Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στη Σουηδία 2

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by saetron View Post
    πριν λιγο γυρισα απο την συνεντευξη ολα καλα...ενθουσιασμενοι...δεν ειχαν καποιο προβλημα με τα σουηδικα μου...μου ειπαν πως εχουν και αυριο εναν υποψηφιο για συνεντευξη και πως θα με παρουν σε 10-14 μερες να μου πουν αν τελικα ξεκιναω δουλεια.
    Καλα επιτυχια να σου πανε ολα καλα!!

    Comment


      ευχαριστω πολυ απο καρδιας... να σαστε καλα...

      Comment


        Originally posted by saetron View Post
        απο το στομα σου και στου cavalera το αυτι...
        Ναι, γιατί ο Παβαρότι μάλλον δεν ακούει εκεί που είναι

        Comment


          Παιδιά καλησπέρα...

          Το ρολόι του Πατριωτάκι δουλεύει σωστά ??

          Γιατί όποτε γράφω κάτι μου το βάζει σε κουφή ώρα. ΟΚ το ξέρω πως είμαι μία ώρα πίσω , αλλά εδώ μιλάμε για τρελλά πράγματα.

          Σπύρος

          Π.χ. το μήνυμα το καταχώρησα 18:15 ώρα Σουηδίας ( 19:15 ώρα Ελλάδας ) και μου δείχνει 20:15

          Comment


            Originally posted by skonto View Post
            Παιδιά καλησπέρα...

            Το ρολόι του Πατριωτάκι δουλεύει σωστά ??

            Γιατί όποτε γράφω κάτι μου το βάζει σε κουφή ώρα.................
            μιά χαρά λειτουργεί
            το μήνυμά σου καταχωρήθηκε 19:15
            το edit εγινε 19:47

            Comment


              Σπύρο βάλε εδώ στην Επεξεργασία Επιλογών
              Επιλογές Ημερομηνίας & Ώρας για Ελλάδα GMT +2

              Comment


                Καλο μηνα σε ολους και καλη δυναμη.

                Comment


                  Καλημέρα,

                  Παρακολουθώ το forum τακτικά.

                  Θέλω να ενημερώσω όσους ενδιαφέρονται για μαθήματα Σουηδικών, ότι υπάρχει πιθανότητα να ξεκινήσει ένα τμήμα αρχαρίων στο Διδασκαλείο Ξένων Γλωσσών του Πανεπιστημίου Αθηνών το προσεχές διάστημα.

                  Προφανώς αφορά μόνο όσους μένουν στην Αθήνα.

                  Για πληροφορίες ψάξτε το τηλέφωνο στο web και καλέστε για να ρωτήσετε (εφόσον ενδιαφέρεστε).

                  Δεν έχω κανένα όφελος και μην αρχίσει κανένας να λέει τίποτα εδώ μέσα.
                  Είμαι μαθητής σε άλλο τμήμα αρχαρίων και η καθηγήτρια ανέφερε ότι αν κάποιος ενδιαφέρεται υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο.
                  Εγώ προωθώ το μήνυμα σε ένα forum για τυχόν ενδιαφερομένους με σκοπό και μόνον τη βοήθεια σε αυτούς που ψάχνουν για φθηνά μαθήματα.

                  ...και μιας και όλοι θα ήθελαν να ξέρουν το κόστος, αναφέρω ότι ολόκληρο το ακαδημαϊκό έτος (8 μήνες) κοστίζει 480 ευρώ σε έναν εργαζόμενο. Αν κάποιος είναι φοιτητής είναι πιο φθηνά.

                  Φαντάζομαι ότι αν ξεκινήσει καινούριο τμήμα τα χρήματα θα είναι πολύ λιγότερα, ίσως και τα μισά! Αυτό όμως το καθορίζει το Πανεπιστήμιο Αθηνών...

                  Καλημέρα

                  Comment


                    Originally posted by kostaus View Post
                    Καλημέρα,

                    Παρακολουθώ το forum τακτικά.

                    Θέλω να ενημερώσω όσους ενδιαφέρονται για μαθήματα Σουηδικών, ότι υπάρχει πιθανότητα να ξεκινήσει ένα τμήμα αρχαρίων στο Διδασκαλείο Ξένων Γλωσσών του Πανεπιστημίου Αθηνών το προσεχές διάστημα.

                    Προφανώς αφορά μόνο όσους μένουν στην Αθήνα.

                    Για πληροφορίες ψάξτε το τηλέφωνο στο web και καλέστε για να ρωτήσετε (εφόσον ενδιαφέρεστε).

                    Δεν έχω κανένα όφελος και μην αρχίσει κανένας να λέει τίποτα εδώ μέσα.
                    Είμαι μαθητής σε άλλο τμήμα αρχαρίων και η καθηγήτρια ανέφερε ότι αν κάποιος ενδιαφέρεται υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο.
                    Εγώ προωθώ το μήνυμα σε ένα forum για τυχόν ενδιαφερομένους με σκοπό και μόνον τη βοήθεια σε αυτούς που ψάχνουν για φθηνά μαθήματα.

                    ...και μιας και όλοι θα ήθελαν να ξέρουν το κόστος, αναφέρω ότι ολόκληρο το ακαδημαϊκό έτος (8 μήνες) κοστίζει 480 ευρώ σε έναν εργαζόμενο. Αν κάποιος είναι φοιτητής είναι πιο φθηνά.

                    Φαντάζομαι ότι αν ξεκινήσει καινούριο τμήμα τα χρήματα θα είναι πολύ λιγότερα, ίσως και τα μισά! Αυτό όμως το καθορίζει το Πανεπιστήμιο Αθηνών...

                    Καλημέρα
                    Καλημέρα! Το πρόβλημα με το Διδασκαλείο, τουλάχιστον όταν είχα ρωτήσει εγώ τον Σεπτέμβριο, ήταν ότι ήθελαν όλα τα χρήματα προκαταβολικώς. Εμείς είμασταν 2, οπότε ούτε για πλάκα δεν το σκεφτήκαμε. Πάντως άκουσα ότι κάνουν πολύ καλή δουλειά.

                    Comment


                      Originally posted by aspateo View Post
                      Καλημέρα! Το πρόβλημα με το Διδασκαλείο, τουλάχιστον όταν είχα ρωτήσει εγώ τον Σεπτέμβριο, ήταν ότι ήθελαν όλα τα χρήματα προκαταβολικώς. Εμείς είμασταν 2, οπότε ούτε για πλάκα δεν το σκεφτήκαμε. Πάντως άκουσα ότι κάνουν πολύ καλή δουλειά.
                      Να σου πω ότι φέτος έδωσαν τη δυνατότητα να πληρώσεις σε 2 ισόποσες δόσεις μέχρι τις 15 Δεκεμβρίου. Εγώ έτσι έκανα.

                      Λόγω κρίσης είπαν....

                      Comment


                        Originally posted by kostaus View Post
                        Να σου πω ότι φέτος έδωσαν τη δυνατότητα να πληρώσεις σε 2 ισόποσες δόσεις μέχρι τις 15 Δεκεμβρίου. Εγώ έτσι έκανα.

                        Λόγω κρίσης είπαν....
                        Ε, βέβαια, τον Σεπτέμβρη τα λεφτά μας έτρεχαν απ΄τα μπατζάκια στην Ελλάδα, δεν είχαν ιδέα τι θα επακολουθούσε
                        Πάλι καλά που το κατάλαβαν, κάτι είναι κι αυτό.
                        Καλή επιτυχία!!!

                        Comment


                          kostaus εισαι σιγουρος οτι υσχυει για τα σουηδικα αυτο?
                          το λεω γιατι με ενδιαφερει.
                          εντελως τυχαια πριν κανα δυο μερες πηρε ο αντρας μου τηλ. στο καποδιστριακο για το συγκεκριμενο
                          θεμα και του απαντησαν πως τα μαθηματα ειναι προχωρημενα
                          και καινουργια τμηματα δεν κανουνε....

                          Comment


                            Originally posted by tedi View Post
                            kostaus εισαι σιγουρος οτι υσχυει για τα σουηδικα αυτο?
                            το λεω γιατι με ενδιαφερει.
                            εντελως τυχαια πριν κανα δυο μερες πηρε ο αντρας μου τηλ. στο καποδιστριακο για το συγκεκριμενο
                            θεμα και του απαντησαν πως τα μαθηματα ειναι προχωρημενα
                            και καινουργια τμηματα δεν κανουνε....
                            Απολύτως!

                            Comment


                              Ηρθε ο Χειμωνας.......

                              Αυτη τη στιγμη (19:35),η θερμοκρασια ειναι -16,αυριο παει -18 και σαββατο -21......Ολα αυτα με χιονι που παγωνει αμεσως.......!!! Προσοχη σε οσους μας διαβαζουν και ειναι εδω,στους δρομμους......

                              Comment


                                To gadget των Win 7 για την θερμοκρασία , με τοποθεσία Stockholm δείχνει τώρα 9:21 ώρα Σουηδίας ( 10:21 ώρα Ελλάδας ) -19.

                                Σπύρος

                                Comment

                                Working...
                                X