Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    lypamai pou tha se apogoiteusw,alla epeidi zw tin katastasi edw,toso eukola spiti de vriskeis ektos ama sas vrei i etaireia i exete gnwrimies.alliws mporei na parei polu kairo na vreite apo monoi sas.einai anarpasta k liga ta spitia edw.

    Comment


      γνωριμιες δεν εχουμε η εταιρεια ειπε οτι θα βοηθησει να βρουμε σπιτι δεν θελουμε μεσα στην στουτγκαρδη αλλα στο μπεμπλινγκεν η στο σιντεφινγκεν
      ειδα οτι τα μεγαλα σπιτια ειναι ξενοικιαστα
      μπορεις να μου πεις εσυ τι νοικιαζεις και ποσο πληρωνεις;

      Comment


        Ζητείται Συγκάτοικος

        υπαρχει καποια κοπελα που θελει να φυγει γερμανια και να ψαχνει συγκατοικο???

        Comment


          προς τον διαχειριστη. αν μπορουν ας φτιαξουν εναν τιτλο για ατομα που ισως ψαχνουν συγκατοικο.ευχαριστω

          Comment


            Ζητείται Συγκάτοικος

            Μετά από το αίτημα σας ανοίγω αυτό το θέμα αλά με επιφύλαξη εγγύησης!

            Θεωρούμε ότι προκειμένου να αποκατασταθεί η εμπιστοσύνη απέναντι σε άγνωστους, χρειάζεται μια ευρεία συζήτηση σε όλα τα επίπεδα, λαμβάνοντας υπόψη ότι η ανάπτυξη αισθήματος εμπιστοσύνης αποτελεί έναν από τους βασικούς στόχους στην αρχή, που δεν θα περιορίζεται στην τύχη της συνθήκης!
            Υπό αυτές της συνθήκες συγκατοίκησης δεν είναι προβλέψιμο εάν κάποιος ίσως μετακομίσει πάλι λόγου π.χ. εργασίας σε άλλη περιοχή!?

            Φιλικά και καλή τύχη!

            Comment


              παιδία γεια σας με λένε Λουκά.... ψάχνω για ένα δωμάτιο στο μόναχό...Είμαι στο μόναχο ήδη 2 μήνες και κανω το μεταπτυχιακό μου... αν κάποιος θέλει αν ξεκινήσουμε το δικό μας WG ή ψάχνει για συγκάτοικο ή νοικιάζει δωμάτιο ας γράψει έαν μηνυμα γιατι δύσκολα τα πραγματα....

              Comment


                καλημερα σε ολους. Ειμαι ηδη στο μοναχο ενα μηνα και βρηκα εργασια τωρα ψαχνω σπιτι και το βλεπω πολυ δυσκολο μηπως μπορει να μου πει καποιος αν ξερει καποιο μεσητικο γραφειο γιατι ενω στελνεις e-mail δεν απαντανε καθολου για τα σπιτια.

                Comment


                  Στο σπίτι που μένω (Μόναχο) έχει κάποια δωμάτια ξενοίκιαστα.
                  Το πρόβλημα είναι ότι είναι μικρά και πανάκριβα.
                  Για παράδειγμα, εγώ πληρώνω για 18τμ 680,00€ (τελική τιμή μαζί με θέρμανση, νερό, ηλεκτρικό και wi-fi internet).
                  Είναι σε καλή περιοχή(Schwabing Nord) ακριβώς απέναντι από το Ολυμπιακό πάρκο.
                  Το κακό είναι ότι δεν έχει ασανσέρ (και το δικό μου είναι στον 4ο όροφο), αλλά τουλάχιστον είναι σε καλή κατάσταση με τουαλέτα, ντους, νιπτήρα, κουζίνα, μικρό ψυγείο, νεροχύτη, φούρνο μικροκυμμάτων, βραστήρα νερού, καφετιέρα!
                  Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του δώσω τα στοιχεία επικοινωνίας της διαχειρίστριας.

                  Comment


                    γεια, ειμαι η Βασιλικη και ψαχνομαι να φυγω για δουλεια και να συγκατοικησω με ατομο (μοιρασμενα εξοδα κλπ) ειτε γερμανια ειτε Αυστρια, ειμαι απο Θεσσαλονικη (6972244070)

                    Comment


                      Originally posted by fotios View Post
                      Στο σπίτι που μένω (Μόναχο) έχει κάποια δωμάτια ξενοίκιαστα.
                      Το πρόβλημα είναι ότι είναι μικρά και πανάκριβα.
                      Για παράδειγμα, εγώ πληρώνω για 18τμ 680,00€ (τελική τιμή μαζί με θέρμανση, νερό, ηλεκτρικό και wi-fi internet).
                      Είναι σε καλή περιοχή(Schwabing Nord) ακριβώς απέναντι από το Ολυμπιακό πάρκο.
                      Το κακό είναι ότι δεν έχει ασανσέρ (και το δικό μου είναι στον 4ο όροφο), αλλά τουλάχιστον είναι σε καλή κατάσταση με τουαλέτα, ντους, νιπτήρα, κουζίνα, μικρό ψυγείο, νεροχύτη, φούρνο μικροκυμμάτων, βραστήρα νερού, καφετιέρα!
                      Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του δώσω τα στοιχεία επικοινωνίας της διαχειρίστριας.
                      μενεις σε πανακριβη περιοχη...
                      γνωριζεις απο τιμες 10-15 χιλιομετρα περιμετρικα απο το κεντρο μοναχου?
                      ψαχνω σπιτι να ερθω μοναχο.

                      Comment


                        ευρεση κατοικίας στο μοναχο?μπορει να βοηθησει καποιος?
                        τιμες κτλπ...ας ειναι και 10-15 χιλιομετρα απο το κεντρο μοναχου.

                        Comment


                          Originally posted by neo34gr View Post
                          ευρεση κατοικίας στο μοναχο?μπορει να βοηθησει καποιος?
                          τιμες κτλπ...ας ειναι και 10-15 χιλιομετρα απο το κεντρο μοναχου.
                          Γενικα τα σπιτια ειναι ακριβα στο Μοναχο. Οσο απομακρυνεσαι πεφτουν και οι τιμες.
                          Ριξε αν θελεις μια ματια σε αυτα τα sites:
                          1) WG Zimmer Wohnungen Wohnungssuche WG Suche WG Wohnung vermieten WG Nachmieter Zwischenmiete : WG-Gesucht.de
                          2) Immobilien, Wohnungen und Häuser bei ImmobilienScout24 mieten, kaufen, inserieren

                          Comment


                            Μήπως κάποιος που ζει Στουτγκάρδη μπορεί να μας βοηθήσει με μαγαζιά που πουλάνε έπιπλα ηλεκτρικά είδη και οτι χρειάζεται ένα σπίτι;

                            Comment


                              Originally posted by alkistis View Post
                              Μήπως κάποιος που ζει Στουτγκάρδη μπορεί να μας βοηθήσει με μαγαζιά που πουλάνε έπιπλα ηλεκτρικά είδη και οτι χρειάζεται ένα σπίτι;
                              ΕΠΙΠΛΑ: IKEA Ludwigsburg ή στο Sindelfingen, με 50-60 ευρώ (δεν θυμάμαι ακριβώς) τα μεταφέρουν αυθημερόν στο σπίτι σου μέχρι την εξώπορτα.

                              IKEA in deiner Nähe| IKEA

                              ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΕΙΔΗ: MEDIAMARKT (σχεδόν παντού)

                              Comment


                                Ευχαριστώ babi.

                                Comment

                                Working...
                                X