Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Παιδεια καλησπερα, εχω ερθει στη γερμανια με το αμαξι και σημερα ρωτησα εναν ασφαλιστη τι χρειαζεται για να κανω γερμανικες τις πινακιδες και β) για να το σαφαλισει αυτος μετα -γιατι η ελληνικη σφαλεια ληγει τον φεβρουαριο. και ο ασφαλιστης μου ειπε οτι πρεπει να μου στειλουν απο την ελλαδα το μπονους μαλους την κατηγορια στην οποια ειμαι λογω του οτι δεν εχω κανει ατυχημα,
    οκ του λεω στην τελευταια εταιρεια ειμαι 2 χρονια σαφαλισμενος μπορουν να μας στειλουν και μου απαντησε οτι πρεπει να μου στειλουν 25 χρονια που οδηγαω και οι προηγουμενες ασφαλειες που ειμουν γραμμενος.
    αυτο βεβαια ειναι απιθανο να γινει ,ουτε που θυμαμαι σε ποιες ειχα γραφτει τοσα χρονια, αμα εβρισκα καμια καλυτερη προσφορα αλλαζα εταιρεια.
    τοτε μου λεει θα σε σαφαλισω σαν καινουργιο οδηγο και ειναι 2 με 3 χιλιαδες το χρονο.!!!!
    παιδια σε αυτην την περιπτωση τι γινεται?εχει τυχει σε κανενα σας κατι παρομοιο?
    οτι συμβουλη εχετε ευπροσδεκτη.
    Ευχαριστω

    Comment


      Melina έτσι ακριβώς είναι.

      Ζήτα βλέπετε εδώ,
      αν δεν βγάλεις άκρη δώσε στα στοιχεία α` το αυτοκίνητο, μάρκα, χρονολογία κυβικά κλπ

      Comment


        milu einai ena ford fusion 1600cc ton 11 toy den xero ti na kano me to amaxi alla sigura den mporo na plirono 2000 ton xrono gia asfaleia, oti idea exeis pes mou

        Comment


          Θα χρειαζόμουν και αλά στοιχεία...
          ...για μια αρχή αυτά έβγαλα

          Autoversicherung online berechnen und bis zu 400 EUR sparen | AllSecur 773,08 €

          R+V Versicherung 1.207,71 €

          και αυτή είναι καλή

          HUK24 Versicherung - Autoversicherung, Haftpflichtversicherung

          Θα ρωτάς μόνο για Haftpflicht και όχι για Teil /- η Vollkasko

          Comment


            Α ναι, θα έχεις και 90 € το χρόνο φόρο

            Comment


              Originally posted by tselinkas View Post
              συννεφακι βρηκαμε σπιτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              Αυτά είναι υπέροχα νέα τώρα θέλει ένα κουράγιο ακόμα να μαζέψετε το νοικοκυριό σας και όλα καλά, μπαίνετε σιγά σιγά σε μια σειρά μπράβο ρε παιδιά. ώσπου να έρθει το καλοκαίρι και να έρθετε για διακοπές στην Χαλκιδική σαν Ευρωπαίοι πια. είδες πως το όνειρο καμιά φορά γίνετε αλήθεια. πραγματικά χαρήκαμε όλοι μας.( αι στο καλό... συγκινήθηκα τώρα)
              ΥΓ. και που'σαι μην όταν έρθετε το Ρ το λέτε Γ με προφορά !!:D:D:
              Κουράγιο πατριώτες και όλοι θα φύγουμε μια μέρα από αυτή τη...............ΧΩΡΑ

              Comment


                Originally posted by Γιώργος Πυλαία View Post
                Αυτά είναι υπέροχα νέα τώρα θέλει ένα κουράγιο ακόμα να μαζέψετε το νοικοκυριό σας και όλα καλά, μπαίνετε σιγά σιγά σε μια σειρά μπράβο ρε παιδιά. ώσπου να έρθει το καλοκαίρι και να έρθετε για διακοπές στην Χαλκιδική σαν Ευρωπαίοι πια. είδες πως το όνειρο καμιά φορά γίνετε αλήθεια. πραγματικά χαρήκαμε όλοι μας.( αι στο καλό... συγκινήθηκα τώρα)
                ΥΓ. και που'σαι μην όταν έρθετε το Ρ το λέτε Γ με προφορά !!:D:D:
                πες μας τωρα κι εσυ οτι οι γερμανοι και σια ειναι ανωτερο ειδος..πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω την ηττοπαθεια μερικων.σας εχει κανει το κωλοκρατος αυτο να νιωθετε τριτης κατηγοριας..ουτε καν δευτερης,..και θα το μεταφερετε και μαζι σας οπου πατε αυτο..αυτον τον αερα ..εις βαρος ολων των αλλων που δεν νιωθουμε υποδεεστεροι..

                Comment


                  Originally posted by mikael View Post
                  πες μας τωρα κι εσυ οτι οι γερμανοι και σια ειναι ανωτερο ειδος..πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω την ηττοπαθεια μερικων.σας εχει κανει το κωλοκρατος αυτο να νιωθετε τριτης κατηγοριας..ουτε καν δευτερης,..και θα το μεταφερετε και μαζι σας οπου πατε αυτο..αυτον τον αερα ..εις βαρος ολων των αλλων που δεν νιωθουμε υποδεεστεροι..
                  κοίτα μιχάλη μου το χάλι μου.. δύστυχος παλικάρι, μου είτε το παραδεχόμαστε είτε όχι όλοι σ'αυτό το καζάνι βράζουμε.
                  και τα παραπάνω είναι απλά πειράγματα στην φίλη μου. διότι διαθέτουμε και χιούμορ μέσα σ'αυτή τη μαυρίλα.:D
                  Κουράγιο πατριώτες και όλοι θα φύγουμε μια μέρα από αυτή τη...............ΧΩΡΑ

                  Comment


                    να σαι καλα Γιωργακη!!!!θα προσπαθησω να το λεω με ρο...χαχαχα.καλα χριστουγεννα!!!πηραμε επιπλα απο το ποκο ντομανε,ηρθαν οι κουτες και απο θεσσαλονικη...ενας χαμος γινεται..τα επιπλα τα στησαμε.εμειναν η ντουλαπα και ο καναπες/κρεβατι....σιγα σιγα ολα θα γινουν...και το καλοκαιρι παλιουρι ελπιζω.μονο πως θα ανεβω σε αυτο το αεροπλανο δεν ξερω....
                    ευανθια ευχαριστουμε πολυ!!κι εμεις χαιρομαστε...
                    φυσικα να στολισω δεντρο δεν προλαβα,αλλα χτες εκτελεσα χρεη αγιου βασιλη.πηρα πολλα πραγματακια φτηνα,τα τυλιξα,εβγαλα και χριστουγεννιατικα διακοσμητικα απο την κουτα και στολισα λιγακι...ξυπνησαν τα μικρα και χαρηκαν....ο αγιος βασιλης ηπιε ολο το γαλατακι και εφαγε σοκολατακια που αφησαμε...χοχοχο.καλα χριστουγεννα σε ολους..

                    Comment


                      ego paidia efera autokinito apo tin ellada citroen berlingo 1600cc kai plirono to 6mino 270€ peripou me bonus malus apo tin ellada kai me trakarisma

                      Comment


                        gia sas, pios kseri na mu pi poso kero mporo na kikloforo me eliniki pinakida stin germania.

                        Comment


                          Originally posted by kloster1966 View Post
                          ego paidia efera autokinito apo tin ellada citroen berlingo 1600cc kai plirono to 6mino 270€ peripou me bonus malus apo tin ellada kai me trakarisma
                          ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ και απο μενα ,α)τι διαδικασια εκανες με την ασφαλεια?
                          σου εστειλαν φαξ με το μπονους που ειχες απο ελλαδα και εσυ το εδωσες στον ασφαλιστη εδω?
                          και β) πρωτα εβαλες γερμανικες πινακιδες και μετα το ασφαλισες?
                          γ) ΣΕ ποια εταιρεια ασφαλιστηκες?
                          στειλε και οποιαδηποτε αλλη πληροφορια θεωρησεις χρησιμη,
                          σε ευχαριστω.

                          Comment


                            Originally posted by zita38 View Post
                            πρωτα εβαλες γερμανικες πινακιδες και μετα το ασφαλισες?
                            Χωρίς την Doppelkarte από την ασφάλιση τσουπ γερμανικές πινακίδες

                            Comment


                              Ενοικιαση κατοικιας

                              Μπορειτε να επισκεφθειτε τiς παρακατω σελιδες

                              Immobilien, Wohnungen und H

                              oπου να ξερετε πατωντας την επιλογη provisionsfrei σας βγαζει μονο τα διαμερισματα απο ιδιωτες, χωρις τα μεσιτικα δηλ.
                              Επισης θα πρεπει να γνωριζετε πως εδω μπορειτε να νοικιασετε εκτος απο διαμερισματα και σπιτια. Αυτο μπορειτε να το επιλεξετε στην μηχανη αναζητησης.

                              Immobilien, Wohnungen und H




                              WG Wohnungsmarkt / Wohnungssuche / WG Suche - provisionsfreie Wohnungen WG Zimmer und Immobilien

                              Ακομη στις αγγελιες απτις εφημεριδες στις διαφορες πολεις μπορειτε να βρειτε το διαμερισμα, σπιτι κτλ που σας ενδιαφερει

                              Τα ενοικια εχουν εδω ως εξης.

                              kaltmiete ειναι το ενοικιο
                              warmmiete ενοικιο συν κοινοχρηστα
                              θερμανση ειναι τα Heizkosten, αυτα μπορει στις αγγελιες να συνυπολογιζονται στο warmmiete τοτε γραφει Heizkosten enthalten ή Heizkosten inclusive

                              εδω μπορειτε να τα υπολογισετε στο περιπου
                              Heizkosten - Rechner, Heizkostenrechner, Heizkosten berechnen

                              Για εγγυηση ζητανε 2 ή και 3 ενοικια προκαταβολη

                              Υπαρχουν σχεδον σε καθε πολη και οι εταιρειες ενοικιασης διαμερισματων
                              οι λεγομενες
                              Wohnungsgenossenschaften
                              για να τις βρειτε βαζετε στο γκουγκλ
                              Wohnungnsgenossenschaft και την πολη που σας ενδιαφερει
                              εκει πληρωνετε ενα μεριδιο μετοχης σαν εγγυηση. Μολις φυγετε απτο σπιτι το παιρνετε αυτο το ποσο πισω εκτος αν κρινουν οι υπευθυνοι της εταιρειας πως χρειαζεται το διαμερισμα καποια επισκευη οποτε και κρατουν το αναλογο ποσο.

                              Για βοηθεια, στηpιξη στο ποσο ενοικιου ή αναλογο διαμερισμα του δημου, το λεγομενο
                              Wohnberechtigungsschein / Sozialwohnung, μπορειτε να απευθυνθειτε στο Rathaus, στην περιπτωση πουειστε χαμηλομισθοι. Το ποσο καθοριζεται απτον ετησιο μικτο μισθο της οικογενειας. Ρωτηστε στον δημο σας που και πως πρεπει να υποβαλλετε αιτηση.
                              Στη σελιδα της πολης μπορειτε να βρειτε και αναλογες πληροφοριες

                              Comment


                                gia se olous!!!!!!! 8a anevo k egw gia anaziisi ergasias sta teli febrouariou me to autoninito mou (honda civic hybrid 1.300 cc. tou 2007) 8a 8ela na rotisw ti ginete me tis allages tis pinakidas apo ellinikh se germaniki k poso peripou kostizi ean gnorizi kapoios... kai me tis asfaleies poso 8a plirono to xrono peripou (autin tin stigmi eimai stin ergo asfalistiki poy einai germaniki kai anagrafi ta bonus malus) o asfalistis mou edw den gnorize tipota paramono mou eipe ean pas stin asfaleia ergo germanias 8a vroun amesos ta stoixoia tou autokinitou kai ta dika mou, alla den eimai sigouros ean ginete auto mou eipe sto telos.... ayta kai sygnwmi ean sas kourasa alla to angxos oso plisiazi o kairos einai megalo... eyxome kali xronia se olous kai na exete oloi pana ap ola ygeia kai tyxi stin zoh sas!!!!!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X