Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΑΦΗΓΗΣΕΙΣ..........

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by John.S View Post
    [ATTACH=CONFIG]8680[/ATTACH]

    και ποτε ΜΗΝ ξεχασεις
    Νασαι σιγουρος γι αυτο.Στις επομενες εκλογες,οποτε και αν γινουν τους περιμενει kinder εκπληξη!!

    Comment


      #17
      Οι αρχαιοι μας προγονοι ελεγαν "Αισχρόν το γ’ αισχρόν, καν δοκή καν μη δοκή." Το κακο ειναι κακο η φαινεται η δεν φαινεται,(Αντισθενης),οι συγχρονοι λενε "“Καλύτερα οι εχθροί σου να νομίζουν ότι είσαι τρελός παρά λογικός και προβλέψιμος”(Tha Mafias manager).Ειναι πολυ δυσκολο να γραψω το πως ενιωσα οταν σηκωθηκα το επομενο πρωι.Ειχαν καταρευσει ολα μεσα μου,ηθελα να κλαψω αλλα ηξερα οτι δεν θα βγει κατι,ηθελα να φωναξω αλλα κανεις δεν θα καταλαβαινε τι θα ελεγα.Πονεσα πολυ,μα καταλαβα αρκετα γρηγορα οτι το μονο που ειχα να κανω ηταν να πολεμησω με τα ιδια οπλα που με πολεμησαν:επιθεση και μαλιστα αρκετα γρηγορα,γιατι ειχα αφησει την εντυπωση οτι αποδεχτηκα την αρπαγη των κοπων μου ετσι απλα.Μετα απο ενα δυνατο καφε,καθομαι και συμπληρωνω ωρες που εχω κανει,παιρνω το συμβολαιο,και πηγαινω να συνταχθει η καταγγελια.Αυτο γινεται το α[πογευμα,τελικες διορθωσεις,και ο φακελλος φευγει.
      Το επομενο πρωι 4 η ωρα ξυπναμε και φευγουμε για το αεροδρομιο,στους δικους μου φυσικα δεν εχω πει λεξη απο ολα αυτα,η μητερα μου με βηματοδοτη,και ο πατερας μου αρκετα ταλαιπωρημενος,θα ηταν τα τελευταια νεα που θα περιμεναν απο εμενα.λεγοντας τους οτι απλα κατεβαιναμε για δακοπες που δεν ειχαμε προλαβει να κανουμε το καλοκαιρακι,φτασαμε αθηνα.Οσο και αν προσπαθησα,δεν μπορεσα να απολαυσω καμμια απο τις 27 μερες που μειναμε συνολικα Ελλαδα,η σκεψη μου ηταν στο τι θα καναμε μολις γυριζαμε,λεφτα δεν υπηρχαν παρα μετρημενα,οι δικοι μας ειχαν αρχισει να λυγιζουν οικονομικα(Ας ειναι καλα τα 300 καθαρματα,στα οποια εχω ορκιστει εκδικηση με καθε τροπο),και περιθωρια για αποτυχια ξανα δεν υπηρχε.Καθομουν για καφε ,ειχα μαζι το netbook,και εμπαινα εστελνα βιογραφικα,κοιταζα για σπιτι,για ξενοδοχειο,γιατι δεν ειχαμε βρει κατι και οταν θα ανεβαιναμε παλι θα μεναμε στα παγκακια(και εχει τοση ζεστη.....).
      .Ευτηχως τα νεα ηταν καλα προς το τελος,το σωματειο ειχε ενεργησει,ειχε κατοχυρωσει τις ωρες και τη δουλεια,θα επειρνα και αποζημιωση καθως και το ποσοστο αδειας που μου αναλογουσε,και κυριως,αυτος ο "κυριος" ,απολυθηκε.Ενιωσα μεγαλη ανακουφιση γιατι με το ποσο αυτο(γυρω στις 24000κορ)θα περνουσαμε λιγο χρονο μεχρι να βρουμε δουλεια,οπως και θα το παλευαμε για σπιτι.
      Ομμως τα ονειρα,ειναι κατι προσωρινο,μετα ξυπνας στην πραγματικοτητα.
      Θα μιλησω λιγο για τον εαυτο μου λεγοντας, οτι οσοι με ξερουν πολυ καλα,ξερουν οτι αν κατι με χαρακτηριζει ειναι η προσηλωση στον στοχο,και η πολυ δυνατη επιμονη και υπομονη που δειχνω για τα καταφερω.
      Φτανοντας αεροδρομιο λοιπον δεν εχουμε αλλη επιλογη απο το να μεινουμε σε ξενοδοχειο,με τη βοηθεια του "κολλητου μου φιλου" αρχιζει το ψαξιμο.Καπου σε αυτο το σημειο μου γινεται μια προταση για ολιγοημερη φιλοξενια απο τον ελληνα που εχω αναφερει και παραπανω.Ηταν μια κινηση καλη,και τον ευχαριστω και δημοσια.Μειναμε συνολικα 2 εβδομαδες,δεν μπορουσαμε να μεινουμε παραπανω,θελαμε να προχωρησουμε,στη συνεχεια κλεινουμε ενα hostel,με κοινα μπανια και μενουμε αλλες 15 μερες.Μια συγκλονιστικη και ταυτοχρονα τραγικη εμπειρια για οσους δεν την εχουν ζησει.Φαγητο στο δωματιο ετοιμο απο το σοπυπερ μαρκετ η τα MCD,μπανιο κοινο,αλλα ταυτοχρονα διαβασμα γλωσσας βιογραφικα και αιτησεις για σπιτι.
      Μετα απο 10 μερες,τρελλης προσπαθειας,βρισκεται μια εταιρεια να προσφερει δουλεια.Οι ωρες ειναι πολυ λιγες και τα λεφτα οριακα,μα ειναι καλυτερα απο το τιποτα.Επιτελους πιστωνονται τα χρηματα απο την καταγγελια και νιοθω λιγο καλυτερα.Αποφασιζουμε να κανουμε ενα γερο "ντου" για σπιτι.Βρισκουμε ενα αλλα με τη διαφορα οτι ειναι για πολυ λιγο καιρο με αρκετα χρηματα,δεν εχουμε αλλη επιλογη,το χρειαζομαστε για να νιωσουμε λιγο ανθρωποι,δουλευαμε 7 ωρες σκληρα,γυριζαμε στο ξενοδοχειο,και δεν μπορουσαμε να κανουμε ενα μπανιο,ολα ηταν κλειστα η χαλασμενα....
      Σε αυτη τη χρονικη στιγμη εγινε μια κινηση που στο μελλον αποδειχτηκε χρυσος.Εκλεισα μια δουλεια για τον επομενο Ιανουαριο μια δουλεια για 1,5 μηνα.Η δουλεια που ειμασταν σταματησε τελός Νοεμβριου και τον Δεκεμβριο οσο και αν προσπαθησαμε να βρουμε κατι ηταν αδυνατο.Τα χριστουγεννα μας βρηκαν στο πρωτο μας κανονικο σπιτι ,δευτερο χερι φυσικα,το οποιο βρεθηκε μεσω του ανθρωπου που σας εχω πει παραπανω.Χωρις δουλεια ομμως και παλι ξακινωντας απο την αρχη σχεδο,.ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ

      Comment


        #18
        2012
        Νεος χρονος,νεες προσδοκιες και ονειρα,αλλα και νεος αγωνας.Δεν ειχε τλειωσει τιποτα ισα ισα τωρα (ξανα)ξεκινουσε.Αμεσως μετα τις γιορτες,που εδω στη Σουηδια γιορταζονται παρα πολυ,αρχισανε τα τηλεφωνα,οι επαφες και τα ραντεβου.Επιστρατευω καθε δυνατη φαντασια στο ψαξιμο,βρισκω παρα πολλα,αρκετα απο τα οποια εχω μοιραστει εδω μεσα μαζι σας,τα οποια ολα εχω βρει ΜΟΝΟΣ.Το τονιζω αυτο ,οχι γιατι ειμαι εγωιστης,αλλα για να σας πω οτι δεν πηρα σε αυτο το θεμα βοηθεια απο ΚΑΝΕΝΑ οσες φορες το ζητησα.Ειναι τραγικο αυτο που θα πω ,θα πικρανει πολλους,αλλα ειναι η μονη αληθεια.Οι χειροτεροι εχθροι μας,ειναι οι ανθρωποι που μοιραζονται την ιδια πατριδα με μας,και που μιλανε την ιδια γλωσσα.Σε πολλες περιπτωσεις,βλεπουμε μπροστα μας ανθρωπους να ξερουν πολλα,για δουλειες,για μυστικα επιβιωσης,αλλα κανεις μα κανεις δεν θελησε να τα μοιραστει μαζι μας.Γι αυτο μπορω να πω αυτη τη στιγμη οτι,οτι εχω καταφερει το εχω καταφερει με δικο μου ψαξιμο και κοπο,και μεταξυ μας,ειμαι χαρουμενος γι αυτο.
        Ξεκιναει ο μηνας και οχρονος λοιπον με αυτη τη δουλεια που ειχα κλησει απο τον Νοεμβριο.Ειναι μια πολυ καλη δουλεια στο Arlanda,μεσα σε πολυ κοσμο,ολοι Σουηδοι,που αυτο ταυτοχρονα με βοηθαει παρα πολυ και στη γλωσσα.
        Ταυτοχρονα βρισκεται και αλλη μια δουλεια σε ενα μεγαλο Νοσοκομειο της Στοκχολμης.Για να μην σας κουραζω.μεχρι τα μεσα Φεβρουαριου,ειχαμε 4 συνολικα δουλειες,ομμως κατι που δεν ειχαμε υπολογισει ηταν ο Σουηδικος χειμωνας σε συνδιασμο με τις ατελειωτες και πολυ κουραστικες ωρες δουλειας.Ειναι παρα πολυ δυσκολο να ξεκινας 4 το πρωι με -15 να περιμενεις το λεοφωρειο,να πηγαινεις στη δουλεια περπατωντας στον παγο,να δουλευεις σκληρα 3 ωρες,να φευγεις να πηγαινεις για ενα 8ωρο,να σχολας να πηγαινεις για λιγο στο σπιτι,να κοιμασαι 4 ωρες και να ξυπνας 01:30 το επομενο πρωι γιατι ειχε προστεθει και αλλη δουλεια.Μια τριτη φυγαμε πρωι απο το σπιτι και γυρισαμε τεταρτη απογευμα.Οι συνθηκες τραγικες,αλλα η θεληση ατσαλενια.ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ

        Comment


          #19
          Οπως σας ειπα και ποιο πριν,χρησιμοποιω καθε μεσον και ολες μου οι ασθησεις ειναι παντα σε συναγερμο,ετσι ωστε να ακουσω ,να μαθω,καποια πληροφορια που θα με οδηγησει ενα σκαλι ποιο πανω,γιατι οπως δεν θα κουραστω ποτε να λεω,ολα αυτα γινονται μονο απο μενα και τον ¨κολλητο μου"(υπολογιστη).Ξερετε τι ειναι να περπατατε στο δρομμο,και να κοιταζετε τα φορτηγα ,τα βανακια,τις πινακιδες,για να πιασετε μια λεξη,μια εταιρεια,και να πατε μετα στο σπιτι να την "ξεψαχνισετε" στο ιντερνετ?Περπατουσα με ενα μπλοκακι και σημειωνα οτι εβλεπε και μετα καταλαβα οτι αυτο ανοιξε τους οριζοντες μου και με βοηθησε αρκετα.
          Σας εκανα αυτον τον προλογο,για να σας πω το πως βρεθηκα στην επομενη εργασια η οποια ηταν σε μια μεγαλη Σουηδικη εταιρεια,θυγατρικη μεγαλης τραπεζας.Ειχα βρει μεσα απο ψαξιμο σε ολη τη σελιδα της εταιρειας, τον ανθρωπο "κλειδι",και ειχα ξεκινησει επαφες για μια ενδεχομενη συνεργασια.
          Πραγμα το οποιο και εγινε 2 μηνες αργοτερα.Επιτελους μετα απο τιτανιες προσπαθειες,μετα απο πολυ δακρι,απο πολλες αδικιες,ειχα καταφερει το μικρο σκαλοπατακι.ξεκινησα αλλα φυσικα οι πολλες υποχρεωσεις δεν μου επετρεψαν να αποσυρθω και απο τις υπολοιπες δουλειες.Δηλ το προγραμμα μου ηταν δουλεια απο τις 2 το πρωι μεχρι και τις 5 το απογευμα.......Αυτο για 2 μηνες,στη συνεχεια λογω πολυ μεγαλης κουρασης η δουλεια περιοριστικε στο 9ωρο περιπου.Εδω θα πρεπει να ανφερω οτι καποιες στιγμες ηταν τοσο μεγαλη η κουραση,που ενω εδινε ο εγκεφαλος εντολη στα ποδια να κινηθουν,αυτα δεν εκαναν τιποτα.!
          Καπως ετσι περασε ο καιρος,αγοραστηκε και το πρωτο αυτοκινητο(θα ανοιξω ενα αλλο θεμα για την οδηγηση στη Σουηδια,γιατι ειναι ανταξιο μελετης),και αυτη η κινηση μας ξεκουρασε και εξοικονομησε παρα πολυ χρονο,που τρωγαμε στις μετακινησεις.ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ

          Comment


            #20
            καπως ετσι περασε ο καιρος,και βρεθηκαμε στον Αυγουστο.Αποφασιστηκαν με συνοπτικες διαδικασιες δια ανατασεως των χειρων(!),αμεσες διακοπες, γιατι οι μπαταριες ειχαν αδειασει απο καιρο.Κατεβηκαμε για 30 μερες Ελλαδα,και ηταν η πρωτη φορα, μετα απο 3 ταραχωδη και τρελλα κουραστικα χρονια,που απολαυσα ξεκουραση,και Greek Sea!.
            Η επιστροφη τον Σεπτεμβρη δεν ηταν η καλυτερη(Αρχιζω και πιστευω οτι απο τη ζωη μου πρεπει με καποιο μαγικο τροπο να απαληφθει ο μηνας αυτος.Τα τελευται χρονια ειναι μηνας καταστροφης για μενα).
            Η εταιρεια που δουλευα εκανε ουσιαστικα διαχειριση και καταμετρηση χρηματων,εκει λοιπον γινοτανε και μια "υπογεια" αποθηκευση χρηματων σε αγνωστο τοπο απο τους ιδιοκτητες και οχι μονο.Με λιγα λογια εγινε μια απιστευτης εκτασης καταχρηση,και η εταιρεια μπηκε σε καθεστως εκαθαρισης απο το πανταχου παρον Σουηδικο κρατος.
            600 εργαζομενοι βραθηκαμε στο δρομμο,και ενα μεγαλο οικονομικο σκανδαλο ξεπηδησε.Με ενα 2 μηνο συμβολαιο απο τον konkursförvaltare(αρμοδιο του κρατους για πτωχευσεις),και με την καταβολη ολων των δεδουλευμενων,βρεθηκα παλι καπου στην αρχη.Λεω καπου,γιατι πλεον ειχα γνωσεις,εμπειρια,και ολη την διαθεση να παλεψω για κατι ποιο πανω.Η εξελιξη αυτη δεν ηταν η καλυτερη για μενα,με αναγκασε να μεινω δυο μηνες εκτος εργασιας και παλι,ομμως αυτη τη φορα ηξερα οτι ολα θα γινουν γιατι αυτος εδω ο τοπος,μπορει να μην εχει ηλιο,να μην εχει τυρκουαζ νερα,να μην εχει υπεροχα ορεινα τοπια,εχει ομμως πολλες ευκαιριες σε οσους το θελουν, και το ψαχνουν,δεν κοιτανε ηλικια,παρα μονο ποσο ορεξη εχεις και τι ξερεις.Ετσι μετα απο καταιγισμο βιογραφικων,συνεντευξεων,και επαφων,σημερα ειμαι σε μια καλη δουλεια,κοντα σε αυτο που θελω,και φυσικα κοιταζω ακομμα ποιο πανω!.
            Η ιστορια μου,δεν εχει happy end,αυτο το εχουν μονο οι ταινιες στον cinema,ισως σε καποιοιυς να φαινεται σχεδον ιδια με τη δικη τους,σε αλλους να φανταζει μακρινη γιατι τους ηρθαν ολα ποιο ευκολα,ειναι ομμως περα για περα αληθινη,και πανω απο ολα μια ανελεητα σκληρη προσωπικη μαχη.!

            Comment


              #21
              ΥΓ φυσικα και για λογους οικονομιας λογου,παρελειψα παρα πολλες λεπτομερειες,για τις πολυ ασχημες στιγμες που περασαμε,και για την απεραντη πικρα, και μοναξια, που νιωθεις,οταν βλεπεις οτι ολοι μα ολοι φευγουν σιγοσφυριζοντας οταν βλεπουν οτι περνας πολυ δυσκολα.
              Επισης το οτι να μην βασιζεστε σε καμμια περιπτωση σε ανθρωπους περαν του εαυτου σας,ειναι σιγουρο οτι θα σας προδωσουν,και οτι θα κανουν οτι μπορουν να σας κανουν να γυρισετε Ελλαδα με κατεβασμενο το κεφαλι.
              " Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα ...
              να βρίσκω.
              Κι από τότε που ο άνεμος μου εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους."
              Φρήντριχ Νίτσε

              Comment


                #22
                ΥΓ1.Εχω αποφασισει να δωσω με την μικρη μου δυναμη, και με οποιδηποτε τροπο, σε ολους οσους καταντησαν την πατριδα μου,εμενα,τους δικους μου ανθρωπους,αλλα και οσους σαν και μενα δεν συμετειχαν σε κανενα "παρτυ",την δικη μου απαντηση σε αυτο που μας υπεβαλλαν να κανουμε σε αυτη τη στιγμη της ζωης μας.ΔΕΝ, επαναλαμβανω ,ΔΕΝ ηταν επιλογη μου να φυγω,ηταν αναγκη για επιβιωση,και ανακτηση της χαμενης αυτοπεποιθεσης και αξιοπρεπειας.

                Comment


                  #23
                  ΥΓ2 Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια, και ευχομαι, να διαβασουμε μαζι εδω και αλλες ιστοριες.

                  Comment


                    #24
                    Θελω μόνο να εκφράσω τον απέραντο θαυμασμό μου για το κουράγιο και την επιμονή σου!

                    Comment


                      #25
                      Φιλε μου μπραβο για οτι εχεις καταφερει μεχρι τωρα..να ξερεις κατι ομως...δεν εισαι ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ..ποτε δεν ησουν μονος σου ..εχεις εμας τους λιγους , και πραγματικα ΗΡΩΕΣ γιατι αυτο ειμαστε , που περναμε ακριβως τα ιδια με σενα και μερικοι χειροτερα...εχω περασει και γω δωματια ( και ακομα ειμαι ) , μπανια με κρυο νερο , σβηστα καλοριφερ, διωξιμο απο σπιτι ( μεχρι και ναρκωμανη με ειπαν "συγγενεις μου" που ουτε καπνιζω ) , στον δρομο ολη μερα για δουλεια , δουλειες 14-16 ωρες , κουβαλημα λιωσιμο αγανακτιση θυμο θυμο θυμο...
                      Να ξερεις ομως δεν ειμαστε αυτο που λενε οι "αδερφοι" μας Ελληνες. Δεν ειμαστε τεμπεληδες,χαραμοφαηδες , δεν καταστρεψαμε δεν καταχραστηκαμε...Δεν ζητιανεψαμε δεν ζητησαμε ποτε τιποτα εκτος απο το αυτονοητο..το δικαιωμα στην εργασια και στην ζωη .. Ειμαστε εδω που ειμαστε γιατι θελουμε να ειμαστε ενεργοι στο κοινωνικο συνολο ..γιαυτο τρωμε τα "σκατα".
                      Επεισης εχουμε εναν κοινο παρονομαστη σε ολη αυτην την ιστορια..τους "ΕΛΛΗΝΕΣ".Δεν θα μιλησω γιαυτο γιατι τα χω πει πολλάκις... μακρια απλά...
                      Δεν εισαι μονος σου κουραγιο και θα στρώσεις..ολοι θα στρώσουμε δεν μπορει...
                      Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

                      Comment


                        #26
                        Και ηρθε η ωρα για τις πικρες και σκληρες αληθειες.Ηθελα να το αποφυγω μα θα ηταν η ιστορια μου μισοτελειωμενη.
                        Οταν εισαι Ελλαδα και θελεις να ανεβεις, καλλιεργεις ηθελημενα, η αθελητα,την ψευδαισθηση(ναι αυτο ειναι τελικα),οτι εφοσον εχει ελληνες εκει που πηγαινεις,ειναι καπως αυτονοητο να υπαρχει και μια τυπικη εστω,βοηθεια.Ε λοιπον τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση,αλλα και σε πολλες πολλες αλλες που ακουσα στη συνεχεια,μονο αυτο δεν υπηρξε.Η πραγματικοτητα ειναι οτι ο καθενας κοιταζει πως να σε αποφυγει διακριτικα η μη,αυτο εξαρταται,ζουνε στο δικο τους μικροκοσμο και αρνουνται να βγουν,και φυσικα,εχουν μεταφερει και εδω αυτο που κατεστρεψε και τη χωρα μας¨:λοβιτουρα και λαμογια,οσο τους παιρνει γιατι εδω δεν ειναι και ελλαδα......Στην καλυτερη περιπτωση να σου δωσουν πληροφοριες που δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα,απλα κρατωντας την αληθεια για την ομηγυρη τους.Υπαρχουν σε ολο αυτο το κομματι,ελαχιστες εξαιρεσεις,αλλα θα υποβληθει καποιος σε πολυ εξοντωτικη συναισθηματικη διαδικασια για να τις ανακαλυψει.Δεν θα αναφερθω καθολου στους Συλλογους,η οτιδηποτε τετοιο,εκει μια ερευνα απο τον καθενα στο ιντερνετ θα μπορουσε να του δωσει πολλες απαντησεις,ωστε να κρινει μετα ο ιδιος.
                        Επισης οπως σε ολα σε αυτη τη ζωη,ετσι και στην μεταναστευση,υπαρχουν 2 "ταξεις¨ νεομεταναστων,ειναι οι εχοντες πολυ καλη οικονομικη βαση,οι οποιοι το βλεπουν κατι σαν διακοπες,με ολιγη απο δουλεια και σχολειο,ειναι και οι μη εχοντες που τη κεφαλη κλιναι,οπως εμεις,που τρεχουν ακομμα και στον λιγο υπνο τους.Δυστηχως η ευτηχως ,αναλογα πως βλεπει κανεις το ποτηρι,αυτη ειναι η Μεταναστευση εν ετει 2013!.
                        Και οσο για φιλους η γνωστους...χαχα το αλλο με τον τοτο το ξερετε?στην πρωτη στραβη σας εχουν παρατησει χωρις δευτερη κουβεντα(Λυπαμαι που πικραινω ισως μερικους,αλλα ειμαστε εδω για να λεμε αληθειες)

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by Chrisgr View Post
                          Φιλε μου μπραβο για οτι εχεις καταφερει μεχρι τωρα..να ξερεις κατι ομως...δεν εισαι ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ..ποτε δεν ησουν μονος σου ..εχεις εμας τους λιγους , και πραγματικα ΗΡΩΕΣ γιατι αυτο ειμαστε , που περναμε ακριβως τα ιδια με σενα και μερικοι χειροτερα...εχω περασει και γω δωματια ( και ακομα ειμαι ) , μπανια με κρυο νερο , σβηστα καλοριφερ, διωξιμο απο σπιτι ( μεχρι και ναρκωμανη με ειπαν "συγγενεις μου" που ουτε καπνιζω ) , στον δρομο ολη μερα για δουλεια , δουλειες 14-16 ωρες , κουβαλημα λιωσιμο αγανακτιση θυμο θυμο θυμο...
                          Να ξερεις ομως δεν ειμαστε αυτο που λενε οι "αδερφοι" μας Ελληνες. Δεν ειμαστε τεμπεληδες,χαραμοφαηδες , δεν καταστρεψαμε δεν καταχραστηκαμε...Δεν ζητιανεψαμε δεν ζητησαμε ποτε τιποτα εκτος απο το αυτονοητο..το δικαιωμα στην εργασια και στην ζωη .. Ειμαστε εδω που ειμαστε γιατι θελουμε να ειμαστε ενεργοι στο κοινωνικο συνολο ..γιαυτο τρωμε τα "σκατα".
                          Επεισης εχουμε εναν κοινο παρονομαστη σε ολη αυτην την ιστορια..τους "ΕΛΛΗΝΕΣ".Δεν θα μιλησω γιαυτο γιατι τα χω πει πολλάκις... μακρια απλά...
                          Δεν εισαι μονος σου κουραγιο και θα στρώσεις..ολοι θα στρώσουμε δεν μπορει...

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by Penelope-v View Post
                            Θελω μόνο να εκφράσω τον απέραντο θαυμασμό μου για το κουράγιο και την επιμονή σου!
                            Δεν υπαρχει αλλη επιλογη,δεν υπαρχει αλλος δρομμος,δεν υπαρχει γυρισμος,ειμαι κατδικασμενος να πετυχω!και εγω αλλα και ολοι οσοι αγωνιζομαστε τοσο σκληρα.Και για το πω αρχαια ελληνικα "Η ταν η επι τας"

                            Comment


                              #29
                              ΕΥΓΕ ΕΛΛΗΝΑ ΕΥΓΕ , Η ΜΑΝΑ ΣΠΑΡΤΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΕ ΤΙΜΟΥΝ, ΕΥΓΕ

                              Comment


                                #30
                                Φίλε είμαστε μαζί σου. Κράτα δυνατά.

                                Comment

                                Working...
                                X