Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΣΟΣ ΗΟΣΤΕΛ

    καλημερα σε ολους απο στουγκαρδη.. εποιγοντος HOSTEL η κατι φτηνο στην στουγκαρδη!!

    Comment


      Originally posted by scorpios75 View Post
      καλημερα σε ολους απο στουγκαρδη.. εποιγοντος HOSTEL η κατι φτηνο στην στουγκαρδη!!
      η matina βρισκεται εκει. στειλε την ενα προσωπικο μυνημα η αν το δει ας στειλει στο παιδι μερικες πληροφοριες. ματινα αν δεις το μυνημα στειλε και σε εμενα το ξενοδοχειο που μενεις..μηπως και μου χρειαστει..

      Comment


        Originally posted by capamble View Post
        η matina βρισκεται εκει. στειλε την ενα προσωπικο μυνημα η αν το δει ας στειλει στο παιδι μερικες πληροφοριες. ματινα αν δεις το μυνημα στειλε και σε εμενα το ξενοδοχειο που μενεις..μηπως και μου χρειαστει..
        file m to ksenodoxeio legete ARCHES 30€ tin vradia ap'oti thimame m eixan pei. psake sto internet na vreis til k etsi!!!

        auta kserw prosopikos gia matina (hotel)

        Comment


          Το ξενοδοχείο λέγετε arche και το έχει ένας Έλληνας. Εγώ εκεί έμεινα για 10 μέρες μέχρι που βρήκα το WG που μένω τώρα με 30 ευρώπουλα τη βραδιά. Arche
          making the wrong move at the right time

          Comment


            Originally posted by scorpios75 View Post
            πόσα χρωστάμε σε όλους!!
            Χριστιανέ. Μπήκες!

            Comment


              εχω δυο ερωτησεις

              1. αν κανω συνδεση τηλεφωνο - ιντερνετ (πχ σε ετησιο προγραμμα σε καποια εταιρεια) και μετακομισω πχ σε 3-6 μηνες, μπορω να το μεταφερω ή στην γερμανια δεν ισχυει κατι τετοιο;;; οταν κανεις συνδεση ειναι ΜΟΝΟ για εκει που δηλωνεις στο συμβολαιο;

              2. ο ιδιοκτητης του σπιτιου μου ειπε οτι το διαμερισμα δεν εχει τηλεοραση και για να μου βαλει θελει καποιες εργασιες και θα ειναι κατι παραπανω στο ενοικιο...τι στο καλο εννοουσε "παραπανω εργασιες";
              δηλαδη αν εγω παω με την δικη μου τηλεοραση, δεν μπορω απλα να την βαλω στην μπριζα και να βλεπω καποια καναλια;; (οχι συνδρομητικα κλπ)....
              τι αλλο μπορω να κανω; με μια zimmerantene θα πιανω ενα - δυο καναλια καπως να περναει η ωρα;;

              Υ.Γ. μαλλον εδω ειναι πιο σχετικο το ερωτημα μου. Ας το σβησει απο το αλλο θεμα ο admin...

              Comment


                Originally posted by milu View Post
                Χριστιανέ. Μπήκες!
                milu οχι γυρισα μόναχο... αλλά σκέφτομαι να γυρίσω πίσω πανάκριβο το μόναχο σε σπίτια τοθλάχιστον αν είσια 4μελής οικογένεια..

                Comment


                  Kαλησπερα ο αντρας μου εφυγε πριν απο ενα μηνα ειχε βρει δουλεια και ψαχνει σπιτι για να παω και εγω με τα δυο παιδια μας (τωρα μένει σε ξενοδοχειο). Μεχρι στιγμης αυτο φενεται αδυνατο στα μεσιτικα ζητανε 3 μηνες χαρτι μισθοδοσιας και οι ιδιωτες οταν ακουνε ελληνα μονο που δεν το κλεινουν. Τωρα τι να σου πω

                  Comment


                    Κινητή και σταθερή τηλεφωνία στη Γερμανία

                    Καλησπέρα σε όλους σας. Σκέφτομαι από Σεπτέμβρη να μεταναστεύσω στη Γερμανία και σε πρώτη φάση στο Βερολίνο. Ήθελα να με ενημερώσετε σχετικά με τις εταιρίες σταθερής και κινητής τηλεφωνίας. Πόσος καιρός και τι δικαιολογητικά απαιτούνται για τη σύνδεση ενός σταθερού τηλεφώνου; Τι τιμές ισχύουν κατα μέσο όρο; Αν κάποιος δεν έχει εργασία μπορεί να έχει σύνδεση σταθερού ή κινητου τηλεφώνου; Οσον αφορά τα καρτοκινητά τι ισχύει;

                    Comment


                      καλησπερα σας εχω σκοπό να μετακομίσω Φρανκφούρτη κ θέλω αυτά τα ξενοδοχεία που πληρώνεις καθε μηνα για αρχή μεχρι να βρω σπίτι να νοικιάσω μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλώ?

                      Comment


                        καλησπερα σας! εαν νοικιασω σπιτι για 3 μηνες (Wohnen auf Zeit) και το προπληρωσω δεν υπαρχει περιπτωση να μου το νοικιασουν εαν δεν εχω βρει δουλεια? αφου θα προπληρωθει, δεν καταλαβαινω γιατι να ζητανε διορισμο! (Besichtigungstermin ist erwünscht.) Αν γνωριζει καποιος περι αυτου ας μου απαντησει παρακαλω.
                        Ευχαριστω εκ των προτερων!

                        Comment


                          Besichtigungstermin εινια ραντεβου για να πας να δεις το σπιτι (αν δεν κανω λαθος)
                          Και ναι υπαρχει πιθανοτητα να βρεις Wohnen auf Zeit να προπληρωσεις κλπ απλα θελει ΠΟΛΥ ψαξιμο, υπαρχει ενα ρισκο (πχ μπορει να σου ζτητησουν προκαταβολη ενω εισαι ακομα ελλαδα) και καλυτερα να αποφυγεις μεσω μεσιτικων γραφειων γιατι αυτοι θελουν να δουλευεις καπου (ασε που ζητανε προμηθεια)

                          Comment


                            Originally posted by scorpios75 View Post
                            200 ευρώ δίνουν στα 4ωρα τον μήνα ελλάδα!! τον έχω δει Βάσω μάλλον φοβάται μην του κόψουν κανένα επίδομα χααχαχχα

                            δεν αφήνω ούτε εμένα αλλά και ούτε τα παιδιά μου στα χέρια αυτών!! τα βλέπουμε χρόνια τώρα!!! υποκριτές προδότες που μου μιλάνε για θρησκεία πατρίδα και κράτος!!
                            καλα παιδια αφηστε τον αγιο ανθρωπο να ακουει τον πατερ παισιο και τουσ γεροντες και ασ βαλουμε εμεις ενα χερακι να φτιαξουμε την ζωη μασ γιατι μια ζωη η εκκλησια μονο να μας φοβιζει ξερει,που ηταν η βοηθεια της εκκλησιας τοσα χρονια και ειδικα τωρα που πιναμε???

                            Comment

                            Working...
                            X