Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    γραφειο για ενοικιο

    Γεια σας,Για να βρουμε διαμερισμα μπορουμε να το κανουμε μεσω του σαιτ ή πρεπει να παμε οι ιδιοι σε καποιο γραφειο ? Γνωριζει καποιος σαιτ γραφειου για ενοικιο . Θελουμε να βρουμε δαιμερισμα στο Donauworth ή γραφειο για ευρεση ενοικιου ( σαιτ αν γινετε ). Ευχαριστω για το χρονο σας.

    Comment


      ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΠΙΤΙΟΥ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ

      Καλησπερα σε ολους. Ο αντρας μου φευγει για sttugart 20 Φεβρουαριου για 3 μήνες μονος του και μετα θα παω και εγω με τα παιδια οταν κλείσουν τα σχολεια. Ετσι λοιπον ψαχνει ενα μικρο και οικονομικο σπιτι ή και δωματιο για το διαστημα που θα είναι μονος του. Μπορείτε να με βοηθησετε με το να μου πείτε που να ψάξει.

      Comment


        Originally posted by CHRISTINAKAL View Post
        Καλησπερα σε ολους. Ο αντρας μου φευγει για sttugart 20 Φεβρουαριου για 3 μήνες μονος του και μετα θα παω και εγω με τα παιδια οταν κλείσουν τα σχολεια. Ετσι λοιπον ψαχνει ενα μικρο και οικονομικο σπιτι ή και δωματιο για το διαστημα που θα είναι μονος του. Μπορείτε να με βοηθησετε με το να μου πείτε που να ψάξει.
        δειτε στην σελίδα αυτή, παρακαλώ, Immobilien, Wohnungen und H στo Möbliertes Wohnen εχει πολλές επιλογές και γράφει ανώτερα και κατώτερα διαστήματα ενοικίασης. Εγώ από εδώ έκλεισα τα πρώτο μου σπιτι για δύο μήνες και ένα δεύτερο για 3! καλή αρχή
        Την αλήθεια την ξέρουμε πάντα μέσα μας όλοι..

        Comment


          Επίσης εδώ μπορεί να βρει ένα δωμάτιο σε κάποιο σπίτι και να μοιράζεται κουζίνα, μπάνιο, σαλόνι. Είναι πιο εύκολο να βρει δωμάτιο παρά σπίτι ολόκληρο στη Στουτγκάρδη. Επίσης απο μακριά είναι ακόμη πιο δύσκολο (Θοδωρή εσύ ήσουν απο τους τυχερούς σ' αυτό το θέμα). Εγώ αυτό που έκανα ήταν να κλείσω σε ένα hostel 10 μέρες και μόλις ήρθα εδώ βρήκα σε 2 μέρες δωμάτιο. Γενικά θέλουν πρώτα να σε δούνε να μιλήσουν μαζί σου κλπ. Τέλος εγώ είχα κοιτάξει και εδώ που μου είχε προτείνει ο Milu αλλά δυστυχώς δεν είχαν δωμάτιο. Αν έχετε πρόβλημα με τα γερμανικά στο πρώτο link που σας έδωσα έχουν και αγγλικά και στο δεύτερο ρωτήστε με ότι θέλετε να σας απαντήσω.
          making the wrong move at the right time

          Comment


            Σε ευχαριστω παρα πολύ.Εχουμε πολυ αγωνια και οι δύο για το σπιτι που θα βρει γιατι απο αυτα που διαβασαμε μας φαίνεται πολύ δυσκολο.

            Comment


              μπορει να μου πει κανεις για 6μελη οικογενεια ενα σπιτι επιπλωμενο σε μια μετρια περιοχη στο ντισεντορφ ποσο περιπου θα δινω?

              Comment


                κατά μέσο όρο € 642 το μήνα ενοίκιο (50 – 70 τμ.)

                και αλλες πληροφορίες εδω και εδω

                Comment


                  καλημερα σε ολους θελω να κανω μια ερωτηση
                  αυτη τη στιγμη ειμαι ελλαδα
                  εαν αυριο το πρωι παρω το αεροπλανο και ανεβω γερμανια
                  που μπορω να μεινω αν δεν εχω κανεναν ?
                  δλδ που μπορω να νοικιασω και να μεινω ?
                  ενδιαφερομαι για σπιτι οχι για ξενοδοχειο
                  οπως προειπα θελω να νοικιασω ενα σπιτι με 1 δωματιο μαλλον επιπλωμενο κτλ
                  τι ακριβως πρεπει να κανω και αν ειναι ευκολο
                  απο την ελληνικη κοινοτητα βοηθανε καθολου ?
                  ενδιαφερομαι για την περοχη τησ κολονιας
                  ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις

                  ξεχασα δωστε μου αν μπορειται και καποια Link αναζητησης δουλειασ στην περιοχη τησ κολονιας ευχαριστω και παλι

                  Comment


                    Hallo!!

                    Τα μεταχειρισμένα αυτοκινητα στην Γερμανια πως φορολογουνται παιδια;;
                    Με τα κυβικα οπως Ελλαδα ή όχι;

                    Comment


                      ευχαριστω τα εχω διαβασει αυτα απλα θελω να καταλαβω πως μπορω να νοικιασω αυτα
                      τα σπιτια που λεμε για 1,2 η και παραπανω μηνες
                      ποσο ευκολο ειναι να γινει αυτο αφου δεν δηλωνεις εργασια

                      Comment


                        Γενικά να νοικιάσεις σπίτι όπως έχω ξαναπεί είναι δύσκολο. ΠΡΕΠΕΙ να είσαι εδώ. Ο μόνος "τυχερός" που ξέρω που έκλεισε σπίτι απο Ελλάδα είναι ο φίλος Θοδωρής. Καλύτερα να προσανατολιστείς σε WG Zimmer που είναι οικονομικά και μπορείς να δηλωθείς. Για σπίτι μπορεί να είναι πιο δύσκολο αν δεν έχεις δουλειά. Αρχικά όμως θα πρέπει να μείνεις σε κάποιο hostel κλπ.
                        making the wrong move at the right time

                        Comment


                          tnx αρετι
                          και να ρωτησω το wg zimmer τι ειναι ?
                          αν ειναι να νοικιασω κατι τετοιο
                          επισης τι ειναι το hostel ?( hotel -ξενοδοχειο ? )
                          αυτα ειναι μεσω εταιριων ?
                          οι διαδικασιες ειναι πολυ πιο ευκολες ?
                          ρωταω αρκετα γιατι αντιμετωπιαω ενα θεματακι με το σπιτι που θα εμενα (θεια)
                          δλδ μου λενε οτι μπορει να χρειαστει στο δημαρχειο χαρτι απο την εταιρια που ενοικιαζει η θεια το σπιτι οτι θα με φιλοξενησει
                          ισως ομωσ και να μην χρειαζεται θα το μαθουμε αυτο αυριο μεθαυριο απο το δημαρχειο
                          αν ομως χρειαζεται κατι τετοιο τοτε σκεφτομαι να νοικιασω κατι ευκολο αμεσα
                          για να μπορεσω να δηλωθω
                          περιμενω απαντηση αν γνωριζεις εσυ η οποιος ξερει
                          ευχαριστω

                          Comment


                            Το WG Zimmer είναι ένα δωμάτιο σε ένα σπίτι δλδ υπάρχει κάποιος που έχει ένα σπίτι με 3 υπνοδωμάτια και νοικιάζει τα 2. Οι υπόλοιποι χώροι είναι κοινοί. Εδώ μπορείς να δεις τιμές και δωμάτια. Πρόσεχε γιατί ορισμένα είναι για συγκεκριμένες ημ/νιες διαθέσιμα. Το συγκεκριμένο site έχει και αγγλικά, αν δεν μπορείς στα γερμανικά.
                            Hostel είναι ένα είδος ξενοδοχείου που έχει κάποιους χώρους κιονόχρηστους π.χ. μπάνιο, τουαλέτα, κουζίνα ή ακόμα και δωμάτια των 4, 5, 6 ατόμων, γι' αυτό και είναι φθηνότερο απο κάποιο ξενοδοχείο. Μέσω εταιριών δεν ξέρω αν είναι πιο ευκολές οι διαδικασίες, ξέρω όμως ότι είναι πιο ακριβές. Δεν ξέρω σε πια πόλη θα μείνεις, πάντως εμένα εδώ στη Στουτγκάρδη το μόνο που μου ζήτησαν ήταν να συμπληρώσω την αίτηση και να δώσω το διαβατήριό μου.
                            making the wrong move at the right time

                            Comment


                              μπραβο αρετη ευχαριστω παρα πολυ για κολονια κοιταζω
                              και καλοβλεπω αυτα wg zimmer
                              εσυ σε τετοιο εμεινες ?
                              και δινεις και σε αυτα 2-3 μπροστα η καθε μηνα ?
                              σε ζαλισα ..................

                              Comment

                              Working...
                              X