Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στη Σουηδία 7

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by EXCITER View Post
    Και ο Γιωργακης (ΓΑΠ) καθαριστης δουλευε οταν ητανε μεταπτυχιακος εδω αν δεν κανω λαθος.
    Προσπαθουσα να εχω ενα ηρεμο και καλο βραδι.....ακουγοντας ομμως αυτο το σιχαμερο αποβρασμα,κατι ασχημο ενιωσα.Οκ νιοθω το Black χιουμορ,αλλα με αυτους τους Αλητες δεν το εχω....Τον ακατανομαστο αν τον εβλεπα καπου εδω(Στοκχολμη),αυτο που θα ηθελα, θα ηταν να τον εδενα σε μια κολωνα και να τον αφηνα γυμνο στους -20 και μετα καθαριοτητα........

    Comment


      #47
      Originally posted by antogeor View Post
      Προσπαθουσα να εχω ενα ηρεμο και καλο βραδι.....ακουγοντας ομμως αυτο το σιχαμερο αποβρασμα,κατι ασχημο ενιωσα.Οκ νιοθω το Black χιουμορ,αλλα με αυτους τους Αλητες δεν το εχω....Τον ακατανομαστο αν τον εβλεπα καπου εδω(Στοκχολμη),αυτο που θα ηθελα, θα ηταν να τον εδενα σε μια κολωνα και να τον αφηνα γυμνο στους -20 και μετα καθαριοτητα........
      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

      Comment


        #48
        Οι φημες μαλιστα λενε οτι ο συγχωρεμενος ο "μπαμπακας" του δεν του εδινε αρκετο χαρτζιλικι και τα βραδυα ειχε μερικα κλειδια στην τσεπη απο γραφεια για να καθαρισει...

        Φημες αραγε?

        Comment


          #49
          Παιδιά εξηγήστε σας παρακαλώ πως λειτουργούν οι εταιρίες καθαρισμού? Σχεδόν όλες η εταιρίες ζητανε να έχεις άδεια οδήγησης. Έχουν δικά τους αμάξια η πρέπει ο εργαζόμενος να έχει το όχημα του?
          Μεταξύ έκανα τα πρώτα 3 μαθήματα οδήγησης γιατί κατάλαβα να πάρεις άδεια στην Σουηδία είναι πιο δύσκολα.
          Και…. μηχανάκια οδηγάνε?

          Comment


            #50
            Originally posted by Ioanna@ View Post
            Παιδιά εξηγήστε σας παρακαλώ πως λειτουργούν οι εταιρίες καθαρισμού? Σχεδόν όλες η εταιρίες ζητανε να έχεις άδεια οδήγησης. Έχουν δικά τους αμάξια η πρέπει ο εργαζόμενος να έχει το όχημα του?
            Μεταξύ έκανα τα πρώτα 3 μαθήματα οδήγησης γιατί κατάλαβα να πάρεις άδεια στην Σουηδία είναι πιο δύσκολα.
            Και…. μηχανάκια οδηγάνε?
            Μαλλον θα το εξηγει στη αγγελια,ολα ειναι σχετικα,καλο ειναι να εχεις διπλωμα,αλλα οι περισοτεροι θελουν να εχεις δικο σου αυτοκινητο.Αν δεν εχεις ,πανε παντου ΜΜΜ,απλα ταλαιπωρησε περισσοτερο.Τωρα αν καποιες εταιρειες(σπανιο)δινουν αυτοκινητο,αυτο στο λενε στο ραντεβου που κανεις.Εν ολιγοις ,Διπλωμα ΝΑΙ βγαλε Ελλαδα....

            Comment


              #51
              οντως ειναι αληθεια αυτο ,μαζι με τον πεθερο μου δουλευε,φιλαρακια ηταν ...ηταν λεω ε! καμια σχεση τωρα!

              Comment


                #52
                Καλησπέρα παιδιά. Πως μπορώ να βρω τις εταιρίες καθαρισμού στο Μάλμε? Πληκτρολογώντας σε μια μηχανή αναζήτησης?

                Comment


                  #53
                  eniro.se

                  Comment


                    #54
                    Καλησπέρα παιδιά.. Αναρωτιέμαι γιατί κάποιοι που γράφανε παλιά εδώ, όπως πχ. ο Σπύρος, δεν έχουμε νέα τους πια.. Σίγουρα ο καθένας έχει τις δουλειές και τα τρεξίματά του, αλλά ήταν ωραιό πραγματικά να μαθαίνουμε νέα από πατριωτάκια που έχουν κάνει το μεγάλο βήμα..
                    To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                    Comment


                      #55
                      Originally posted by Georgia9 View Post
                      Καλησπέρα παιδιά.. Αναρωτιέμαι γιατί κάποιοι που γράφανε παλιά εδώ, όπως πχ. ο Σπύρος, δεν έχουμε νέα τους πια.. Σίγουρα ο καθένας έχει τις δουλειές και τα τρεξίματά του, αλλά ήταν ωραιό πραγματικά να μαθαίνουμε νέα από πατριωτάκια που έχουν κάνει το μεγάλο βήμα..
                      Καλησπερα κι απο μενα!Γεωργια κι εγω εχω την ιδια απορια εδω και αρκετο καιρο και λυπαμαι που δεν μαθαινω πια νεα τους!!!!Μακαρι ναναι ολοι τους καλα!!!!!Καλο Σαβ/κο

                      Comment


                        #56
                        Μια χαρά είναι ο Σπύρος μίλησα μαζί του , απλώς έχει διαβασμα , δουλεύει , και δεν έχει χρόνο να γράψει στο πατριωτάκι προς το παρόν .
                        Στον αγώνα κιαυτός όπως όλοι
                        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                        Comment


                          #57
                          Διακριτικα προς το παρον,ειμαι και εγω εδω,δυστηχως πολλες ανατροπες σχεδιων δεν μου εχουν αφησει ελευθερο χρονο.Σαν ανταμοιβη στο κοινο του φορουμ,ετοιμαζω κατι που θα ανοιξει συζητησεις

                          Comment


                            #58
                            antogeor άσε όλοι τρέχουμε και δεν φτάνουμε
                            Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                            Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by ευανθια View Post
                              Μια χαρά είναι ο Σπύρος μίλησα μαζί του , απλώς έχει διαβασμα , δουλεύει , και δεν έχει χρόνο να γράψει στο πατριωτάκι προς το παρόν .
                              Στον αγώνα κιαυτός όπως όλοι
                              To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by antogeor View Post
                                Διακριτικα προς το παρον,ειμαι και εγω εδω,δυστηχως πολλες ανατροπες σχεδιων δεν μου εχουν αφησει ελευθερο χρονο.Σαν ανταμοιβη στο κοινο του φορουμ,ετοιμαζω κατι που θα ανοιξει συζητησεις
                                To ξέρουμε antogeor, και σ' ευχαριστούμε!..
                                To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                                Comment

                                Working...
                                X