Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλησπέρα για δές και αυτό Möblierte WG-Zimmer auf Verbindungshaus für KIT-Studenten. τα πράγματα ιδιαίτερα φέτος έχουν στενέψει πολύ για τα μικρά και φοιτητικά σπίτια μιάς και είναι η χρόνια που θα μπούν οι abiturenten-8 και abiturenten-9 δηλαδή 2πλάσια άτομα μιάς και άλλαξε το σύστημα της Γερμανίας στα χρόνια του σχολείου. Πόλεις όπως η Καρλσρούη με μειωμένο αριθμό διαθέσιμων και ελεύθερων διαμερισμάτων έχουν πρόβλημα αλλά θα βρείς στο τέλος πιστεύω. Στέλνε συνέχεια.

    *Δές και εδώ https://www.facebook.com/Wohnungen.f...uhe?ref=stream
    It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

    Comment


      Προσωρινή διαμονή στο Μοναχο

      Καλησπέρα και από εμένα

      Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς για Mοναχο που μπορώ να βρω ή και πως να αναζητήσω μέσω internet κάποια hotel-motel που σου νοικιάζουν ένα δωμάτιο/α με τον μήνα?

      και αυτού του είδους ενοικίασης πως λέγεται στα γερμανικά?

      Comment


        Και εγω ενδιαφερομαι για συγκατοικηση στο Dusseldorf μετα τις 15.09. Αντε να δουμε που θα μεινουμε....

        Comment


          Originally posted by kristy View Post
          geia! apo 1 septebriou arxizw douleia monaxo alla duskoleuomai na brw spiti.. :( endiaferetai kaneis gia sugatoikisi?
          Καλη αρχη ευχομαι. Αμα βρηκες δουλεια που ειναι το πρωτο ζητουμενο, συντομα θα βρεις και σπιτι. Στριμωξου σε καποια πανσιον, μεχρι να βρεις κατι καλυτερα.

          Comment


            Παιδιά δείτε λίγο και τις τιμές αυτής της μεταφορικής εταιρείας, από Θεσσαλονίκη αναχωρέι μόνο νομίζω:

            Group Transport - Προσφορές - Μετακομίσεις Θεσσαλονίκη Αθήνα -Μετακόμιση προς Αθήνα-Μετακομίσεις Θεσσαλονίκη-Μεταφορική Group Transport - International Transport

            Α ναι, και σε συγκεκριμένες χώρες!

            Comment


              Εχω απελπιστει,μου απαντησανε θετικα απο το wg-gesucht 2 γερμανιδες και αφου με ταλαιπωρησαν 2 εβδομαδες,τελικα σημερα με απορριψανε,αφου πρωτα με περασανε απο εξονυχυστικη οντισιον μεσω Skype.Αν ειναι δυνατον!Εχω απογοητετυετι.Ελπιζω οταν παω εκει να βρω κατι.

              Comment


                vivaki7 βρήκες τελικά σπίτι?

                Δες και εδώ:

                Wohngemeinschaft Karlsruhe , Baden - WGs Karlsruhe

                Κάποιες είναι για συγκάτοικο και μερικές αναφέρουν ενοικίαση επιπλωμένου δωματίου.

                Comment


                  ψαχνω ενα δωματιο στη πολη gleidingen

                  ηρθε η ωρα για τα δυσκολα.παρακαλω, οποιος εχει πληροφοριες για καταλυμα-συγκατοικιση-χοστελ στη πολη gleidingen ας με φωτησει
                  φευγω τελος του μηνα,αρχες οκτομβριου.ευχαριστω εκ των προτερων

                  Comment


                    Αν δεν απατομαι αυτη η Πολη ειναι εξω απ το Ανοβερο ετσι; Νομιζω σε αυτη τη σελιδα μπορεις να βρεις καποιες πανσιον.

                    hannover-ferienwohnung.de: Pension, Ferienwohnung, Privatzimmer,
                    Wir werden über die Runden kommen!

                    Comment


                      ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,kristen.πολυ κατατοπιστικος οδηγος.

                      Comment


                        EKANA ΛΑΘΟΣ.Ηπολη λεγετε gottingen,ειναι πανεπιστημιουπολη νοτια του αννοβερο.το ερωτημα για στεγη παραμενει και επιπροσθετως να ρωτησω πως κινουμμαστε οικονομικα απο φρανκφουρτη στην πολη αυτη?το εισητιριο μου ειναι για τις 25 του σεμπτεμβρη.καλο κουραγιο πατριωτες

                        Comment


                          Originally posted by moufaola View Post
                          EKANA ΛΑΘΟΣ.Ηπολη λεγετε gottingen,ειναι πανεπιστημιουπολη νοτια του αννοβερο.το ερωτημα για στεγη παραμενει και επιπροσθετως να ρωτησω πως κινουμμαστε οικονομικα απο φρανκφουρτη στην πολη αυτη?το εισητιριο μου ειναι για τις 25 του σεμπτεμβρη.καλο κουραγιο πατριωτες
                          goettingen-pension.de | Pensionsverzeichnis - NiedersachsenAccommodation in Göttingen
                          Living and studying in Göttingen
                          Georg-August-Universit
                          Ferienwohnung / Ferienwohnungen - G

                          Comment


                            ευχαριστω,πολυ καλο.

                            Comment


                              κατι αλλο παρακαλω.ενα παιδι της εκτης δημοτικου μπορει να παει γυμνασιο στην γερμανια?αν οχι,τι ακριβως μπορει να γεινει?
                              εχει ενα χρονο καιρο,νακανει μαθηματα?να μην ερθει καθολου?
                              το θεμα ειναι πολυ λεπτο.

                              Comment


                                Καλησπερα παιδια,
                                ψαχνω κ γω ενα δωματιο στη Στουτγκαρδη, αλλα δυστυχως εδω και 2 μηνες δεν εχω βρει τιποτα. Αν εχει υποψη του καποιος κατι ας με ειδοποιησει.

                                Ευχαριστω πολυ!

                                Comment

                                Working...
                                X