Announcement

Collapse
No announcement yet.

θελω την βοηθεια σας/ tselinkas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    καλησπερα!!!!!!ολοι καλα????ειμαι η συζυγος του κωνσταντινου...ειναι βερολινο.ψαχνει..ολα καλα.μιλου να σαι καλα.
    ανυπομονω να παμε και εμεις οσο το δυνατον πιο γρηγορα..δεν κρατιεμαι.ειναι δυσκολα να ναι αυτος εκει κ εμεις με τα παιδια εδω.στεναχωριεται κ η μικρη..τεσπα.ελπιζω να βρει γρηγορα κατι και να μας παρει και εμας..σας φιλω.

    Comment


      #47
      περιμενουμε μ αγωνια νεα σας

      μπραβο του που το τολμησε..εδω δεν υπαρχει μελλον πλεον..

      Comment


        #48
        Originally posted by tselinkas View Post
        καλησπερα!!!!!!ολοι καλα????ειμαι η συζυγος του κωνσταντινου...ειναι βερολινο.ψαχνει..ολα καλα.μιλου να σαι καλα.
        ανυπομονω να παμε και εμεις οσο το δυνατον πιο γρηγορα..δεν κρατιεμαι.ειναι δυσκολα να ναι αυτος εκει κ εμεις με τα παιδια εδω.στεναχωριεται κ η μικρη..τεσπα.ελπιζω να βρει γρηγορα κατι και να μας παρει και εμας..σας φιλω.
        Σας ευχομαι ολα να πανε καλα!Αν εχεις χρονο να μπαινεις να μας λες πως τα παει θα χαρουμε πολυ να μαθουμε καλα νεα!

        Comment


          #49
          Φίλε Τσέλιγκα, διαβάζω αυτά που γράφεις και με πιάνει συγκίνηση και δέος...

          Που έχουμε φτάσει ρε παιδιά; και που θα φτάσουμε; Γυρίσαμε πίσω στο '60; Έχω 4 παιδιά και σήμερα είναι η πρώτη φορά που συζητούσαμε σοβαρά πλέον με την γυναίκα μου να τους αφήσω και να πάω μόνος μου για δουλειά...Αυστραλία, Κατάρ, Σαουδ. Αραβία...δεν ξέρω!

          Φίλε μου Τσέλιγκα εύχομαι ειλικρινά, μέσα από την καρδιά μου, καλή τύχη!!

          Comment


            #50
            Originally posted by jkostop View Post
            Φίλε Τσέλιγκα, διαβάζω αυτά που γράφεις και με πιάνει συγκίνηση και δέος...

            Που έχουμε φτάσει ρε παιδιά; και που θα φτάσουμε; Γυρίσαμε πίσω στο '60; Έχω 4 παιδιά και σήμερα είναι η πρώτη φορά που συζητούσαμε σοβαρά πλέον με την γυναίκα μου να τους αφήσω και να πάω μόνος μου για δουλειά...Αυστραλία, Κατάρ, Σαουδ. Αραβία...δεν ξέρω!

            Φίλε μου Τσέλιγκα εύχομαι ειλικρινά, μέσα από την καρδιά μου, καλή τύχη!!

            Ναι πραγματι! Πολυ χαλια η κατασταση. Ελπιζω και ευχομαι να καλυτερεψουν τα πραγματα λιαν συντομως.

            Comment


              #51
              καλημερα παιδια...ευχαριστουμε πολυ για την συμπαρασταση σας.ευχομαι οτι καλυτερο και για εσας.δεν γινοταν να μην δεν παει εκει.απο την ωρα που εκλεισε το μαγαζι που δουλευε ψαχναμε και οι δυο και ουτε καν σε διαφημιστικα δεν βρισκαμε.δεν εχουν ουτε ξη μαμα του σπιτι δικο της,ουτε ο μπαμπας μου.ειμαστε και οι δυο απο οικογενειες που δυστυχως δεν εχουν να μας βοηθησουν..εμεις παντα ειμασταν με τα οικονομικα τσιμα τσιμα καθε μηνα οποτε δεν ειχαμε κατι στην ακρη.και δεν γινεται να περιμενουμε εδω μηπως γινει κανενα θαυμα.η μονη αποφαση ηταν να πουλησουμε το μοναδικο αγαθο που ειχαμε και αυτο ηταν ενα αμαξι το οποιο και δωσαμε οσο οσο για να χει και ο κωνσταντινος λεφτα μαζι του να μεινει εκει,να φαει ,να παει σε ταχυρυθμα γερμανικων εκει κλπκλπ και αν εχω κι εγω λεφτα να πληρωσω το ενοικιο του επομενοπυ μηνα,κανεναν λογαρι;σμο και λεφτα να φαμε.μετα ο θεος βοηθος.
              οποτε πηρε το αεροπλανο και πηγε.ψαχνει ολη μερα,τα βλεπει θετικα τα πραγματα ευτυχως,γιατι δεν μα ς παιρνει να μην τα δουμε θετικα...εμενα σημερα με πηρε απο κατω αλλα λογω των μικρων λεω να κανω υπομονη και κουραγιο.ευτυχως δεν ειναι τα πραγματα οπως παλια που κανανε και χρονια να βρεθουνε και μηνες να ερθει ενα γραμμα.τωρα υπαρχει το σκαιπ και οποτε μπορεις βλεπεις τον ανθρωπο σου.
              ευχομαι για ολους οτι καλυτερο.φιλια

              Comment


                #52
                Δεν ξερω..εδω χθες το ειπανε και στις ειδησεις. Η αγορα εργασιας ειναι καλυτερα απο ποτε και (το ειπε και αυτο!) και αν και περιμενουν κυμα μεταναστων απτην Ελλαδα υπαρχει το περιθωριο να απορροφηθουν ολοι
                και μετα εδειχνε εναν χλιδατο κοστουμαρισμενο Ελληνα που το χει κανει επαγγελμα να φερνει Ελληνες στα ελλ. ρεστοραντ εδω και ελεγε πως καθημερινα τον αναζητουν, εκατονταδες για φυγη...

                Comment


                  #53
                  ωχ συννεφακι.τετοια να μας λες να απογοητευομαστε...

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by tselinkas View Post
                    καλημερα παιδια...ευχαριστουμε πολυ για την συμπαρασταση σας.ευχομαι οτι καλυτερο και για εσας.δεν γινοταν να μην δεν παει εκει.απο την ωρα που εκλεισε το μαγαζι που δουλευε ψαχναμε και οι δυο και ουτε καν σε διαφημιστικα δεν βρισκαμε.δεν εχουν ουτε ξη μαμα του σπιτι δικο της,ουτε ο μπαμπας μου.ειμαστε και οι δυο απο οικογενειες που δυστυχως δεν εχουν να μας βοηθησουν..εμεις παντα ειμασταν με τα οικονομικα τσιμα τσιμα καθε μηνα οποτε δεν ειχαμε κατι στην ακρη.και δεν γινεται να περιμενουμε εδω μηπως γινει κανενα θαυμα.η μονη αποφαση ηταν να πουλησουμε το μοναδικο αγαθο που ειχαμε και αυτο ηταν ενα αμαξι το οποιο και δωσαμε οσο οσο για να χει και ο κωνσταντινος λεφτα μαζι του να μεινει εκει,να φαει ,να παει σε ταχυρυθμα γερμανικων εκει κλπκλπ και αν εχω κι εγω λεφτα να πληρωσω το ενοικιο του επομενοπυ μηνα,κανεναν λογαρι;σμο και λεφτα να φαμε.μετα ο θεος βοηθος.
                    οποτε πηρε το αεροπλανο και πηγε.ψαχνει ολη μερα,τα βλεπει θετικα τα πραγματα ευτυχως,γιατι δεν μα ς παιρνει να μην τα δουμε θετικα...εμενα σημερα με πηρε απο κατω αλλα λογω των μικρων λεω να κανω υπομονη και κουραγιο.ευτυχως δεν ειναι τα πραγματα οπως παλια που κανανε και χρονια να βρεθουνε και μηνες να ερθει ενα γραμμα.τωρα υπαρχει το σκαιπ και οποτε μπορεις βλεπεις τον ανθρωπο σου.
                    ευχομαι για ολους οτι καλυτερο.φιλια
                    Καταλαβαινω οτι ειναι πολυ δυσκολο να εισαι μακρια απο τον ανθρωπο σου και να εχεις και την αγωνια της καθημερινοτητας.Κανε υπομονη ομως και θα δεις οτι ολα θα πανε καλα.Σκεψου οτι αυτο επρεπε να γινει για να εχετε ενα καλυτερο αυριο κυριως για τα παιδια σας.
                    Ενα αποφθεγμα που διαβασα προσφατα λεει Ολα ειναι δυσκολα πρωτου γινουν ευκολα
                    Γιαυτο θετικη σκεψη και υπομονη!

                    Comment


                      #55
                      κανουμε βασω...δεν μας παιρνει να μην εχουμε θετικη σκεψη ετσι???ανυπομονω να ερθει η στιγμη που θα μπω στο αεροπλανο αν κι εχω τα τελευταια χρονια μια τρελη φοβια σε αυτα.χαχαχα

                      Comment


                        #56
                        Originally posted by tselinkas View Post
                        κανουμε βασω...δεν μας παιρνει να μην εχουμε θετικη σκεψη ετσι???ανυπομονω να ερθει η στιγμη που θα μπω στο αεροπλανο αν κι εχω τα τελευταια χρονια μια τρελη φοβια σε αυτα.χαχαχα
                        Βρηκες τον ανθρωπο σου!Τρεμω τα αεροπλανα!Μπαινω μεσα με το ζορι και μεχρι να τελειωσει η πτηση ειμαι χαλια...χαχα!Αλλα αν προκειται για ταξιδακι θα μπω οπωσδηποτε
                        Να σκεφτεσαι πως μολις κατεβεις απο το αεροπλανο θα συναντησες τον ανθρωπο σου και μια καινουρια ζωη
                        Η Γερμανια μου αρεσει πολυ σαν χωρα,εχει τρομερη οργανωση και απιστευτη φυσικη ομορφια.
                        Ευχομαι να το διαπιστωσεις συντομα και εσυ

                        Comment


                          #57
                          δυστυχως απογοητευομαι..η τα περιμενω ολα να συμβουν πολυ γρηγορα και δεν συμαβαινου.4 μερα ακομα τιποτα...αρχισα να αγχωνομαι.παιδια πειτε μας ξανα για τις εταιριες καθαρισμου που ζητανε ελληνες.που μπορουμε να βρουμε κατι τετοιο?
                          πχ πηγε ο κωνσταντινος σε μια εταιρια που ζητανε προσωπικο για αλλα μαγαζια αλλα του ειπαν οτι δεν ξερει την γλωσσα οποτε ουτε μπορουν να τον στειλουν καπου μην παθει κατι κ εχουν την ευθυνη αυτοι,ουτε συμβολαιο μπορει να υπογραψει μιας κ δεν ξερει την γλωσσα γιατι μετα μπορει να τους πει α εγω εδω δεν καταλαβα.η εταιρια ειναι γερμανικη..οποτε οποις ξερει που μπορω να βρω αυτα τα συνερργεια καθαρισμου τα ελληνικα η κατι ρε παιδια οτιδηποτε...εργατης...οτιδηποτε.σκουπιδιαρης..βοηθ ηστε που να ψαξω....

                          Comment


                            #58
                            δυστυχως απογοητευομαι..η τα περιμενω ολα να συμβουν πολυ γρηγορα και δεν συμαβαινου.4 μερα ακομα τιποτα...αρχισα να αγχωνομαι.παιδια πειτε μας ξανα για τις εταιριες καθαρισμου που ζητανε ελληνες.που μπορουμε να βρουμε κατι τετοιο?
                            πχ πηγε ο κωνσταντινος σε μια εταιρια που ζητανε προσωπικο για αλλα μαγαζια αλλα του ειπαν οτι δεν ξερει την γλωσσα οποτε ουτε μπορουν να τον στειλουν καπου μην παθει κατι κ εχουν την ευθυνη αυτοι,ουτε συμβολαιο μπορει να υπογραψει μιας κ δεν ξερει την γλωσσα γιατι μετα μπορει να τους πει α εγω εδω δεν καταλαβα.η εταιρια ειναι γερμανικη..οποτε οποις ξερει που μπορω να βρω αυτα τα συνερργεια καθαρισμου τα ελληνικα η κατι ρε παιδια οτιδηποτε...εργατης...οτιδηποτε.σκουπιδιαρης..βοηθ ηστε που να ψαξω....

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by tselinkas View Post
                              δυστυχως απογοητευομαι..η τα περιμενω ολα να συμβουν πολυ γρηγορα και δεν συμαβαινου.4 μερα ακομα τιποτα...αρχισα να αγχωνομαι.παιδια πειτε μας ξανα για τις εταιριες καθαρισμου που ζητανε ελληνες.που μπορουμε να βρουμε κατι τετοιο?
                              πχ πηγε ο κωνσταντινος σε μια εταιρια που ζητανε προσωπικο για αλλα μαγαζια αλλα του ειπαν οτι δεν ξερει την γλωσσα οποτε ουτε μπορουν να τον στειλουν καπου μην παθει κατι κ εχουν την ευθυνη αυτοι,ουτε συμβολαιο μπορει να υπογραψει μιας κ δεν ξερει την γλωσσα γιατι μετα μπορει να τους πει α εγω εδω δεν καταλαβα.η εταιρια ειναι γερμανικη..οποτε οποις ξερει που μπορω να βρω αυτα τα συνερργεια καθαρισμου τα ελληνικα η κατι ρε παιδια οτιδηποτε...εργατης...οτιδηποτε.σκουπιδιαρης..βοηθ ηστε που να ψαξω....
                              Θεωρω οτι ειναι πολυ νωρις για να απογοητευεσαι.Ειναι φυσικο να χρειαστει κοπος και χρονος για να βρεθει κατι.Το οτι ειναι δυσκολο δεν σημαινει οτι ειναι ακατορθωτο.Θελει επιμονη κ υπομονη
                              Το χειροτερο που μπορεις να κανεις ειναι να απογοητευτεις και να πανικοβληθεις.
                              Δεν πεθανε ποτε κανεις επειδη εμεινε ανεργος.Την υγεια σας να εχετε και ολα μα ολα μπορουν να γινουν.
                              Ειστε νεοι ανθρωποι,εχετε ο ενας τον αλλο,εχετε την οικογενεια σας.
                              Υπαρχουν και στιγμες στη ζωη μας που ερχονται προβληματα.Και σιγουρα υπαρχουν και ανθρωποι που βιωνουν χειροτερες καταστασεις.
                              Γιαυτο δεν θα αφηνεις τον ευατο σου να απογοητευτεται.Παντα θα λες Ολα θα πανε καλα

                              Comment


                                #60
                                καλα ναι βασω.δεν αντιλεγω οτι βιαζομαι.απλα φοβαμαι μην τελειωσουν τα λεφτα και αναγκαστικα θα γυρισει εδω και μετα ...παπαλα..

                                Comment

                                Working...
                                X