Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στη Γερμανία 2

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Το γκασταρμπαιτεριλικι ειναι για τους αποτυχημενους.
    Εσυ ξυπνα!!!
    Στην Ελλαδα οταν κατεβαινετε σας βλεπουν και σας λυπουντε.Μην ακουτε τι σας λενε.
    Δουλειες χαμαλικι,ζωη γκριζα και κακομοιρια!!!
    Ευρωπαιος ειναι να ζεις σε χωρες οπως Γαλλια-Ιταλια,οχι Γερμανιες-Σουηδιες-Ολλανδιες στην φαμπρικα και στην λαντζα.
    Εγω οταν κατεβαινω Ελλαδα δεν λεω σε κανεναν οτι ζω Γερμανια....ξεφτιλα.

    Comment


      Originally posted by takis35 View Post
      Το γκασταρμπαιτεριλικι ειναι για τους αποτυχημενους.
      Εσυ ξυπνα!!!
      Στην Ελλαδα οταν κατεβαινετε σας βλεπουν και σας λυπουντε.Μην ακουτε τι σας λενε.
      Δουλειες χαμαλικι,ζωη γκριζα και κακομοιρια!!!
      Ευρωπαιος ειναι να ζεις σε χωρες οπως Γαλλια-Ιταλια,οχι Γερμανιες-Σουηδιες-Ολλανδιες στην φαμπρικα και στην λαντζα.
      Εγω οταν κατεβαινω Ελλαδα δεν λεω σε κανεναν οτι ζω Γερμανια....ξεφτιλα.
      Δεν μας έχεις πεί ακόμα που μένεις στην Γερμανία Σουηδία κτλ ρε τυπάκο!Εσύ έχεις μεταναστεύσει σε όλο τον κόσμο και επέτυχες? Επειδή σε έχει καταλάβει ο κόσμος όλος παίξε με τίποτα άλλο αγόρι μου. Που είσαι κολημένος 4 το πρωί στον υπολογιστή σου για να γράφεις .....κακομοίρη !
      It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

      Comment


        Originally posted by takis35 View Post
        Το γκασταρμπαιτεριλικι ειναι για τους αποτυχημενους.
        Εσυ ξυπνα!!!
        Στην Ελλαδα οταν κατεβαινετε σας βλεπουν και σας λυπουντε.Μην ακουτε τι σας λενε.
        Δουλειες χαμαλικι,ζωη γκριζα και κακομοιρια!!!
        Ευρωπαιος ειναι να ζεις σε χωρες οπως Γαλλια-Ιταλια,οχι Γερμανιες-Σουηδιες-Ολλανδιες στην φαμπρικα και στην λαντζα.
        Εγω οταν κατεβαινω Ελλαδα δεν λεω σε κανεναν οτι ζω Γερμανια....ξεφτιλα.
        Χωρις να θελω να σε προσβαλω ειμαι σιγουρος οτι ακομα δεν εχεις παιδια και σοβαρες υποχρεωσεις.Οταν με το καλο κανεις παιδια το ξανασυζηταμε αν σε νοιαζει τι θα πει ο κοσμος για την δουλεια σου.Πιστεψε με οτι το μονο που θα κοιτας θα ειναι να μπορεις να συντηρεις την οικογενεια σου και τιποτα αλλο.

        Comment


          Μην ασχολείστε άλλο με τον Takis35 θέλει επειγόντως ψυχίατρο το άτομο!

          Comment


            Originally posted by takis35 View Post
            Το γκασταρμπαιτεριλικι ειναι για τους αποτυχημενους.
            Εσυ ξυπνα!!!
            Στην Ελλαδα οταν κατεβαινετε σας βλεπουν και σας λυπουντε.Μην ακουτε τι σας λενε.
            Δουλειες χαμαλικι,ζωη γκριζα και κακομοιρια!!!
            Ευρωπαιος ειναι να ζεις σε χωρες οπως Γαλλια-Ιταλια,οχι Γερμανιες-Σουηδιες-Ολλανδιες στην φαμπρικα και στην λαντζα.
            Εγω οταν κατεβαινω Ελλαδα δεν λεω σε κανεναν οτι ζω Γερμανια....ξεφτιλα.
            μας λυπουνται;;;
            προσωπικα στα @@ μας αν μας λυπουνται...σορρυ κιολας....

            Comment


              Originally posted by takis35 View Post
              Το γκασταρμπαιτεριλικι ειναι για τους αποτυχημενους.
              Εσυ ξυπνα!!!
              Στην Ελλαδα οταν κατεβαινετε σας βλεπουν και σας λυπουντε.Μην ακουτε τι σας λενε.
              Δουλειες χαμαλικι,ζωη γκριζα και κακομοιρια!!!
              Ευρωπαιος ειναι να ζεις σε χωρες οπως Γαλλια-Ιταλια,οχι Γερμανιες-Σουηδιες-Ολλανδιες στην φαμπρικα και στην λαντζα.
              Εγω οταν κατεβαινω Ελλαδα δεν λεω σε κανεναν οτι ζω Γερμανια....ξεφτιλα.
              Eχω παρακολουθησει ολα τα ποστ σου και σου εχω μιαν απαντηση να σου δωσω.....
              Οι αποτυχημενοι παντα τα βαζουν με τους αλλους και οχι με τον εαυτο τους...
              Κι εσυ απο τα λεγομενα σου που μας παραθετεις αυτο φανερωνουν και οταν οι αλλοι συμφορουμιτες σου παραθετουν σωστα επιχειρηματα εσυ πηδας σε αλλα θεματα εντελως ασχετα....
              Ο σκοπος σου οπως το φανερωσες ειναι περα για περα κακοπροαιρετος οσο κι αν δεν θελεις να το παραδεχτεις.....
              Οποτε σε παρακαλω αν εισαι σωστος ανθρωπος κοφτο και συνεχισε την ζωη σου και στα δικα σου προβληματα!...
              Δεν ειμαστε εμεις τα θυματα για να μας ξεσπας....
              Ξερουμε πολυ καλα για ποιο λογο πηραμε αυτη την αποφαση να μεταναστευσουμε...δεν ειμαστε ασχετοι και ξερουμε πολυ καλα πως ειναι οι συνθηκες στις ξενες χωρες....
              Οποτε κανε μου την χαρη τραβα αλλου να κανεις τα δικα σου...εδω δεν περνανε....

              Και για να ξερεις εγω ειμαι Ελληνονοτιοαφρικανος και μεταναστης πρωτης γενειας και ξερω πολυ καλα απο πρωτο χερι οτι υπαρχουν τρεις κατηγοριες μεταναστων....
              1ον Μεταναστες που προσπαθουν και προκοβουν και αφομοιωνονται με την κοινωνια του τοπου που ζουν
              2ον Μεταναστες που δουλευουν μονο και μονο για να παιρνουν το μισθο τους και τιποτα αλλο...
              3ον Μεταναστες με την κλασικη νοοτροπια του Ελληναρα με την φραπεδουμπα και του αραλικι ειναι η πρωτη σειρα που αμεσως αποτυχανει και αυτο ειναι δεδομενο για ολους...

              Comment


                Originally posted by tzwnis View Post
                Eχω παρακολουθησει ολα τα ποστ σου και σου εχω μιαν απαντηση να σου δωσω.............................................. ........................................

                Και για να ξερεις εγω ειμαι Ελληνονοτιοαφρικανος και μεταναστης πρωτης γενειας και ξερω πολυ καλα απο πρωτο χερι οτι υπαρχουν τρεις κατηγοριες μεταναστων....
                1ον Μεταναστες που προσπαθουν και προκοβουν και αφομοιωνονται με την κοινωνια του τοπου που ζουν
                2ον Μεταναστες που δουλευουν μονο και μονο για να παιρνουν το μισθο τους και τιποτα αλλο...
                3ον Μεταναστες με την κλασικη νοοτροπια του Ελληναρα με την φραπεδουμπα και του αραλικι ειναι η πρωτη σειρα που αμεσως αποτυχανει και αυτο ειναι δεδομενο για ολους...

                Ετσι ακριβως !!!!
                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                Comment


                  Originally posted by tzwnis View Post
                  Eχω παρακολουθησει ολα τα ποστ σου και σου εχω μιαν απαντηση να σου δωσω.....μπλα...μπλα...μπλα....μπλα....
                  Εμενα αυτη ειναι η γνωμη,ετσι τα βλεπω τα πραγματα και το λεω.
                  Απαγορευεται?
                  ΑΝ πας και εσυ εξω,ΑΝ καταφερεις και βρεις δουλεια,ΑΝ καταφερεις και σε κρατησουνε,ΑΝ μεινεις και εσυ 2-3 χρονια κι ΑΝ συνεχισεις και γραφεις,πες μας την γνωμη σου.Απο γνωμες οσων ειναι Ελλαδα η ειναι μονο κανα διμηνο-τριμηνο εξω,πηξαμε.

                  Comment


                    καλησπερα σε ολους...πολλα μπραβο σε ολα τα παιδια που μοιραζονται τις γνωσεις τους και προσπαθουν να βοηθανε και τους υπολοιπους....εχω ζησει 7 χρονια στο βερολινο,απο 91-98 και πλεον σκεφτομαι σοβαρα να ξαναφυγω γερμανια...εχω μια ερωτηση για αρχη,υπαρχει καποιος τροπος να τσεκαρω ιντερνιτικα το επιπεδο των γερμανικων μου?ευχαριστω εκ των προτερων....

                    Comment


                      Originally posted by θοδωρης68 View Post
                      καλησπερα σε ολους...πολλα μπραβο σε ολα τα παιδια που μοιραζονται τις γνωσεις τους και προσπαθουν να βοηθανε και τους υπολοιπους....εχω ζησει 7 χρονια στο βερολινο,απο 91-98 και πλεον σκεφτομαι σοβαρα να ξαναφυγω γερμανια...εχω μια ερωτηση για αρχη,υπαρχει καποιος τροπος να τσεκαρω ιντερνιτικα το επιπεδο των γερμανικων μου?ευχαριστω εκ των προτερων....
                      καλησπέρα Θοδωρή68,
                      Ένα διαδραστικό τέστ το οποίο δυσκολεύει σε περίπτωση που απαντάς σωστά για να γνωρίζεις το επίπεδο σου είναι το ακόλουθο απο το Berlintz. Τα αποτελέσματα τα λαμβάνεις και στο e-mail σου και με αυτά μπορείς αν θές να πάς και στο συγκεκριμένο φροντηστήριο για κατάταξη κατευθείαν στην τάξη

                      Kostenloser Englischtest, Englisch testen, Spanisch testen, Deutsch testen, Franz?sisch testen, Italienisch testen

                      με internet explorer λειτουργεί καλύτερα.

                      Καλή δύναμη!
                      It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                      Comment


                        kosofos σε ευχαριστώ πολύ! έψαχνα κι εγώ να βρώ ένα τέτοιο on-line πρόγραμμα για να δώ ακριβώς σε τί επίπεδο είμαι για να ξέρω πού βρίσκομαι και πού θα με τοποθετήσουν οι Γερμανοί στο Volkshochschule...

                        Comment


                          Originally posted by takis35 View Post
                          Το γκασταρμπαιτεριλικι ειναι για τους αποτυχημενους.
                          Εσυ ξυπνα!!!
                          Στην Ελλαδα οταν κατεβαινετε σας βλεπουν και σας λυπουντε.Μην ακουτε τι σας λενε.
                          Δουλειες χαμαλικι,ζωη γκριζα και κακομοιρια!!!
                          Ευρωπαιος ειναι να ζεις σε χωρες οπως Γαλλια-Ιταλια,οχι Γερμανιες-Σουηδιες-Ολλανδιες στην φαμπρικα και στην λαντζα.
                          Εγω οταν κατεβαινω Ελλαδα δεν λεω σε κανεναν οτι ζω Γερμανια....ξεφτιλα.
                          το να μεταναστευσει καποιος για εργασια ειναι απλα αποτυχια της ζωης του..και τα πραγματα ειναι δυσκολα για τους ελληνες..ακουμε πολλα

                          ομως οι συνθηκες πλεον ελλαδα ειναι δυσκολες..τι θα κανεις;

                          Comment


                            Το να μεταναστευσει καποιος για εργασια δεν ειναι απλα αποτυχια της ζωης του !!! Ειναι αποτυχια της χωρας του και αυτων που την διοικουν ....... που αναγκαζει καποιον να αναζητησει εργασια σε καποια αλλη χωρα......
                            Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                            Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                            Comment


                              Originally posted by ευανθια View Post
                              Το να μεταναστευσει καποιος για εργασια δεν ειναι απλα αποτυχια της ζωης του !!! Ειναι αποτυχια της χωρας του και αυτων που την διοικουν ....... που αναγκαζει καποιον να αναζητησει εργασια σε καποια αλλη χωρα......
                              Συμφωνω
                              οι περισσοτεροι δεν "ηταν" καθολου αποτυχημενοι,ειχαν μια στρωμενοι δουλεια, η οποια ανατραπηκε απο τη μια στιγμη στην αλλη!!!
                              Απολυσεις, μειωση μισθων, κλεισιμο καταστηματων λογω μη επαρκων εσοδων.
                              Οποτε αλλαζεις το πλανο σου αναγκαστικα η μενεις να πεθανεις!
                              Διαφωνω οτι αποτυχαμε.
                              Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

                              Comment


                                Originally posted by ευανθια View Post
                                Το να μεταναστευσει καποιος για εργασια δεν ειναι απλα αποτυχια της ζωης του !!! Ειναι αποτυχια της χωρας του και αυτων που την διοικουν ....... που αναγκαζει καποιον να αναζητησει εργασια σε καποια αλλη χωρα......
                                Συμφωνώ και επαυξάνω. Δεν νομίζω να είχε κάποιος στο μυαλό του την μετανάστευση αν όλα πηγαίναν καλά ή έστω υπήρχε φώς στο τούνελ. Προσωπικά είχα μια πολύ καλή δουλειά και ένα πρωί "ξέρετε επειδή είστε νέος και η εταιρία κάνει περικοπές περάστε απο το ταμείο" μιας και θα δώσουμε την μικρότερη αποζημείωση. Πάλι καλά που την πήρα και αυτή γιατί ακούω τρελά πράγματα απο φίλους στην Ελλάδα που ούτε σε τριτοκοσμική χώρα δεν γίνονται. Τα εργασιακά δικαιώματα σε μια χώρα την κάνουν να ξεχωρίζει απο τριτοκοσμικές! Αφήσαμε πίσω αγαπημένα πρόσωπα, ήρθαμε σε ένα ξένο τόπο να παλέψουμε για την ζωή μας και το μέλλον μας. Η μετανάστευση δεν είναι αποτυχία στην ζωή κάποιου αλλά αποτυχία της πατρίδας του να μπορεί να τον κρατήσει. Όταν η μάνα δεν έχει να θρέψει το παιδί και το παίρνει η πρόνοια δεν είναι αποτυχία του παιδιού που δεν πρόλαβε να ανοίξει τα φτερά του, αλλά του γονιού. Καλή δύναμη σε όλους μας απανταχού στην οικουμένη και μακάρι να φωτιστούν τα όνειρα για τα οποία παλεύουμε μέρα νύχτα.
                                It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                                Comment

                                Working...
                                X