Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στη Γερμανία 2

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by ευανθια View Post
    Το να μεταναστευσει καποιος για εργασια δεν ειναι απλα αποτυχια της ζωης του !!! Ειναι αποτυχια της χωρας του και αυτων που την διοικουν ....... που αναγκαζει καποιον να αναζητησει εργασια σε καποια αλλη χωρα......
    Πολύ σωστά Ευανθία! Όσοι πήρανε την απόφαση να μεταναστεύσουν σε άλλη χώρα δεν το κάνανε λόγω αποτυχίας προσωπικής, αλλά όγω αποτυχίας της χρεοκοπημένης και μίζερης χώρας τους! Μιας χώρας ανίκανης να βοηθήσει τα φωτισμένα μυαλά της, τη νέα γενιά για δουλειά και δημιουργία οικογένειας. Αντιθέτως όσοι μείνουνε πίσω στη Νέα Ελλάδα της Δραχμής, της Εγκληματικότητας, της Ανεργίας και της Ανέχειας τα χειρότερα για αυτούς έρχονται. Και καλά οι γονείς μας θα πάρουνε έστω και μια υποβαθμισμένη σύνταξη, έχουνε κι ένα σπίτι. Η δική μας γενιά είναι καταδικασμένη να θυσιαστεί και να πληρώσει το μάρμαρο από το σύστημα που κυριάρχησε στην Ελλάδα από τη μεταπολιτευση και μετά. Γι αυτό όσοι μπορούν και έχουν τη δύναμη και τη θέληση πρέπει να κάνουν το βήμα που μπορεί να είναι δύσκολο, αλλά αξίζει τον κόπο για μια καλύτερη ζωή...

    Comment


      Originally posted by ευανθια View Post
      Το να μεταναστευσει καποιος για εργασια δεν ειναι απλα αποτυχια της ζωης του !!! Ειναι αποτυχια της χωρας του και αυτων που την διοικουν ....... που αναγκαζει καποιον να αναζητησει εργασια σε καποια αλλη χωρα......
      διαφωνω

      οποιοσδηποτε οικονομικος μεταναστης ειναι πολιτης 2 κατηγοριας

      και βεβαια εχει την σταμπα του ελληνα

      εκτος εαν εσεις το παιζετε νορβηγοι εκει

      Comment


        Originally posted by nikos_apostolopoulos View Post
        διαφωνω

        οποιοσδηποτε οικονομικος μεταναστης ειναι πολιτης 2 κατηγοριας

        και βεβαια εχει την σταμπα του ελληνα

        εκτος εαν εσεις το παιζετε νορβηγοι εκει
        Μαλλον δεν εχεις καταλαβει ποσοι απο τους οικονομικους μεταναστες εχουν αναδειχθει στις χωρες αυτες και ζουν πολυ καλυτερα απο πολλους ντοπιους κατοικους.Οποτε γιατι οποιοσδηποτε ειναι πολιτης 2ης κατηγοριας?Τεκμηριωσε το λιγο.

        Comment


          Οπως ζουνε οι Πακιστανοι στην Ελλαδα,ζουνε και αυτοι εξω.Τωρα τι περιμενεις να σου πουνε,οτι ζουνε κακομοιρικα?Αυτοι περιμενουν ποτε θα ερθει το καλοκαιρι να κατεβουν με την παλια μερσεντες (τις πουλανε τσαμπα εξω,γιατι προτιμουν μικρα αυτοκινητα) να το παιξουν και καλα και μετα πισω στην λαντζα μεχρι το επομενο καλοκαιρι.

          Comment


            Originally posted by otoreis View Post
            Οπως ζουνε οι Πακιστανοι στην Ελλαδα,ζουνε και αυτοι εξω.Τωρα τι περιμενεις να σου πουνε,οτι ζουνε κακομοιρικα?Αυτοι περιμενουν ποτε θα ερθει το καλοκαιρι να κατεβουν με την παλια μερσεντες (τις πουλανε τσαμπα εξω,γιατι προτιμουν μικρα αυτοκινητα) να το παιξουν και καλα και μετα πισω στην λαντζα μεχρι το επομενο καλοκαιρι.
            και μετα ξυπνισες εχω συγγενης εξω πηγα ξερω πως ζουνε εχουν και φιλους ελληνες ειδα πως ζουν οτι να νε λεει ο καθενας....

            Comment


              Αγαπητοί κύριοι admin.
              Μέσα σε αυτό το φόρουμ ανταλάσουμε ιδέες εμπειρίες και παίρνουμε γνώση για πράματα που δεν γνωρίζαμε πρίν. Επίσης αυτοί που γνωρίζουν κάποια πράγματα τα μοιράζονται με τους υπόλοιπους πατριώτες. Το τελευταίο διάστημα παρατηρείτε το φαινόμενο διάφοροι ή ένας συγκεκριμένος (που αυτό είναι, για τον admin είναι εύκολο να δεί την ip adress του) να δημιουργεί διαφορετικά username και να χλευάζει σε πολλές περιπτώσεις τα λεγόμενα των χρηστών (spyros,takis35,nikos_apostolopoulos,otoreis=ένα πρόσωπο) και μάλιστα να απαντάει χλευαστικά στον ίδιο του τον ευατό με διαφορετικό username. (τέτοιο καθυστερημένο είναι!). Παρακαλώ προστατεύτε τον χώρο αυτό απο αυτόν τον καραγκιόζη (έχετε τον τρόπο) γιατί δεν έχουμε καμία διάθεση να απαντάμε και να χαλάμε θέματα που σαν μόνο σκοπό έχουν να πληροφορήσουν. Σε περίπτωση που το φαινόμενο συνεχιστεί θα βρεθώ στην δυσάρεστη θέση να αποχωρήσω απο αυτό το φόρουμ μιάς και δεν ανέχομαι απο κανένα καθυστερημένο να χλευάζει αυτήν την προσπάθεια. Η πλάκα έχει και τα όρια της. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρο!
              It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

              Comment


                χμ...εγω δεν πηρα Μερσεντες...

                κατι παει στραβα...μαλλον απετυχα...
                τωρα???



                ποσο εχει μια Μερσεντες? προλαβαινω??
                πως θα παω στο χωριο ρε γ---το???

                Comment


                  Originally posted by kosofos View Post
                  Αγαπητοί κύριοι admin.
                  Μέσα σε αυτό το φόρουμ ανταλάσουμε ιδέες εμπειρίες και παίρνουμε γνώση για πράματα που δεν γνωρίζαμε πρίν. Επίσης αυτοί που γνωρίζουν κάποια πράγματα τα μοιράζονται με τους υπόλοιπους πατριώτες. Το τελευταίο διάστημα παρατηρείτε το φαινόμενο διάφοροι ή ένας συγκεκριμένος (που αυτό είναι, για τον admin είναι εύκολο να δεί την ip adress του) να δημιουργεί διαφορετικά username και να χλευάζει σε πολλές περιπτώσεις τα λεγόμενα των χρηστών (spyros,takis35,nikos_apostolopoulos,otoreis=ένα πρόσωπο) και μάλιστα να απαντάει χλευαστικά στον ίδιο του τον ευατό με διαφορετικό username. (τέτοιο καθυστερημένο είναι!). Παρακαλώ προστατεύτε τον χώρο αυτό απο αυτόν τον καραγκιόζη (έχετε τον τρόπο) γιατί δεν έχουμε καμία διάθεση να απαντάμε και να χαλάμε θέματα που σαν μόνο σκοπό έχουν να πληροφορήσουν. Σε περίπτωση που το φαινόμενο συνεχιστεί θα βρεθώ στην δυσάρεστη θέση να αποχωρήσω απο αυτό το φόρουμ μιάς και δεν ανέχομαι απο κανένα καθυστερημένο να χλευάζει αυτήν την προσπάθεια. Η πλάκα έχει και τα όρια της. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρο!
                  Εγω καμια σχεση δεν εχω με αυτα που λες.Να πω και στον Λεωνιδα παραπανω,οτι και εγω ξερω τι γινεται στην Γερμανια και πως δουλευουν.Ξερω καποιον που δουλευει στην Στουτγκαρδη σε κεντρικο γυραδικο απο 06.00-20.00 και ρεπο μια Κυριακη τον μηνα και περιμενει πως και πως να ερθει ο Αυγουστος να παρει αδεια να κατεβει με την παλια μερσεντες των 1500 ευρω στο χωριο του.Ειχα δουλεψει και εγω εκει για 2 μερες!!!!
                  Χαλια ζωη εκει πανω,χιλιες φορες καλυτερα στην Ελλαδα.Αλλωστε δεν παιρνεις και πολλα χρηματα παραπανω.

                  Comment


                    Originally posted by otoreis View Post
                    Εγω καμια σχεση δεν εχω με αυτα που λες.Να πω και στον Λεωνιδα παραπανω,οτι και εγω ξερω τι γινεται στην Γερμανια και πως δουλευουν.Ξερω καποιον που δουλευει στην Στουτγκαρδη σε κεντρικο γυραδικο απο 06.00-20.00 και ρεπο μια Κυριακη τον μηνα και περιμενει πως και πως να ερθει ο Αυγουστος να παρει αδεια να κατεβει με την παλια μερσεντες των 1500 ευρω στο χωριο του.Ειχα δουλεψει και εγω εκει για 2 μερες!!!!
                    Χαλια ζωη εκει πανω,χιλιες φορες καλυτερα στην Ελλαδα.Αλλωστε δεν παιρνεις και πολλα χρηματα παραπανω.
                    αυτο που μου λες δεν μου λεει κατι εαν εχει μαγκια και τσαγανο μολις μαθει καλα την γλωσσα φευγει απο το γυραδικο και βρισκει αλλου...και ο θειος μου οταν πηγε ανθρακορυχος ηταν μετα αφου εμαθε την γλωσσα πηγε σε ργοστασειο οπου και πηρε συνταξη παντως μερσεντες δεν ειχε ανεκαθεν μαζντα ειχε .....εδω βλεπει τρελαθηκαμε να βγαινουμε μια θαλασσα πηγα τα παιδια σημερα και μου εφυγαν 30 ευρω που τα κλαιω.......

                    Comment


                      Και στην Γερμανια εχει λιμνες,οπου εκει μαζευονται και κανουν μπανιο και πληρωνεις εισοδο για να μπεις 5 ευρω το ατομο.Ειναι κλειστες οι λιμνες και τις εκμεταλευονται εταιριες.

                      Comment


                        Δυστυχώς υπάρχουν άτομα που κάνουν την πλάκα τους γιατί δεν είναι αποδεχτοί από την κοινωνία,
                        γνωστούς, φίλους κ μάλλον κ από τους συγγενείς τους με πολλά άσχημα βιώματα στην ζωή τους
                        σαν αποτέλεσμα να έχουν ψυχικές διαταραχές κ αναγκαστικά πρέπει να εκτονωθούν η να πάνε σε ψυχολόγο...!!!
                        Οι: otoreis κ πάτατες τηγανιτές είναι Banned κ από τους κωδικούς είναι το ίδιο άτομο.
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          Αν πρεπει να διαλεξω αναμεσα στο να γελασω η να κλαψω ,προτιμω να γελασω
                          Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

                          Comment


                            Originally posted by jimathens View Post
                            Δυστυχώς υπάρχουν άτομα που κάνουν την πλάκα τους γιατί δεν είναι αποδεχτοί από την κοινωνία,
                            γνωστούς, φίλους κ μάλλον κ από τους συγγενείς τους με πολλά άσχημα βιώματα στην ζωή τους
                            σαν αποτέλεσμα να έχουν ψυχικές διαταραχές κ αναγκαστικά πρέπει να εκτονωθούν η να πάνε σε ψυχολόγο...!!!
                            Οι: otoreis κ πάτατες τηγανιτές είναι Banned κ από τους κωδικούς είναι το ίδιο άτομο.
                            Eχω την εντυπωση οτι ειναι μια οργανωμενη επιθεση αυτη που γινεται....
                            Το οτι μπαινει ενας με διαφορετικα nick καποιο σκοπο εχει και πιστευω οτι ολοι το εχουν καταλαβει...
                            Γινεται μια προσπαθεια υποβαθμισης στο φορουμ κι εμεις απο την μερια μας πρεπει να το αντιμετωπισουμε με το πιο απλο τροπο....να τον/τους αγνοησουμε και να τον/τους προσπερασουμε και να συνεχισουμε σαυτα που μας ενδιαφερουν....
                            Επισης μου περασε μια σκεψη....Μπορει αυτος/οι να ειναι πληρωμενοι για να κανουν τετοια οργανωμενη και συνεχιζομενη επιθεση....
                            Μια ουσιαστικη και βαθυτερη ερευνα μπορει να αποκαλυψει πολλα..

                            Καλη δυναμη και θεληση σε ολους μας που ψαχνουμε ενα καλυτερο και ποιοτικοτερο μελλον!

                            Comment


                              Originally posted by tzwnis View Post
                              Eχω την εντυπωση οτι ειναι μια οργανωμενη επιθεση αυτη που γινεται....
                              Το οτι μπαινει ενας με διαφορετικα nick καποιο σκοπο εχει και πιστευω οτι ολοι το εχουν καταλαβει...
                              Γινεται μια προσπαθεια υποβαθμισης στο φορουμ κι εμεις απο την μερια μας πρεπει να το αντιμετωπισουμε με το πιο απλο τροπο....να τον/τους αγνοησουμε και να τον/τους προσπερασουμε και να συνεχισουμε σαυτα που μας ενδιαφερουν....
                              Επισης μου περασε μια σκεψη....Μπορει αυτος/οι να ειναι πληρωμενοι για να κανουν τετοια οργανωμενη και συνεχιζομενη επιθεση....
                              Μια ουσιαστικη και βαθυτερη ερευνα μπορει να αποκαλυψει πολλα..

                              Καλη δυναμη και θεληση σε ολους μας που ψαχνουμε ενα καλυτερο και ποιοτικοτερο μελλον!

                              Συμφωνω
                              μη χαλιεστε βρε παιδια, απλα αγνοηστε τον ,εχουμε ανεχτει και χειροτερους στην Ελλαδα
                              Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

                              Comment


                                Originally posted by tzwnis View Post
                                Eχω την εντυπωση οτι ειναι μια οργανωμενη επιθεση αυτη που γινεται....
                                Το οτι μπαινει ενας με διαφορετικα nick καποιο σκοπο εχει και πιστευω οτι ολοι το εχουν καταλαβει...
                                Γινεται μια προσπαθεια υποβαθμισης στο φορουμ κι εμεις απο την μερια μας πρεπει να το αντιμετωπισουμε με το πιο απλο τροπο....να τον/τους αγνοησουμε και να τον/τους προσπερασουμε και να συνεχισουμε σαυτα που μας ενδιαφερουν....
                                Επισης μου περασε μια σκεψη....Μπορει αυτος/οι να ειναι πληρωμενοι για να κανουν τετοια οργανωμενη και συνεχιζομενη επιθεση....
                                Μια ουσιαστικη και βαθυτερη ερευνα μπορει να αποκαλυψει πολλα..

                                Καλη δυναμη και θεληση σε ολους μας που ψαχνουμε ενα καλυτερο και ποιοτικοτερο μελλον!
                                Συμφωνω και επαυξανω !!!! Γινεται προσπαθεια υποβαθμισης του φορουμ !!!
                                Πολυ απλα να τον τους αγνοησουμε ......
                                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                                Comment

                                Working...
                                X