Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ναι ετσι ειναι, παει 2.38 x το ενοικιο. εμεις πληρωνουμε 580 ενοικιο συν τα εξοδα, nebekosten τα λενε εδω, 770 μας βγαινει

    Comment


      eyxaristw milu para poly mpenw twra amesws na koitaxw

      Comment


        ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ.....

        Αν εχω κανει λαθος διορθωστε με....
        βρηκα μια προσφορα και ειπα να την ποσταρω εδω....ελπιζω να ενδιαφερει καποιους!!!!!!!

        Aegean Airlines | Προσφορά για Γερμανία

        Comment


          οι ιδιες ημερομηνιες για Aegean μεσω airtickets ειναι πιο φτηνα.Μέ ή χωρίς προσφορά

          Comment


            κανεις απο μοναχο

            Γεια σας!!! 24 του μηνα ανεβαινω μοναχοδεν ξερω κανεναν ειμαι λιγο στα τυφλα οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει να πιουμε μια μπιρα ενα καφε ευχαριστω πολυ

            Comment


              Νομίζω ο καλυτερος τροπος να πας Γερμανια αν θες να γλιτωσεις πολλααα λεφτα στα εισητηρια ειναι να ταξιδεψεις με Ryan Air. Τα εισητηρια ειναι παμφθηνα, οταν εμενα Γερμανια κατεβαινα Ελλαδα με εισητηριο πηγενελα 50 ευρω, και πολλες φορες ειχε και με 20 ευρω. Το μονο μειωνεκτημα ειναι οτι παιρνεις μονο μια χειραποσκευη των 10 κιλων , εαν θες να απρεις κανονικη βαλιτσα για να μπει μεσα πρεπει να πληρωσεις. Αλλα εαν φευγεις σαν μεταναστης και πας για πρωτη φορα που θα χρειαζεσαι καποαι πραγματα μαζι σου υπαρχει η λυση της μεταφορικης η οποια ειναι και πολυ φθηνη. Εγω φευγοντας για Γερμανια πηγα με μια χειραποσκευη με τη Ryan air, ειχα δωσει περιπου για One way εισητηριο 35 ευρω και μια μερα πριν ειχα στειλει τα πραγματα μου με μεταφορικη τα οποια ηταν μια παλετα ευρωπαικων προδιαγραφων που ειχε ολη την προικα μου επανω, μαζι και τον υπολογιστη μου και εδωσα 250 ευρω (αλλα μιλαμε για πολυ πραμα ) δλδ στο συνολο μου βγηκε 285 ευρω. Το θεωρω μια πολυ καλη λυση εαν θελει καποιος να του βγει οικονομικα και επισης τα πραγαμτα μπορει να τα στειλει καποιος δικος του απο ελλαδα οποιαδηποτε στιγμη μεχρι να τακτοποιηθει κτλ.
              Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

              Comment


                Πολλή ενδιαφέρων, πια μεταφορική είναι? Και μέχρι τι ύψος μπορεί να πάει η παλέτα?

                Comment


                  καλή η Ryan αλλά δεν πετάει απο Αθηνα για όσους είναι απο κει

                  Comment


                    Originally posted by milu View Post
                    Πολλή ενδιαφέρων, πια μεταφορική είναι? Και μέχρι τι ύψος μπορεί να πάει η παλέτα?
                    Μεταφορική επειδή δεν ξέρω αν μπορώ να σου στειλω επωνυμια στο φορουμ χυμα αν θες στειλε μου πμ να ψαξω στις αποδειξεις μου να βρω το ονομα, γτ χρησιμοποιησα 2 δαιφορετικες τη μια οταν πηγαινα κ την αλληοταν εφευγα. Το υψος νομιζω ειναι γυρω στο 1,50 μετρο δεν θυμαμαι ακριβως, δε σου παιρνουν κ κεφαλι αν ειναι λιγο πιο ψηλη.

                    Originally posted by shadowfields View Post
                    καλή η Ryan αλλά δεν πετάει απο Αθηνα για όσους είναι απο κει
                    Υπαρχει η easy jet :D Που ειναι ιδια περιπτωση ^^
                    Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                    Comment


                      Να συμπληρωσω παιδια πως το αεροπλανο προσγειωνεται στο Hann που ειναι διπλα στη Φρανκφουρτη, υπαρχει ανταποκριση λεωφορειου συνεχως εκριβως εξω απο το αεροδρομιο προς παρα πολλους προορισμους.
                      Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                      Comment


                        Ξέρει κανείς πόσο περίπου κοστίζουν τα ενοίκια στην Stuttgart;Όταν λένε 2 δωμάτια εννοούν υπνοδωμάτια μόνο;Το γκάζι είναι μόνο για θέρμανση ή και για κουζίνα;Πόσο περίπου χρόνο χρειάζεσαι να βρείς σπίτι;Αν έχεις δουλειά σου νοικιάζουν πιο εύκολα;Επιπλωμένα σπίτια υπάρχουν;

                        Comment


                          Originally posted by alkistis View Post
                          Ξέρει κανείς πόσο περίπου κοστίζουν τα ενοίκια στην Stuttgart;Όταν λένε 2 δωμάτια εννοούν υπνοδωμάτια μόνο;Το γκάζι είναι μόνο για θέρμανση ή και για κουζίνα;Πόσο περίπου χρόνο χρειάζεσαι να βρείς σπίτι;Αν έχεις δουλειά σου νοικιάζουν πιο εύκολα;Επιπλωμένα σπίτια υπάρχουν;
                          Originally posted by alkistis View Post
                          Ξέρει κανείς πόσο περίπου κοστίζουν τα ενοίκια στην Stuttgart;Όταν λένε 2 δωμάτια εννοούν υπνοδωμάτια μόνο;Το γκάζι είναι μόνο για θέρμανση ή και για κουζίνα;Πόσο περίπου χρόνο χρειάζεσαι να βρείς σπίτι;Αν έχεις δουλειά σου νοικιάζουν πιο εύκολα;Επιπλωμένα σπίτια υπάρχουν;
                          Καλησπέρα Άλκηστις. Όταν λένε δύο δωμάτια, εννοούν δύο υπνοδωμάτια. Όπως συμβαίνει και στην Ελλάδα. Η κουζίνα και το μπάνιο αναγράφονται ξεχωριστά. Η αναφορά Gas πηγαίνει συνήθως πακέτο με τις λέξεις Zentralheizung (κεντρική θέρμανση), αλλά δεν περιλαμβάνει την κουζίνα. Ο χρόνος που χρειάζεται για να βρεις σπίτι εξαρτάται από την περιοχή, την οικογενειακή σου κατάσταση, την παλαιότητα του κτηρίου, τους ανταγωνιστές σου και την περίοδο. Επειδή είναι θέμα τύχης μπορεί να σου κοστίσει από μία μέρα μέχρι και ένα μήνα :P. Ναι. Από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω, πως σπίτι σε μεγάλη πόλη θα βρεις μόνο αν έχεις εργασία. Δυστυχώς έτσι πάει.
                          Επιπλωμένα σπίτια υπάρχουν, όπως και στην περίπτωση της Ελλάδας είναι σε μειοψηφία. Ψάξε "Möbilierte Wohnungen" ή "Teilmöblierte Wohnungen". Η συμβουλή μου είναι να μην το κυνηγήσεις. Είναι συνήθως πιο ακριβά και στην Γερμανία εκτός από τα ΙΚΕΑ, υπαρχουν δεκάδες άλλες φθηνές υπεραγορές επίπλων όπως Mömax, XXXL ή Poco Domäne. Στο θέμα κουζίνα και έπιπλα: Τσέκαρε τις αγγελίες με την ένδειξη EBK = εντοιχιζόμενη κουζίνα.
                          Σύμφωνα με στατιστικά για ένα διαμέρισμα 70 τετραγωνικών θα πρέπει να πληρώσεις από 600 έως ... Ευρώ το μήνα. Προσοχή! Πάντα ισχύουν διακυμάνσεις ανάλογα με την περιοχή, την παλαιότητα του κτηρίου και την κατάσταση του διαμερίσματος. Με λίγη τύχη δηλαδή μπορεί να βρεις και με λιγότερα.
                          Τα ωραιότερα πράγματα στην ζωή, δεν είναι πράγματα.

                          Comment


                            Σ'ευχαριστώ mikostas.Δεν γνωρίζω καθόλου γερμανικά και γι αυτό το immobilien scout24 με δυσκολεύει.Αν μεταναστεύσουμε ο αρραβωνιαστικός μου θα έχει σίγουρη δουλειά με 2200 καθαρά οπότε αν εγώ δεν έχω δουλειά τον πρώτο καιρό μέχρι να βρώ μέσω γερμανικού ΟΑΕΔ πιστεύω να ζούμε με τα βασικά.

                            Comment


                              GEIA SOU GEORGE ETOIMOS GIA ANAXORISI?
                              BRISKOME MONAXO APO TON IOUNIO EYXARISTOS NA SOU DOSO KAPIES PLIROFORIES PINONTAS MIA MPIrA I KAFE TO MAIL EINAI kriton.t@hotmail.gr

                              Comment


                                Ναι, καταλαβαίνω. Νομίζω πως το ποσό που αναφέρεις είναι υπεραρκετό. Και μην απελπίζεσαι, λύσεις υπάρχουν για όλα. Είμαι σίγουρος πως όλο και κάτι θα βρεις εδώ από δουλειά.
                                Τα ωραιότερα πράγματα στην ζωή, δεν είναι πράγματα.

                                Comment

                                Working...
                                X