Announcement

Collapse
No announcement yet.

Άνοιγμα τραπεζικού λογαριασμού στο Ηνωμένο Βασίλειο για μπατίρηδες

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Originally posted by DiD666 View Post
    Πρεπει καπου να το εχω ξαναγράψει. Θα δηλώσεις φοιτήτρια. Αν σε ρωτήσουν πες τους σε οποίο θες. Αλλα σαν φοιτήτρια σου ανοίγουν. Απλα πήγαινε σε αλλο καταστημα την επομενη φορα. Το ειχα πάθει κι εγω αυτο.
    Zητανε επιστολη απο το πανεπιστημιο οτι σπουδαζεις.
    Ειναι τυπικοι σε ολα εδω και καλυτερα που ειναι ετσι.

    Comment


      #62
      Originally posted by miss espresso View Post
      Πώς γίνεται άλλος να τα καταφέρνει με μια τράπεζα κι άλλος όχι δεν θα καταλάβω. Τώρα με το σπίτι θα πετάς, ότι θέλεις μπορείς να κάνεις.

      Επίσης λίγο off-topic αλλά όσοι έχετε λογαριασμό στην Τράπεζα Κύπρου καλό κουράγιο αυτό το Σαβ/κο γιατί ολοκληρώνουν τη συγχώνευση με την Πειραιώς και υπάρχουν τεχνικά προβλήματα: δεν υπάρχει web banking και μου είπαν στην Αθήνα ότι τα ΑΤΜ θα έχουν προβλήματα όλο το Σαβ/κο.

      Αν χρειαστεί να επικοινωνήσετε με τεχνική υποστήριξη από το εξωτερικό ΜΗΝ καλέσετε στο τηλέφωνο που σας λέει αυτόματα το app. Σας οδηγεί στο κυπριακό τηλεφωνικό κέντρο και δεν έχουν ιδέα τί τους γίνεται. Εγώ έπεσα σήμερα το μεσημέρι σε έναν κουμπάρο που επέμενε ότι δεν έχω λογαριασμό στην Κύπρου! Δεν μπορούσε λέει να με βει στο database. Όταν τον ρώτησα αν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα σήμερα μου είπε απόλυτα όχι κι ότι μάλλον κάνω λάθος και δεν έχω λογαριασμό στην Κύπρου. Το τέλειο ήταν όταν του είπα να βάλει το ΑΦΜ να με βρει στο database και μου είπε αυτολεξεί και δεν κάνω πλάκα: "Τί είναι ΑΦΜ; Δεν ξέρω τί είναι αυτό εμείς στην Κϋπρο δεν το έχουμε". (Όλα αυτά ενώ του είχα πει ότι παίρνω από εξωτερικό με λίγες μονάδες, και είναι επείγον - με όλα αυτά πώς να μην τους θεωρώ ----- τους Κυπραίους; Το παλεύω να αλλά γνώμη αλλά επαληθεύονται από μόνοι τους).

      Συνοψίζοντας: Αν αυτό το Σαβ/κο συναντήσετε πρόβλημα σε συναλλαγές, μην πανικοβληθείτε και αγνοείστε το τηλέφωνο που θα σας συστήσει το σύστημα, πάρτε Ελλάδα.

      Προσεχε τους χαρακτηρισμους σε παρακαλω... Δεν σε τιμανε!

      Comment


        #63
        Originally posted by chococaramel View Post
        Προσεχε τους χαρακτηρισμους σε παρακαλω... Δεν σε τιμανε!
        Προσωπική εκτίμηση από προσωπική εμπειρία. Δεν είναι ανάγκη να συμφωνούν οι άνθρωποι στα πάντα. Με τον ίδιο τρόπο χαρακτηρίζω ΚΑΙ τους Ελλαδίτες όταν το αξίζουν κι ας μου διαμαρτύρονται έντονα κάποια μέλη στα πμ και στο φόρουμ.

        Comment


          #64
          Tα εχεις ισοπεδωσει ολα. Δεν γραφεις δημοσιως για εναν λαο με αυτη την προσβλητικη λεξη. Ας επεμβουν οι mods παρακαλω γιατι η Εσπρεσο νομιζει οτι βρισκεται με την κολλητη της σε κανενα καφε του εξωτερικου και κουτσομπολευει κοσμο στα ελληνικα. Ποιοτητα, οχι αστεια.

          Comment


            #65
            Originally posted by chococaramel View Post
            Tα εχεις ισοπεδωσει ολα. Δεν γραφεις δημοσιως για εναν λαο με αυτη την προσβλητικη λεξη. Ας επεμβουν οι mods παρακαλω γιατι η Εσπρεσο νομιζει οτι βρισκεται με την κολλητη της σε κανενα καφε του εξωτερικου και κουτσομπολευει κοσμο στα ελληνικα. Ποιοτητα, οχι αστεια.
            Aγαπητή/έ chococaramel. Κανένας δεν είναι υπεράνω κριτικής. Ούτε καν εμείς οι ίδιοι σαν Έλληνες. Προσωπικά θεωρώ ότι οι Κύπριοι και οι Έλληνες είναι ένα έθνος, κι από τη στιγμή που ανήκω σε αυτό το έθνος έχω το δικαίωμα της γνώμης μου. Με τον ίδιο τρόπο θα σου πώ ότι πραγματικά όσοι Κερκυραίοι έχω γνωρίσει ήταν θεόμουρλοι, οι περισσότεροι Καλαματιανοί κοτσομπόληδες αλλά φιλότιμοι όσο δεν παίρνει, οι Καρυστινοί κλειστοί σε βαθμό σκασμού, και οι Κρητικοί από άλλο πλανήτη αλλά ψυχάρες. Οι Κυπραίοι είναι αντιπαθέστατοι όταν ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ επαγγελματίες αλλά υπέροχοι όταν είναι χαλαροί. Οι Λευκωσιάτες έχουν το σύνδρομο του πρωτευουσιάνοι, Λεμεσσιώτες είναι και ---- τα παιδιά.

            Δεν τους ισοπεδώνω, τους βλέπω όπως είναι , με τα καλά και τα άσχημα. Τα καλά δεν θα μας βλάψουν, μόνο τα άσχημα. Κι αυτά δεν πρόκειται να σταματήσω να τα επισημαίνω επειδή κάποιοι πιστεύουν ότι έχουν το αλάθητοκαι δεν δέχονται κριτική.

            Τέλος αν θέλεις να επικοινωνήσεις με τους Mods, ελεύθερο φόρουμ είναι και δεν είναι ανάγκη να επινοήσεις μια ολόκληρη περσόνα για μένα. Δεν έχεις ιδέα ούτε πώς συμπεριφέρομαι κι ούτε πρέπει να θεωρείς αυτονόητο ότι όλος ο κόσμος κουτσομπολεύει. Εξάλλου όπως βλέπεις είμαι υπερβολικά ευθύς για να λέω στην ψύχρα το τί σκέφτομαι.

            Τέλος το τί θεωρεί ο καθένας ποιότητα είναι σχετικό. Κι αν έχεις κάτι παραπάνω να πεις μην καταχράσαι αυτό το topic.

            Comment


              #66
              Originally posted by chococaramel View Post
              Tα εχεις ισοπεδωσει ολα. Δεν γραφεις δημοσιως για εναν λαο με αυτη την προσβλητικη λεξη. Ας επεμβουν οι mods παρακαλω γιατι η Εσπρεσο νομιζει οτι βρισκεται με την κολλητη της σε κανενα καφε του εξωτερικου και κουτσομπολευει κοσμο στα ελληνικα. Ποιοτητα, οχι αστεια.
              Φιλαρακο κατω τα χερια απο την miss .Πες οτι εισαι κυπριος και θιχτηκες και ασε την κοσμοθεωρια.Επιπλεον σε ποιο λαο αναφερεσαι; Ελληνες δεν ειστε; Αλλα ετσι ειστε οταν συμφερει ειμεθα ελληνες ειδαλλως κυπριοι...

              Comment


                #67
                Originally posted by Dark Moon View Post
                Και αν μου ζητήσουν χαρτί απο σχολή?
                Ουτε και σε εμενα ουτε και απο φιλο μου ζητησαν. Οταν σε ρωτησουν αν εργαζεσαι πες "οχι προς το παρων, διοτι μολις γραφτηκα στο Ταδε κολλεγιο, εχω ερθει για σπουδες". Την πρωτη φορα ειχα παει στο καταστημα της Byres street κι μου εριξε ακυρο μια στριμμενη εκει, ενω λιγες μερες νωριτερα σε φιλο μου ανοιξαν κανονικα δηλωνοντας φοιτητης.. Την επομενη μερα κατεβηκα κεντρο, ειπα το ποιημα πως σπουδαζω και μου ανοιξαν αμεσως λογαριασμο.

                Comment


                  #68
                  Originally posted by msks View Post
                  Φιλαρακο κατω τα χερια απο την miss .Πες οτι εισαι κυπριος και θιχτηκες και ασε την κοσμοθεωρια.Επιπλεον σε ποιο λαο αναφερεσαι; Ελληνες δεν ειστε; Αλλα ετσι ειστε οταν συμφερει ειμεθα ελληνες ειδαλλως κυπριοι...
                  Με εκανες και γελασα....
                  Mαλλον γουσταρεις να σε αποκαλουν -----, δεν εξηγειται αλλιως...

                  Comment


                    #69
                    Originally posted by miss espresso View Post
                    Aγαπητή/έ chococaramel. Κανένας δεν είναι υπεράνω κριτικής. Ούτε καν εμείς οι ίδιοι σαν Έλληνες. Προσωπικά θεωρώ ότι οι Κύπριοι και οι Έλληνες είναι ένα έθνος, κι από τη στιγμή που ανήκω σε αυτό το έθνος έχω το δικαίωμα της γνώμης μου. Με τον ίδιο τρόπο θα σου πώ ότι πραγματικά όσοι Κερκυραίοι έχω γνωρίσει ήταν θεόμουρλοι, οι περισσότεροι Καλαματιανοί κοτσομπόληδες αλλά φιλότιμοι όσο δεν παίρνει, οι Καρυστινοί κλειστοί σε βαθμό σκασμού, και οι Κρητικοί από άλλο πλανήτη αλλά ψυχάρες. Οι Κυπραίοι είναι αντιπαθέστατοι όταν ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ επαγγελματίες αλλά υπέροχοι όταν είναι χαλαροί. Οι Λευκωσιάτες έχουν το σύνδρομο του πρωτευουσιάνοι, Λεμεσσιώτες είναι και γαμώ τα παιδιά.

                    Δεν τους ισοπεδώνω, τους βλέπω όπως είναι , με τα καλά και τα άσχημα. Τα καλά δεν θα μας βλάψουν, μόνο τα άσχημα. Κι αυτά δεν πρόκειται να σταματήσω να τα επισημαίνω επειδή κάποιοι πιστεύουν ότι έχουν το αλάθητοκαι δεν δέχονται κριτική.

                    Τέλος αν θέλεις να επικοινωνήσεις με τους Mods, ελεύθερο φόρουμ είναι και δεν είναι ανάγκη να επινοήσεις μια ολόκληρη περσόνα για μένα. Δεν έχεις ιδέα ούτε πώς συμπεριφέρομαι κι ούτε πρέπει να θεωρείς αυτονόητο ότι όλος ο κόσμος κουτσομπολεύει. Εξάλλου όπως βλέπεις είμαι υπερβολικά ευθύς για να λέω στην ψύχρα το τί σκέφτομαι.

                    Τέλος το τί θεωρεί ο καθένας ποιότητα είναι σχετικό. Κι αν έχεις κάτι παραπάνω να πεις μην καταχράσαι αυτό το topic.

                    Ναι ναι, οπως με τα ζωδια....
                    Ακριβως ετσι, γενικευση και τσουβαλιασμα....

                    Ηδη επικοινωνησα, μην ανησυχεις.
                    Ποια εισαι εσυ που θα πεις αν καταχραζομαι το τοπικ επειδη λες ----- τους Κυπριους? Ημαρτον ρε, ημαρτον!

                    Comment


                      #70
                      Originally posted by chococaramel View Post
                      Με εκανες και γελασα....
                      Mαλλον γουσταρεις να σε αποκαλουν -----, δεν εξηγειται αλλιως...
                      Εγω ειμαι Ελληνας οχι Κυπριος σαν εσενα τωρα παρε τα ξινισμενα μουτρα σου και κανε καμια βολτα.Α και μην με αναφερεις στον μοδερατορ θα λυπηθω τα μαλλα.

                      Comment


                        #71
                        Παραγγέλνει ένας Κύπριος σε τοστάδικο:
                        - Γεια σας, θέλω ένα σάντουιτς.
                        - Τι βάζω μέσα;
                        - Τυρίν, ντομάταν, αγγούριν, μανιτάριαν, πιπεριάν...
                        - Ρε φίλε, σε παρακαλώ, μπορείς να μη βάζεις "ν" στο τέλος των λέξεων γιατί μπερδεύομαι λίγο;
                        - Αα, οκ!
                        - Τί άλλο να βάλω στο σάντουιτς;
                        - Ζαμπό και μπέικο...

                        (προς αποφυγή τριγμών και παρεξηγήσεων, το παρόν αποτελεί απλά ενα ανέκδοτο που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο)

                        Comment


                          #72
                          Originally posted by gbarak View Post
                          Παραγγέλνει ένας Κύπριος σε τοστάδικο:
                          - Γεια σας, θέλω ένα σάντουιτς.
                          - Τι βάζω μέσα;
                          - Τυρίν, ντομάταν, αγγούριν, μανιτάριαν, πιπεριάν...
                          - Ρε φίλε, σε παρακαλώ, μπορείς να μη βάζεις "ν" στο τέλος των λέξεων γιατί μπερδεύομαι λίγο;
                          - Αα, οκ!
                          - Τί άλλο να βάλω στο σάντουιτς;
                          - Ζαμπό και μπέικο...

                          (προς αποφυγή τριγμών και παρεξηγήσεων, το παρόν αποτελεί απλά ενα ανέκδοτο που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο)
                          καλοοοοοο!!!

                          Comment


                            #73
                            Originally posted by miss espresso View Post
                            Κανένας δεν είναι υπεράνω κριτικής. Ούτε καν εμείς οι ίδιοι σαν Έλληνες. Προσωπικά θεωρώ ότι οι Κύπριοι και οι Έλληνες είναι ένα έθνος, κι από τη στιγμή που ανήκω σε αυτό το έθνος έχω το δικαίωμα της γνώμης μου.


                            Τέλος αν θέλεις να επικοινωνήσεις με τους Mods, ελεύθερο φόρουμ είναι και δεν είναι ανάγκη να επινοήσεις μια ολόκληρη περσόνα για μένα. Δεν έχεις ιδέα ούτε πώς συμπεριφέρομαι κι ούτε πρέπει να θεωρείς αυτονόητο ότι όλος ο κόσμος κουτσομπολεύει. Εξάλλου όπως βλέπεις είμαι υπερβολικά ευθύς για να λέω στην ψύχρα το τί σκέφτομαι.

                            Τέλος το τί θεωρεί ο καθένας ποιότητα είναι σχετικό. Κι αν έχεις κάτι παραπάνω να πεις μην καταχράσαι αυτό το topic.
                            Βεβαίως και κανείς ,δεν είναι υπεράνω κριτικής και βεβαίως ,μπορείτε να λέτε την γνώμη σας.Μόνο ,που ξεχάσατε κάτι βασικό ...Εδώ ,δεν ειναι το προσωπικό σας blog ,οπου θα βάζατε εσείς τους κανόνες και θα ήσασταν και νομικά υπεύθυνη ,αν κάποιος που πίστευε οτι θιγόταν ,στρεφόταν εναντίον σας.

                            Στο patriotaki.net ,σχόλια που προσβάλλουν καταγωγη ,έθνη ,φυλετικες ομαδες ,θρησκεια κλπ κλπ....δεν επιτρεπονται.(Οπως και ειρωνικα ,υβριστικά ,επιθετικά ,προσβλητικά σχόλια ,που στρεφονται σε άλλα μέλη).Και βέβαια ,κανείς δεν μπορεί να γράφει ,στην ψύχρα ,ο,τι σκεφτεί ,οταν αυτό παραβαίνει τους κανόνες.Kαι συγκεκριμμένα

                            Originally posted by thanasis View Post

                            Η εγγραφή και η συμμετοχή σας στο site του patriotaki.com
                            σημαίνει την πλήρη αποδοχή των Όρων Χρήσης.


                            - Δεν βρίζουμε,δεν τσακωνόμαστε, σεβόμαστε τα μέλη του φόρουμ.


                            1. Υβριστικά, προσβλητικά, επιθετικά μηνύματα
                            Απαγορεύονται ρητά τα υβριστικά, χλευαστικά, προσβλητικά, επιθετικά μηνύματα προς άλλα άτομα (φυσικής ή νομικής μορφής, μέλη ή μη του patriotaki.net). Οι όποιες προσωπικές αντιπαραθέσεις θα πρέπει να γίνονται σε κόσμιο επίπεδο, και σε ήπιο τόνο, ώστε να μην προσβάλλεται ο συνομιλητής. Παράλληλα απαγορεύεται η υβριστική αντιπαράθεση, ακόμα και αν ένα μέλος δεχθεί προσβολές.Το ίδιο ισχύει και για τα προσωπικά μηνύματα και τα μέλη που λαμβάνουν τέτοια μηνύματα παρακαλούνται να ενημερώνουν τους συντονιστές. Επίσης απαγορεύονται οι ρατσιστικές αναρτήσεις όπως υβριστικά ή υποτιμητικά κείμενα προς εθνικές, φυλετικές, κοινωνικές και θρησκευτικές ομάδες.


                            φιλικά
                            ο admin σας
                            Το οτι θεωρείτε ,όπως γράψατε ,τους Κύπριους ,ενα έθνος με τους Ελληνες κι άρα εχετε το δικαίωμα της γνωμης σας ,ως ανήκουσα στο εθνος αυτο ,σαν Ελληνίδα ,δεν σημαινει ,οτι μπορει αυτη η δημοσια γνωμη σας ,να ειναι προσβλητικη ,οταν σας δινεται βήμα απ το patriotaki.net ,να την εκθέσετε.Είτε σε Κύπριους ανεφέρεστε ,είτε σε Ελληνες.

                            ΥΓ Προσωπικά ,κανεις δεν επικοινωνησε μαζι μου κι οπως ειδα ,ηδη καποιος άλλος mod ,εκανε edit ,στην προσβλητικη λέξη που χρησιμοποιησατε,στο post #60.

                            Μπαινοντας ,για να διαβασω ,εδω ,ειδα και το τί συνεβη.Το οτι εχετε άνεση στον γραπτο λόγο ,ειναι γεγονος.Ομως ,επειδη ,αυτο δεν ειναι προσωπικο blog σας ,θα πρεπει να σεβεστε τους κανονες του patriotaki.net. Και βέβαια το τί θεωρει ο καθένας ,ποιοτικό ,ειναι σχετικό .Γι αυτον τον λόγο ,υπαρχουν και κανόνες στο patriotaki.net ,τους οποίους και αποδεχτήκατε ,όταν ζητήσατε να γίνετε μέλος.
                            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                            Comment


                              #74
                              Originally posted by miss espresso View Post
                              Προσωπική εκτίμηση από προσωπική εμπειρία. Δεν είναι ανάγκη να συμφωνούν οι άνθρωποι στα πάντα. Με τον ίδιο τρόπο χαρακτηρίζω ΚΑΙ τους Ελλαδίτες όταν το αξίζουν κι ας μου διαμαρτύρονται έντονα κάποια μέλη στα πμ και στο φόρουμ.
                              Το οτι ηδη ,ειχατε εντονες διαμαρτυριες ,για τετοιου ειδους χαρακτηρισμους ,δεν σας πτόησε.
                              Εσεις το θεωρειτε ελευθερια εκφρασης ,το να λετε ''στην ψυχρα'' ο,τι σκεφτεστε ,ακομα κι αν προσβαλλει καποιους άλλους.Αποψη σας και σεβαστη ,μόνο που δεν ειναι το patriotaki.net ,ο χώρος που μπορει να φιλοξενει ο,τι εσεις ,σκεφτεστε στην ψυχρα ,οταν εκφράσεις που χρησιμοποιειτε ,προσβαλλουν...

                              Προσωπικες σας εκτιμησεις ,που δεν μπορουν να φιλοξενηθουν σε site που διεπεται απο κανονες ,μπορειτε να τις εκθετετε ,σε προσωπικο σας blog ,για το οποιο θα ειστε και η υπευθυνη ,οταν καποιος θεωρησει οτι τον προσβαλατε.
                              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                              Comment


                                #75
                                Originally posted by msks View Post
                                Φιλαρακο κατω τα χερια απο την miss .Πες οτι εισαι κυπριος και θιχτηκες και ασε την κοσμοθεωρια.Επιπλεον σε ποιο λαο αναφερεσαι; Ελληνες δεν ειστε; Αλλα ετσι ειστε οταν συμφερει ειμεθα ελληνες ειδαλλως κυπριοι...
                                Δεν σας κατανοω ,ειλικρινά....Ποιός ακριβώς ειστε εσεις- και δεν αναφέρομαι στο πραγματικό σας όνομα ,βεβαίως-,που απευθυνεστε σε άλλο μέλος ,οπως απευθυνεστε και μαλιστα δίκην bodyguard ,άλλου μέλους;
                                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                                Comment

                                Working...
                                X