Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΝΕΟΑΦΙΧΘΕΝΤΩΝ 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Originally posted by jimathens View Post
    Το ίδιο ακριβώς είναι κ δεν παίζω καθόλου με τις λέξεις.
    Όσο και να επιμένεις ΔΕΝ λέμε το ίδιο
    Originally posted by jimathens View Post
    υ.γ. Στα σοβαρά το πήρατε εσείς που δεν δέχεστε την πραγματικότητα γιατί πονάει.
    Εννοώ ότι έχεις πάρει πολύ σοβαρά το ρόλο σου εδώ μέσα...Get a life mate
    Originally posted by jimathens View Post
    Οκ. θα κάνουμε πλακίτσα από εδώ κ πέρα. Να βάλουμε κ μία Φάρμα ή Πόκερ να παίζουμε ονλάϊν.
    Why Not
    Originally posted by jimathens View Post
    υ.γ. Με λίγα λόγια προσπαθώ να πω ότι πρέπει να ενωθούμε έστω κ αργά...!!!
    Είναι ήδη πολύ αργά!!!
    Originally posted by jimathens View Post
    Αλλιώς ας γεμίσουν τα θέματα όπως γίνετε συνήθως (εδώ στις πρώτες σελίδες αλλά κ αλλού) με διαξιφισμούς κ ειρωνείες...!!!
    Μόνο έτσι ανεβαίνει η τηλεθέαση!
    Originally posted by jimathens View Post
    Τελικά τόσο κακό είναι να λες την Αλήθεια...???
    Ποιά αλήθεια?

    ΥΓ:Aν μου απαντήσεις please μόνο μαύρα fonts και όχι smilies.

    Comment


      #62
      Originally posted by gabriel View Post
      ρε παιδια η κοπελα εκαψε τον ανθρωπο στο στομα ! και φταιει η εργοδοσια που δεν την ηθελε πλεον ?
      Κι εσυ τί ακριβως δεν καταλαβαινεις απ αυτα που εγραψε;;;;Μηπως εισαι και οδοντιατρος; οποτε μας μιλας και σαν ειδημων;;;;Ανοιξε η κοπελα την ψυχη της και την εχεις παρει μονοτερμα...έλεος.....

      Originally posted by afrodite View Post

      Τι συνέβη; Μετά από 22 μέρες δουλειάς με απέλυσε στην ψύχρα! Βρήκε και μια ωραία αφορμή και μου πάσαρε το χαρτί της απόλυσης. Χωρίς προειδοποίηση! Η αφορμή; Την προηγούμενη μέρα είχα ένα ατύχημα κατά τη διάρκεια μιας διαδικασίας λεύκανσης σε έναν ασθενή. Ένα ατύχημα που θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα και που δεν μπορούσα να το αποφύγω. Το χημικό που βάζουμε για τη λεύκανση είναι καυστικό, και αν ακουμπήσει τον βλεννογόνο (χείλη, ούλα, γλώσσα) θα προκαλέσει κάψιμο. Κάτι πολύ δυσάρεστο για τον ασθενή αλλά και για τον οδοντίατρο. Το κάψιμο βέβαια θα περάσει σε 1-2 μέρες, δεν είναι κάτι το τραγικό, ούτε ανεπανόρθωτη βλάβη. Για άγνωστο λόγο, ο ασθενής πέταξε το βαμβάκι που του είχα βάλει για να μην ακουμπήσει το χείλος του στα δόντια του, ακούμπησε το υλικό και φυσικά κάηκε. Η βοηθός μου απουσίαζε (έπινε καφέ με τον γαμπρό της στο άλλο γραφείο) κι εγώ είχα και τα 2 χέρια καταλυμένα, το ένα να βαστάει την αναρρόφηση και το άλλο το τζετ νερού γιατί εκείνη την ώρα ξέπλενα το υλικό από τα δόντια. Δεν μπορούσα να κάνω τίποτα για να το αποφύγω. Ούτε να τον σταματήσω την ώρα που πέταγε το βαμβάκι δε μπορούσα. Ήταν η κακιά στιγμή κι έτυχε να συμβεί σε έμενα. Ο ασθενής έφυγε δυσαρεστημένος, τους έκανε σκηνή ότι δε θα πληρώσει κλπ κλπ κλπ. Και στην ουσία αυτός έφταιγε. Προσπαθώ τώρα να τον ψυχολογήσω. Τι θα μπορούσε να τον κάνει να πετάξει το βαμβάκι; Σίγουρα είχε βαρεθεί τόση ώρα στην καρέκλα (40 λεπτά διαρκεί η διαδικασία), νόμισε ότι πετώντας το βαμβάκι θα με «βοηθήσει» και θα τελείωνε η διαδικασία γρηγορότερα. Και φυσικά τα έκανε χειρότερα και για εκείνον και για εμένα.
      Και δεν καταλαβαινω γιατι συνεχιζεις να ασχολεισαι με την κοπελα...μετα το διπλο σου ποστ περι καρβουνων και σουβλακιων και οδοντιατρων ,το οτι τωρα εγραψες οτι εκαψε ασθενη και αρα... σωστα δεν την ηθελε η εργοδοσια και αρα καλως απολυθηκε... ηταν απαντηση στο σχόλιο αυτο ; Εκτος κι αν σου ''ξεφυγε'' το σχόλιο που σου απηυθυνε ο συμφορουμιτης tzwnis.....

      επισης ,καρβουνα και σουβλακια ,εσυ τα ανεφερες...οχι η κοπελα...για σερβιτορα και δουλεια σε χαμπουργκεραδικα μιλησε...εκτος κι αν εχεις παει και στην Νορβηγια....κι εχεις δει να αναβουν καρβουνα σε McDonald's & Burger King...

      Originally posted by gabriel View Post
      και ποτε δεν καταλαβα γιατι οι οδοντιατροι νομιζουν οτι μπορουνε να δουλεψουν σε σουβλατζιδικο με επιτυχια ? χωρις να ξερουν ουτε πως αναβουν τα καρβουνα !
      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

      Comment


        #63
        Αγαπητέ Jim
        είναι προφανές ότι δεν κατάλαβες λεξη!...απ΄όσα είπα
        Μου είναι πολύ εύκολο να ψάξω και να βρω ποσταρίσματά σου και να συνεχιστεί μια ανούσια διαμάχη που δεν βοηθάει κανέναν
        Με απλά λόγια, αυτό που σου εξήγησα είναι ότι όποιος θέλει να ανοίξει γραπτή ανταπόκριση γιατί έτσι έχει επιλέξει να βοηθήσει όσο μπορεί, καλά κάνει και μπράβο του!
        Δεν έχεις όμως το δικαίωμα να απαξιώνεις όσους δεν έχουν ανοίξει (επαναλαμβάνω) γραπτή ανταπόκριση και έχουν επιλέξει άλλους τρόπους να βοηθήσουν (και που εσύ πιθανά δεν γνωρίζεις) όπου μπορούν.
        Και οι μεν και οι δε είναι είναι εξίσου ''χρήσιμοι'' σε ένα forum. Σε αυτό διαφωνούμε!
        Οι συγκρίσεις σου είναι ατυχείς! Ζητήθηκε βοήθεια για έναν συνάνθρωπο και αν προσέβαλα κάποιον ήταν και ο εαυτός μου μέσα, αφού μίλησα σε α! πληθυντικό!
        Άλλο επίκληση βοήθειας για έναν συνάνθρωπο και άλλο να κατακρίνεις όποιον δεν ανοίγει γραπτή ανταπόκριση! Η να ζητάς να σοβαρευτούμε όσοι δεν έχουμε συμπληρώσει το προφίλ μας! Δεν είμαστε στο σχολείο!!!
        Οσο για την ενότητα....δεν βλέπω πως βοηθάς με το ύφος και τους διαχωρισμούς που εσύ ξεκίνησες να κάνεις
        Οι περισσότεροι που μπαίνουμε σε αυτό το forum μπαίνουμε γιατί θέλουμε να βοηθήσουμε όσο και με όποιο τρόπο κρίνουμε!
        ΟΛΟΙ προσφέρουμε ο καθένας με τον τρόπο του!
        Πρέπει να αποδεχθείς την διαφορετικότητα της προσφοράς του καθενός και να χαιρόμαστε όλοι που υπάρχει ένα τέτοιο forum μοναδικό σε όγκο πληροφοριών. Μην προσπαθείς λοιπόν να το βάλεις σε καλούπια με τέτοιο τρόπο!
        Υπάρχουν οι κανόνες του forum γι αυτό!

        Comment


          #64
          Ολες οι "φασαριες" γινονται σε Σουηδια - Γερμανια ,
          Στην Αυστραλια ειμαστε μονιασμενοι................................
          ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

          Comment


            #65
            Originally posted by W.AUSTRALIAN View Post
            Ολες οι "φασαριες" γινονται σε Σουηδια - Γερμανια ,
            Στην Αυστραλια ειμαστε μονιασμενοι................................

            Comment


              #66
              Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

              Comment


                #67
                Οταν καποιος δεν ξερει, καλο ειναι να μην μιλαει.Και οταν καποιος μοιραζεται τον πονο του ας προσπαθουμε και μονο απο ευγενεια να του συμπαρασταθουμε και μαλιστα οταν ειναι ενα μελος που εχει αποδειξει οτι δε λεει ουτε ψεματα ουτε αερολογιες!
                Οταν λεει οτι τον εκαψε στο στομα δεν εννοει οτι του εβαλε φωτια!Μια αφθα ποναει πολυ περισσοτερο απο αυτο το "καψιμο" της λευκανσης.Κι εγω επαθα το ιδιο απο συναδελφο και μαλιστα 3 μερες πριν το γαμο μου (τρομαρα μου ηθελα και λευκανση) και παραλιγο να εμφανιστω με κατι χειλη......ας μην εκφραστω!Περασε ομως σε 2 μερες.Ακουγεται φοβερο αλλα ειναι μια παρα πολυ απλη "επιπλοκη" να το πω της λευκανσης αλλα και με πολυ γρηγορη επουλωση της περιοχης.
                Τωρα για την τεχνη των χαμπουργκερ,σουβλακιων και αλλων εδεσματων.....ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα.Καλο ειναι να μην καβαλαμε καλαμια οσοι τελειωνουμε ενα πανεπηστημιο αλλα να μη μας αμφισβητουνε κιολας!Οπως και να εχει, παντα ενας οδοντιατρος θα μπορει να αναψει τα καρβουνα....ενας μαγειρας ομως δε θα μπορεσει ποτε να φτιαξει ενα δοντι!
                Αφροδιτη,σκεφτηκες το τρελο σεναριο να ειχε συμφωνησει ο ασθενης με τον εργοδοτη σου και να "προκαλεσει" το συμβαν(χωρις βεβαια να ξερει τις συνεπειες) μια και ειπες οτι αυτος πεταξε τα τολυπια, ετσι για να υπαρχει πατημα και να μπορει να σε κατηγορησει???? Αφου πριν ξεκινησει η διαδικασια σιγουρα ειχε ενημερωθει για το πως γινεται,ποση ωρα διαρκει και τι θα επρεπε να αποφυγει να κανει. Και στο τελος εφυγε ετσι απλα χωρις να τους απειλησει για μηνυση????? Σε αυτες τις χωρες ειναι το πρωτο που κανουν οι ασθενεις και αυτος εφυγε ετσι....Υπαρχει τετοια περιπτωση? Τρελο σεναριο αλλα ποτε δεν ξερεις.......Ισως να ηθελε να σε διωξει πιο νωρις αλλα δεν ηξερε πώς μεχρι που μονος του δημιουργησε τις συνθηκες αλλα οχι τις σωστες γι'αυτο και την πατησε.
                Τρελο σεναριο.......
                Και λεω για τρελο σεναριο γιατι κατι αναλογο ετυχε στο συνεργατη μου.Πηγε Γερμανια σε οδοντιατρειο,τον φιλοξενουσε ο εργοδοτης (και μαλιστα ελληνας) ,ειχε ερθει και εδω διακοπες...μην μακρυγορω,οπως και με εσενα,μεχρι που στο μηνα πανω τον κατηγορησε οτι εκανε .....σεξ με την κοπελα του κι ετσι ο συνεργατης μου απλα παραιτηθηκε,τα μαζεψε και εφυγε...
                Τρελα σεναρια.......συμβαινουν ομως......

                Comment


                  #68
                  Tην φασαρία όλη ο Τζίμ ο αυστραλός την ξεκίνησε !
                  Και μην μας κατηγορείτε το σπίτι μας γιατί θα φάμε τα μουστάκια μας αχαχαχαχαχαχα
                  Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                  Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                  Comment


                    #69
                    ευανθίααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
                    Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                    Comment


                      #70
                      δεν θα διαταραχτούν φαντάζομαι οι Σουηδογερμανικές-Αυστραλιανές σχέσεις με αφορμή μερικών σχολίων


                      no worries evi

                      ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                      Comment


                        #71
                        Φυσικά και Όχι W.aus !!!
                        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                        Comment


                          #72
                          Στο τέλος η ευανθία θα πληρώσει τα σπασμένα!!!

                          Comment


                            #73
                            Gkampriel κανονικά δε θα επρεπε καν να ασχοληθω με τη πάρτη σου και να σε αφησω να παιζεις το παιχνιδάκι μονος σου.... αλλά έτσι πως λές "εκαψε τον ανθρωπο στο στόμα¨ο άλλος θα νομιζει που το διαβαζει οτι τον πυρπολησα τον ασθενη, του ανοιξα κρατήρα ή ότι αλλο μπορει να φανταστεί.
                            Μάλλον δε διαβασες καθόλου καλά το κείμενο μου και καλο θα ειναι να πας να το ξαναδιαβασεις. Αλλα επειδη σιγουρα βαριέσαι αντε να τα εξηγησω απο την αρχή.

                            Οτι σηναίβει με την λευκανση στην οδοντιατρική ονομάζεται συμβαμα. Απλά ελληνικά ατύχημα. Όλοι οι οδοντίατρο κατα καιρούς αντιμετωπίζουν διάφορα συμβάματα αλλά όλα αντιμετωπίσημα. Απο το σπάσιμο του δοντιού κατα τη διαρκεια της εξαγωγης μέχρι το απλό "κάψιμο" στη λεύκανση. Ολα ειναι αντιμετωπίσημα και ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΑ. Δεν αφήνουν δηλαδη μη αναστρέψημες βλάβες στον ασθενή. Οταν χειριζεσια μια καυστικη ουσια οπως ειναι το λευκαντικο των δοντιων οσα μέτρα και να προσπαθησεις να λαβεις όλο και κατι θα γίνει. Και στη προκειμένη περίπτωση είχα λάβει ολα τα προστατευτικα μετρα μου ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΧΕ η κλινικη. Στο βαζω με κεφαλαια για να το εμπεδώσεις. κανωνικα θα επρεπε να ειχα εναν απομονωτηρα που καλυπτει ΟΛΟ το στομα, και προστατευει τον βλενογόνο του στόματος. Αντε να σου βαλω και λινκ στο youtube για να καταλάβεις τι εννοω.
                            OptraDam PreDE v0.95PowerPoint_Hi.wmv - YouTube

                            Η κλινική δεν το είχε φυσικά. Οποτε ο μονος τροπος να προστατευσω τον ασθενη ήταν με βαμβακια και ειδικο παρειοκατοχο. Τα βαμβακια παιζουν τον ρόλο του αποστατη μεταξυ χείλους και δοντιων. Δεν αφηνει να ακουμπησει ο ασθενης το χείλος. Επεισης αν οντως διαβασες το κειμενο θα είδες οτι η βοηθος μου αντι να ειναι διπλα μου ήταν στην αλλη αιθουσα για καφέ. Τι να της πω που εκτος του οτι ηταν βοηθος ήταν και αφεντικό μου;. ότι ήθελε έκανε, εγω απλη υπάλληλος. Κι επεισης αν διαβασες το κειμενο θα ειδες οτι ο ασθενης ήταν νευρικός και νομίζοντας πως τελειωσε η διαδικασία πεταξε το βαμβακι απο το στομα του. Πεταξε τον αποστατη κι ετσι κάηκε.
                            Γιατί λοιπον λες πως η οδοντίατρος έκαψε τον ασθενη;;;; και πρεπει να καθομαι να σου εξηγω οτι ο ασθενης καηκε μονος του; Επισης και τα 2 μου χέρια ήταν κατειλημμένα, το ενα κραταγε το τζετ νερου και το άλλο την αναρροφηση. Δυστυχως δεν είχα 3ο χέρι να προφτάσω το κακό.
                            Και ενα 3ο που δεν είχε η κλινικη ήταν μια κρεμα με βιταμινη Α κατι σαν λιποζαν ενα πραμμα που αν τηνείχα και την τοποθετουσα στο χειλος του θα ανακουφιζόταν ο ασθενης και δε θα είχε αυτο το δυσαρεστο συναισθημα του καψίματος. Και μη φανταστεις οτι δε θα μπορει να φαει για κανα μηνα. Το καψιμο περνάει αμέσως σε 1-2 μερες. Απλα δε θα μπορει να φαει εκεινη τη μερα λεμονατο ο ασθενης.
                            Κι αν τα ειχα λοιπον όλα αυτα τιποτα δε θα ειχε σημβει κι εγω θα είχα τη δουλειά μου. Το κατάλαβες; ή να το κάνω πιο λιανά; Μηπως να το ζωγραφίσω;
                            Με άλλα λογια δεν απολυεις καποιον για τετοιον λόγο.!!! Εκει φταιει ο εργοδότης. Γκεγκε;

                            Την καλημερα μου απο το ηλιολουστο Οσλο. (επιτέλους)

                            Comment


                              #74
                              Originally posted by Aussie View Post
                              Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα.....!!!! (Κατα τον Ηλιοπουλο!!)χαχαχ

                              Comment


                                #75
                                Originally posted by katkat View Post
                                Οταν καποιος δεν ξερει, καλο ειναι να μην μιλαει.Και οταν καποιος μοιραζεται τον πονο του ας προσπαθουμε και μονο απο ευγενεια να του συμπαρασταθουμε και μαλιστα οταν ειναι ενα μελος που εχει αποδειξει οτι δε λεει ουτε ψεματα ουτε αερολογιες!
                                Οταν λεει οτι τον εκαψε στο στομα δεν εννοει οτι του εβαλε φωτια!Μια αφθα ποναει πολυ περισσοτερο απο αυτο το "καψιμο" της λευκανσης.Κι εγω επαθα το ιδιο απο συναδελφο και μαλιστα 3 μερες πριν το γαμο μου (τρομαρα μου ηθελα και λευκανση) και παραλιγο να εμφανιστω με κατι χειλη......ας μην εκφραστω!Περασε ομως σε 2 μερες.Ακουγεται φοβερο αλλα ειναι μια παρα πολυ απλη "επιπλοκη" να το πω της λευκανσης αλλα και με πολυ γρηγορη επουλωση της περιοχης.
                                Τωρα για την τεχνη των χαμπουργκερ,σουβλακιων και αλλων εδεσματων.....ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα.Καλο ειναι να μην καβαλαμε καλαμια οσοι τελειωνουμε ενα πανεπηστημιο αλλα να μη μας αμφισβητουνε κιολας!Οπως και να εχει, παντα ενας οδοντιατρος θα μπορει να αναψει τα καρβουνα....ενας μαγειρας ομως δε θα μπορεσει ποτε να φτιαξει ενα δοντι!
                                Αφροδιτη,σκεφτηκες το τρελο σεναριο να ειχε συμφωνησει ο ασθενης με τον εργοδοτη σου και να "προκαλεσει" το συμβαν(χωρις βεβαια να ξερει τις συνεπειες) μια και ειπες οτι αυτος πεταξε τα τολυπια, ετσι για να υπαρχει πατημα και να μπορει να σε κατηγορησει???? Αφου πριν ξεκινησει η διαδικασια σιγουρα ειχε ενημερωθει για το πως γινεται,ποση ωρα διαρκει και τι θα επρεπε να αποφυγει να κανει. Και στο τελος εφυγε ετσι απλα χωρις να τους απειλησει για μηνυση????? Σε αυτες τις χωρες ειναι το πρωτο που κανουν οι ασθενεις και αυτος εφυγε ετσι....Υπαρχει τετοια περιπτωση? Τρελο σεναριο αλλα ποτε δεν ξερεις.......Ισως να ηθελε να σε διωξει πιο νωρις αλλα δεν ηξερε πώς μεχρι που μονος του δημιουργησε τις συνθηκες αλλα οχι τις σωστες γι'αυτο και την πατησε.
                                Τρελο σεναριο.......
                                Και λεω για τρελο σεναριο γιατι κατι αναλογο ετυχε στο συνεργατη μου.Πηγε Γερμανια σε οδοντιατρειο,τον φιλοξενουσε ο εργοδοτης (και μαλιστα ελληνας) ,ειχε ερθει και εδω διακοπες...μην μακρυγορω,οπως και με εσενα,μεχρι που στο μηνα πανω τον κατηγορησε οτι εκανε .....σεξ με την κοπελα του κι ετσι ο συνεργατης μου απλα παραιτηθηκε,τα μαζεψε και εφυγε...
                                Τρελα σεναρια.......συμβαινουν ομως......
                                Να γειασει το στομα σου!! Οφουυυυ....
                                Ολα τα σενάρια τα εχω σκεφτεί. Και το σεναριο να το έκανε επίτηδες για να μη πληρώσει τη λεύκανση έχω σκεφτεί. Οχι να καηκε επιτηδες αλλα να το τραγικοποιήσει τόσο πολυ ωστε να το πετυχει. βρηκε ευκαιρια. Και οι αλλοι βρηκαν την αφορμη για να με διώξουν. Δεν πηγαινε καλα η κλινικη τους. ο έβλεπα... δε τραβαγε. Και πως να τραβηξει που με βαζαν να κανω σχεδια θεραπείας της τάξεως των 6000ευρω και πανω!!!! ναι καλα ακουσατε.... κι εγω που διαβαζα τα νουμερα κι εκανα τις πραξεις ελεγα μα τρελοι ειναι????Ποιος θα δωσει τόσα λεφτά; Με βαζαν να ανακαλύπτω θεραπειες απο το τίποτα.... εμποριο σκέτο. Αχρειαστες θεραπειες μονο και μονο για να κερδίσει η κλινική. (στειλε μου μηνυμα να σου πω κι άλλα)
                                Που να τραβιξει; Σου λεει ας διωξω καποιον να ελαχιστοποιήσω τα εξοδα μου... ε βρηκε την αφορμη και το έκανε. βεβαια του στοιχησε περισσοτερο αυτο που έκανε, αλλά όλα εδω πληρώνονται. Τους ακουσα στο μετρό (δεν με ειχαν παρει χαμπαρι) που λέγανε τελικα μαλακια καναμε που την απολυσαμε. Οταν με ειδαν δαγκωθηκαν.

                                Comment

                                Working...
                                X