Announcement

Collapse
No announcement yet.

Η ζωή στη Γερμανία ....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Βαγγέλη στο καλό παλικάρι, μου καλή τύχη να έχεις, και περιμένουμε σύντομα νέα σου....
    Κουράγιο πατριώτες και όλοι θα φύγουμε μια μέρα από αυτή τη...............ΧΩΡΑ

    Comment


      καλη τυχη βαγγελη
      η επιτυχια σου θα δωσει σ ολους μας δυναμη και αισιοδοξια

      Comment


        εύχομαι ότι καλύτερο , καλή επιτυχία στο νέο σου ξεκίνημα !!!
        ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

        Comment


          Καλή τύχη, κουράγιο κ επιμονή!!!

          Comment


            Καλο ταξιδι και καλη τυχη!!
            Οποτε βρισκεις χρονο να μας κρατας ενημερους για τα της Γερμανιας!!

            Comment


              Έλα τώρα, Duesseldorf θα μας έρθεις? Πως μου ξέφυγε!? Μην μασάς καθόλου εκεί, έχεις πέσει σε φωλιά γεμάτη από Έλληνες!
              Ιδίως στο Duesseldorf-Bilk είναι σχεδόν όλα τα “γωνιακά” (εστιατόρια / μπαράκια) σε ελληνικά χέρια. Εκεί κρατούν αλληλεπιδραστικά αναμεταξύ τους και ζωντανά τα έθιμα και της παραδόσεις. Ούτε η μπουγάτσα θα λείπει..
              Στην ταβέρνα PEGASOS; Düsseldorf, Kirchfeldstr. 50. κάθε τελευταία πέμπτη του μήνα, οργανώνουν ανοικτές συνεδριάσεις τα μέλη του “Deutsch-Griechische Gesellschaft Düsseldorf e.V.” ... πέρνα για κανένα φραπέ από `κει... δεν θα άλλα... τελειώνοντας... έτοιμα `σου σωματικα και ψυχολογικα για το καρναβάλι που μας έρχεται...


              Gute Reise.

              Comment


                Καλή τύχη, εύχομαι να σου πάνε όλα δεξιά.
                making the wrong move at the right time

                Comment


                  καινουρια ζωη με μια βαλιτσα!!!!

                  την τριτη πεταω με τον αντρα μου για ΝΤΙΣΕΛΤΟΦ...!!!!Θελω να ευχαριστησω το φορουμ γιατι με κατατοπισε αρκετα, αν και δεν ειμαι ενεργο μελος,με τις πληροφοριες που μου προσεφερε.....Αφηνω ενα παιδι πισω......με ποναει....αλλα ειναι για το καλο του.....λιγοι μηνες ειναι θα περασουν.....ολα καλα θα πανε,καλυτερα απο εδω σιγουρα!!!!!!ελπιζω η ελλαδα να βρει τον δρομο της...αργα η γρηγορα....προτου την εγκαταλειψουν τελειως.....τα παιδια της!!!!Σημερα χαιρετησα συγγενεις και φιλους.....δακρυσαν που φευγουμε.......εγω παλι οχι.....(αναισθητη δεν ειμαι).Ειμαι χαρουμενη.....γιατι....φευγω.....παω σε μια χωρα....αγνωστη για μενα....με μια βαλιτσα στο χερι......φευγω γεματη ονειρα ομως......ελπιδα...!!!ονειρα και ελπιδα που μου τα στερησε η πατριδα......Η ξενιτεια ειναι βαρια ομως.....η μηπως οχι πλεον?θα σας στελνω νεα μου.......καλη τυχη σε ολους!!!!!!

                  Comment


                    Καλή τύχη vivian στη νέα σου ζωή. Έχεις δίκιο, η ξενιτιά είναι βαριά, αλλά πιο βαριά είναι πλέον η ζωή εδώ στην Ελλάδα, με τους εκβιασμούς της Τρόικα. Αυτή τη στιγμή ακούω πάλι ειδήσεις, θέλουν να μας εξοντώσουν, να μας εκβιάσουν, να μας φοβήσουν,να μας αφανίσουν; Τι;;;;

                    Παρηγορήσου ότι σε λίγο καιρό θα είσαι σε θέση να προσφέρεις στο παιδί σου αυτά που δεν μπορείς σήμερα. Καλό ταξίδι και καλή νέα αρχή!

                    Comment


                      Originally posted by vivian View Post
                      Ειμαι χαρουμενη.....γιατι....φευγω.....παω σε μια χωρα....αγνωστη για μενα....με μια βαλιτσα στο χερι......φευγω γεματη ονειρα ομως......ελπιδα...!!!ονειρα και ελπιδα που μου τα στερησε η πατριδα......Η ξενιτεια ειναι βαρια ομως.....η μηπως οχι πλεον?θα σας στελνω νεα μου.......καλη τυχη σε ολους!!!!!!
                      Βιβιαν καλές ευκολίες και καλή αρχή, μέσα απο την καρδιά μου.

                      Να μην ξεχάσεις ποτέ μα ποτέ και ότι και αν συμβεί και οτι και αν ακούσεις, τα ονειρά σου!
                      Την αλήθεια την ξέρουμε πάντα μέσα μας όλοι..

                      Comment


                        Καλη επιτυχια!!Να σου πανε ολα καλα και με το καλο να ερθει και το παιδακι σας μαζι.Μη ξεχνας να μας γραφεις νεα σου!

                        Comment


                          Καλο ταξιδι !!!

                          Καλη τυχη vivian !!!
                          Ολα θα πανε καλα
                          Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                          Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                          Comment


                            ευχαριστω πολυ...!!!!!.ολα θα πανε καλα....ειμαι δυνατη....πρεπει να ειμαι....!!!Ξερω θα πονεσω,μα δεν θα γονατισω....Τα γονατα τα εχουμε για να σηκωνομαστε,οχι για να πεφτουμε!!!!!Με την πρωτη ευκαιρια θα σας γραψω!!!!!!

                            Comment


                              Originally posted by vivian View Post
                              την τριτη πεταω με τον αντρα μου για ΝΤΙΣΕΛΤΟΦ...!!!!Θελω να ευχαριστησω το φορουμ γιατι με κατατοπισε αρκετα, αν και δεν ειμαι ενεργο μελος,με τις πληροφοριες που μου προσεφερε............................
                              Vivian ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ

                              Comment


                                good luck and be strong....!!

                                Comment

                                Working...
                                X