Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στη Γερμανία 2

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by takis35 View Post
    Να προσθεσω και κατι ακομα για τα σουπερ μαρκετ.Φθηνα ειναι μονο τα Lidl οπως και στην Ελλαδα,με αμφιλεγομενης ποιοτητας προιοντα βεβαια.
    Τα υπολοιπα σουπερ μαρκετ εχουν τιμες Ελλαδας,τυπου Μαρινοπουλου κλπ.
    Τα φρουτα-λαχανικα στις λαικες ειναι πιο ακριβα απο Ελλαδα,αλλα στα σουπερ μαρκετ εχουν φθηνα γιατι ειναι εισαγωγης,απο Ιταλια-Ισπανια κλπ,σε τιμες οπως Ελλαδας.
    Ψαρια-Θαλασσινα απλα ξεχαστε τα,ειναι πολυ δυσκολη υποθεση στην Γερμανια.Υπαρχουν σε πολυ ελαχιστα μερη και οι τιμες ειναι απλησιαστες.Η Γερμανια γενικως προσφερεται για λουκανικα και μπυρες που ειναι παφθηνες.Μονο με σκουπιδοφαια (λουκανικα,σνιτσελ,χοιρινα) την βγαζεις φθηνα.

    επισης υπαρχουν Norma, Aldi, Penny και Netto απο discount σε μιση τιμη απο Ελλάδα στο 70% των προϊοντων. Και ακριβοτερες φίρμες toom, rewe, edeka κτλ. που εχουν τιμες μαρινοπουλου Ελλάδας. Η ποιοτητα είναι κατι υποκειμενικό εγω ψωνιζω και λαχανικά και τροφιμα και τα βρίσκω ποιοτικά... ο Σπυρακος ή Τακης ή Λάκης στην Κερκυρα έτρωγε μονο χαβιαρι και ταπιοκα και τον χάλαει το χοιρινό! Ναι τα ψαρια ειναι ακριβα στην Γερμανια! είναι πραγματικα το μοναδικο που βρήκα εδώ ακριβότερο!
    Την αλήθεια την ξέρουμε πάντα μέσα μας όλοι..

    Comment


      Γενικα η ζωη που κανεις εξω,ειναι πιο υποβαθμισμενη σε σχεση με την ζωη στην Ελλαδα.
      Και στο που μενεις (πολλοι ζουν σε δωματια με κοινοχρηστες τουαλετες) και στις δουλειες (χαμαλιστικες) και στην διασκεδαση (ποια διασκεδαση?εξω μονο δουλευουν,τρωνε και κοιμουντε) και στην διατροφη.

      Γενικα ειναι υποτιμητικο και ντροπη να λεει καποιος οτι ειναι γκασταρμαιτερ στην Γερμανια-Σουηδια και μου κανει εντυπωση οτι καποιοι οχι μονο δεν ντρεπονται,αλλα το καμαρωνουν κι ολας!!!!
      Προσωπικα οταν συναντουσα ατομα στην Ελλαδα και λεγανε οτι ζουσαν σε Γερμανια η Ολλανδια,τους εβλεπα σαν κακομοιρηδες.

      Τωρα νρεπομαι που ειμαι και εγω το ιδιο,αλλα ετσι κι αλλιως ετοιμαζομαι για επιστροφη.
      Την πατησα γιατι νομιζα οτι εξω βγαζεις καλυτερα λεφτα,αλλα δεν ειναι ετσι.
      Βγαζεις λιγο παραπανω,αλλα παραπανω ειναι και τα εξοδα.

      Comment


        Originally posted by takis35 View Post
        Γενικα η ζωη που κανεις εξω,ειναι πιο υποβαθμισμενη σε σχεση με την ζωη στην Ελλαδα.
        Και στο που μενεις (πολλοι ζουν σε δωματια με κοινοχρηστες τουαλετες) και στις δουλειες (χαμαλιστικες) και στην διασκεδαση (ποια διασκεδαση?εξω μονο δουλευουν,τρωνε και κοιμουντε) και στην διατροφη.

        Γενικα ειναι υποτιμητικο και ντροπη να λεει καποιος οτι ειναι γκασταρμαιτερ στην Γερμανια-Σουηδια και μου κανει εντυπωση οτι καποιοι οχι μονο δεν ντρεπονται,αλλα το καμαρωνουν κι ολας!!!!
        γιατι τραβηξε πολυ ολο αυτο εγω αλλο πραγμα ρωτησα και η κουβεντα αλλου παει λοιπον τακη στην γερμανια ανεβηκα τον περασμενο σεπτεμβριο οοοοολα αυτα που λες απλα δεν ισχυουν τα περισοτερα εαν οχι ολα... ο κοσμος δεν ειναι δουλεια σπιτι διασκεδαζουν εστω με τον δικο τους τροπο σε ειδη ρουχισμου ειναι ποιο φθηνα σε θεμα καφε ειναι ποιο φθηνα τωρα σε θεμα διατροφης δεν ξερω δεν ψωνησα τροφημα απο ενοικια που ειδα μεσο ιντερνετ η περιοχη που με ενδιαφερη 10 χλμ εξω απο το ντορτμουντ βρηκα και με 450 ευρω 80 τ.μ. σε πολυ καλη κατασταση ...εγω απλα ρωτησα με ποσο μηνιαιο εισοδημα στο περιπου την βγαζεις ανετα εγω ετσι οπως τα υπολογησα με 1800 ευρω εαν δουλευουν και οι δυο την βγαζεις μια χαρα...

        Comment


          Καταρχην απανταμε και ενημερωνουμε χιλιαδες κοσμο,που διαβαζει το φορουμ και δεν συμμετεχει σε συζητησεις (καποιοι μου στελνουν και μαιλ) και πολλοι νομιζουν οτι αν παρατησουν τις δουλειες τους στην Ελλαδα,θα βρουνε καλυτερα εξω.

          Κατα δευτερον,μην συγκρινετε ανομια πραγματα.
          Τιμες Lidl Γερμανιας με Μαρινοπουλου Ελλαδας.
          Τιμες ενοικιων εξω απο το Ντορτμουντ και εξω απο το καθε Ντορτμουντ,με τιμες ενοικιων στο κεντρο Ελληνικων πολεων.
          Τιμες φαγητο καφε σε γειτονιες πολεων Γερμανιας,με τιμες στο Συνταγμα.

          Comment


            Originally posted by takis35 View Post
            Καταρχην απανταμε και ενημερωνουμε χιλιαδες κοσμο,που διαβαζει το φορουμ και δεν συμμετεχει σε συζητησεις (καποιοι μου στελνουν και μαιλ) και πολλοι νομιζουν οτι αν παρατησουν τις δουλειες τους στην Ελλαδα,θα βρουνε καλυτερα εξω.

            Κατα δευτερον,μην συγκρινετε ανομια πραγματα.
            Τιμες Lidl Γερμανιας με Μαρινοπουλου Ελλαδας.
            Τιμες ενοικιων εξω απο το Ντορτμουντ και εξω απο το καθε Ντορτμουντ,με τιμες ενοικιων στο κεντρο Ελληνικων πολεων.
            Τιμες φαγητο καφε σε γειτονιες πολεων Γερμανιας,με τιμες στο Συνταγμα.
            πληροφορηση ναι παραπληροφορηση οχι λοιπον για τον καφε η τιμη ηταν 2.20 το μεσαιο φλυτζανη καπουτσινο στο κεντρο του ντορτμουντ και πιστεψετο ηταν πολυ καλυτερα απο το Συνταγμα και προτημο εξω απο το ντορτμουντ γιατι εκει τα μεσα μαζικης μεταφορας ειναι πολυ καλα και εαν εχεις παιδια ειναι πολυ καλυτερα και εγω πρωσοπικα ψωνιζο απο λιντλ ελλαδος γιατι μονο εκει μπορω και περνω πραγματα χωρις να μου ρουφανε τα ευρω απο το πορτοφολι και τα προιοντα του μια χαρα ειναι.....και μιλαμε για λιντλ ελλαδος που η ελεγχοι απλα δεν υπαρχουν εκει δλδ ρε φιλε που υπαρχει ελεγχος σοβαρος τοσο χαλια λες να ειναι?

            Comment


              Τι αλλο να σου πω?
              Εγω πριν δυο χρονια,παρατησα την δουλεια μου στην Ελλαδα,να παω στην Γερμανια για καλυτερα και τωρα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο!
              Και εγω νομιζα που ειναι φθηνα και βγαζεις καλα λεφτα.

              Αν εσενα σου αρεσει και τα βρεις διαφορετικα,συνεχισε και να το γραφεις.
              Οχι στην αρχη.....στην αρχη ειναι ωραια,καινουργιο περιβαλον,καινουργιος κοσμος.....για μετα μιλαω.
              Δυστυχως οι περισσοτεροι γραφουν στην αρχη και μετα εξαφανιζονται.
              Γυριζουν πισω η σταματανε να διαβαζουν το φορουμ?
              Και στο φιναλε-φιναλε,εμενα δεν μου αρεσει και μετανιωσα που πηγα.
              Να μην τω πω?Να εξαφανιστω κι εγω οπως κι οι αλλοι?

              Comment


                Originally posted by takis35 View Post
                Τι αλλο να σου πω?
                Εγω πριν δυο χρονια,παρατησα την δουλεια μου στην Ελλαδα,να παω στην Γερμανια για καλυτερα και τωρα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο!
                Και εγω νομιζα που ειναι φθηνα και βγαζεις καλα λεφτα.

                Αν εσενα σου αρεσει και τα βρεις διαφορετικα,συνεχισε και να το γραφεις.
                Οχι στην αρχη.....στην αρχη ειναι ωραια,καινουργιο περιβαλον,καινουργιος κοσμος.....για μετα μιλαω.
                Δυστυχως οι περισσοτεροι γραφουν στην αρχη και μετα εξαφανιζονται.
                Γυριζουν πισω η σταματανε να διαβαζουν το φορουμ?
                Και στο φιναλε-φιναλε,εμενα δεν μου αρεσει και μετανιωσα που πηγα.
                Να μην τω πω?Να εξαφανιστω κι εγω οπως κι οι αλλοι?
                εαν βγαζεις χρηματα και περνας καλα ολα καλα δεν ειπαμε να γεινης πλουσιος το μετα που λες μπενεις στην κουλτουρα τους εαν οχι γυρνας ελλαδα το να ζει σε ξενο τοπο με τα χουγια της πατριδας σου σιγουρα στο τελος αποτυγχανης αρα αφωμιονεσε στο γενικο συνολο εχεις την οικογενια σου και ολα καλα,δλδ φευγοντας απο ελλαδα τι χανεις της τρελες εξοδους?σου αφησαν χρηματα γι'αυτο?της καλοκαιρινες διακοπες?αστο αυτο ξεχασετες τα μπανια στην θαλασσα?εχεις βενζινη?τι χανεις δλδ?απλα τιποτα τουλαχιστον εκει υπαρχει παιδια χωρις φροντιστιρια εδω ξερεις ποσα εδωσα για φροντιστιρια για το ενα παιδι?και ακολουθαει το αλλο ξερεις ποσα χρηματα εδωσα σε παιδιατρους?και μην πεις πανε σε νοσοκομειο γιατι μια φορα εχω κανει το λαθος αρα ρε φιλε γιατι να χτυπαω το κεφαλι μου?εδω μου κανανε μιωση αποδοχων και ερχετε και αλλη.εσυ λες αφησες δουλεια στην ελλαδα και τωρα χτυπας το κεφαλι σου και που το ξερεις οτι εαν ησουν εδω δεν σε ειχαν διωξει η σε ειχαν μιωση τον μισθο στο μισο και τωρα να εγραφες οτι χτυπας το κεφαλι σου που δεν εφυγες.....

                Comment


                  Πανω απ'ολα ντρεπομαι να λεω οτι ειμαι γκασταρμπαιτερ μεταναστης.
                  Ντρεπομαι τους φιλους μου,τους συγγενεις μου.
                  Ειναι το ακρον αωτον της αποτυχιας.
                  Γι αυτο εχω παθει πλακα με τα ατομα που γραφουν εδω μεσα,απο Γερμανια-Σουηδια-Αυστραλια κλπ!!!

                  Στο θεμα του πως ειναι τα πραγματα εξω,οσοι ειστε κατω συνεχεια επιμενετε.Πρεπει να καταλαβετε οτι εσεις ξερετε πως ειναι η ζωη στην Ελλαδα και για εξω ξερετε μονο απο αυτα που σας λενε οι φιγουρατζηδες,οτι και καλα,ειναι μια χαρα εξω.
                  Εγω ξερω πως ειναι εξω και πως ειναι στην Ελλαδα,δεν λεω με βαση τι μου εχουν πει,εχω δει και εχω ζησει με τα ματια μου.

                  Comment


                    Originally posted by takis35 View Post
                    Πανω απ'ολα ντρεπομαι να λεω οτι ειμαι γκασταρμπαιτερ μεταναστης.
                    Ντρεπομαι τους φιλους μου,τους συγγενεις μου.
                    Ειναι το ακρον αωτον της αποτυχιας.
                    Γι αυτο εχω παθει πλακα με τα ατομα που γραφουν εδω μεσα,απο Γερμανια-Σουηδια-Αυστραλια κλπ!!!

                    Στο θεμα του πως ειναι τα πραγματα εξω,οσοι ειστε κατω συνεχεια επιμενετε.Πρεπει να καταλαβετε οτι εσεις ξερετε πως ειναι η ζωη στην Ελλαδα και για εξω ξερετε μονο απο αυτα που σας λενε οι φιγουρατζηδες,οτι και καλα,ειναι μια χαρα εξω.
                    Εγω ξερω πως ειναι εξω και πως ειναι στην Ελλαδα,δεν λεω με βαση τι μου εχουν πει,εχω δει και εχω ζησει με τα ματια μου.
                    Νομίζω ότι γίνεσαι υπερβολικός. Το τι επιφυλλάσσει η μοίρα, τύχη, πες το όπως θέλεις, στον κάθε άνθρωπο, είναι διαφορετικό. Δηλαδή, αν εσύ δεν γουστάρεις και ντρέπεσαι (αν είναι δυνατόν!) και είσαι τόσο στενόμυαλος, γιατί δεν γυρνάς πίσω; Η αποτυχία σου, με αυτή τη νοοτροπία είναι δεδομένη, τσάμπα χαλιέσαι και νομίζεις ότι χαλάς κι εμάς. Σε αντίθεση με σένα, όχι μόνο δεν ντρεπόμαστε που μεταναστεύσαμε, αλλά είμαστε και περήφανοι που δίνουμε δυνατότητες στην οικογένειά μας και τα παιδιά μας να εξελιχθούν. Όλα τα άλλα, είναι απλά οδοντόκρεμες...

                    Comment


                      Originally posted by takis35 View Post
                      Πανω απ'ολα ντρεπομαι να λεω οτι ειμαι γκασταρμπαιτερ μεταναστης.
                      Ντρεπομαι τους φιλους μου,τους συγγενεις μου.
                      Ειναι το ακρον αωτον της αποτυχιας.
                      Γι αυτο εχω παθει πλακα με τα ατομα που γραφουν εδω μεσα,απο Γερμανια-Σουηδια-Αυστραλια κλπ!!!

                      Στο θεμα του πως ειναι τα πραγματα εξω,οσοι ειστε κατω συνεχεια επιμενετε.Πρεπει να καταλαβετε οτι εσεις ξερετε πως ειναι η ζωη στην Ελλαδα και για εξω ξερετε μονο απο αυτα που σας λενε οι φιγουρατζηδες,οτι και καλα,ειναι μια χαρα εξω.
                      Εγω ξερω πως ειναι εξω και πως ειναι στην Ελλαδα,δεν λεω με βαση τι μου εχουν πει,εχω δει και εχω ζησει με τα ματια μου.
                      Αγόρι μου εσύ υποφέρεις από τα κόμπλεξ σου! σε λυπάμαι και εσένα και τον ψυχολόγο σου.

                      Το λίντλ στην γερμανία είναι τουλάχιστον στο 40% φθηνότερο απο Ελλάδα και αρκετά ποιοτικότερο. Δουλευα στη εταιρεία 3 χρόνια και κατι ξέρω. Ωστόσο υπαρχουν και άλλες πολλες αλυσίδες.

                      Στο κεντρο της Φρανκφούρτης πίνω καφέ με 2,40, κάνε μια βόλτα κατα Συνταγμα μεριά και πες μας! Στα περισσοτερα εστιατορια το κόστος για μια μεριδα, ας πουμε φιλέτο ή μπριζόλα (συνοδευμενο με κροκετες, η ψητες πατάτες, η τηγανητές και ένα πίατο με ατομική σαλάτα)είναι μεταξυ 8 με 11 ευρώ! δηλαδή ας μου πει κάποιος πόσο συχνά βλεπεις στην Ελλάδα μερίδα με 6 ή 7 ευρώ και σαλάτα με 2 ή 3 ευρώ και σου φαινονται ακριβά εδώ! ή δε μπυρα η ποτήρι κρασί 2 ή 3 αντε 4 ευρώ. Τουτέστιν 11 με 13 ευρώ το άτομο, βάλε και την ευγενεια πάντα! Σε τουρκικα εστιατόρια βρίσκεις φρέσκο ψάρι πάλι στα 12 με 15 το άτομο.

                      Καθε Σαββατοκυριακο υπάρχει και απο ένα φέστ εδώ με μπυρες κρασια λουκανικα,ψητα ψάρια, άλλα μεχρι και χυμους απο το Βιετναμ και φαγητο απο την Νιγηρια, που προφανως ουτε το φανταζόσουν στην Ελλάδα. Αυτο το Σαββατόβραδο υπήρχε ενα τεραστιο Φεστ στην Φρανκουρτη ,με τρελό κόσμο, με τρείς σκηνές με live μουσική μέχρι τις 2 το πρωί. Η συνέχεια δώθηκε στα μπαράκια και στα κλάμπ μου είναι καθε σάββατο πατείς με πατώσε. Ενδεικτικά αναφέρω μόνο 2 ποτά και 2 μπυρες (0,5λ) 13 ευρώ, σε κλαμπ στο κεντρο της Φρανκφουρτης.

                      Να ντραπώ γιατί? επειδή δεν άντεξα να ζήσω τη μιζερια της Ελλάδας? δεν αντεξα την ακριβεια? την νοοτροπία? επειδή σέβομαι τις σπουδές μου και τον ευατό μου? ήρθα στην Γερμανία με στόχο ενσωματώθω σε μια πολυπολιτισμική κοινωνία σαν μορφωμένος και εξυπνος άνθρωπος? Επειδή πάντα εκτιμούσα και του άλλους πολιτισμούς?
                      Αν βλέπεις τον εαυτό σου σαν κακομοιρο γκαστερμπάιταρ, τραγουδάς Καζαντζίδη και καταρίεσε την ''κακουργα Γερμανία'', είναι δικό σου θέμα και προφανώς αλύτο. Καλή επάνοδο στην πατρίδα, σε χρειάζεται να την πας μπροστά!
                      Την αλήθεια την ξέρουμε πάντα μέσα μας όλοι..

                      Comment


                        Originally posted by takis35 View Post
                        Τι αλλο να σου πω?
                        Εγω πριν δυο χρονια,παρατησα την δουλεια μου στην Ελλαδα,να παω στην Γερμανια για καλυτερα και τωρα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο!
                        Και εγω νομιζα που ειναι φθηνα και βγαζεις καλα λεφτα.

                        Αν εσενα σου αρεσει και τα βρεις διαφορετικα,συνεχισε και να το γραφεις.
                        Οχι στην αρχη.....στην αρχη ειναι ωραια,καινουργιο περιβαλον,καινουργιος κοσμος.....για μετα μιλαω.
                        Δυστυχως οι περισσοτεροι γραφουν στην αρχη και μετα εξαφανιζονται.
                        Γυριζουν πισω η σταματανε να διαβαζουν το φορουμ?
                        Και στο φιναλε-φιναλε,εμενα δεν μου αρεσει και μετανιωσα που πηγα.
                        Να μην τω πω?Να εξαφανιστω κι εγω οπως κι οι αλλοι?
                        Τακη,μαλλον εισαι ο μονος που ειχες δουλεια και την παρατησες για να πας στην Γερμανια.
                        Εμεις ισως αν ειχαμε δουλεια να μην φευγαμε απο την Ελλαδα.
                        Πιστευεις οτι θελει ο καθενας μας να παραταει την ζωη του,την οικογενεια του την πατριδα του για κατι χειροτερο;;
                        Ανεργοι ειμαστε οι περισσοτεροι.Ανθρωποι που εχουμε χασει καθε ελπιδα.

                        Γυρνα εσυ στην Ελλαδα εφ οσον πιστευεις πως ειναι καλυτερα.Γυρνα!Ελα πισω να δεις την γλυκα..
                        Μην πατας ομως πανω στα ονειρα και τις ελπιδες των αλλων..
                        Θελεις να εκφρασεις την αποψη σου;; Βεβαιως!Υπαρχει τροπος ομως..
                        Οχι ετσι φιλε.

                        Comment


                          Takis35 μας έχεις φλομώσει στην παραπληροφόρηση και στις ανοησίες! Τίποτα από όσα είπες δεν ισχύει στη Γερμανία! Και ειδικά βλέπω επιμένεις στα σούπερ μάρκετ που όπως είπα οι τιμές είναι οι μισές και δεν μιλάω για τα Lidl, αλλά για καλά σούπερ μάρκετ τύπου Kaufland, Rossmann, K+K, Rewe κλπ Αν εχεις κόμπλεξ με τη Γερμανία καλύτερα να το λύσεις με τον ψυχολογο σου! Κάνεις μεγάλη ζημιά και στους υπόλοιπους να το μεταφέρεις εδώ πέρα!

                          Comment


                            Takis35 και κάτι άλλο! Επειδή απέτυχες εσύ στη Γερμανία δεν σημαίνει ότι πρέπει να αποτύχουν κι άλλοι! Ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεών του και καθορίζει την πορεία του ανάλογα με τις επιμέρους επιλογές του.

                            Comment


                              Originally posted by Θοδωρής View Post
                              Αγόρι μου εσύ υποφέρεις από τα κόμπλεξ σου! σε λυπάμαι και εσένα και τον ψυχολόγο σου.....μπλα...μπλα....μπλα...
                              Καταρχην οι μπριζολες και οι πατατες και ολα αυτα που εχουν ειναι σκουπιδια σε σχεση με τα φαγητα της Ελλαδας.

                              Μια που λες για Φρανκφουρτη,να σου πω κατι να σε κουφανω?
                              Εχω εναν φιλο εκει Αραβα,οπου ειχε κιοσκι καπου στο κεντρο.
                              Εγω τον εψηνα να κανουμε δουλεια μαζι εκει,να εχουμε κιοσκι συνετερικα,αυτος με εψηνε πριν δυο χρονια να κανουμε κατι στην Ελλαδα.
                              ''Βρε ξοφλησε η Ελλαδα'' του ελεγα,''δεν σου αρεσει στην Φρανκφουρτη?''
                              ''Οχι'' μου ελεγε,''δεν εχει λεφτα ο κοσμος εκει,στην Ελλαδα ειναι καλυτερα''

                              Τελικα δεν εκατσε η δουλεια,χαθηκαμε,εγω πηγα μονος μου επανω και βρηκα δουλεια.
                              Ο τυπος τελικα τα παρατησε απο την Γερμανια και ειναι τωρα Αθηνα.
                              Τον ρωταω ''τι γινεται,πως τα πας?'',γιατι διαβαζω στα νεα για Χρυση Αυγη κλπ,που κυνηγανε τους ξενους μεταναστες και ποσο δυσκολα μπορουν να επιβιωσουν και ολα αυτα....μου λεει ειναι μια χαρα στην Αθηνα,εχει ανοιξει συνετερικα μαγαζι με καποιον αλλον Ελληνα και τα παει μια χαρα,Φρανκφουρτη δεν θελει να ξαναπατησει!!!

                              Οποιος θελει το πιστευει,οποιος δεν θελει τι να σας κανω παιδια και πολυ χρονο που διαθετω....

                              Οσο για τον απο πανω που βριζει,εγω δεν απετυχα στην Γερμανια,δουλεια εχω,η ζωη ειναι χαλια και η ζωη ακριβη σε νοικια-ρευματα-εξοδα αυτοκινητου και αλλα.

                              Comment


                                Originally posted by takis35 View Post
                                Καταρχην οι μπριζολες και οι πατατες και ολα αυτα που εχουν ειναι σκουπιδια σε σχεση με τα φαγητα της Ελλαδας.

                                Οσο για τον απο πανω που βριζει,εγω δεν απετυχα στην Γερμανια,δουλεια εχω,η ζωη ειναι χαλια και η ζωη ακριβη σε νοικια-ρευματα-εξοδα αυτοκινητου και αλλα.
                                κι υστερα ξύπνησες! γυρνα απο την άλλη και ξανακοιμήσου, μας είσαι τόσο απαραίτητος στην φυσική σου κατάσταση!
                                Την αλήθεια την ξέρουμε πάντα μέσα μας όλοι..

                                Comment

                                Working...
                                X