανός και βλέπει από το παράθυρό του έναν άγριο γορίλα να έχει ανεβεί σε ένα πεύκο που είχε στο κήπο του και να γρυλίζει απειλητικά. Ο τύπος τα χρειάστηκε και άνοιξε το Χρυσό Οδηγό μπας και βρει κάποιον ειδικό να τον απαλλάξει από το αναπάντεχο πρόβλημα. Ανέλπιστα, κοιτάζοντας στον πρώτο τόμο στο "Γ", βλέπει ένα επάγγελμα "Γοριλο -εξολοθρευτής - ταχύτητα, αποτελεσματικότητα, οικονομία".

                                Αμέσως παίρνει τηλέφωνο, δίνει τα αναγκαία στοιχεία και σε ένα τέταρτο χτυπάει την πόρτα του ένας τύπος, ντυμένος με στολή της λεγεώνας των ξένων και εξοπλισμένος με ένα ντουφέκι, ένα δίχτυ και κουβαλώντας και έναν άγριο σκύλο.

                                - Εσείς με καλέσατε; τον ρωτάει και όταν του απαντάει καταφατικά και του δείχνει τον γορίλα στο δέντρο, ο παράξενος εξολοθρευτής του λέει αργά και παραστατικά:

                                - Λοιπόν ακούστε πως θα γίνει η δουλειά. Θα ανεβώ στο δέντρο και θα αρχίσω να το τραντάζω δυνατά. Κάποια στιγμή θα χάσει την ισορροπία του ο γορίλας και θα πέσει κάτω. Άμεσα ο καλά εκπαιδευμένος σκύλος θα χιμήξει και θα τον δαγκώσει σε ευαίσθητο σημείο. Τότε εσείς θα ρίξετε το δίκτυ πάνω στον παραλυμένο γορίλα και εγώ θα κατέβω και θα τον δέσω. Και λέγοντας αυτά τα λόγια αρχίζει να σκαρφαλώνει στο δένδρο. Ο άνθρωπός μας, παραξενεμένος του φωνάζει από μακρυά:

                                - Καλά και το ντουφέκι που χρειάζεται;

                                Ο εξολοθρευτής, χωρίς να σταματήσει να σκαρφαλώνει, του λέει:

                                - Κοίτα καμιά φορά, όπως κουνάω το δένδρο, θυμώνει ο γορίλας και κουνάει κι αυτός πιο δυνατά, οπότε είμαι εγώ που πέφτω. Σ' αυτή την περίπτωση πυροβολάς τον σκύλο!
                                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                                Comment

                                Working...
                                X